Palangos pulsas

2018-03-22
Palangos pulsas

Bus galima pakilti į bažnyčios bokštą

Jau nuo balandžio 1-osios žmonės galės pakilti į Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštą ir iš 21,4 metro aukščio grožėtis kurorto panorama bei jūra. Anot Palangos parapijos klebono Mariaus Venskaus, vasaros sezonui bus parengta ir ekzpozicija apie parapijos, bažnyčios ir miesto vystymosi istoriją. „Visuose Europos miestuose bažnyčios yra labai svarbūs objektai, todėl džiugu, kad ir mūsų šventovė atliks ne tik sakralinę, bet ir turistinę funkciją. Bažnyčios bokštas atsivers lankytojams šv. Velykų dieną, po mišių. Žmonės galės užlipti į viršų ir pasidairyti į Palangą iš paukščio skrydžio. Tik perspėju, kad lyginėmis valandomis teks užsikimšti ausis, nes gaus varpas“, – „Lietuvos žinioms“ pasakojo jis. Įrengs ekspoziciją Apie 76 metrus siekianti ir aukščiausiu statiniu Palangoje laikoma neogotikinė bažnyčia statyta 1907 metais. Bažnyčios bokšto tvarkybos ir pritaikymo turizmui darbai pradėti 2017-ųjų pavasarį, o pernai rudenį baigta įrengti apžvalgos aikštelė, joje sumontuoti du monokliai-teleskopai. Taip pat suremontuoti laiptai į bokštą, pakeistos jame esančių arkinių langų žaliuzės, restauruoti vitražai. Viso projekto vertė – per 157 tūkst. eurų. Kurorto savivaldybė skyrė 55 581 eurą, o 101 961 euras gautas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. „Apžvalgos aikštelė įrengta po varpais, joje tilps iki 50 žmonių.

Projekto „Lyderių laikas 3“ įžanginis renginys Palangos miesto savivaldybėje

2018 m. kovo 19 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko projekto „Lyderių laikas 3“ įžanginis renginys, kuris skirtas išsiaiškinti projekto teikiamą naudą bei galimybes ir pradėti diskusijas dėl siekiamo pokyčio Palangos miesto savivaldybės švietimo sistemoje. Renginio dalyvius pasveikino Palangos miesto savivaldybės tarybos narė ir Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Ilona Pociuvienė. Verslo sėkmės istoriją pristatė Osvaldas Valiukas, UAB „Technoda“ vadovas, kuris pasidalino savo patirtimi ir galimybėmis kuriant ir plėtojant verslą Palangoje, pasakojo, su kokiais iššūkiais ir problemomis teko susidurti ir kokie planai, naujos idėjos ir galimybės jo dar laukia ateityje.
Renginio metu lektorė Tatjana Balvočienė, Šiaulių universiteto tyrėja Jūratė Valuckienė ir savivaldybės kuratorė Anelė Raugienė pristatė projekto idėją, galimybes, eigą ir artimiausiu metu planuojamus darbus bei veiklas, paragino kūrybinės komandos narius kuo greičiau pradėti diskusijas dėl siekiamo pokyčio savivaldybės švietimo sistemoje.
,,Lyderių laikas 3“ Palangos miesto savivaldybės projekto kūrybinę komandą sudaro: Laima Valužienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja, komandos vadovė, nariai: Eglė Bučienė, Moksleivių klubo direktorė, Diana Griciuvienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, Rasa Jurgutienė, Lopšelio-darželio „Žilvinas“ direktorė, Alvydas Kniukšta, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius, Ilona Milkontė, Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė, Saulė Paulikienė, Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja, Ilona Pociuvienė, Palangos miesto savivaldybės tarybos narė, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė, Nijolė Sabaliauskienė, Pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Valda Šarkienė, Šventosios pagrindinės mokyklos direktorė, Jolita Vaičiulienė, Senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Vilma Želvienė, Švietimo pagalbos tarnybos direktorė.
Daugiau informacijos apie projektą „Lyderių laikas 3“ tinklalapyje www.lyderiulaikas.smm.lt

Kūrybinės komandos vadovė
Laima Valužienė

 „Grubusis“ teatras kviečia

Palangos „Grubusis“ teatras kviečia į spektaklio „Laikykis, Vydūne!“ premjerą, skirtą Vydūno 150 – osioms metinėms ir Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100 – mečiui.

Publicistinis spektaklis, skirtas Dainų šventės Teatro dienai 2018 m. Ritmo, šokio, dainos stilistika interpretuojamas ne tik filosofo Vydūno gyvenimo ir kūrybos moto: „Gyvename, kad žmoniškėtume", bet ir J.A. Greimo, V. Landsbergio refleksijos apie žmogaus bei tautos situaciją šiuolaikiniame pasaulyje.

Prieš spektaklį Klaipėdos universiteto dėstytoja, filologė prof. Roma Bončkutė pranešime „Vydūno giliukis" apžvelgs Vydūno gyvenimą kaip metaforą mūsų laikmečiui: „Jei neteko susidurti su tuo žodžiu, nors jis yra šiušioniškių, tai paaiškinu: tai iš vokiečių das Glück „laimė, sėkmė“. Šį žodį Vydūnas vartojo. Klaipėdos universitete yra saugoma jo rankraščių originalų, jo laiškų, kurių niekas Lietuvoje dar neįtraukė į mokslinę apyvartą."

Spektaklio premjera įvyks kovo 24 d., 18 val., Kurhauzo salėje.

 Izraelio kino seansai bibliotekoje

Balandžio 5 d. Palangos miesto viešojoje bibliotekoje startuoja kino projektas „Izraelio kinas tavo mieste“. Ši Izraelio ambasados iniciatyva subūrė daugiau kaip 20 Lietuvos miestų savivaldybių. Penkis ketvirtadienius 18 val. bibliotekoje bus rodomi filmai hebrajų kalba su lietuviškais subtitrais. Palanga ir Izraelio kurortas Eilatas nuo 2017 m. yra miestai-partneriai. Kultūra – viena iš bendradarbiavimo sričių. Kviečiame per kiną susipažinti su Izraelio kultūra.

Žala automobilio savininkui

Kovo 20-ąją Palangos m. policijos komisariate gautas 1981 metais gimusio vyro pareiškimas, kad kovo 20-ąją, apie 15 val. 36 min., Palangoje, Vytauto g., ties vienu namu, sugrįžęs prie palikto automobilio „VW Caddy“, rado išdaužtą stiklą, kurio vertė 200 eurų, ir automobilio viduje neberado juodos spalvos odinės kuprinės, kurios vertė 80 eurų. Kuprinės viduje buvo piniginė, 50 eurų vertės, piniginės viduje – moters vairuotojo pažymėjimas, banko kortelė, nuolaidų kortelės, 100 eurų grynaisiais pinigais. Padaryta 430 eurų žala.

Pavogta daugybė darbo įrankių

Kovo 19-ąja, apie 8 val., darbuotojai, atvykę į darbo vietą Kunigiškės g. Palangoje, pastebėjo, kad iš vagonėlio dingo daugybė darbo įrankių. Į vagonėlį buvo patekta, išlaužus durų spyną. Uždarajai akcinei bendrovei padarytas 2634 eurų nuostolis. Jis bus tikslinamas.

Tenerifėje nekilnojamo turto kainos mažesnės nei Palangoje?

Butai Ispanijoje, Alikantės regione, dabar kainuoja kur kas mažiau nei Palangoje – nuo 30 tūkst. eurų. Lietuviai vis dažniau renkasi Ispaniją ne tik atostogoms, bet ir laimingai bei oriai senatvei. Tenerifėje baldus projektuojantis ir gaminantis klaipėdietis jau nustojo stebėtis, kad gatvėje, kurioje yra apsistojęs, be jo, gyvena dar keli mūsų tautiečiai. „Vien mano gatvėje gyvena 4–5 tėvynainiai, kai kurie ir mašinas atsigabeno. Dažniausiai jie tik atostogauja, o visam laikui žada atsikraustyti, kai pasens. Kogi ne, oras – nuostabus, dabar dienomis yra 25–28 laipsniai šilumos, šiltų drabužių, avalynės nereikia, šildymas nekainuoja, maisto kainos tokios pat, kaip ir Lietuvoje, o kai kur net ir mažesnės. Tik dvi minutės kelio iki jūros. Jokios depresijos", – privalumus vardijo baldžius. Tenerifėje baldus projektuojantis ir gaminantis Saulius, kuris anksčiau dirbo ir Palangoje, pasakojo čia sutikęs nemažai žymių lietuvių. „Mačiau buvusį Seimo narį, karnavale už penkių metrų nuo manęs stoviniavo grupės ŽAS narys Linas Karalius. Be lietuvių, gyvena daug anglų, vokiečių. Prieš 2008-ųjų krizę butų, kotedžų kainos Ispanijoje buvo labai mažos, dabar jos ūgtelėjo. Daug kas priklauso nuo vietos, dydžio. Tenerifėje dviejų kambarių kotedžas kainuoja apie 80 tūkst. eurų. Tiesa, medžiagos baldų gamybai brangesnės, todėl atsiplukdėme iš Lietuvos", – neslėpė pašnekovas. Ispanijoje nekilnojamojo turto agente kompanijoje „Spain Realty Group" dirbančios lietuvės Kristinos Novikovienės teigimu, jau porą metų lietuvių susidomėjimas nekilnojamuoju turtu tiek visoje Ispanijoje, tiek Alikantės regione išties didelis.

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas