Pandemija nestabdo miesto kultūrinio gyvenimo - ji įneša daugiau kokybės ir naujovių

Palangos tiltas, 2021-10-11
Peržiūrėta
1016
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pandemija nestabdo miesto kultūrinio gyvenimo - ji įneša daugiau kokybės ir naujovių

Palangos kurortas miesto gyventojus bei svečius kasmet džiugina aukšto lygio renginiais bei kultūrinio gyvenimo naujovėmis. Kasmet Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius ieško būdų, kaip dar labiau pagerinti mieste vykstančių renginių kokybę. Pandeminiu laikotarpiu sumažėjus renginių skaičiui, jų kokybei skirtas ypatingai didelis dėmesys.

Siekdamas miesto kultūrinį gyvenimą pakelti į dar aukštesnį lygį, Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius šiais metais, įgyvendindamas Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečio programą, dalykinius susitikimus su savo kuruojamų kultūros įstaigų vadovais, kultūrinės veiklos vadybininkais pradėjo rengti ne tik prieš pagrindinius miesto renginius, bet ir reguliariai. Tokių susitikimų metu aptariami jau anksčiau pasiūlyti veiklos optimizavimo aspektai, jų įgyvendinimo eiga, kylantys sunkumai, naujos idėjos. Tai davė labai gerų rezultatų. Pavyzdžiui, inicijavus Kultūros skyriui, šių metų liepą pradėjo veikti internetinis Palangos orkestro puslapis www.orkestras.pro; A. Mončio namuose-muziejuje parengtas ir įgyvendintas Antano Mončio darbų nuolatinės ekspozicijos 3D turas, suteikiantis galimybę meno mėgėjams ir nuotoliniu būdu susipažinti su muziejaus eksponatais ir parodomis; Palangos miesto kultūros ir jaunimo centrui (PKJC) rekomenduota bendradarbiauti ir su kitomis kultūros renginius Palangoje organizuojančiomis įstaigomis, pavyzdžiui, bendradarbiaujant su Vikingų varžybų organizatoriais pastiprinti PKJC organizuojamos Jūros ir žvejų šventės Šventojoje programą.

Siekiant paįvairinti Palangos organizuojamus tradicinius renginius, šiais metais didelis dėmesys skirtas naujoms jų formoms. Pavyzdžiui, į liaudiškų šokių festivalį „Palangos miestely“ pirmą kartą įtraukti tautinių mažumų folkloro kolektyvai.

Organizuojant pagrindinius Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečio renginius į kultūrinių renginių procesą buvo įtraukta aktyviausia miesto bendruomenė – pasitelktas didelis būrys Palangos savanorių.

Šiais metais sėkmingai įveiklintas naujas kultūros objektas – medinės Kurhauzo dalies teatro salė. Čia demonstruojami kino filmai, rugsėjį įvyko menų festivalis „Kurhauzo nykštukas“, kurio metu vaikai su visa šeima atvykę į kurhauzą galėjo stebėti ir patys dalyvauti net šešiuose pasirodymuose.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius ir toliau skirs didelį dėmesį kultūrinių renginių kokybei, naujovėms bei ieškos naujų formų, kaip nesustabdyti miesto kultūrinio gyvenimo net ir esant nepalankioms pandeminėms sąlygoms.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2021 metais VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras buvo išsikėlęs dar vieną veiklos tikslą – užtikrinti savalaikį ir saugų paslaugų teikimą ekstremalios situacijos metu. Ir nors 2021 metais įstaigos veiklą įtakojo pandemija ir netrūko iššūkių, tačiau tai visiškai nepablogino sveikatos priežiūros įstaigos veiklos rodiklių. 


Palangos kurortas miesto gyventojus bei svečius kasmet džiugina aukšto lygio renginiais bei kultūrinio gyvenimo naujovėmis. Kasmet Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius ieško būdų, kaip dar labiau pagerinti mieste vykstančių renginių kokybę. Pandeminiu laikotarpiu sumažėjus renginių skaičiui, jų kokybei skirtas ypatingai didelis dėmesys.


Įtemptas gyvenimo būdas, didelis informacijos srautas, augantis atsakomybės jausmas ir poilsio trūkumas iki šiol buvo pagrindinės lėtinio nerimo priežastys. Šiais metais prie jų prisidėjo ir neapibrėžtumas dėl COVID-19 pandemijos – rūpestis savo ir artimųjų sveikata, įvairūs ribojimai, nežinomybė dėl ateities. Psichologė Algina Šamonskienė sako, kad nepadeda ir tai...


Koronaviruso pandemija sugrąžino Lietuvos krepšinio perlą Justę Jocytę iš Prancūzijos į gimtąją Palangą. Karantinas sustabdė sensacingai išgarsėjusios krepšininkės karjerą Eurolygoje. Išskirtiniame interviu TV3 žinioms keturiolikmetė atskleidė, kaip treniruojasi, ir papasakojo apie tai, ar Lione jaunimas žino, kur yra Lietuva.


Su Naujaisiais metais, mieli „Palangos tilto“ skaitytojai ir visi palangiškiai! Nors pagal kinų kalendorių 2018-ieji – Šuns metai, man jie – naujovių metai.


Palangos mokyklos jau pasiruošusios sutikti sugrįžtančius mokinius. Jau skaičiuojama, kiek jų sugrįš, kiek ateis pačių mažiausiųjų. Taip pat jau žinoma, kokios naujovės jų šiemet laukia.


Kokia griaunanti gali būti žiniasklaida, vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ direktorius Kęstutis Speičys įsitikino savo kailiu: žiemą jo geranoriška iniciatyva, kad jei pirminės sveikatos priežiūros įstaigos žiemą į sanatoriją siųs daugiau vaikų, vasarą jos galės tikėtis daugiau rezervuotų vietų savo įstaigų vaikams, sulaukė visų prievaizdų pikto dėmesio....


Palangai reikia ne gausos, o kokybės

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 08 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Niūriais lietumis besibaigiančią vasarą palydėjo internetinėje žiniasklaidoje pasirodę pasvarstymai apie Palangos kurortą ir jos ateitį. Didžiausią viešoje erdvėje prasidėjusių diskusijų bangą sukėlė žinomo ekonomisto ir „Swedbank“ analitiko Nerijaus Mačiulio nuomonė apie mūsų kurortą.


Palangos miesto savivaldybės administracijoje 2010 metų vasario 26 dieną imtas įgyvendinti kokybės vadybos sistemos diegimas baigtas. Įgyvendinant Europos socialinio fondo – pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Kokybės vadybos sistemos diegimas Palangos miesto savivaldybės...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius