Palangos svajonė turėti skrydį į Londoną pildosi, bet reikės už jį susimokėti

"Palangos tilto" informacija, 2012-11-27
Peržiūrėta
1454
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos svajonė turėti skrydį į Londoną pildosi, bet reikės už jį susimokėti

Palangos svajonės turėti tiesioginį skrydį į Londoną pildosi: jau kitų metų balandį iš Palangos oro uosto turėtų kilti lėktuvai į Londoną: regiono savivaldybės sutarė tam skirti pinigų – 400 tūkst. litų naujam maršrutui reklamuoti.
Prisidėti prie planuojamo naujo maršruto į Londoną finansavimo buvo pagrindinė Vengrijos pigių skrydžių bendrovės „WizzAir“ sąlyga.
Palangos oro uostas oro bendrovei įsipareigojo per metus suteikti įvairių pusės milijono litų vertės mokesčių lengvatų. Iš Klaipėdos apskrities savivaldybių buvo prašoma kone antra tiek.
Iš šio skrydžio daugiausia naudos sulauksianti Palangos savivaldybė žadėjo skirti 40 procentų prašomos sumos – 150 tūkst. litų. Klaipėdos miesto savivaldybė nusprendė atseikėti 135 tūkst. litų.
Šią savaitę susirinkę kitų 5 savivaldybių vadovai pagal gyventojų skaičių pasidalijo likusią paramos dalį: Klaipėdos rajonas šiam projektui įsipareigojo paskirti 37 tūkst., Šilutės rajonas – 31,8 tūkst., Kretingos rajonas – beveik 30 tūkst., Skuodo rajonas – daugiau nei 14,5 tūkst., Neringa – 1909 litus.
Skiriamai paramai Klaipėdos regiono savivaldybių tarybos dar turės pritarti lapkričio pabaigoje vyksiančiuose posėdžiuose.
„Jei šios sumos bus patvirtintos, sunkiai vykstančios derybos su „WizzAir“ gerokai pasistūmės į priekį. Tačiau jau dabar tvirtinti, kad nauja kryptis tikrai atsiras, dar negalime. Juk galutinai apsispręsti turi pati oro bendrovė. Vis dėlto tai, kad svarbiausia jos sąlyga bus įgyvendinta, mums suteikia nemažai vilčių“, – teigė Palangos oro uosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė.
Jei „WizzAir“ apsispręs teigiamai, pirmasis skrydis planuojamas kitų metų balandžio mėnesį. Keleiviai iš Palangos į Londoną ir atgal būtų skraidinami du kartus per savaitę 180 vietų orlaiviu.
Labiausiai šio skrydžio laukia Palangos savivaldybė, kuri per vasarą tikisi sulaukti didesnio turistų iš Didžiosios Britanijos srauto.
Palangos turizmo informacijos centras jau dabar planuoja dalyvauti kasmet Londone vykstančiose turizmo parodose ir britų turizmo kompanijas sudominti poilsiu prie Baltijos jūros.
Sunkiausia buvo sulaukti teigiamo atsakymo iš toliausiai nuo Palangos esančių Šilutės ir Skuodo rajonų savivaldybių. Mat dėl naujo maršruto jose turistų vargu ar pagausėtų. Tačiau šių savivaldybių vadovai pripažino, kad skrydžiai iš Palangos į Londoną palengvins susisiekimą emigrantams ir paskatins juos dažniau grįžti namo.
Norėdami sudominti turistus visu Klaipėdos regionu savivaldybių vadovai nusprendė parengti bendrą informacinį leidinį, kuriame kiekviena savivaldybė supažindintų su savo krašto lankytinomis vietomis. Šis lietuvių, rusų ir anglų kalbomis išspausdintas leidinys keleiviams būtų įteikiamas skrydžio metu.
Klaipėdos regiono savivaldybėms siūlyta finansuoti ir planuojamo naujo maršruto į Hamburgą rinkodarą. Tam reikėtų dar pusės milijono litų. Tačiau savivaldybių vadovai šį klausimą atidėjo ateičiai.

Jūsų komentaras:

is cia pat:) 2012-12-18 20:38 (IP: 78.61.46.232)
seniai laikas!!!! Ka ten tie Hmmm supranta, kaip sunku kratytis iki Vilniaus:) man Palangos oro uostas tik per miskeli:)))Faina, liuks!!!

Hmmm... 2012-12-02 19:04 (xxx / IP: 84.15.186.104)
Tokie mažyčiai regioniniai aerouostai neturi jokios ateities .Tai tik bereikalingas pinigų švaistymas. Juos anksčiau ar vėliau nukonkuruos didelis ir modernus Kauno arba Vilniaus aerouostas . Geriau savivaldybės tuos pinigėlius mokyklų reikmėms būtų skyrusios .

palangiskis 2012-12-02 01:24 ([email protected] / IP: 78.61.43.127)
londonas gerai ir aplamai kuo ivairesniu Palangos oro uostas turetu reisu,tuo jam ir miestui geriau,bet nepamirskite is ko puse palangiskiu gyvena,rusai musu vienintelis issigelbejimas,svarbu labai kou daugiau pritraukt rusu avia kompaniju nuolatiniams reisams.

mama 2012-11-29 10:07 (IP: 62.56.55.83)
patarimas Palangos oro uostui, irenkite orouoste vaikams pazaisti kampeli, koks yra Suomijoje, nes seimos keliauja su vaikais, cia labai geras budas juos uzimti :) bei pliusas orouostui....

luka 2012-11-29 10:05 (IP: 62.56.55.83)
senai reikejo to skrydzio, pagaliau svajones pildosi :)

Taip pat skaitykite

Praėjusio penktadienio (gegužės 28 d.) popietę „Auskoje“ įvyko viešbučio atidarymas, kuriame dalyvavo artimiausi „Roko virtuvės“ vadovo, 21 metų Roko Galvono draugai, artimi giminės, nuo vaikystės jį pažįstantis Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas, Palangos verslininkai Antanas ir Daina Bosai, Palangos Viešbučių ir restoranų asociacijos, bei Turizmo informacijos centro vadovai.


21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


Nuo pirmadienio Palangos viešbučiai, svečių namai ir poilsiavietės atsiveria ir vėl galės priimti lankytojus.


Visi 60 Lietuvos merų raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas,nesiekiant pelno.


Antradienio vakarą dėl rūko sutriko eismas Palangos oro uoste. Čia turėjęs nusileisti „Ryanair“ lėktuvas iš Londono tūpė Kaune, tad tuo pačiu orlaiviu turėjusiems į Angliją išskirti keleiviams teko kapanotis irgi ten.


Dingo vaikinas prieš skrydį į Palangą

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 14 | Rubrika: Kriminalai

Šiaulių policija skelbia jauno vyro paiešką, kuris iš Londono turėjo parskristi į Lietuvą, tačiau dingo pakeliui į oro uostą. Policija prašo visuomenės pagalbos, ypač tautiečių, esančių Jungtinėje Karalystėje. Turinčius informacijos apie A. Vaikaso buvimo vietą policija prašome susisiekti su tyrimą atliekančia tyrėja Sandra Jake tel. 8-657-71264, 8-41-383216...


Nugriaudėjus galingam sprogimui penktadienio vakarą, mažieji įsikibo tėveliams į parankes: „Tėti, ar Palangoje karas prasidėjo?“ Ironiška, sprogimą sukėlė tie, kas saugo mūsų ramybę – du NATO naikintuvai, kurie pro kurortą pralėkė viršydami garso greitį – skrydį lydėjo galingas akustinis „buuum“, kurį sukėlė suspaustų oro bangų sprogimas. Jo...


Palangos svajonės turėti tiesioginį skrydį į Londoną pildosi: jau kitų metų balandį iš Palangos oro uosto turėtų kilti lėktuvai į Londoną: regiono savivaldybės sutarė tam skirti pinigų – 400 tūkst. litų naujam maršrutui reklamuoti.


Ar Palanga verta turėti LKL komandą?

Alvydas Ziabkus "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 05 05 | Rubrika: Miestas

Palangos krepšinio komanda „Naglis“ baigė pirmąjį pasirodymą pajėgiausioje Lietuvos krepšinio lygoje.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas