Palangos sanatorijoje pribloškė ir bendravimas su pacientais, ir maistas

***, 2019-02-17
Peržiūrėta
570
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Jaučiamės čia nepageidaujami. Nors įstaiga gauna „ligonio krepšelį“, tačiau ne viskas čia pritaikyta ligoniams, patyrusiems sunkias traumas, o labiausiai žeidžia čia dirbančiųjų požiūris ir bendravimo kultūra“, – aptarnavimu ir paslaugomis, teikiamomis „Gradiali“ sanatorijoje Palangoje, skundėsi pacientė Rūta (vardas pakeistas). Ponia Rūta Palangos „Gradiali“ sanatorijoje atsidūrė po stuburo išvaržos. Reabilitacijos procesas jai trunka tris savaites.
„Jeigu už save nekovosi, per tris savaites čia ir numirti galima. Tik ne visi geba už save pakovoti. Graudu žiūrėti į senyvo amžiaus žmones, kurie neturi jėgų išsireikalauti to, kas jiems priklauso“, – kalbėjo pašnekovė. Moteris teigė, jog labiausiai žeidžia nepagarbus daugumos sanatorijos darbuotojų požiūris į pacientus, šiurkštus jų bendravimas. „Vos tik atvykus, registratūroje mane pasitiko „familiarios mergšės“. Atsiprašau už palyginimą, tačiau gražesnių žodžių nerandu. Tik pasiteiravau, ar galėsiu išvykti iš sanatorijos savaitgalį, nes žinau, kad tai galime padaryti, jos man šiurkščiai atšovė: „Apsieisi“. Supratau, kad pacientų išleisti iš sanatorijos nenorima dėl to, kad jiems ko blogo per savaitgalį nenutiktų“, – svarstė pašnekovė.
Ponia Rūta atsiuntė sanatorijoje gauto maisto nuotraukas. Pietums buvo džiūvėsėliuose įvyniota kepta žuvis. Tačiau netrukus Rūta susidūrė ir su kitų darbuotojų familiarumu. „Procedūriniame nieko negali paklausti, nes slaugytojos neturi laiko. Tačiau jos turi laiko kalbėti tarpusavyje. Joms įdomu apkalbėti savo koleges, bet neįdomūs pacientai“, – emocingai skundėsi pašnekovė ir pridūrė, kad ne visos slaugytojos blogos, yra keletas, kurios labai malonios ir visiems visada atranda laiko. „Regis, jog darbuotojams nėra keliami vienodi ligonių aptarnavimo kokybės kriterijai“, – dėstė pacientė.
Labiausiai Rūta skundėsi sanatorijos maitinimu. „Pietūs dažnai vėluoja net po 10 min. Dauguma sanatorijoje po stuburo traumų besigydančių pacientų labai sunkiai vaikšto, negali sėdėti. Kęsdami didžiausius skausmus, jie atklibinkščiuoja iki valgyklos ir yra priversti laukti. 10 minučių jiems – didžiausia kančia, bet valgyklos darbuotojos, regis, to nesupranta. Baisu joms ir papriekaištauti, nes ir taip piktos, viskuo nepatenkintos, – pasakojo Rūta. – Maistas – tragiškas. Ne kartą jis buvo patiektas atšalęs. Ligoniai maitinami pigiausiais, prasčiausiais produktais. Pigiausias batonas, pigiausia duona. Sriuba buvo su dešros produktais. Pietums dažniausiai duodamos troškintos dešros, kopūstai, bulvės, riebaluose kepta, džiūvėsėliuose išvoliota mėsa ar žuvis. Maniau, kad tokiu būdu maisto jau seniai niekas negamina, o, pasirodo, toks maistas teikiamas ligoniams. Aš mėsos ir žuvies nevalgau. Tad man buvo į lėkštę įdėta apie 100-150 gramų garnyro, kas sudaro keliasdešimt kalorijų. Jeigu taip maitinčiausi visą reabilitacijos laiką, visai nusilpčiau. Tačiau vegetariško valgiaraščio sanatorijoje net nėra. Kreipiausi į dietologę bent du kartus, kol galiausiai gavau normalią porciją vegetariško maisto. Tačiau kiti pacientai su vergišku nuolankumu tyli. Juk jie ir taip kenčia nežmoniškus skausmus, nejaugi jie negali gauti normalaus maitinimo? Ne visus artimieji dažnai lanko, ligoniai atvykę iš visos Lietuvos, o ir pati sanatorija Palangos pakraštyje, į parduotuvę šalia nenubėgsi maisto nusipirkti. Palatose net arbatinuko nėra, kad galėtume arbatos užsikaisti“.
Moteris pažėrė priekaištų ne tik dėl maitinimo sanatorijoje, bet ir dėl jos infrastruktūros. „Sunkiai judantys asmenys su ramentais ir vaikštynėmis priversti laipioti per slenksčius. Tualetuose nėra paaukštinimų, skirtų pacientams, kurie negali sėdėti. Ligoniams buvo surengta paskaita, kurioje specialistas išaiškino, jog po stuburo traumų ligoniai turi gulėti pasidėję tarp kojų pagalvę, kad neišnirtų klubų sąnariai, tačiau jokių pagalvių sanatorijoje niekas neduoda“, – vardijo ligoniams labai reikšmingas detales sanatorijos pacientė. Ponia Rūta stebėjosi ir skalbyklos paslaugų kainomis sanatorijoje. „Sportinio kostiumo skalbimas kainuoja 20 Eur, viena pora kojinių – 3 Eur ir pan. Abejoju, ar tris savaites sanatorijoje praleidžiantys senjorai bent kartą leidžia sau išsiskalbti drabužius...“, – liūdnai užbaigė pokalbį ponia Rūta.
Rūtos skundą raštu išdėstėme ir išsiuntėme el. paštus UAB „Gradiali“ direktorei, pardavimo ir restorano vadovei. Sanatorijos direktorė Aida Matulis lakoniškai atsakė: „Deja, šios situacijos negalime komentuoti, nes nesame gavę nusiskundimo iš paciento dėl darbuotojų netinkamo darbo ir blogų gyvenimo sąlygų“. Papildomai susisiekus telefonu, direktorė dar sykį patikino neturinti, ką komentuoti, nes įstaiga negavusi oficialaus skundo iš pacientės, nežinanti, kas per pacientė ir kuo nepatenkinta. Paaiškinus, kad skunde išdėstyti priekaištai susiję ne su vieno, o su visų sanatorijos pacientų gerove, direktorė teigė nesuprantanti, ką reiškia žodis „slenkstis“, nes yra užsienietė ir geriau kalba angliškai... ir apskritai nesuprantanti, dėl ko skundžiamasi. „Atvažiuokite ir patys įsitikinsite, ar skundas pagrįstas“, – reziumavo pokalbį A. Matulis.

„Vakarų ekspresas“

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kol kas nesuvaldytas koronaviruso plitimas pasaulyje nerimą sėja ir Palangoje. Redakcijos kalbinti kurorte dirbantys šeimos gydytojai atskleidė, kad pastarosiomis savaitėmis su pacientais apie naują grėsmę visuomenės sveikatai tenka su pacientais kalbėtis labai dažnai.


Spalio 14 d. 11 val. Palangoje, sanatorijoje „Gradiali“ vyks mineralinio vandens gręžinio atidarymo renginys.


„Jaučiamės čia nepageidaujami. Nors įstaiga gauna „ligonio krepšelį“, tačiau ne viskas čia pritaikyta ligoniams, patyrusiems sunkias traumas, o labiausiai žeidžia čia dirbančiųjų požiūris ir bendravimo kultūra“, – aptarnavimu ir paslaugomis, teikiamomis „Gradiali“ sanatorijoje Palangoje, skundėsi pacientė Rūta , rašo "Vakarų...


DIDYSIS PENKTADIENIS (03.25): Nuo 10 iki 13 val. parapijos namuose dalijamas maistas stokojantiems (pakvieskime ateiti); 18 val. Kristaus Kančios pamaldos (Šv. Kryžiaus pagerbimas);


„Kaip smagu, kad Palangoje bus antra veterinarijos vaistinė ir klinika. Ir dar smagiau, kad nebereikės savo augintinių vežti į Kretingą pas gydytoją Jaroslavą“, – vakar, atidarant veterinarijos vaistinę ir kliniką „Mano augintinis“, kalbėjo gausiai į atidarymą susirinkę palangiškiai, kai kurie iš jų atsivedę ar ant rankų atsinešę savo...


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Vicemerui kritika – dar nesukramtomas maistas  3

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 03 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Lietuvos žurnalistų etikos inspektorės Zitos Zamžickienės užtarimo tikėjęsis Palangos vicemeras Saulius Simė sulaukė savotiško antausio – jo skundas pripažintas nepagrįstu, o pats pareiškėjas dar sulaukė pamokymų.


Kiekvienas mūsų turime mėgstamą kavinę Palangoje. Prisipažinsiu, kad aš, jūsų Gurmanas Liežuvis, dažniausiai, ypač žiemą, užsuku į kavinę „1925”. Įsikūrusios J.Basanavičiaus gatvės pradžioje, išlaikiusios per beveik šimtą metų (įkurta buvo 1925 metais!!!), žiemą viliojančios židiniu, traškančiomis jame malkomis, geru maistu ir jaukiu „senelių...


Palangiškę pribloškė didėjanti jos buto vertė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 11 | Rubrika: Miestas

Niekas jau nebesistebi, kad visoje šalyje nekilnojamasis turtas pinga, tačiau Palangoje yra kitaip. Palangiškė Danutė Apalainienė buvo priblokšta atsitiktinai sužinotos naujienos apie jos turimo turto vertę. Anot moters, jos dviejų kambarių butas, lyginant su praėjusiais metais, šiemet... pabrango 35 tūkst. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius