Paratletas Danas Sodaitis Lietuvos lengvosios atletikos čempionate nuskynė sidabrą ir sporto meistro vardą

Palangos tiltas, 2023-08-01
Peržiūrėta
803
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Danas Sodaitis (LPAK/Donato Gribausko nuotr.)
Danas Sodaitis (LPAK/Donato Gribausko nuotr.)

Tris dienas Palangą drebinusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate startavo vienuolika šalies paralimpinės rinktinės sportininkų.

Sprinteris Danas Sodaitis iš pajūrio išsiveža šalies vicečempiono apdovanojimą ir Lietuvos sporto meistro vardą, iškovotus 4 po 100 metrų bėgimo estafetėje. Asmeniniais ir sezono rekordais džiaugiasi dar keli nacionalinės komandos paraatletai. Jų rezultatai keliaus į pasaulinį Tarptautinio paralimpinio komiteto reitingą. 

Palangos stadione, šalia geriausių Lietuvos lengvaatlečių, savaitgalį suspindėjo paralimpinės rinktinės bėgikas Danas Sodaitis. Klubui „Cosma” atstovaujantis Marto Skrabulio auklėtinis tapo vicečempionu 4 po 100 metrų bėgimo estafetėje. D. Sodaitis drauge su Adu Dambrausku, Aisčiu Mantonu ir Dovydu Jociumi distanciją įveikė per 41,18 sek. ir pasipuošė sidabro medaliu.

Sėkmingą D. Sodaičio pasirodymą estafetėje vainikavo ne tik medalis, tačiau ir pelnytas Lietuvos sporto meistro vardas. Paralimpinės rinktinės bėgikas neslėpė džiaugsmo šiais pasiekimais. 

„Tai neįtikėtina pergalė man ir visai bendruomenei, kuriai atstovauju. Medalis nacionalinėse pirmenybėse žmogui su negalia. Dėkoju Martui Skrabuliui ir klubui „Cosma“ už palaikymą ir tikėjimą manimi. Dėkoju Lietuvos lengvosios atletikos federacijai už dalyvavimą žmonių su negalia integravime“, – sakė D. Sodaitis.

Tai – antras D. Sodaičio medalis Lietuvos lengvosios atletikos federacijos organizuojamose nacionalinėse pirmenybėse. 2020 m. vilnietis estafetėje 4 po 100 metrų laimėjo aukso medalį. Tiesa, tada komandai ir D. Sodaičiui, iki rezultato, garantuojančio Lietuvos sporto meistro vardą, šiek tiek pritrūko. 

„Danas ir kiti paraatletai įrodinėja, kad negalia nėra barjeras siekti aukščiausių rezultatų. Jau ketvirtus metus paraatletai dalyvauja integruotuose Lietuvos čempionatuose ir ne tik meta iššūkį šalies geriausiems, bet ir nurungia juos. Prieš kelis metus tarp Lietuvos čempionato prizininkių buvo mūsų ilgų nuotolių bėgikė Aušra Garunkšnytė“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius. 

D. Sodaitis savaitgalį Palangoje džiaugėsi dar viena pergale, kurią iškovojo 100 metrų bėgimo B finale. Čia sportininkas distanciją nubėgo per 11,18 sek. ir galutinėje įskaitoje užėmė devintą vietą.

Asmeniniais rekordais Palangoje džiaugėsi Ramūnas Rojus ir Ramūnas Verbavičius. 

Jono Spudžio auklėtinis R. Rojus oficialius savo rekordus gerino ir ieties metime (39,22 m), ir rutulio stūmime (12,22 m). Teresės Nekrošaitės treniruojamas R. Verbavičius geriausią karjeros rezultatą užfiksavo rutulio stūmimo rungtyje (11,16 m).

Geriausią sezono rezultatą rutulio stūmimo sektoriuje pademonstravo Jono Baltrušaičio treniruojamas alytiškis Donatas Dundzys (13,83 m). 

„Sveikinimai visiems čempionate startavusiems sportininkams. Šie startai – svarbūs, rezultatai įskaitomi pasauliniame Tarptautinio paralimpinio komiteto reitinge. Šie pasirodymai ateityje gali daryti įtaką kovoje dėl patekimo į kitų metų Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes. 

Džiaugiamės bendradarbiavimu su Lietuvos lengvosios atletikos federacija ir paraatletų integravimą į svarbiausias šalies varžybas. Tai svarbu ir sportinių rezultatų prasme, ir žmonių su negalia integracijos į visuomenę procesuose. “, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas M.Bilius. 

Lietuvos paralimpinės komandos rezultatai čempionate: 

Raimondas Dabužinskas – diskas (nuo kėdutės) – 11,80 m 

Oksana Dobrovoskaja – diskas (32,17 m – 7 vieta bendroje įskaitoje) 

Donatas Dundzys – rutulys – 13,83 m 

Petras Krapikas – 400m – 57,19 sek. (17 vieta bendroje įskaitoje) 

Petras Krapikas – 800m – 2 min. 10,52 sek. (27 vieta bendroje įskaitoje) 

Osvaldas Kucavičius – ietis – 50,33 m (8 vieta bendroje įskaitoje) 

Bella Morkus – 100m bėgimas triračiu – 20,68 sek. 

Deividas Podobajevas – 100m bėgimas triračiu – 18,74 sek. 

Ramūnas Rojus – ietis (nuo kėdutės) – 39,22 m (asmeninis rekordas) 

Ramūnas Rojus – rutulys (nuo kėdutės) – 12,22 m (asmeninis rekordas) 

Danas Sodaitis – 100m – 11,18 sek. (laimėjo B finalą, 9 vieta bendroje įskaitoje) 

Danas Sodaitis (kartu su Adu Dambrausku, Aisčiu Mantonu ir Dovydu Jociumi) – estafetė 4x100m – 41,18 sek. (2 vieta bendroje įskaitoje) 

Kęstutis Skučas – 400m vežimėlių lenktynės – 1 min. 18,99 sek. 

Ramūnas Verbavičius – ietis (nuo kėdutės) – 28,89 m 

Ramūnas Verbavičius – rutulys (nuo kėdutės) – 11,16 m (asmeninis rekordas)

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tris dienas Palangą drebinusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate startavo vienuolika šalies paralimpinės rinktinės sportininkų.


Penktadienį Palangoje prasidės net tris dienas, liepos 28–30 d. vyksiantis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame tradiciškai startuos šalies paralimpinės rinktinės sportininkai. 


Liepos 8-11 dienomis Taline vyks Europos U23 lengvosios atletikos čempionatas. Palangos miestą šiose aukšto rango varžybose atstovaus Gintarė Tirevičiūtė. Žiemos sezone įvykdžiusi čempionato normatyvą (181cm), vasaros sezone pagerino savo asmeninį pasiekimą (183 cm) bei įvykdė sporto meistro kategoriją.   


Šeštadienį, rugpjūčio 8 dieną, baigėsi dvi dienas Palangoje vykęs Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Palankios oro sąlygos lengvaatlečiams padėjo pasiekti net 16 geriausių šalies sezono rezultatų, krito ir du čempionatų rekordai.


Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas vyks rugpjūčio 7-8 d. Palangoje.Vilniuje vasario 26-28 dienomis vykusiame atvirame Lietuvos kikbokso čempionate dalyvavo


Palangos miesto savivaldybėje apsilankė ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Europos lengvosios atletikos asociacijos atstovai. Jiems pristatyta Palangos sporto infrastruktūra, taip pat ir šiuo metu vykdomi miesto infrastruktūros plėtros projektai.


Į Vilniaus uždarų patalpų maniežą suvažiavo jaunieji sportininkai iš visos Lietuvos. Tarp jų buvo ir du Palangos miesto lengvaatlečiai, išsikovoję teisę dalyvauti šiose finalinėse varžybose.


Praėjusį penktadienį ir šeštadienį Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos lengvosios atletikos žiemos čempionatas ir jaunimo pirmenybės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius