Parkomatai nuošalesnėse miesto vietose – išties naudingi?

Palangiškiai, 2011-08-22
Peržiūrėta
1806
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Parkomatai nuošalesnėse miesto vietose – išties naudingi?

Ne per seniausiai kurorte „išdygo“ daugiau naujų parkomatų, taip siekiant papildyti miesto biudžetą. „Akis ėmė badyti“ ir į Vanagupės gatvę įvažiavus, ties Vytauto g. 155 numeriu pažymėtu daugiabučiu pastatytas parkomatas. Tiesa, vos jį pastačius, žmonės matyt jo tikrumu nepatikėjo, nes automobiliai keletą dienų stovėjo kaip stovėję, be jokių kvitukų ant langų, parodančių, jog už stovėjimą susimokėta. Tai, jog žmonės nesuvokė parkomato atsiradimo, nestebina, taigi nuošali vieta, niekuomet dėl parkavimosi nesukėlusi didesnių problemų.

 

Galiausiai ant automobilių langų, drausminant „neakylus“ vairuotojus ėmė atsirasti ryškūs perspėjamieji lapeliai, jog stovima mokamoje vietoje, o vairuotojas įžūliai naudojasi ja nemokamai. Normali žmonių reakcija – netrukus visi ėmė dingti iš „geltonosios zonos“, taip savomis transporto priemonėmis užstatydami šalia esančias gatves.

Toji, pasak miesto valdžios, „geltonoji zona“, visuomet buvo kiemo aikštelė minėtojo namo gyventojams, tad parkomato pastatymas šioje vietoje – tolygus parkomato pastatymui bet kuriame daugiabučio kieme, kitos aikštelės šis namas neturi. Gal netrukus taip ir atsitiks, nežinia, juk tai – dėl miesto biudžeto.

Keisčiausia tai, jog jis menkai tesipildys, jei vairuotojai taip masiškai ignoruos pastatytus parkomatus. Beje, gal ne be reikalo, nes šis „malonumas“ nemenkai ir kainuoja. Gyvenančiam žmogui tokioje teritorijoje gali tekti pakloti didžiąją dalį savo atlyginimo, juk retas kuris gali pasigirti aukštais uždarbiais. Nuolatinis gyventojas – ne vienai dienai atvykęs poilsiautojas.

Šiuo metu apmokestintoje aikštelėje, kurioje stovintys automobiliai niekam netrukdė, gali pasigirti vos vienu patikėtu automobiliu. Taip ir girdisi, kaip kapsi į miesto biudžetą „didžiuliai“ pinigai, o aplinkui esančios gatvės tiesiog „lūžta“ nuo automobilių gausos. Žinoma, jos ten jau trukdo prasilenkti dviem mašinom, tačiau žmonės sutaupo pinigų. Tad, ar labai naudinga tokiose vietose apmokestinti stovėjimo vietas?

Tiesa, šalia šios esančios aikštelės, taip pat yra aptvertų parduodamų stovėjimo aikštelių, kas gali sau leisti, stovi saugiose vietose, deja ne visi. Pasirodo, pasijuokiama net iš esančių už tvoros, - nepabėgsit nepakratę pinigėlių.

Vasara jau baigiasi, visi atvykę vasarotojai netrukus susikraus lagaminus ir patrauks į savo namus, liks palangiškiai… su savo parkomatais ir toliau ieškos, kur pastatyti savo automobilius.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusią savaitę pasirašyta Palangai itin svarbi sutartis kurorto žalinimo kelyje. Biudžetinė įstaiga Palangos miesto rinkliavų centras buvo paskelbusi viešą konkursą dėl elektrinių automobilių pakrovimo stotelių įrengimo ir jų eksploatavimo patikėjimo teise valdomose automobilių stovėjimo aikštelėse Palangoje, Taikos g. 2 ir Ronžės g. 5A. Šio konkurso laimėtoja UAB „Ignitis“ ir Palangos...


Atrodė, kad koronavirusas Palangoje buvo suvaldytas, tačiau šią savaitę mirčių nuo jo statistika vėl liuoktelėjo į viršų. Ketvirtadienį (lapkričio 11 d.) kurorte registruoti 23 nauji infekcijos atvejai, šiuo metu Palangoje 166 žmonės serga ja.


Kaip pranešė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, ketvirtadienį, spalio  28 dieną, Palangoje buvo užfiksuoti  18 nauji COVID atvejai, kurorte šiuo metu serga 117 žmonės.


Per praėjusią parą Palangoje buvo nustatyta 17 naujų koronaviruso atvejų, šiuo metu kurorte gydomi 128 žmonės, ketvirtadienį, spalio 7 dieną, paskelbė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Per praėjusią parą Palangoje buvo nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų, šiuo metu kurorte gydomi 121 žmonės, trečiadienį, spalio 6 dieną, paskelbė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Palangos savivaldybės taryba posėdyje praėjusį ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje ir kitose penkiose vietose. Savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėja Aušra Dangėlaitienė sakė „Palangos tiltui“, kad mokamų automobilių stovėjimo vietų skaičius Palangos miesto savivaldybėje plečiamas siekiant...


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad penktadien, gruodžio 17 d., Palangoje buvo registruota 13 naujų COVID-19 atvejų. Iš viso jų Palangoje –322. Nuo pandemijos pradžios kovo mėnesį jau 532 palangiškių susirgo, ar vis dar tebeserga, koronavirusu. Nuo jo mirė šeši palangiškiai.


Viešosios įstaigos Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) šeimos gydytoja Sigita Didjurgienė – atidi, rūpestinga, komunikabili, maloniai bendraujanti. Ją gerbia ir pacientai, ir kolegos. Ji pastebi, kad prastėja jaunųjų pacientų sveikata ir ragina visus gyventojus dalyvauti valstybės finansuojamose prevencinėse programose. Anot gydytojos, daugelio ligų...


„Mes pavargome būti namo-vaiduoklio, kuris niekam nepriklauso ir kuriuo niekas nesirūpina gyventojais. O dar pasiekė gandai, kad šalia rengiami sklypų detalieji planai. Ir nors tikslių žinių neturime, būgštaujame, kad galime likti ir be privažiavimo prie keturių laiptinių“, – sako Kretingos gatvės 57 numeriu pažymėto daugiabučio gyventojai.


Ne per seniausiai kurorte „išdygo“ daugiau naujų parkomatų, taip siekiant papildyti miesto biudžetą. „Akis ėmė badyti“ ir į Vanagupės gatvę įvažiavus, ties Vytauto g. 155 numeriu pažymėtu daugiabučiu pastatytas parkomatas. Tiesa, vos jį pastačius, žmonės matyt jo tikrumu nepatikėjo, nes automobiliai keletą dienų stovėjo kaip stovėję, be jokių kvitukų ant langų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius