Parkavimo naujovės Palangoje: daugiau programėlių atsiskaitymui, daugiau parkomatų ir kontrolierių

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-03-29
Peržiūrėta
3412
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Algimantas Bluškis, Palangos miesto Rinkliavų centro direktorius
Algimantas Bluškis, Palangos miesto Rinkliavų centro direktorius

Jeigu į Palangą atvykstate automobiliu ir dairotės, kur jį pastatyti, BĮ „Palangos miesto rinkliavų centras“ (PMRC) turi jums žinių: parkuojant bus naujovių.

Bus daugiau programėlių atsiskaityti už parkavimą

„Mes plečiame ir tobuliname atsiskaitymo už parkavimą galimybes. Iki šiol buvo galima atsiskaityti tik viena mobilia programėle, „uniPark“, o nuo šio sezono jų turėtume turėti bent tris ar net keturias. Ne tik senąją, bet ir „carOne“, „ParkMan“ (šių programėlių operatorių pasiūlymus jau turime gavę) ir, tikėtina, „Flowbird“. Konkurencija yra gerai – vairuotojai galės rinktis. Be to, programėlių tiekėjams dėl konkurencijos netaikant mums, paslaugos administratoriui, savo monopolinių įkainių, PMRC ir miestas sutaupys – savo išlaidas už šios paslaugos teikimą sumažinsime kiek daugiau nei keturiais procentais,“ – „Lietuvos pajūriui“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui, sakė Algimantas Bluškis, naujasis PMRC direktorius.

Siekiant pritraukti kuo daugiau mobiliųjų programėlių parkavimui operatorių, buvo atlikti viešieji pirkimai įsigyjant naują, modernią, galinčią apjungti visų programėlių duomenis, kontrolės kompiuterinę programą bei banko, per kurį būtų vykdomi mokėjimų bankinėmis kortelėmis atsiskaitymai, paslaugą.  Visa tai ir įtakos numatytą siekiamybę mažinti kontrolės aptarnavimo išlaidas. 

Automobilių parkavimas Palangoje yra mokamas – už parkavimą miesto teritorijoje reikia mokėti visą parą nuo gegužės 15-tos dienos iki rugsėjo 15-tos dienos .

Atnaujins ir visus miesto parkomatus

  Šiais metais BĮ „Palangos miesto rinkliavų centras“, Palangos miesto savivaldybės tarybos nariams vienbalsiai pritarus, planuoja atnaujinti ir visus miesto parkomatus. Pagal šiuo metu vykdomą tarptautinį viešąjį pirkimą, jų numatyta įsigyti 70, tai yra 12 daugiau nei jų buvo pernai. Nežiūrint į tai, kad tarptautinio viešojo pirkimo procedūros yra labai ilgas procesas, PMRC labai tikisi, kad jis bus sėkmingas, ir dar šių metų eigoje galės senųjų parkomatų vietoje pastatyti naujus.

 „Iki šiol kai kuriose Palangos miesto vietose jų trūko – buvo pernelyg dideli atstumai tarp jau esančiųjų, o tie, jau esantys, buvo labai seni. Pavyzdžiui, Vytauto gatvėje, nuo Druskininkų sankryžos į centrinę miesto dalį, iki Žvejų gatvės, buvo tik vienas parkomatas – numatyta, kad šioje vietoje jų atsiras daugiau. Taip pat Šventojoje, Prieplaukos gatvėje, kur taip pat tik vienas parkomatas iki šiol stovėjo – šį sezoną joje planuojame pastatyti ir antrą,“ – sakė A. Bluškis.

Teisės aktuose yra numatyta, kad parkomatai vietine rinkliava apmokestinamose gatvių atkarpose turi būti įrengti ne didesniu nei 100 metrų atstumu vienas nuo kito.

Spręs miesto Taryba

Anot jo, Savivaldybė ir miesto Taryba pavasarį apsispręs ir dėl parkomatų pastatymo ir tose kurorto gatvėse, kuriose jų visai iki šiol nebuvo.

„Dar pernai kai kurie Tarybos nariai siūlė, kad automobilių parkavimas būtų apmokestinamas Šventojoje prie Mokyklos gatvės 50 esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, ties Kuršių kaimo sodyba. Tokia rinkliava yra geras būdas atliepti vietos gyventojų poreikius ir pageidavimus – sumažėja užterštumas ir triukšmas, atsiranda daugiau tvarkos parkavimo vietose, saugesnis eismas vietos gyventojams,“ – sakė PMRC direktorius.

„Mūsų siekis – ne tik surinkti daugiau parkavimo rinkliavos miesto poreikiams tenkinti, bet ir sumažinti miesto užterštumą bei triukšmą, įnešti daugiau tvarkos. Kad eismas mieste taptų dar saugesnis, kad gyventojams miestas būtų patogesnis, kad automobiliai stovėtų tvarkingai,“ – pašnekovas pridūrė.

Nereikės palikti lapelių už stiklo

Už parkavimą Palangos naujuose parkomatuose bus galima atsiskaityti ne tik grynais pinigais, bet ir banko kortelėmis.

„Įsigijus naujus parkomatus, po vietinės rinkliavos sumokėjimo nebereikės daugiau parkomato kvito palikti ant automobilio panelės už priekinio stiklo – viskas bus automatizuota. Naujuose parkomatuose suvedus savo automobilio numerį, jis automatiškai atsiras mūsų parkavimo kontrolierių mobiliose programose,“ – atskleidė A. Bluškis.

Tokios galimybės šiuo metu naudojamose senuose parkomatuose nėra.

Parengė pastarųjų metų parkavimo analizę bei galimybių studiją

Stojęs prie BĮ „Palangos miesto rinkliavų centras“ (PMRC) vairo praėjusiais metais, A. Bluškis kartu su savo komanda atliko automobilių parkavimo pastaraisiais metais analizę ir parengė parkavimo galimybių studiją ateičiai ir jas pristatė Savivaldybės vadovams. 

 Atliekant pastarųjų trijų metų automobilių parkavimo mieste analizę, anot direktoriaus, „PMRC identifikavo klaidas ir trūkumus“ bei pasiūlė kaip juos ištaisyti.  Savivaldybė ir miesto Taryba juos dar turi apsvarstyti.

„Mano nuomone, parkavimo terminai miesto žaliojoje, tai yra centrinėje, dalyje turėtų būti pratęsti – rinkliava, ko gero, turėtų būti renkama ne tik rudenį, bet galbūt ir visus metus, – sakė A. Bluškis. – Pasisakau už rinkliavos diferencijavimą pagal sezoną: vienoks mokestis turėtų būti vasarą, o kitoks – žiemą. Žinoma, tai nuspręs miesto Taryba.“

PMRC direktorius svarsto, kad galbūt derėtų atsisakyti rinkliavų už parkavimą naktį.

„Tiesą pasakius, nakties metu vietinės rinkliavos rinkimas yra ne tik ekonomiškai nenaudingas (administravimo kaštai didesni nei gaunamos pajamos), bet ir kontrolę vykdyti yra praktiškai neįmanoma, sudėtinga ir ne visuomet saugu“ – sakė direktorius.

Šiemet vasaros sezono metu PMRC planuoja turėti daugiau kontrolierių.

Galvos skausmas – neįgaliojo pažymėjimų turėtojai ir užsieniečiai vairuotojai

Nemažą galvos skausmą PMRC, kaip ir visoje šalyje, kelia ir piktnaudžiavimas neįgaliojo pažymėjimu statant automobilį bei parkavimo rinkliavos surinkimas iš vairuotojų (valdytojų), kurie  naudojasi automobiliais su registracija užsienio valstybėse.

„Dar pernai birželio pradžioje Seimo, Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkės Monikos Ošmianskienės  buvo bandyta pakeisti Vietinės rinkliavos įstatymą – taip, kad neliktų galimybių neįgaliojo pažymėjimais piktnaudžiauti, tačiau įstatymų leidėjai, matyt, atsimušė į griežtus asmens duomenų teisinės apsaugos reikalavimų sieną ar atsirado kitos priežastys, kad įstatymo pataisos taip ir nebuvo patvirtintos.“ – sakė A. Bluškis.

Direktorius ir pats 2023 metų pabaigoje dėl šios problemos sprendimo pagalbos kreipėsi ir pas palangiškį Seimo narį Mindaugą Skritulską. 

„Labai džiugu, kad Seimo narys problemą supranta ir žadėjo pagal galimybes padėtį ją spręsti,“ – sakė direktorius.

Visagalis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas

Kalbant apie baudų išieškojimą iš automobilių savininkų su transporto priemonės užsienyje registracija, susiduriama su tarpžinybiniu nesusikalbėjimu.

„Pažeidimą užfiksuoti galime, baudą skirti administracinius nusižengimus nagrinėjantys pareigūnai taip pat gali, tačiau ją išieškoti praktiškai yra neįmanoma (baudos išieškojimą vykdo Valstybinė mokesčių inspekcija – VMI). Dėl to, kad, matyt, šalyje nėra reikiamų teisės aktų ar pasirašytų tarptautinių sutarčių, ar yra kitos svarbios priežastys,“– atskleidė pašnekovas.

„Tai – apmaudu, nes kitos mūsų kaimynės, pavyzdžiui, Latvija, tai jau seniai sureguliavo. Jeigu padarei nusižengimą Latvijoje, nespėsi grįžti namo, kai tave pavys žinutė apie skirtą administracinę baudą ir geriau jau nebandyk jos nemokėti ...“ – pridūrė.

Prasidės daugiaaukštės automobilių parkavimo aikštelės projektavimo darbai.

Tarybai jau patvirtinus Palangos miesto Bendrojo plano pakeitimus, netrukus, atlikus detalaus plano koregavimo projektą, Rąžės gatvėje bus pradėtas rengti techninis projektas daugiaaukštės automobilių parkavimo aikštelės statybas.

„Ji bus keturių ar net penkių aukštų, atsiras apie 480 parkavimo vietų. Pastate atsiras ir laikinos daiktų saugojimo vietos, pavyzdžiui, dviračiams ar kitokiems smulkiems daiktams, kas šiuo metu yra labai populiaru daugelyje pasaulio miestų bei, manyčiau, tikrai labai aktualu ir Palangai, kur pastebimos ekonominio gyvenamojo būsto vystymosi tendencijos, didėja miesto svečių skaičius ir panašiai,“ – atskleidė A. Bluškis.

PMRC administruoja vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą

PMRC ne tik renka vietinę rinkliavą už automobilių parkavimą, bet ir administruoja vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą.

„Įdiegus naują monitoringo ir apskaitos programą, gyventojai galbūt jau pastebėjo naujos modifikacijos sąskaitas. Šiuo metu baigiame įdiegti savitarną savo internetiniame puslapyje https://pmrc.lt

Tie kas gaus elektronines sąskaitas ir artimiausiu metu jau galės jas apmokėti vieno mygtuko paspaudimu,“ – sakė A. Bluškis.

Anot jo, tai bus ypač patogu antro ir trečio būsto savininkams, negyvenantiems Palangoje nuolat.

Nepatvirtintais duomenimis skaičiuojama, kad tokie savininkai sudaro ko ne pusę visų gyvenamosios paskirties savininkų kurorte. 

Šiemet turėtų atsirasti regioninė atliekų kainų sistema

Optimizuojant vietinių rinkliavų už atliekų surinkimą administravimą, jau šiemet Lietuvoje turėtų atsirasti regioninė atliekų kainų sistema. 

Anot direktoriaus, ja siekiama, kad gyventojai, rūšiuojantys atliekas, mokėtų mažesnę rinkliavą, o į tai žiūrintys atsainiai – daugiau.

Jau neužilgo informacija apie kiekvieną išvežamą atliekų konteinerį iš gyventojų „nukris“ PMRC naujoje programoje – belieka tik išspręsti kelis techninius niuansus, pavyzdžiui,  kad komunalinių atliekų vežėjai sužymėtų  ir įsigytų bei įrengtų reikiamą techninę įrangą (skenerius), kuria bus nuskenuojami konteineriai.

Atsiras pakrovimo stotelės elektromobiliams

Palangai, kaip ir visai šaliai, siekiant tapti gamtai dar draugiškesne, šiemet PMRC administruojamose automobilių stovėjimo aikštelėse Ronžės ir Taikos gatvėse atsiras greito ir labai greito pakrovimo stotelės elektromobiliams. Pirmoje – 2 su 4 pakrovimo prieigomis, o antroje – 10 su 20 pakrovimo prieigų. Suplanuotas ir Taikos g. stovėjimo aikštelės remontas atnaujinant asfalto dangą bei aikštelės apšvietimą. 

„Pagal po viešo konkurso pasirašytą sutartį planuojama, kad greito ir labai greito pakrovimo stotelės elektromobiliams turėtų pradėti veikti nuo liepos 1-os dienos,“ – sakė PMRC direktorius A. Bluškis.

Jūsų komentaras:

asta 2024-03-27 13:31 (IP: 162.158.222.162)
O kokios lengvatos laukia vietos gyventojų automobiliams. Vasara nuvežti arčiau jūros pagyvenusius tėvus, turi mokėti už stovėjimą.

OB 2024-03-27 12:13 (IP: 162.158.222.86)
Miesto autobusų grafikas galėtų būti Trafi programėlėje

Taip pat skaitykite

Jeigu į Palangą atvykstate automobiliu ir dairotės, kur jį pastatyti, BĮ „Palangos miesto rinkliavų centras“ (PMRC) turi jums žinių: parkuojant bus naujovių.


Trečiadienį, lapkričio 9 d., Seimo Sveikatos reikalų komitetas pradeda svarstyti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuotus Farmacijos ir Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimų projektus, kuriuose siūloma įteisinti naujus vaistų ir medicinos pagalbos priemonių (MPP) kainodaros ir kompensavimo reikalavimus.


Žinomas pajūrio vaikų gydytojas ortopedas. Kaunietis, kuris nė minutėlę nesuabejojo savo sprendimu beveik prieš keturis metus persikelti gyventi į Palangą. O taip pat – „iki kaulų smegenų“ – socialdemokratas, o dabar – ir kandidatas į Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirminko pareigas. Ar pavyks jam balandį visuotiniame kurorto skyriaus...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Praėjusį mėnesį Verslo ir lyderystės akademijos „Invorpore“ organizuotoje dviejų dienų stovykloje „Visraktis“ susirinkę jaunieji pajūrio savanoriai dalijosi, ką jiems reiškia savanorystė, sėmėsi patirties iš kitų bei mokėsi pažinti save ir kitus. Savo įspūdžiais viešai sutiko pasidalinti Klaipėdos „Asmenybės ugdymo centro“ projektų...


2017 m. Lietuvoje kilo 9394 gaisrai. Palyginti su 2016 m., jų sumažėjo 6,4 proc. Pernai gaisruose žuvo 103 žmonės (2016 m. – 101), iš jų – 3 vaikai (5), o 181 gyventojas (204) patyrė traumų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 152 žmones, iš jų 15 vaikų gyvybes, 721 pastatą, 117 transporto priemonių, 499 gyvūnus.


Statistika nedžiugina: pernai Palangoje gerokai išaugo užregistruotų pranešimų apie įvykius, padaugėjo nusikalstamų veikų, dėl kurių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Nusikalstamumas auga visoje Lietuvoje. Mūsų miestas gali pasidžiaugti bent tuo, kad praėjusiais metais gerokai padidėjo ištirtų nuskalsitamų veikų procentas.   Įkurtuvės bus Vakar Palangos...


Mieste vasaros metu veikiantys 32 automobilių stovėjimo aparatai rugsėjo 1 dieną buvo išjungti – tai yra    Jūratės g., S. Daukanto g., Vytauto g., Kontininkų g., Neringos g., Rąžės g., bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse automobiliai iki birželio mėnesio stovės nemokamai. Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog...


Kurorte padidinus automobilių parkomatų – stovos skaitiklių – nuo dešimties iki trisdešimties, miesto valdžia tikisi, kad miesto gatvėse bei jų prieigose pamažu įsivyraus ramybė, o į miesto biudžetą įbyrės daugiau rinkliavos pinigų. Palangos rinkliavų centro vadovai nedrįsta spėti, kad daugiau parkomatų padidins pajamas, nes miesto Taryba yra nusprendusi...


Sužlugo parkomatų pirkimo konkursai

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 04 | Rubrika: Miestas

Šią vasarą kurorte parkomatų daugiau įrengta nebus ir miesto piniginės nepavyks papildyti. Skelbti konkursai transporto priemonių stovėjimo bilietų automatams pirkti, sužlugo. Nors miesto savivaldybės biudžete buvo numatyta lėšų parkomatams įsigyti, tačiau dėl per didelių pasiūlytų kainų Viešųjų pirkimų tarnyba buvo priversta nutraukti procedūras.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius