Lietuvos kurortų verslininkai įvertino vasaros sezoną: reikėjo pasistengti

Palangos tiltas, 2023-09-27
Peržiūrėta
908
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga rudens metu. FOTO: SKAITYTOJO NUOTR.
Palanga rudens metu. FOTO: SKAITYTOJO NUOTR.

Verslo atstovai sako, kad ši vasara Lietuvos kurortams buvo darbinga, nes reikėjo stengtis pritraukti kuo daugiau poilsiautojų. Nors Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Laura Taučiūtė šią vasarą vertina neblogai, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro vadovas Rimantas Palionis pabrėžia – verslui buvo itin sunku.

„Ši vasara verslininkams, Palangai buvo tikrai nebloga. Lyginant su praeitais metais, mes tikrai turėjome labai didelį užimtumą“, – LRT radijui trečiadienį teigė L. Taučiūtė. 

„Taip, vasara buvo lietuviška, ne tiek smarkiai džiugino orai kaip džiugina rugsėjo mėnesį. Bet (verslininkai – ELTA) išsikėlė tikslus, susidėliojo prioritetus, į ką orientuotis, ką pritaikyti, kaip pakviesti svečią, orientuotis į dar didesnę kokybę. Buvo labai daug investuota į sveikatinimosi sektorių“, – pridūrė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Nors Palangos verslininkai turėjo iššūkių pritraukti daugiau poilsiautojų, rezultatai, anot L. Taučiūtės, pakankamai geri. 

„Turėjome iššūkių pritraukti dar daugiau svečių, tikrai sekėsi gerai ir rezultatai yra pakankamai geri. Tiesiog verslui reikėjo labiau pasistengti“, – reziumavo šių metų verslo vasarą ji. 

Visgi R. Palionis neskubėjo sutikti ir pabrėžė, kad šių metų vasara Lietuvos kurortų verslininkams buvo sunki. Anot jo, vietiniai verslai turėjo konkuruoti su užsienio turizmu.

„Šitie metai mums buvo itin sunkūs. Jeigu anksčiau išvažiuojamame turizme dirbo 2 operatoriai, kurie siūlė išvažiuoti kažkur, tai šiais metais buvo net penki operatoriai“, – kalbėjo Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro vadovas. 

„Tai įsivaizduokite, kokią konkurenciją mes, vietiniai kurortai, turėjome. Visi kurortai turėjome pasitempti kokybe, kažkuria vieta ir kaina. Tai metai buvo tikrai darbingi“, – akcentavo R. Palionis.

Irtautė Gutauskaitė

ELTA

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos verslininkai su nerimu laukia vasaros – dalis kavinių po karantino užsidarė, dalis ėmė paskolas, kad išsilaikytų, o nuo Naujųjų panaikinta PVM lengvata taip pat nepadeda sugrįžti į stabilias vėžes. O kur dar atlygis už darbą: gera virėja už ačiū taip pat nedirba.


Verslo atstovai sako, kad ši vasara Lietuvos kurortams buvo darbinga, nes reikėjo stengtis pritraukti kuo daugiau poilsiautojų. 


Pajūrio verslininkai prabėgusia šiųmetine vasara nesiskundžia, tačiau teigia vis dar pasigendantys turistų iš Vakarų. Jų srautas anksčiau padėdavo kompensuoti lietuvių trūkumą lietingomis dienomis, tačiau dalis vakariečių baiminasi netoliese vykstančio karo ir Lietuvą aplenkia.


Dėl prastų orų kurortuose mažėja poilsiautojų.


Po vėsokos gegužės atėjęs saulėtas birželis pradžiugino Palangos verslininkus. 


Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


Besibaigiantį sezoną Palangos verslininkai palydi džiugiai. Vos atlaisvinus suvaržymus kurortus apgulė poilsiautojai. Nors skųstis nėra ko, nes sezonas buvo tikrai pelningas, bet kaip sako kai kurie verslininkai, šis sezonas buvo karantino „skylių“ lopymas: „pavasarinis karantinas mums pridarė daug nuostolių, būtent tuos nuostolius šią vasarą ir atidirbinėjome“, – kalbėjo vieno iš...


Šalyje paskelbtas karantinas sujaukė visų verslininkų planus, tačiau apie laukiantį prastesnį vasaros sezoną šiandien kalba ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė. Jos teigimu, žmonės rezervacijas atšaukinėja ne tik pavasariui, tačiau didesnės grupės jas jau anuliuoja ir birželiui bei liepai.


Ruošiantis artėjančiam vasaros sezonui viešbutyje „Palangos vėtra“ Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai susitiko su Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariais bei apgyvendinimo, maitinimo paslaugas poilsiautojams teikiančiais verslininkais aptarti saugios aplinkos Palangos svečiams...


760 metų sukaktį švenčianti Lietuvos kultūros sostinė Palanga savaitgalį paskelbė atidaranti vasaros sezoną. Mero Šarūno Vaitkaus žodžius: „Sveiki sulaukę tikros vasaros“, pasakytus pirmojo šventės „Palanga 760“ renginio ir pakartotus oficialiame visos šventės atidaryme, ko gero, išgirdo ir pati gamta: tokio vasariško, iki 30...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius