Palangos pulsas

2018-03-12
Palangos pulsas

Kas sutvarkys „Mėtą“?
Kęstutis Satkauskas socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ paskelbė tokį įrašą: „Sveiki, palangiškiai. Kas žinot, kokia situacija su „Mėta“? Stovi ta baidyklė ko ne po langais, būtų gerai sutvarkyti šį reikalą. Ar nusimato kas artimiausiu metu?“ PT peradresuoja klausimą miesto savivaldybei.

FC „Palanga“ pralaimėjo čempionams
Lietuvos futbolo A lygos čempionai Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę žaisdami uždarajame manieže Marijampolėje. Jie 2-0 nugalėjo lygos debiutantę Palangos „Palangos“ klubą. Net po dviejų įvarčių „Sūduvos“ komanda turėjo daug galimybių padidinti persvarą – savomis progomis nepasinaudojo JosipasTadičius, A. N'Diaye, o Vaidas Slavickas dar kartą pataikė į skersinį. Jau per teisėjo pridėtą laiką už žaidimą ranka baudos aikštelėje į palangiškių vartus buvo skirtas 11 m baudinys. Tačiau A. Švrljugos smūgį atrėmė vartininkas A. Cvetkovas, padėdamas savo komandai išvengti dar didesnio pralaimėjimo.

Muziejus skelbia įdomiausio eksponato konkursą
Palangos kurorto muziejus skelbia įdomiausio eksponato konkursą „Palanga: istorijos atspindžiai. Istorija, žmonės, tradicija, atspindžiai“. Parodos atidarymas ir nominacijų įteikimas vyks balandžio 5 d. 17 val. Palangos kurorto muziejuje. Daugiau informacijos apie konkursą interneto svetainėje www.kurortomuziejus.lt, tel. Nr. 8 608 51503.

Palangiškiai aktyviai rašė nacionalinį diktantą
Palangiškiai kovo 2 d. itin aktyviai rašė Nacionalinį diktantą – norą išmėginti savo jėgas šiais metais pareiškė 43 kurorto gyventojai. Toks rašančiųjų aktyvumas maloniai nustebino diktanto rašymo organizatorius, juo labiau kad pastaruosius keletą metų rašančiųjų skaičius nebūdavo didelis. „Šiais metais itin aktyvūs buvo Palangos gimnazistai – jų tarp rašiusiųjų Nacionalinį diktantą buvo daugiausiai“, – sakė Palangos miesto savivaldybės kalbos tvarkytoja Vaiva Milončiūtė. Nacionalinis diktantas buvo rašomas miesto viešojoje bibliotekoje. Kadangi dalyvių buvo daug, jie diktantą rašė ne vienoje, kaip planuota iš anksto, o dviejose salėse. Nacionalinio diktanto dalyviai rašė Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“. Jau vienuoliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktantas buvo transliuojamas per LRT radiją ir internetu. 2018 m. finalas vyks balandžio pradžioje.

Savivaldybė perka trijų kambarių butą
Palangos miesto savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka 3-jų kambarių butą. Pasiūlymų ir nekilnojamųjų daiktų dokumentų pateikimo terminas: iki 2018 m. kovo 16 d. 10 val., darbo dienomis ir darbo valandomis. Daugiau informacijos tel. (8 460) 41 402, faks. (8 460) 40 217, el. paštuadministra[email protected]

Svarbu žinoti, jeigu gyvenate socialiniame būste
Asmenims ir šeimoms, pageidaujantiems gauti paramą būstui išsinuomoti, bei socialinio būsto nuomininkams kasmet privalu deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus. Tai yra asmenys ir šeimos, įrašyti į savivaldybėje sudarytą asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti sąrašą, bei socialinio būsto nuomininkai iki 2018 metų gegužės 1 dienos Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka privalo deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas), pateikiant Valstybinei mokesčių inspekcijai (Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyris, adresu Vytauto g. 75, Palanga) Metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją už kalendorinius 2017 metus (forma FR001).

Asmenys ir šeimos, nedeklaravusios turto (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka bus, išbraukti iš savivaldybėse sudarytų asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašų, o su savivaldybės socialinio būsto nuomininkais bus nutraukiamos socialinio būsto nuomos sutartys.

Neįgaliųjų bendruomenės sulaukė paramos
Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pasirašė įsakymą „Dėl Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų finansavimo 2018 metams“ patvirtindama valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšų paskirstymą Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams 2018 metais įgyvendinti. Lėšos projektams 2018 metams paskirstytos taip: Palangos neįgaliųjų draugijai - 7 550 eurų, Labdaros ir paramos fondui „Algojimas“ paramos negavo, Palangos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijai - 18 150 eurų.

Povilas Šakinis paliko „Palangą“
Reprezentacinio miesto krepšinio klubą „Palanga“ paliko jos vyriausiasis treneris Povilas Šakinis. Jis perėjo dirbti į Telšių „Telšius“. Praėjusį penktadienį (kovo 2 d.) „Telšiai“ 79:60 nugalėjo Joniškio „Delikatesą“ , o šeštadienį (kovo 3 d.) 120:60 sutrypė „Palangą“. Pastaruoju laimėjimu buvo užfiksuotas šio sezono Mezon NKL rezultatyvumo rekordas. Įdomu tai, kad iki šiol „Telšiai“ demonstravo antrą prasčiausią puolimą visoje lygoje (vidutiniškai po 72,8 tšk.). Nuo šiol „Palangai“ vadovauja Gediminas Meilūnas.

Išgelbėjo gulbę
Palangoje, prie jūros tilto vilkdama lūžusį, ledais apšalusį sparną gulbė kelias dienas iš eilės priešinosi sugaunama. Paukštį pavyko pagauti tik trečiadienį, vasario 28 dieną, per pietus. Gulbė plaukiojo netoli Palangos tilto, žmonės pastebėjo, kad jos sparnas sužalotas. Kai prieš kelias dienas pakilo vėjas, paukštis stengėsi laikytis arčiau tilto, slėpėsi po juo, arba bandė nerangiai kabarotis ant akmenų. Praėjusį pirmadienį ugniagesiai bandė paukštį pasiekti valtimi, bet gulbė nuplaukė tolyn į jūrą, kur jos pagauti nepavyko. Antradienį ugniagesiams dėl spiginančio speigo nepavyko užvesti valties variklio. Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ administratorė Gintarė Liutkuvienė pasakojo bandžiusi prašyti žvejų pagalbos, bet šaltis neleido net atrakinti garažo, kuriame laikoma valtis. Tądien paukštį pasiekti taip pat nebuvo galimybės. Tik trečiadienį, kai gulbė tupėjo ant apledėjusių akmenų, ją pavyko pagauti. Gelbėtojai brido į ledinį vandenį, paukštį pergudravo, užmetė ant jos antklodę ir tik tada pajėgė sugauti gulbę. Gulbės sparnas kabojo tik ant minkštųjų audinių. Lūžio vieta apaugo trimis sunkiais ledo gabalais. Ne vieną kilogramą sveriantys ledai trukdė paukščiui judėti. Ketvirtadienį, kovo 1 d., paukštis buvo operuotas, nulūžusį sparną teko amputuoti. Pasak G.Liutkuvienės, sparnuotis savarankiškai gamtoje gyventi nebegalės. Jai bus rasti nauji namai, kur žmonės pasirūpins gražuoliu paukščiu.Spėjama, kad per šalčius gulbės gatvės dangą palaiko vandens telkiniu ir bandydamos nusileisti susižeidžia. „Nuare“ buvo laikomos kol išgis Klaipėdoje ir Kretingoje susižeidusios gulbės.

„RusLine“ vasarą atnaujins skrydžius iš Maskvos į Palangą
Rusijos oro bendrovė „RusLine“ atnaujins vasaros sezono skrydžius iš Maskvos į didžiausią Lietuvos kurortą prie Baltijos jūros Palangą. Bendrovė nuo birželio vidurio iki rugsėjo pradžios „Bombardier CRJ-100/200“ orlaiviais skraidins 1 kartą per savaitę, pranešė „RusLine“. Bendrovė ir anksčiau skraidindavo iš Maskvos į Palangą. Šiuo metu Palangos oro uoste veikia SAS, „Norwegian“ ir „airBaltic“, skraidinančios į Kopenhagą, Oslą ir Rygą. Pavasarį pradėti skrydžius iš Palangos ketina Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“, Lenkijos LOT, Vengrijos „WizzAir“ bei Baltarusijos „Belavia“.

Pasibaigė miesto atviros salės futbolo pirmenybės
Pasibaigė 2018 metų Palangos miesto atviros salės futbolo pirmenybės. Šiemet dalyvavo 5 komandos. Palangos „SC 2001- I“ „SC 2001 – II“, ‚SC 2002“, „Palangos futbolo mėgėjai“ ir Kretingos „Veltūnas. Finaliniame etape dėl tračiosios vietos susitiko „SC 2001 – II“ ir „Palangos futbolo mėgėjų“ komandos. Rezultatu 2 : 0 laimėjo „SC 2001 – II“ komanda ir užėmė trečią vietą. Finalinės rungtynes „SC 2001- I“ ir Kretingos „Veltūno“ sužaidė lygiosiomis 3 : 3. Mušant 6 metrų baudinius sėkmė lydėjo Kretingos „Veltūno“ žaidėjus, jie nugalėjo 5 : 4 ir tapo pirmenybių nugalėtojais. „SC 2001 – I“ komandoje geriausiu žaidėju pripažintas Gvidas Jonušas, „Veltūno“ - Martynas Viluckas, „SC 2001 – II“ – Mindaugas Vitkauskis, „Palangos futbolo mėgėjų“ – Kazys Knieža.

Papiktino dėmesys Danui Paluckui
Ne vieną palangiškį papiktino gėlės ir Palangos vėliava miesto savivaldybės Tarybą palikusiam Danui Paluckui. „Už lojalumą dar gauni gėlių ir apdovanojamas Palangos miesto vėliava. Būtų suprantama, kad atvykus į Tarybą, kurioje jau nebesi, pateiktum parvežtą įrodančią informaciją iš Italijos, kad istorija dėl teistumo yra klaida ir nesusipratimas ir už tai esi apdovanojamas - už nuoširdumą atstatant tiesą. Tačiau šį kartą - už socialdemokratišką atsidavimą konservatoriams (kalba netaisyta – aut.)“- socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Vieninga Palanga“ parašė vienas Tarybos narys.

Palangai po Stintų šventės teko aiškintis
Po Stintų šventės Palangoje, kur svečiams centrinėse miesto gatvėse akis badė Lietuvoje uždrausta alkoholio reklama, Palangos savivaldybės atstovai paaiškino, kad kai kuriuos prekės ženklus žmonės esą neteisingai suprato, priskirdami juos alkoholio reklamai, bet ateityje pažadėjo griežčiau paisyti įstatymų.
Po dienraščio publikacijos apie Palangos stintų šventėje žmonėms užkliuvusią gausią alkoholio reklamą ("Kurorte įstatymai negalioja?", 2018 02 20, "Klaipėda"), kuri nuo šių metų Lietuvoje yra draudžiama, Palangos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai tikino, jog tai buvo tik pavieniai atvejai.
"Jūsų minėtame straipsnyje buvo pateikti du atvejai dėl alkoholinių gėrimų reklamos. Pirmuoju atveju, kur nuotraukoje matyti užrašas ant prekiautojo palapinės, Palangos miesto savivaldybės administracijos nuomone, tai nėra alkoholio reklama", – paaiškino Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė.
Anot D.Mikienės, "šiuo atveju užrašas ant prekiautojo palapinės pardavimo vietoje buvo pateikiamas kaip prekės ženklas, o ne kaip reklama, todėl tai galbūt daugelį ir suklaidino, ir šventės svečiai šiuos užrašus palaikė alkoholio reklama".

Vis dėlto prekės ženklas, ypač viešojoje vietoje, yra vienas rinkodaros, reklamos elementų, tačiau to Palangos valdininkai pripažinti nenori.
"Kur matosi kilnojamasis skydelis su užrašu "Karštas vynas, karštas vyšnių alus", prekiautojams buvo paaiškintos įstatymo nuostatos dėl alkoholinių gėrimų reklamos, liepta nedelsiant pašalinti minėtą skydelį, prekiautojai įspėti, kad ateityje, jei nesilaikys įstatymo reikalavimų, bus baudžiami. Skydelis buvo nedelsiant pašalintas", – tikino D.Mikienė.
Anot valdininkės, dėl įvairių pažeidimų 4 prekeivių veikla buvo sustabdyta, 6 mugės dalyviai įspėti dėl įvairių reklamos pažeidimų ir pareikalauta pašalinti reklaminius skydelius.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas