„PALANGOS TILTO“ PAREIŠKIMAS ŠALIES PREZIDENTEI DALIAI GRYBAUSKAITEI

„Palangos tilto“ redakcija, 2012-09-17
„PALANGOS TILTO“    PAREIŠKIMAS   ŠALIES PREZIDENTEI  DALIAI GRYBAUSKAITEI

Palangos laikraščio „Palangos tiltas“ leidybai iškilo rimtas pavojus dėl buvusio vidaus reikalų ministro ir dabar kandidato į Seimą Pajūrio rinkimų apygardoje (jos teritorijoje leidžiamas ir „Palangos tiltas“) Raimundo Palaičio veiksmų.
„Palangos tiltui“ iš www.alfa.lt, pirminio šaltinio, perspausdinus nepalankų jam straipsnį „Raimundas Palaitis toliau galės klastoti dokumentus“ Palangos miesto apylinkės teisėja Liucija Paulauskaitė rugpjūčio 13-osios dienos teismo nutartimi, pažeisdama Visuomenės informavimo įstatymo 54 str. 1 dalies 3 punktą ir 2 dalį „Redakcinės atsakomybės netaikymas ir atleidimas nuo žalos atlyginimo“, kuri vienareikšmiškai nurodo, kad viešosios informacijos rengėjui ir (ar) skleidėjui netaikoma redakcinė atsakomybė ir jie neatsako už tikrovės neatitinkančios informacijos paskelbimą, jeigu jie nurodė informacijos šaltinį ir ji buvo anksčiau paskelbta per kitas visuomenės informavimo priemones, redakcijai pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti „Palangos tilto“ banko sąskaitas 80 000 litų.
Priimta nutartis neatitinka teismų suformuotų precedentų.
Rugpjūtį Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė „Respublikos“ leidėjo V. Tomkaus ieškinį prieš „15min.“, kuris iš švedų dienraščio „Aftonbladet“ perspausdino WikiLeaks straipsnį apie korupciją Lietuvos žiniasklaidoje, ypač V. Tomkaus leidinių grupėje.
Teismas aiškiai pasisakė, kad viešosios informacijos rengėjui ir (ar) skleidėjui netaikoma redakcinė atsakomybė ir jie neatsako už tikrovės neatitinkančios informacijos paskelbimą, jeigu jie nurodė informacijos šaltinį ir ji buvo anksčiau paskelbta per kitas visuomenės informavimo priemones.
R. Palaitis kreipėsi į Palangos apylinkės teismą po minėtos publikacijos perspausdinimo „Palangos tilte“ su ieškiniu dėl garbės ir orumo pažeidimo ir turtinės (nors visose tokio pobūdžio bylose reikalaujama neturtinės kompensacijos, o R. Palaitis Palangos apylinkės teismui nepateikė jokio
dokumento dėl galimų turtinių nuostolių) kompensacijos 80 000 litų.
UAB „Palangos tiltas“ nurodė informacijos šaltinį, todėl ieškovas, reikšdamas ieškinį ir prašydamas taikyti laikinąsias apsaugos priemones, akivaizdžiai piktnaudžiauja procesinėmis teisėmis.
Kad būtų užtikrintas R. Palaičiui kompensacijos išmokėjimas jam laimėjus bylą, teisėja L.Paulauskaitė patenkinto R. Palaičio reikalavimą ir pritaikė laikinąsias apsaugos priemones laikraščiui – areštavo jo sąskaitą 80 000 Lt (nors 90 proc. visų garbės ir orumo bylų tenkinamų ieškinių kompensacijos dydis neviršija 5 000 Lt).
Teisėja leido iš areštuotos sąskaitos tik mokėti mokesčius VMI ir „Sodrai“, taip pat mokėti darbuotojams atlyginimus, bet neleido mokėti už kitas būtinas paslaugas, užtikrinančias laikraščio leidybą – laikraščio spausdinimą, ryšių ir platinimo paslaugas, taip pat kitas.
„Vakarų spaustuvei“ negavus apmokėjimo už laikraščio spausdinimą praėjusią savaitę, tik asmeniškai sutarus su spaustuvės direktoriumi V. Vitkausku, laikraštis buvo atspausdintas, bet buvome įspėti, kad laikraštis nebus spausdinamas neapmokant kiekvienos einamosios laikraščio spausdinimo sąskaitos.
Redakcija rugsėjo 14-ąją kreipėsi į teisėją L. Paulauskaitę, prašydama skubos tvarka išnagrinėti „Palangos tilto“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių netaikymo redakcijos mokėjimams spaustuvei, tačiau kol kas jokio atsakymo iš teisėjos negavo.
Atkreipiame dėmesį, kad antstolis A. Selezniovas, vykdydamas teismo nutartį, išsiuntinėjo visiems „Palangos tilto“ debitoriams (laikraščio paslaugų pirkėjams) reikalavimą stabdyti bet kokius mokėjimus UAB „Palangos tiltui“.
Kaip bendrovė gali sukaupti reikalingas lėšas mokesčiams, atlyginimams, R. Palaičio iš laikraščio išieškomai turtinei kompensacijai, jeigu antstolis draudžia atsiskaityti su UAB „Palangos tiltu“?
UAB „Palangos tiltas“ kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą (KAT) su prašymu skubos tvarka paskirti teismo posėdį artimiausiu metu ir panaikinti neteisėtas, neadekvačias ir laikraščio leidybą žlugdančias laikinąsias apsaugos priemones.
Deja, KAT paskyrė nagrinėti „Palangos tilto“ bylą tik spalio 24-ąją.
Akivaizdu, kad esant areštuotoms redakcijos sąskaitoms ir neleidžiant atsiskaityti už laikraščio spausdinimą, platinimą, ryšio ir kitas būtinas paslaugas, „Palangos tilto“ leidybai kyla rimtas pavojus.
Neabejojame, kad R. Palaičio kreipimasis į teismą ir teisėjos L. Paulauskaitės su įstatymu prasilenkianti nutartis areštuoti redakcijos sąskaitas, yra R. Palaičio, rinkimų kampanijos dalyvio Pajūrio rinkimų apygardoje, į kurią įeina ir Palanga, sąmoningas siekis sužlugdyti laikraštį, kuris apie R. Palaitį skelbia nepalankius straipsnius.
Laikraščiui R. Palaičio veiksmai jau padarė didelę finansinę žalą, pablogino dalykinę reputaciją.
Tokiais veiksmais R. Palaitis ir teisėja L. Paulauskaitė galimai siekia sutrikdyti ir sužlugdyti laikraščio leidybą artimiausiu metu, dar vykstant rinkimų kampanijai.
Jeigu taip atsitiktų, bus padaryta didelė žala ir demokratijai, žodžio laisvei, visai šalies žiniasklaidai, kaip demokratinių procesų laiduotojai.
Lietuvos Respublikos Konstitucinis teismas savo praktikoje yra ne kartą pabrėžęs pamatinį konstitucinės informacijos laisvės, be kita ko, apimančios ir masinės informacijos priemonių teisę nekliudomai ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas, vaidmenį siekiant užtikrinti ir plėtoti atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės idealą, taip pat jos, kaip būtinos prielaidos demokratijai sukurti ir išsaugoti, vaidmenį.
Prašome Jus naudoti visas turimas teisines ir viešas priemones ir padėti „Palangos tiltui“ apsiginti nuo nedemokratiškų, piktnaudžiaujančių procesinėmis teisėmis R. Palaičio veiksmų, dėl kurių „Palangos tilto“ leidybai iškilo pavojus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Arčiausiai Baltijos jūros esantis laikraštis „Palangos tiltas“ visiems „Palangos tilto“ prenumeratoriams, skaitytojams, bičiuliams bei visiems Palangos svečiams šiandien pristato savo vasaros priedą, žurnalą „Palanga 2016“.  


Palangai – vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko dėmesys

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi, kurorto policijos komisariato bei Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovais susitiko vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Palangos laikraščio „Palangos tiltas“ leidybai iškilo rimtas pavojus dėl buvusio vidaus reikalų ministro ir dabar kandidato į Seimą Pajūrio rinkimų apygardoje (jos teritorijoje leidžiamas ir „Palangos tiltas“) Raimundo Palaičio veiksmų.


Desperatiškai į seimūno kėdę bandantis kabintis buvęs finansinės kontoros makleris, vėliau tapęs Vidaus reikalų ministru ir skandalingai lėkęs iš posto Raimundas Palaitis savo įtakos teisėsaugai gijomis praėjusią savaitę apraizgė ir Palangos miesto apylinkės teismo teisėją ir laikiną teismo pirmininkę Liuciją Paulauskaitę. Teisėja neatsilaikė buvusio ministro blėstančiam...


Palangos tiltas – kaip iki šiol ar nuo šiol – Draugystės tiltas, simbolizuojantis Latvijos, Lietuvos ir Estijos tikrą ar menamą draugystę, nes ant jo penktadienį, pradedant kurorto sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“, lipo ir komplimentų Palangai pažėrė trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkės? Vakar Palangos savivaldybės vicemeras S....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas