Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-10-03
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Palangos pulsas

Nemokamai vakcinuos gyvūnus

Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) veterinarijos gydytojai-inspektoriai nemokamai vakcinuos gyvūnus augintinius nuo pasiutligės, konsultuos gyvūnų laikytojus gyvūnų sveikatos ir priežiūros klausimais. Vakcinacija bus atliekama: spalio 3 d. 10 val. aikštelėje įvažiavus prie Liepojos plento Nr. 10, Palanga. 14 val. Nemirsetoje prie autobusų stotelės, Klaipėdos plentas, Palanga. Spalio 4 d. 10.30 val. s/b „Pavėsis“, Palanga.

Bibliotekoje – Lietuvos ir Latvijos moksleivių Baltų vienybės dienai skirta viktorina

Baltų vienybės diena vienintelėms išlikusioms dviem baltų tautoms – lietuviams ir latviams – tradicinė šventė, populiarinanti glaudžius latvių ir lietuvių tautų bei valstybių ryšius, rugsėjo 23 d. į Palangą sukvietė nemažai garbių svečių.
Paminėti 1236 m. Saulės žemėje (netoli dabartinių Šiaulių) rugsėjo 22 d. įvykusio Saulės mūšio į Palangos viešosios bibliotekos renginių salę sugužėjo būrys istorija besidominčių Lietuvos ir Latvijos moksleivių. Prisimenant baltų genčių istoriją, kultūrą, papročius, žemaičių kunigaikštį Vykintą, sumušusį užpuolikus kalavijuočius ir šitaip atrėmusį pirmąjį popiežiaus Grigaliaus IX siųstą kryžiaus žygį prieš Lietuvą ir kaimynines gentis, „Protų mūšio“ šventiniame turnyre rungėsi net septynios mišrios (palangiškių gimnazistų ir svečių iš Liepojos) komandos po šešis dalyvius.
Sudėtingus bei linksmus klausimus apie lietuvių ir latvių protėvius baltus, jų gyvenimą prie Baltijos jūros bei Europą moksleivių varžytuvėms rengė LR Seimo kanceliarija, Palangos kurorto muziejus bei Palangos viešoji biblioteka. Lietuvos ir Latvijos moksleivių Baltų vienybės dienai skirtą viktoriną sudarė penkios klausimų dalys, užrašytos ir skaitomos abiem – lietuvių ir latvių – kalbomis.
Viktorinos vertinimo komisijos pirmininkė LR Seimo kanceliarijos atstovė Skirmantė Reznikienė susirinkusiuosius ragino neatitrūkti nuo savo šaknų, domėtis istorija, kūryba, mokslu, etnokultūra bei praturtinti žinias – tuo, kas visada vertinga, kas nevienadieniška, ką būtina išsaugoti.
Visos komandos pasirodė puikiai! Laikas, praleistas bibliotekoje, neprailgo: virš 40 čia susirinkusių lietuvių ir latvių moksleivių varžėsi vardindami baltų gentis, simbolius, Lietuvos istorijos faktus bei atmintinas datas. Daugiausiai taškų surinko ir lyderiu tapo jungtinė Palangos senosios gimnazijos ir Liepojos moksleivių komanda „Merginos“.
Nugalėtojus pasveikinti, įteikti komandoms apdovanojimus ir atminimo dovanėles atvyko LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Latvijos Saeimos pirmininkė Ināra Mūrniece.
Prisilietimas prie istorinių įvykių jaunajai kartai – didelis užtaisas, skatinantis išlaikyti identitetą: kalbas, papročius, tradicijas. Tad nenuostabu, jog šią šventinę Baltų viktorinos kovą tarp Lietuvos (Palangos senoji gimnazijos) ir Latvijos (Liepoja) moksleivių laimėjo draugystė ir bičiulystė, o Saulės mūšis, suvienijęs lietuvius ir latvius prieš bendrą priešą, ne tik sujungė mūsų tautas.
Ši viktorina ir kartu turiningai praleistas laikas padės tvirtą pamatą glaudžiai dviejų tautų moksleivių bičiulystei, paskatins juos labiau domėtis savo krašto ir kaimyninių šalių tradicine kultūra, jos panašumais ir skirtumais, praplės moksleivių kultūrinį akiratį.

Alinos Vitkauskienės ,,Šilkinis ruduo“

Į Palangos viešosios bibliotekos interneto skaityklą užsukę internautai rudens lapų grožiu galės pasigėrėti ne vien žvilgtelėję pro langą. Spalio mėnesį eksponuojamas tautodailininkės Alinos Vitkauskienės „Šilkinis ruduo“ – tikras konkurentas senuko rudens užu lango žarstomiems apžavams. Žemaitijoje gimusios ir augusios A. Vitkauskienės delnais sulaikyti ir nauju ekoprintingo metodu ant šilko atspausti lapai (nenaudojant jokių dažų, tik natūralų lapų pigmentą bei atspalvius) – tarsi nuotraukos, suguldytos ant skaidrių šilko skarelių, sūkuriuojantys plačiuose šaliuose, plevenantys vyriškuose kaklaryšiuose ir ištapyti paveiksluose. Surengusi daugiau nei 20 personalinių tapybos bei audimo technika kurtų parodų Kauno krašte, respublikinėse ir tarptautinėse parodose A. Vitkauskienė dirba, gyvena ir kuria Garliavoje. Autorė neapsiriboja vien tapymu ar audimu, pažindama vis naujas technologijas nuolat klausosi savo vidinio balso. Meilę tėviškės gamtai įprasmina kurdama „Gyvybės medžio“ motyvo variacijas, kurias įvardina neišsenkančiu kūrybos šaltiniu. Kviečiame apsilankyti.

Skaitykloje – ,,Spalvoti paklydimai“

Spalio 7 d. (šeštadienį) 11 val. Palangos miesto viešosios bibliotekos skaityklos salėje atidaroma Danguolės Masilionienės tapybos darbų paroda „Spalvoti paklydimai“. Užaugusi Palangoje Danguolė Zlatkutė piešti ir tapyti mėgo nuo pat mažų dienų. Pirmieji brūkštelėjimai teptuku – Vytauto Kuso dailės būrelyje. Gerokai vėliau, studijuojant mediciną Vilniaus universitete – tikroviškai ant popieriaus lapo perkeltos medicinos vadovėlių iliustracijos. Dirbanti ir auginanti tris vaikus medikė savo pomėgį kuriam laikui atidėjo į šalį. Už sugrąžintą aistrą tapybai, padrąsinimą bei pirmąsias tapybos pamokas D. Masilionienė dėkinga dailininkei Irinai Nosovai ir jau keleri metai pagauta įkvėpimo vis skuba į aliejiniais dažais kvepiančią nedidelę studiją. Drobėse – patirtų akimirkų ir įspūdžių grožis, spalvos, tekstūros ir šviesa atspindi gyvenimo patirtį, kelionėse matytus vaizdus, sapnus, vizijas, autorės ieškojimų ir paklydimų kelią, kuriais pasidžiaugti kviečiame į bibliotekos skaityklą.

„Tu man – aš tau“ kviečia visus dalintis, aukoti, dovanoti…

Kartais žmonės galvoja, kad jų išmetamas paltas, batai, rankinė ar žaislas, namų apyvokos daiktas dar yra geri, todėl jie juos palieka ant konteinerio ar šalia jo. Tai nėra gerai, nes taip šiukšlinama kiemo aplinka ir ne visi žmonės ryžtasi pasiimti tuos daiktus ir dažnai juos sugadina oro sąlygos, gyvūnai.
Tad Palangos miesto socialinių paslaugų centras kviečia visus dalintis, dovanoti, mainytis, aukoti nereikalingus daiktus: žaislus, tekstilę, knygas, avalynę ir kitus laisvalaikio bei namų apyvokos daiktus. Pageidautina, kad daiktai būtų švarūs, nesulūžę, tinkami naudoti.
Iki spalio 17 d. aukojamus daiktus galima atnešti į Palangos miesto socialinių paslaugų centrą, adresu Klaipėdos pl. 76, Palanga.
Daiktai bus dalinami spalio 18-20 d. 12-16 val.

Palangos dziudo klubas kviečia

Palangos dziudo klubas kviečia mergaites ir berniukus į dziudo treniruotes Palangoje. Adresas: Ganyklų g. 18, Palanga (1 aukštas). Treniruotes veda daugkartinis Lietuvos čempionatų prizininkas ir nugalėtojas, Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis, taip pat Lietuvos nacionalinės dziudo rinktinės narys Erikas Chovrebovas. Daugiau informacijos: +370 (646) 64060.

Kviečia robotikos mokykla

Technologijų mokykla Palangoje kviečia visus vaikus nuo 5 iki 16 metų į robotikos užsiėmimus jau nuo spalio mėnesio. Užsiėmimų kaina – 30€/mėn. Registracija internetu: www.technologijumokykla.lt

Renginys žymaus juvelyro kūrybai atminti

Salio 4 dieną Palangos gintaro muziejuje vyks renginys, skirtas juvelyro KAZIMIERO SIMANONIO kūrybai. 15.30 val. – ekskursija Kazimiero Simanonio retrospektyvinėje parodoje, 16 val. – dailėtyrininkės LIJANOS NATALEVIČIENĖS paskaita LIETUVIŲ JUVELYRIKOS PROVERŽIS: KAZIMIERO SIMANONIO ATVEJIS.
Kazimieras Simanonis gimė 1937 m. birželio 5 d. Muldiškėse (Kaišiadorių r.). 1965 m. baigė Talino dailės institutą (metalo dailiųjų dirbinių specialybė). Nuo 1965 m. dalyvauja parodose. Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1970 m. Parodose dalyvauja nuo 1965 metų.
7-ajame XX amžiaus dešimtmetyje daug Lietuvos dailininkų studijavo Taline. Šios mokyklos absolventų sukurti darbai turėjo didelę įtaką lietuvių juvelyrikos, o ypač gintaro papuošalų raidai. To meto lietuvių juvelyrikos meno tradicijos siejamos su Kazimiero Simanonio vardu: buvo atgaivinta tradicinė juvelyrikos technika, naudojami brangieji ir pusbrangiai akmenys, eksperimentuojama su naujomis technologijomis. K. Simanonis gintaro papuošalą traktavo kaip prabangos ir reprezentacijos objektą, kuris dėvimas ne kasdien, o ypatingomis progomis.

Jaunieji futbolininkai kovėsi Kaune

Ankstų šeštadienio rytą Sporto centro 2007 futbolo komanda išvyko į futbolo turnyrą Kaune. Turnyras „S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro taurei laimėti“ vyko didžiausiame Lietuvos futbolo stadione. Turnyro komandos buvo suskirstytos į du pogrupius. Palangiškių pogrupyje dalyvavo Panevėžio, Kauno bei Vilniaus komandos. Pogrupyje SC Palanga 2007 futbolininkai užėmė garbingą III vietą. Pusfinalyje komanda susitiko su Kauno SM Tauras 2 ekipa, rungtynės baigėsi lygiosiom 1:1, mušant baudinius palangiškiai rezultatu 2:1 iškovojo pergalę. Dėl turnyro 5-6 vietos jaunieji futbolininkai susirungė su Panevėžio FA 2 futbolininkais. Rungtynės taip pat baigėsi rezultatu 1:1, tačiau šį kartą fortūna lydėjo jaunuosius panevėžiečius. Baudiniais 6:5 laimėjo Panevėžio FA 2 komanda. Sporto centro futbolininkai grįžo namo pavargę, bet laimingi. Komandos naudingiausiu žaidėju pripažintas komandos vartininkas Rokas Markauskis, kuris buvo apdovanotas specialiuoju prizu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas