Palangos pulsas

2018-03-08
Palangos pulsas

„Laukinio“ turizmo maršrute – ir Palanga
Asociacija „Klaipėdos regionas", kartu su visomis Klaipėdos apskrities savivaldybėmis nuo praėjusių metų pradžios įgyvendina projektą „Baltijos jūros turizmo centras – darnios plėtros struktūrinė organizacija aktyviam turizmui" (angl. Baltic Sea Tourism Centre – sustainable development structure for active tourism").
Pagrindinis projekto tikslas – skatinti turizmo sektoriaus organizacijų komunikaciją ir bendradarbiavimą Baltijos jūros regione, šiam tikslui sukuriant specializuotą struktūrą – Baltijos jūros turizmo centrą.
Pastarąjį pusmetį, asociacija, kartu su Klaipėdos regiono savivaldybėmis, aktyviai dirbo kuriant net tris regioninius turizmo maršrutus. Skuodo ir Kretingos rajonų bei Palangos miesto savivaldybėse buvo suformuotas „laukinio“ turizmo maršrutas, kurį bus galima įveikti pėsčiomis, dviračiu, taip pat derinant su kitomis transporto priemonėmis? Šio maršruto išskirtinumas – industrijos nepaliesto krašto ir unikalios gamtos pristatymas, įpinant lietuvių mitologijos elementus, teikiant edukacijos paslaugas. Žygių trasa driekiasi per Salantų regioninio parko teritoriją, tad kūrybiniame procese glaudžiai bendraujama su šio parko direkcijos darbuotojais.
Aktyvaus poilsio mėgėjams bus pasiūlytas vandens turizmo maršrutas, apjungiantis Palangos, Klaipėdos miesto ir rajono, Kuršių Nerijos bei Šilutės rajono savivaldybėse esančias vietoves. Maršruto išskirtinumas – skirtingose trasos atkarpose galimybė rinktis ir keisti įvairias ekologinio transporto priemones, užsisakyti papildomas paslaugas.
Trečiasis maršrutas bus skirtas Mažosios bei Didžiosios Lietuvos sandūrai Klaipėdos regione, siekiant parodyti „dviejų Lietuvų“ kultūrinius skirtumus bei ypatumus nuo Kretingos rajono iki Šilutės krašto. Turistai turės galimybę susipažinti su vietiniais gyventojais, įvairių edukacijų metu sužinos apie krašto kultūrą, kasdienybę, papročius, skirtumus tarp dvaro bei to meto kaimo kultūrų.
Asociacijos „Klaipėdos regionas“ informacija

Palangos dienos 2018: „Su gimtadieniu, sere Andrew“
Jau tradiciškai išaušus pavasariui Palanga kviečia švęsti savo gimtadienį - „Palangos dienas“. Šį kartą - ne tik pajūryje, bet ir sostinėje. Šventės šauklys - „Palangos orkestras“ kovo 31 d., Šv. Velykų išvakarėse, skiria Jums pasimatymą Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, specialiame koncerte - „Su gimtadieniu, sere Andrew”. Koncertu bus sveikinama ne tik Palanga, bet ir seras, vienas žinomiausių ir sėkmingiausių šiuolaikinių kompozitorių Andrew Lloyd Webber, kuris 2018-ųjų kovo 22 d. pasitinka 70-ą jubiliejų. Jausmų ir šilumos kupiname koncerte skambės gražiausios A. L. Webber kompozicijos iš pasaulinę šlovę pelniusių miuziklų – „Operos Fantomas“, „Katės“, „Evita“, „Jėzus Kristus superžvaigždė“ ir daugelio kitų. Kūrinius atliks „Palangos orkestras“ bei nuostabūs solistai – Kristina Jatautaitė ir Andrius Bartkus.
Bilietus platina: https://tickets.paysera.com/lt/event/palangos-dienos-2018-su-gimtadieniu-sere-andrew

„Bočių“ iniciatyva – nuostabi paroda

„Bočių“ bendrijos iniciatyva Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje š. m. kovo 2 dieną atidaryta meno kūrinių organizatorės gargždiškės Valentinos Kaubrienės paroda „žiedai Lietuvos šimtmečiui“. Gargždiškė daugiausiai puoselėja senovinius rankdarbius. Ypatingai žavi Valentinos gebėjimas kiekvieną darbą išbaigti -megztos, nertos bei siuvinėtos staltiesės, takeliai, kryželiu siuvinėti paveikslai, kurie dažnai skaičiuoja dešimtmečius. Jos darbai kruopštūs, apgalvoti. Nemaža dalis autorės rankdarbių iškeliavę po pasaulį. Valentina pripažįsta, kad jai maloniausia kūrybos sritis – floristika. Darbai gimsta nelengvai – reikia daug laiko, susikaupimo, kantrybės, akylumo, kūrybiškumo. Autorė turi visas minėtas savybes.
Teko pabuvoti jos namuose – ten taip pat pilna rankdarbių, namus supa tvarka ir jos kūriniai. Vasarą aplink namus visur gėlynai, spinduliuojantys visomis vaivorykštės spalvomis. Nežiūrint visų darbų ir sunkumų, Valentina namuose prižiūri neįgalų vyrą, kuriam reikalinga visapusiška pagalba. Tačiau Valentina nesiskundžia, kad jai sunku. Ji visur suspėja. Ne veltui 2013-aisiais Lietuvos Respublikos kultūros ministerija jai suteikė meno kūrėjos statusą.
Paroda veiks Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje iki š.m. balandžio 2 d.

„Bočių“ bendrijos tarybos narė Vida Tiškuvienė

Maksimas Galkinas koncertuos Palangoje

Šiemet Pasaulinė juoko diena yra perkeliama į vasarą. Ji bus švenčiama rugpjūčio 16 d. Palangos koncertų salėje, kurioje koncertuos humoristas, parodijų meistras Maksimas Galkinas. Žiūrovų laukia naujos ir jau pamėgtos parodijos, humoristinės miniatiūros ir muzikiniai numeriai. Tai bus vienintelisM. Galkino koncertas Lietuvoje. Nors M. Galkinui tik 41 m., pernai jis jau atšventė 25 metų sceninės veiklos jubiliejų. Šia proga jis surengė didelį koncertą, į kurį susirinko tūkstančiai jo kūrybos gerbėjų. Tačiau M. Galkinas yra nenuspėjamas avantiūristas, kuris nepraleis progos pajuokauti visur ir visada. Jo asmeninis gyvenimas su Ala Pugačiova jau daugelį metų yra viena pagrindinių temų, apie kurią mėgsta rašyti žurnalistai ir kuri visada įdomi gerbėjams. Tačiau M. Galkinas nevengia pasijuokti ne tik iš kitų, bet ir iš savęs bei daugybės mitų ir legendų apgaubtos savo šeimos

Pasipiktino žmonių „naglumu“
Socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Mano Palanga“ trečiadienį Erika Kai paliko įrašą po apsilankymo Palangos oro uoste (kalba netaisyta): „Atidaryta aikstele virs 80 vietu o zmoniu naglumu ribu nera...visas kelias nuklotas automobiliais,net atvykusiam autobusui vietos nera autobusu stoteleje...baisu.“

Per Palangos oro uostą didelę kokaino kontrabandą organizavęs kaunietis sulaikytas
Muitininkai baigė dar 2012 metų gruodį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl Palangos oro uoste sulaikytos 3 kilogramų kokaino kontrabandos. Dėl taktinių tyrimo sumetimų apie kvaišalų sulaikymą tuomet neskelbta spaudoje, pranešę Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT). Narkotikų gabentojas – Lietuvos pilietis buvo suimtas, jis šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę, bet kitas asmuo – įtariamas narkotikų kontrabandos organizatorius, kaunietis G. Č., kurį laiką slapstėsi ir į Lietuvos pareigūnų rankas pateko 2017 metų rudenį. Muitinės pareigūnai kokainą aptiko 2012 metais gruodžio 11 dieną, kai su tarnybiniu šunimi Rada Palangos oro uoste tikrino keleivių bagažą. Šuniui aktyviai susidomėjus iš Čilės per Paryžių ir Rygą atvykusio kauniečio A. B. lagaminu, jame rasti du tušti kompiuterių dėklai (rankinės). Detaliai patikrinus minėtus dėklus, jų sienelėse, po apmušalu, rasti 4 paketai su kokainu. REKLAMA A. B. buvo suimtas, o vėliau nuteistas 10 metų laisvės atėmimo bausme. Tačiau pagrindinis įtariamasis narkotikų kontrabandos organizatorius – Kauno gyventojas G. Č., kurį laiką slapstėsi užsienyje, o galiausiai įkliuvo Didžiosios Britanijos pareigūnams už kitus sunkius nusikaltimus. Todėl tik 2017 metų rudenį pagal Europos tyrimo orderį jis buvo išduotas Lietuvai Jungtinės Karalystės pareigūnų. Šiuo metu rašomas kaltinamasis aktas, o teismui G. Č. bus perduotas šį mėnesį.

Tautinės muzikos festivalis „Trimitatis"
Siekdami prasmingai ir tinkamai paminėti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-ąsias metines, Palangos Stasio Vainiūno meno mokykla ir Tautinės muzikos asociacija 2018 m. kovo 9-10 d. Palangoje rengia Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos festivalį „Trimitatis.“

BRONZOS MEDALĮ DZIUDO VARŽYBOSE IŠKOVOJO SPORTO KLUBO „ARDONAS“ SPORTININKAS

Kovo 3 d. vyko Alytaus dziudo „Simba“ organizuotos varžybos, atviros Alytaus miesto jaunučių dziudo čempionatas. Varžybose dalyvavo ir Palangos-Kretingosdziudo sporto klubo „Ardonas" sportininkas Aleksandras Lukaitis. 2007 – 2008 metais gimusiųjų grupėje, svorio kategorijoje iki 27 kg. keturiose kovose jis pasiekė tris garbingas pergales ir užėmė trečiąją vietą. Artimiausi startai dziudo sportininkų laukia kovo 10 d. Klaipėdoje, o kovo 31 d. Palangoje vyks vaikų dziudo varžybos „Už savo šalį, už savo miestą. Šios varžybos skirtos Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos metinėms. Šiose varžybose dalyvaus sportininkai iš įvairių Lietuvos miestų, bei gausus Palangos dziudo klubo sportininkų būrys.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas