Palikęs Kaune merginą, atvyko į kurortą kelti susidomėjimą „Palanga“

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-11-17
Peržiūrėta
1890
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gytautas Narkus
Gytautas Narkus

Kad Palangos reprezentacinis krepšinio klubas pastaruoju metu vis dažniau pradžiugina kurorto krepšinio sirgalius pergalėmis, yra nemažas ir 25-erių klubo vadybininko Gytauto Narkaus nuopelnas. Sporto vadybos mokslus Kaune „krimtęs“ vyrukas į Palangą atsivežė toli siekiančių idėjų, kurių tikslas vienas – kad miestelėnai pamiltų krepšinį ir plūstų į „Palangos“ rungtynes taip, kaip miesto svečiai plūsta liepą į paplūdimį. G. Narkus atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.


–Kokie keliai jus atvedė į Palangą? Į krepšinio klubą „Palanga“?
–Į Palangą mane atvedė darbas Palangos krepšinio klube. Baigęs mokslus, ieškojau darbo viename iš Lietuvos krepšinio klubų. Sulaukiau skambučio iš klubo „Palanga“ direktoriaus Arūno (Vaitulionio – aut.). Pasikalbėjome apie komandą, apie planus ir siekius ir taip atsidūriau Palangoje.
–Ką jums reiškia krepšinis? Ką gyvenime iki šiol veikėte?
–Krepšiniu domiuosi nuo ankstyvos vaikystės. Svajojau užaugęs būti krepšininku, tačiau šiai svajonei nebuvo lemta išsipildyti. Esu be galo laimingas, kad galiu dirbti su krepšinio klubu ir stengtis jį padaryti geresniu. Stengiuosi pažiūrėti kuo daugiau rungtynių, ypač kai Lietuvos klubai rungtyniauja Europos turnyruose.
–Kur mokėtės sporto vadybos?
–Sporto vadybos mokiausi Kauno kolegijoje.
–Kaip įsivaizduojate nepriekaištingai veikiančio krepšinio klubo modelį? Ar jų matote Lietuvoje?
–Lietuvoje yra vienas klubas, į kurį visi turėtų lygiuotis, tai – Kauno „Žalgiris“. Manau, kad „Žalgiris“ yra aukščiausio lygio sporto organizacija, iš kurios reikia imti pavyzdį. Žinoma, Klaipėdos „Neptūnas“ dideliais žingsniais eina į priekį, taip pat Panevėžio „Lietkabelis“ šį sezoną nustebino ir stipriai patobulėjo kaip krepšinio klubas.
–Kokia jūsų vadybinė krepšinio klubo „Palanga“ vizija?
–Labai norėčiau matyti Palangos komandą Lietuvos krepšinio lygoje. Tam reikėtų susivienyti Palangos gyventojams ir verslininkams. Manau, kad dirbant visiems bendrai ir siekiant vieno tikslo pavyktų visai neblogai pasirodyti stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje. Mūsų krepšinio arena atitinka keliamus reikalavimus, todėl kliūčių žaisti LKL‘e nėra.
–Sutiksite, siekiamybė, kad per rungtynes salė būtų pilną žiūrovų. Ar tai įmanoma Palangoje? Kaip dirbate ta linkme?
–Taip. Siekiame kuo daugiau žmonių pritraukti į krepšinio rungtynes ir tai yra viena iš svarbiausių užduočių. Žinoma, įmanoma pritraukti žmonių, tačiau atrodo, kad palangiškiams krepšinis neįdomus. Sporto centre sportuojantys vaikai į rungtynes gali patekti be bilieto, tačiau tik keletas iš šimtų sportuojančių ateina pažiūrėti savo miesto komandos rungtynių. Žiūrovams vykdome įvairias akcijas, dovanojame prizus. Rengėme Palangos darželių sporto šventę, kurioje dalyvavo daugiau nei 100 vaikučių, visų vaikų tėvams dovanojome kvietimus į rungtynes.
–Viena jūsų pirmųjų iniciatyvų – ateiti į rungtynes su ne senesne nei trijų metų knyga. Nusižiūrėjote tokią idėją iš kitur? Ar pats subrandinote?
–Tokia idėja kilo sužinojus, kad šie metai yra bibliotekų metai. Žmonės atnešę knygą, į rungtynes įeina be bilieto. Visos surinktos knygos bus skirtos Palangos bibliotekai. Taip mes prisidedame prie akcijos, „Knygų Kalėdos“. Tai prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija, kuomet žmonės dovanoja knygas tiems, kuriems jų trūksta. Taip mes skatiname palangiškius dalintis knygomis ir tuo pačiu už gerą darbą pamatyti Palangos rungtynes.
–Pasidalinkite, kokias naujas kurorto krepšinio populiarinimo idėjas brandinate?
–Minčių yra daug ir įvairių. Po truputį bandome jas įgyvendinti. Norime pritraukti jaunų šeimų į rungtynes, todėl bandysime sudaryti sąlygas, kad jaunos šeimos, atvykusios su vaikais į rungtynes, galėtų juos palikti įrengtoje vaikų žaidimų aikštelėje. Minčių yra ir daugiau, bandome įvairiais būdais sudominti palangiškius krepšiniu. Labai kviečiu visus atvykti į „Palangos“ rungtynes ir palaikyti savo miesto komandą. Komandai daug geriau sekasi rungtyniauti, kuomet žmonės palaiko ir kelia didelį triukšmą.
–Ką dar gyvenime veikiate be vadybininko darbo klube „Palanga“?
–Turėdamas laisvo laiko stengiuosi grįžti į Kauną, kur didžiąją laiko dalį praleidžiu su mergina Silverija ir draugais. Kaip ir daugelis, mėgstu žaisti krepšinį, todėl pasitaikius progai stengiuosi žengti į aikštelę. Taip pat šoku tautinius šokius, tačiau persikėlus gyventi į Palangą, vis rečiau pavyksta nuvykti į repeticijas. Planuoju surasti kolektyvą Klaipėdoje, kuris priimtų mane. Artimiausios svajonės yra susijusios su „Palangos“ klubu. Labai norėčiau, kad kitą sezoną į Palangą rungtyniauti atvyktų Kauno „Žalgiris“ ir kitos geriausios Lietuvos ekipos ir arenoje nebūtų nei vienos laisvos vietos...
–Ką pasakytumėte palangiškiams?
– Kviečiu visus palangiškius atvykti į rungtynes ir palaikyti komandą, mums labai reikalingas Jūsų palaikymas. Taip pat primenu, jog atnešę knygą į rungtynes pateksite be bilieto, o knyga bus padovanota tiems, kuriems jų trūksta. Prisidėkime visi prie šios gražios ir kilnios akcijos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga dovanoja taikų poilsį savo miesto partnerio Bučos (Ukraina) vaikams, kurių šeimos nukentėjo nuo karo. Šeštadienį, liepos 1 d., į vasaros poilsio stovyklą didžiausiame Lietuvos kurorte atvyko pirmoji grupė. 


„ Ačiū Vilniaus merui Valdui Benkunskui, kuris su žmona ir vaikučiu atvyko pasveikinti Palangą su 770 metų gimtadieniu,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidalijo asmenuke su Vilniaus meru Facebook įraše šeštadienį, birželio 3 d. PT info


Valstybės dieną – liepos 6-ąją – šiais metais laukia ypatingas reginys: Kretingos muziejus kartu su kameriniu choru „Kristale“ kviečia kelti trispalvę bangą. Visi kretingiškiai ir miesto svečiai antradienio vakarą laukiami pasipuošę Lietuvos vėliavėlėmis arba geltonais, žaliais, raudonais rūbais. Lygiai devintą vakaro istoriniame Kretingos dvare galingai skambės Lietuvos himnas, o prieš tai...


Koronoviruso pandemija ir ją lydėjęs karantinas nebuvo kliūtis dviem Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos mokytojoms – Saulei Paulikienei ir Raimondai Baltmiškei – siekti daugiau profesinių žinių ir kelti savo kvalifikaciją. Tačiau šįkart abi pedagogės tai padarė nuotoliniu būdu. Ponia Saulė tokiu būdu birželio 18-19 dienomis dalyvavo Italijoje tarptautinėje...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Penktadienį Palangos gintaro muziejuje vyko kultūrinė mokslinė konferencija „Tautos atminties beieškant“, skirta Algirdo Juliaus Greimo 100-ųjų gimimo metinių jubiliejui paminėti. Atvykusieji į konferenciją išgirdo daug įdomių pranešimų, kuriuos skaitė įvairių sričių specialistai.


Kad Palangos reprezentacinis krepšinio klubas pastaruoju metu vis dažniau pradžiugina kurorto krepšinio sirgalius pergalėmis, yra nemažas ir 25-erių klubo vadybininko Gytauto Narkaus nuopelnas. Sporto vadybos mokslus Kaune „krimtęs“ vyrukas į Palangą atsivežė toli siekiančių idėjų, kurių tikslas vienas – kad miestelėnai pamiltų krepšinį ir plūstų į...


Kiekvienam iš mūsų neretai nutinka taip, kad pamirštame ar tiesiog nebesurandame laiko užsukti į savo gimtojo miesto ar kaimo biblioteką, kurioje formavosi mūsų vertybės ir supratimas apie gyvenimą. Daugelis iš mūsų net nežinome, kad šiandien biblioteka yra ne tokia, kaip prieš dvidešimt metų – šiandien ji dirba vadovaudamasi inovatyviais...


„Taryboje prasidėjo keisti politiniai vaikų darželio lygio žaidimai: šįryt staiga susirgus trims Tarybos nariams, o kitiems nedalyvaujant dėl iš anksto žinomų rimtų priežasčių, neturime kvorumo, tad posėdis neįvyks“, – atsiprašęs visų susirinkusiųjų į Tarybos posėdžių salę vakar sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Laukė 25 klausimai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius