Palangos šventės – tarp įdomiausių Lietuvoje

"Palangos tilto" informacija, 2012-11-15
Peržiūrėta
147
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos šventės – tarp įdomiausių Lietuvoje

Palanga pelnytai turi kuo didžiuotis – VšĮ „Terra Publica“ išleistoje pažintinėje knygoje „Lietuva. 100 renginių, kuriuos verta išvysti“, atsirado vietos ir dviem Palangos renginiams – „Palangos stalas“ ir „Palangos stinta“. Būtent šie renginiai paminėti tarp 100 įdomiausių ir aktualiausių renginių Lietuvoje.
„Pasigrožėti „Palangos stalo“ šventėje tikrai yra kuo, nes dėl dešimties specialiai šiai šventei sukurtų nominacijų – medinių gintarais puoštų staliukų – besirungiantys palangiškiai savo stalus stengiasi pristatyti kuo išradingiau. Šventės svečiams nosį kutena gardūs maisto kvapai, žvilgsnis užkliūva už ties šachmatų lenta parimusių šachmatininkų, rankos taiklumą demonstruojančių krepšinio mėgėjų ar puikiai šokio meną įvaldžiusių jaunuolių. Juk stalas šioje šventėje nebūtinai privalo turėti keturias kojas bei būti apkrautas valgiais“, – rašoma pažintinėje knygoje „Lietuva. 100 renginių, kuriuos verta išvysti“.
O štai ir atsiliepimai apie „Palangos stintos“ šventę: „didžiausias šurmulys Palangoje prasideda vidurdienį – saulei įšildžius žiemišką orą, šventė persikelia į J. Basanavičiaus gatvę. Pėsčiųjų alėjoje pramogautojų visą dieną laukia tiek šviežios, agurkais kvepiančios, iškart iškeptos ar išrūkytos, vytintos, tiek dainuojančios, šokančios, metalinės, molinės bei gintarinės stintos, gardi žuvienė, patys tikriausi žvejai bei įvairios žvejų įdomybės – koncertas „Žvejų liaudies melodijos“, tradicinės inkaro laikymo varžybos, stintų valgymo varžytuvės ir kt.
„Palangos stintos“ šventėje iškilmingos ceremonijos metu Stintų ordino riterio titulu pagerbiami žmonės, labiausiai prisidėję kuriant, organizuojant bei populiarinant „Palangos stintą“.
„Palangos stintos“ metu kurorte pramogų netrūksta ne tik stintų mėgėjams, bet ir sveikuoliams – šią dieną Palangoje rengiama ir Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojama grūdinimosi šventė, šalyje pagarsėjusi „ruonių maudynių“ vardu. Sveikuoliams skirtų renginių gausu, tačiau didžiausio pramogautojų dėmesio sulaukia būtent „ruonių maudynės“, kai šimtai drąsuolių ties jūros tiltu panyra į ledinės jūros bangas“.
Leidyklos atstovai įsitikinę, jog ši knyga puikiausias įrodymas, jog lietuviai turi nemažai progų švęsti. Šioje knygoje – 100 įdomiausių ir aktualiausių renginių Lietuvoje su aprašymais, nuotraukomis ir įdomiais faktais. Pasirinkti žmonėms padeda dar ir specialus knygos priedas – renginių kalendorius 2013 metams.


 

Jūsų komentaras:

"Labanakt..." 2012-11-18 12:56 (IP: 86.100.60.112)
-Kol kas Palanga neturi rimtai kuo pasigirti! Paminėtos vienadienės- vienkartinės šventės, -tik tuo ir lieka, beje, jos tik piniguočiams, nes neįkandamos kainos priverčia su vaikučiais likti namie ...atrakcijonų mažai ir neatitinka rebuso.. O kur šventės pajūryje žiemą? ar rudenį?kur dingo Aitvarų šventė? Kam reikalinga Užgavėnių šventė- jei tik keletas pasikraipymų spec. ansamblų,net nepakviečiami ir nepajungiami į šventę miestelėnai?ypač moksleiviai, kurie ypatingai ruošiasi kaukes, rūbus, išsidažę, apsitaisę- taip ir lieka kitoj pusėj gatvės, ar pakampiuose? -Kam reikalinga tokia "Žvakių g-bos šventė", jei tik 5 vietos (iš jų 2- p. mokintojai ir A.Latonienei? Kodėl tokią šventę neorganizuojama miesto aikštėje- visiems!? -Kada bus įrengtas "SENJORŲ' TAKAS LINK JŪROS?net PAPRASTOS ČIUOŽYKLOS NĖRA !? ..ir ką čia lygintis su Druskininkais?...traukinys nuvažiavo... nepavysite...labanakt!

Taip pat skaitykite

Palanga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą švenčia jau kelias dienas. Per kurortą keliauja Šimtmečio laiškas – lauko instaliacija su gražiausiais miesto bendruomenės linkėjimais Lietuvai. O sekmadienį nuo ryto iki vakaro mieste gausu šventinių renginių, skirtų Kovo 11-ajai paminėti.


Rugsėjo 23 d. Palangoje vyks Baltų vienybės dienos renginiai. Šią dieną, kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas, netrūks įvairiausių renginių įvairaus amžiaus žmonėms – veiklos atras tiek mažas, tiek vyresnis.


Žinomas tarptautinės kategorijos šokių teisėjas, Klaipėdos universiteto dėstytojas, Palangos moksleivių klubo sportinių šokių kolektyvo vadovas Paulius Sangavičius turės suktis kaip vijurkas – palangiškis sutiko imtis direktoriaus pareigų problemų kamuojamoje savivaldybės įmonėje UAB „Palangos renginiai“, kuri buvo įkurta rūpintis renginių organizavimu...


Savaitgalį Šventosios gyventojų ir svečių laukia itin daug įspūdingų renginių – rugsėjo 17 d. čia vyks Jūros ir Baltų vienybės dienos minėjimas bei tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilingis“.


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Pirmą kartą mūsų miesto istorijoje bendruomenės iniciatyva surengta „Palangos dienos“ šventė skambiu akordu įsiliejo į kurorto kultūrinį gyvenimą. Dviem svarbioms datoms – 1921 metų kovo 30-ajai, kai Palangos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos, bei balandžio 5-ajai, kai žemės dalybų akte tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo pirmą kartą buvo paminėtas...


Kultūros dienai – įvairiaspalvė renginių puokštė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 04 11 | Rubrika: Kultūra

„Kultūros vertybės amžinos“, – tokiu šūkiu Palanga – Kultūros sostinė 2013 – pasitinka balandžio 15-ąją minimą Kultūros dieną. Šiai progai Kultūros centras nuo pat ryto iki vakaro palangiškiams ir miesto svečiams siūlo visą puokštę pačių įvairiausių renginių, prasidėsiančių Taikos vėliavos pakėlimo ceremonija miesto centrinėje...


Palangos šventės – tarp įdomiausių Lietuvoje  1

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 15 | Rubrika: Miestas

Palanga pelnytai turi kuo didžiuotis – VšĮ „Terra Publica“ išleistoje pažintinėje knygoje „Lietuva. 100 renginių, kuriuos verta išvysti“, atsirado vietos ir dviem Palangos renginiams – „Palangos stalas“ ir „Palangos stinta“. Būtent šie renginiai paminėti tarp 100 įdomiausių ir aktualiausių renginių...


Palanga masina renginių organizatorius

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 07 01 | Rubrika: Miestas

Tradiciškai vasarą pajūryje gausu įvairiausių renginių. Vieni plačiai reklamuojami ir sulaukia nemažo susidomėjimo, kiti taip ir prabėga nepastebėti. Ne paslaptis, kad dauguma šalies renginių organizatorių žvilgsniai krypsta į didžiausią šalies kurortą, kuris nors ir keletui mėnesių gali didžiuotis esantis šalies vasaros sostine.


Ir taip atsirado „Palangos stalas“...

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 27 | Rubrika: Miestas

Visus palangiškius suvienijanti ir tradicine tampanti šventė „Palangos stalas“ prikausto visų besirengiančių ir atvykusiųjų dėmesį. „Ilgasis stalas“ vilioja atvykti ir save parodyti jau antrus metus. O kaip gimė ir išsivystė tokia tobula idėja, rudenėjant vėl atgaivinanti Palangos miestą, sukelianti tokio džiugaus šurmulio ir šventiškos nuotaikos atmosferą?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius