Palangos verslininkai sezoną vertina palankiai ir viliasi, kad Galimybių pasai užtikrinis lankytojų srautą ir žiemą

Palangos tiltas, 2021-09-18
Peržiūrėta
2305
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos verslininkai sezoną vertina palankiai ir viliasi, kad Galimybių pasai užtikrinis lankytojų srautą ir žiemą

Besibaigiantį sezoną Palangos verslininkai palydi džiugiai. Vos atlaisvinus suvaržymus kurortus apgulė poilsiautojai. Nors skųstis nėra ko, nes sezonas buvo tikrai pelningas, bet kaip sako kai kurie verslininkai, šis sezonas buvo karantino „skylių“ lopymas: „pavasarinis karantinas mums pridarė daug nuostolių, būtent tuos nuostolius šią vasarą ir atidirbinėjome“, – kalbėjo vieno iš restoranų  Basanavičiaus gatvėje vadovas.

Galimybių pasas nuteikia optimistiškai

Dar prieš mėnesį Vyriausybei paskelbus apie galimybių paso naudojimą, verslas galėjo rinktis – arba nelaukti rugsėjo 13 d. ir pradėti iškart dirbti su galimybių pasais, arba priimti visus, bet su nustatytais ribojimais. Palanga ir kiti Lietuvos kurortai pradėti naudoti galimybių pasų sistemą ėmėsi vangiai.

„Čia kurortas. Viešbučių rezervacijos buvo padarytos iš anksto, žmonės atostogas planavosi vienomis sąlygomis ir, štai, staiga sąlygos pasikeičia. Tai būtų nelogiška ir negražu svečių atžvilgiu“ – kalbėjo viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė.

Didžioji dauguma maitinimo įstaigų iki šiol priiminėja klientus be galimybių pasų, laikydamiesi griežtų reikalavimų, nors, anot viešbučių ir restoranų asociacijos vadovės, neretai, toks sprendimas sukelia nepatogumų norint priimti didesnes poilsiautojų grupes, aptarnaujant banketus ar konferencijas.

Paklausta, ar artėjant rugsėjo 13 d., kuomet viešbučiai privalės reikalauti galimybių pasų, atšaukinėjamos rezervacijos, I. Valaitienė neslėpė optimizmo: „Vyriausybei paskelbus apie šį sprendimą sulaukėme daug sunerimusių poilsiautojų skambučių, bet šiuo metu, turbūt, žmonės jau susipažinę su informacija, žino kokie reikalavimai laukia jau nuo pirmadienio, kol kas rezervacijų atšaukimo nesulaukiame. Svarbiausia, kad užtektų tokių priemonių, kaip galimybių pasas ir galėtume dirbti. Verslas gyvena su tam tikromis baimėmis, jau esame buvę situacijoje kai teko stabdyti veiklas, labai nesinori, kad scenarijus pasikartotų“.

Penktadienį maitinimo įstaigos sulaukė dar vienos žinios: nuo pirmadienio lauko terasose bus galima aptarnauti klientus ir be galimybių pasų, bet į vidų pastarieji negalės užeiti nei į tualetą, nei susimokėti už maistą ar gėrimus.

„Žinoma verslui tai gera naujiena, reiškianti, jog galėsime aptarnauti daugiau klientų, tačiau nerimą kelia galimi nesusipratimai, viduje klientai su galimybių pasais, lauke – visi norintys, viduje nebus taikomi ribojimai, lauko terasose ribojimų laikytis privalėsime. Be to, personalas turės pasirūpinti, jog klientai, neturintys galimybių paso neužeitų į įstaigos vidų net į tualetą. Jei atvirai, tai kelia ir šypseną, ir nerimą belaukiant pirmadienio, bet prie vyriausybės sprendimų mes jau išmokome prisitaikyti, svarbu galime dirbti“, – pastebėjimais dalinosi Palangoje ne vienerius metus dirbanti Lina.

Penktadienį Vyriausybė pateikė pakeitimus dėl galimybių pasų naudojimo maitinimo įstaigoms, leisdama lauko kavinėse aptarnauti klientus ir be galimybių pasų, užtikrinant jų nekontaktavimą su kavinių vidumi.

Laura Vaičiulytė,

ETAPLIUS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga jau alsuoja vasaros ritmu. Karštymetis į kurortą sukvietė nemažai poilsiautojų ir, kaip teigia verslininkai, išnyko skirtumas tarp darbo ir poilsio dienų. 


Verslo atstovai sako, kad ši vasara Lietuvos kurortams buvo darbinga, nes reikėjo stengtis pritraukti kuo daugiau poilsiautojų. 


Vaikų parkas mažųjų lankytojų laukia kasdien nuo 9 val. iki 20 val. 


 Palangos verslininkai atsisveikina su vasaros sezonu. Šį vertina palankiai. Šiltuoju metų laiku kurortą aplankė išrankūs šalies gyventojai, kurie nors ir taupė, tačiau noriai lankėsi kavinėse ar restoranuose. Deja, verslininkai šiemet pasigedo mielai išlaidaujančių turistų, rašo lrytas.lt


Besibaigiantį sezoną Palangos verslininkai palydi džiugiai. Vos atlaisvinus suvaržymus kurortus apgulė poilsiautojai. Nors skųstis nėra ko, nes sezonas buvo tikrai pelningas, bet kaip sako kai kurie verslininkai, šis sezonas buvo karantino „skylių“ lopymas: „pavasarinis karantinas mums pridarė daug nuostolių, būtent tuos nuostolius šią vasarą ir atidirbinėjome“, – kalbėjo vieno iš...


Karantino metu Palangos viešoji biblioteka nepamiršta savo lankytojų ir parengė įvairių užsiėmimų, kuriems nebūtina išeiti iš namų. Taip ne tik saugome save ir kitus, bet taip pat stipriname ryšį tarp bibliotekos ir jos bendruomenės.


Palangos miesto Savivaldybė kviečia palangiškius dalyvauti susitikime su energetikos ekspertais ir sužinoti daugiau apie saulės energijos teikiamą naudą, šilumos siurblius bei dujinius katilus ir jų efektyvumą.


Palangiškiai žiemą apsnūdusiame mieste pasigenda pramogų. Šaltuoju metų laiku jau bene šeštus metus iš eilės vis žadama išpilti čiuožyklą, tačiau pažadai taip ir liko pažadais. Norima mažinti sezoniškumą, tačiau galimybių kurorto svečius ir gyventojus sukviesti ant ledo niekaip niekas neranda? Miesto politikai žada, jog čiuožykla greičiausiai...


Ruošiantis artėjančiam vasaros sezonui viešbutyje „Palangos vėtra“ Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai susitiko su Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariais bei apgyvendinimo, maitinimo paslaugas poilsiautojams teikiančiais verslininkais aptarti saugios aplinkos Palangos svečiams...


Parodos – tai investicija į turistų srautą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 16 | Rubrika: Kultūra

Palangos turizmo informacijos centre – darbinės nuotaikos. Kadangi pagrindinis darbas su poilsiautojų, turistų srautais šaltuoju metų laiku yra nuslopęs, centro darbuotojai aktyviai dalyvauja parodose, dirba kviesdami kaimyninių šalių gyventojus į viešnagę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius