Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2018-02-23
Peržiūrėta
311
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Atkreipė dėmesį į alkoholio reklamą
Stintų šventėje Palangoje nepaisyta įstatymų, – tuo įsitikinę savaitgalį kurorto renginyje apsilankę svečiai, rašo kl.lt. Jiems viešose miesto erdvėse užkliuvo gausi alkoholio reklama, kuri nuo šių metų pradžios draudžiama. Žmonės juokavo, esą tautos blaivintojų rankos Palangos dar nepasiekė.
Savaitgalį Palangoje iš Kauno apsilankęs svečias buvo apstulbintas. J.Basanavičiaus gatvėje gyvenimas kunkuliavo dar „ikivalstietiško" alkoholio reklamos draudimo laikotarpio dvasia. Daug reklamuotoje tradicinėje kurorto žiemos šventėje, jau 15-oje „Palangos stintoje", prekybinės palapinės, skėčiai ir kita alkoholio gamintojų atributika kai kuriuos blaivybės puoselėtojus turėjo ne juokais išgąsdinti.
Palangos savivaldybė šiam renginiui įvairaus pobūdžio prekybai gatvėje išdavė beveik pusketvirto šimto leidimų, tarp jų – ir alkoholiniais gėrimais.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjas Jurgis Kazlauskas tikino, jog, siekiant išsiaiškinti, ar Palangoje buvo pažeistas alkoholio reklamos įstatymas, reikėtų žinoti konkrečią situaciją.
„Prekybos vietose informacija apie alkoholinius gėrimus gali būti pateikiama. Aptarnaujant pirkėjus lauko sąlygomis, prekybos vieta yra laikoma alkoholinių gėrimų pardavimo vieta, jei alkoholiniams gėrimams vartoti įrengtos vietos. Toje teritorijoje, kur įrengta prekybos vieta, gali būti skelbiama informacija apie gėrimus, pateikti prekių ženklai, atvaizdai, kainos, bet reikėtų įvertinti individualią situaciją. Šiuo atveju, požymių, kad gali būti nusižengta įstatymui, yra“, – įtarė J.Kazlauskas.
Palangos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė tikino, jog skyriaus darbuotojai dirbo visas tris dienas. Tačiau esą rimtų pažeidimų fiksuota nebuvo.

Lietuvos krepšininkų rinktinė – Palangoje
Lietuvos krepšinio rinktinė pradėjo pasiruošimą atrankos į pasaulio čempionatą rungtynėms su Vengrijos ir Kosovo rinktinėmis. Į Palangoje rengiamą treniruočių stovyklą sekmadienį rinkosi rinktinės kandidatai. Lietuvos rinktinė šio treniruočių ciklo pirmąjį egzaminą laikys jau šiandien, vasario 23 dieną (penktadienį), dvikova su Kosovo rinktine. Po trijų dienų, vasario 26 dieną (pirmadienį), teks kautis su Kosovo krepšininkais. Abu šiuos atrankos į pasaulio čempionatą susitikimus lietuviai žais Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Abejų rungtynių pradžia – 19.30 val. Tarp rinktinės narių – ir palangiškis Renaldas Seibutis. Į rinktinę pakviestas neptūnietis R. Seibutis su Lietuvos rinktine yra iškovojęs net 3 medalius. 2010 m. R. Seibutis iškovojo planetos pirmenybių bronzą, o 2013 ir 2015 m. džiaugėsi Europos čempionato sidabru.

Sergamumas mažėja
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad 7 sav. (vasario 12–18 d.) Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis sumažėjo (nuo 205,8 atvejo / 10 000 gyv. iki 156,4 atvejo / 10 000 gyventojų). Vaikų sergamumas gripu ir ŪVKTI sudarė 49,5 proc. Klaipėdos apskrityje buvo užregistruoti 1578 gripo atvejai (iš jų – 537 vaikai), tai sudarė 31,7 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Dėl gripo sunkios ligos eigos į Klaipėdos apskrities ligonines buvo paguldytas 41 ligonis (iš jų – 20 vaikų). Palangoje užfiksuoti 36 gripo atvejai, iš jų – 5 vaikai.
Klaipėdos apskrityje šių metų 7 savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 2 kartus didesnis už praėjusių metų to paties laikotarpio sergamumo rodiklį, kuris pernai siekė 76,1 atvejo / 10 000 gyventojų.

Kviečia nemokamai kūno kompozicijos analizei
Visi norintys vasario mėnesį kviečiami registruotis individualiai kūno kompozicijos analizei, kuri atliekama su patikimu japonų firmos Tanita kūno kompozicijos analizatoriumi Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Kūno kompozicijos analizės metu sužinosite: savo kūno svorį, kūno riebalų kiekį, raumenų masę, kaulų masę, kūno masės indeksą, dienos kalorijų normą, metabolinį (biologinį) amžių, kūno vandens kiekį, visceralinių riebalų lygį.
Svarbu žinoti savo kūno duomenis, į kuriuos atsižvelgdami galite keisti savo gyvenimo būdą (koreguoti mitybos įpročius, atsisakyti žalingų įpročių, tapti fiziškai aktyvesni) ir išvengti daugelio sveikatos sutrikimų.
Būtina išankstinė registracija: tel. 8 624 57998.

Palangapristatyta Tel Avive
Vasario 6-7 dienomis Palangos kurorto turizmo galimybės pristatytos tarptautinėje turizmo parodoje „InternationalMediterraneanTourismMarket“ („IMTM 2018“) Tel Avive (Izraelis). Tarp prioritetinių Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų esantis Izraelis pasižymi reguliariu ir itin sparčiu augimu nuo pat 2013 m., o turistų iš Izraelio vidutinės viešnagės mūsų šalyje išlaidos – penktoje vietoje pagal dydį. Lietuvos miestų ir kurortų atstovai, taip pat ir Palanga, kartu su Valstybiniu Turizmo departamentu pasitiko lankytojus spalvingame Lietuvos stende.
Stende lankėsi ir Izraelio rinkos perspektyvumu džiaugėsi LR ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, ambasadorius Edminas Bagdonas. Palangos kurortui atstovavo Palangos turizmo informacijos centro turizmo vadybininkas Mindaugas Surblys.
Skatinant Palangos turizmo ir kultūros paveldo sklaidą svečiams iš Izraelio pristatytas naujas maršrutas „Žydų paveldo pėdsakais Palangoje“. Parodos lankytojai domėjosi Palangos apgyvendinimo, sveikatinimosi ir SPA paslaugomis, teigė norintys daugiau pažinti Lietuvą ir pajūrio regioną. Aktualūs klausimai buvo dėl tiesioginio susisiekimo, domėjosi kaip patogiau pasiekti Palangą ir Lietuvos pajūrio regioną. Vilniaus oro uostas vykdo tiesioginius „Wizzair“ skrydžius Tel Avivas – Vilnius, o Kauno oro uostas tiesioginius „Ryanair“ skrydžius maršrutu - Eilatas – Kaunas. Taip pat turistai iš Izraelio (Tel Avivo) turi galimybę rinktis jungiamuosius „airBaltic“ skrydžius į Palangą per Rygą.
„Dauguma parodos lankytojų žino Lietuvą ir jos sostinę Vilnių – vadinamąją „Šiaurės Jeruzalę“. Nors nemaža dalis Izraelio gyventojų turi istorinių sąsajų su Lietuvą ar pajūrio regionu bei jaučia poreikį aplankyti pažįstamas vietas, tačiau dalyvavimas tokio masto turizmo renginyje suteikia siekį pritraukti ir jokių praeities ryšių su mūsų šalimi neturinčių turistų iš Izraelio. Pasitaikė stendo svečių, kurių protėviai ar seneliai kilę iš Klaipėdos regiono. Tai suteikia pozityvumo, teigiamų emocijų bei noro pakviesti atvykti į Lietuvos pajūrį bei Palangos kurortą“, – komentavo M. Surblys.
Svarbu tai, kad prieš metus, 2017 m. vasario 17 d. Palanga bei Izraelio pajūrio kurortas Eilatas oficialiai tapo miestais-partneriais. Miestų draugystės ir bendradarbiavimo sutartį pasirašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Eilato meras MeirItzhakHalevi. Draugystė su Izraelio kurortu Eilatu Palangai yra labai svarbi, juo labiau, kad žydų ir lietuvių tautas vienija istorija, o Palangoje gyvenusi gausi žydų bendruomenė buvo viena iš miesto ekonomikos variklių. Tai – svarus žingsnis dėl bendrų ateities planų turizmo ir kultūros sferoje.
Lietuvos statistikos departamento duomenims per 2016 metus Palangoje viešėjo 451 turistas iš Izraelio, jie čia praleido 1476 naktis. Tikimasi, jog šiemet keliaujančiųjų skaičius iš Izraelio didės. 2018 m. gegužės mėnesį Palanga pasitiks žurnalistus ir turizmo verslo atstovus iš Izraelio. Tai puiki galimybė į Palangą pritraukti daugiau turistų iš Izraelio.

Kurhauze – neapolietiškos dainos
Kovo 17 d. 19 val. Kurhauze – muzikos vakarai. Neapolietiškos dainos ir duetai. Visą pluoštą neapolietiškų dainų Kurhauzo salėje atliks du maestro Virgilijaus Noreikos auklėtiniai Simas Strazdas (baritonas) ir Juozas Janužas (tenoras), fortepijonu akompanuos Lina Giedraitytė.
Simas ir Juozas aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūriniame gyvenime. L.Giedraitytė yra ilgametė V. Noreikos scenos partnerė, koncertavusi su maestro daugelyje Lietuvos koncertų salių bei užsienyje. Taip pat koncertuoja ir su kitais žymiais operos solistais.
Vakaro koncerte skambėsiančiose dainose klausytojai išgirs visą jausmų paletę. P. Tosti, L. Denzos, L. Cordillo, E. Cannio ir kitų italų kompozitorių solinės dainos ir duetai kerės melodijų grožiu, žaismingais ritmais, jautriu poetiniu turiniu.
https://www.youtube.com/watch?v=qwlahoW8s7g&feature=youtu.be
Bilietai: https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/neapolietiskos-dainos-duetai-kurhauzas-bilietai

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius