Parkomatai nuošalesnėse miesto vietose – išties naudingi?

Palangiškiai, 2011-08-22
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Parkomatai nuošalesnėse miesto vietose – išties naudingi?

Ne per seniausiai kurorte „išdygo“ daugiau naujų parkomatų, taip siekiant papildyti miesto biudžetą. „Akis ėmė badyti“ ir į Vanagupės gatvę įvažiavus, ties Vytauto g. 155 numeriu pažymėtu daugiabučiu pastatytas parkomatas. Tiesa, vos jį pastačius, žmonės matyt jo tikrumu nepatikėjo, nes automobiliai keletą dienų stovėjo kaip stovėję, be jokių kvitukų ant langų, parodančių, jog už stovėjimą susimokėta. Tai, jog žmonės nesuvokė parkomato atsiradimo, nestebina, taigi nuošali vieta, niekuomet dėl parkavimosi nesukėlusi didesnių problemų.

 

Galiausiai ant automobilių langų, drausminant „neakylus“ vairuotojus ėmė atsirasti ryškūs perspėjamieji lapeliai, jog stovima mokamoje vietoje, o vairuotojas įžūliai naudojasi ja nemokamai. Normali žmonių reakcija – netrukus visi ėmė dingti iš „geltonosios zonos“, taip savomis transporto priemonėmis užstatydami šalia esančias gatves.

Toji, pasak miesto valdžios, „geltonoji zona“, visuomet buvo kiemo aikštelė minėtojo namo gyventojams, tad parkomato pastatymas šioje vietoje – tolygus parkomato pastatymui bet kuriame daugiabučio kieme, kitos aikštelės šis namas neturi. Gal netrukus taip ir atsitiks, nežinia, juk tai – dėl miesto biudžeto.

Keisčiausia tai, jog jis menkai tesipildys, jei vairuotojai taip masiškai ignoruos pastatytus parkomatus. Beje, gal ne be reikalo, nes šis „malonumas“ nemenkai ir kainuoja. Gyvenančiam žmogui tokioje teritorijoje gali tekti pakloti didžiąją dalį savo atlyginimo, juk retas kuris gali pasigirti aukštais uždarbiais. Nuolatinis gyventojas – ne vienai dienai atvykęs poilsiautojas.

Šiuo metu apmokestintoje aikštelėje, kurioje stovintys automobiliai niekam netrukdė, gali pasigirti vos vienu patikėtu automobiliu. Taip ir girdisi, kaip kapsi į miesto biudžetą „didžiuliai“ pinigai, o aplinkui esančios gatvės tiesiog „lūžta“ nuo automobilių gausos. Žinoma, jos ten jau trukdo prasilenkti dviem mašinom, tačiau žmonės sutaupo pinigų. Tad, ar labai naudinga tokiose vietose apmokestinti stovėjimo vietas?

Tiesa, šalia šios esančios aikštelės, taip pat yra aptvertų parduodamų stovėjimo aikštelių, kas gali sau leisti, stovi saugiose vietose, deja ne visi. Pasirodo, pasijuokiama net iš esančių už tvoros, - nepabėgsit nepakratę pinigėlių.

Vasara jau baigiasi, visi atvykę vasarotojai netrukus susikraus lagaminus ir patrauks į savo namus, liks palangiškiai… su savo parkomatais ir toliau ieškos, kur pastatyti savo automobilius.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Viešosios įstaigos Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) šeimos gydytoja Sigita Didjurgienė – atidi, rūpestinga, komunikabili, maloniai bendraujanti. Ją gerbia ir pacientai, ir kolegos. Ji pastebi, kad prastėja jaunųjų pacientų sveikata ir ragina visus gyventojus dalyvauti valstybės finansuojamose prevencinėse programose. Anot gydytojos, daugelio ligų...


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


„Mes pavargome būti namo-vaiduoklio, kuris niekam nepriklauso ir kuriuo niekas nesirūpina gyventojais. O dar pasiekė gandai, kad šalia rengiami sklypų detalieji planai. Ir nors tikslių žinių neturime, būgštaujame, kad galime likti ir be privažiavimo prie keturių laiptinių“, – sako Kretingos gatvės 57 numeriu pažymėto daugiabučio gyventojai.


Rugpjūčio 23-iąją – visus namus papuošė trispalvės – taip buvo pagerbta Juodojo kaspino diena ir Baltijos kelio minėjimas. 


Palangiškiai svarsto nerūkymo zonų kurorte atsiradimo galimybę

"Palangos tilto" informacija, 2011 10 26 | Rubrika: Nuomonės

Palangos politikai dar šiais metais turėtų apsispręsti dėl nerūkymo zonų kurorte atsiradimo. Tokia idėja jau kelta Narkotikų prevencijos komisijoje, šią savaitę svarstyta Miesto bendruomenės vaiko teisių apsaugos tarybos posėdyje.


Mieste vasaros metu veikiantys 32 automobilių stovėjimo aparatai rugsėjo 1 dieną buvo išjungti – tai yra    Jūratės g., S. Daukanto g., Vytauto g., Kontininkų g., Neringos g., Rąžės g., bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse automobiliai iki birželio mėnesio stovės nemokamai. Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog...


Ne per seniausiai kurorte „išdygo“ daugiau naujų parkomatų, taip siekiant papildyti miesto biudžetą. „Akis ėmė badyti“ ir į Vanagupės gatvę įvažiavus, ties Vytauto g. 155 numeriu pažymėtu daugiabučiu pastatytas parkomatas. Tiesa, vos jį pastačius, žmonės matyt jo tikrumu nepatikėjo, nes automobiliai keletą dienų stovėjo kaip stovėję, be jokių kvitukų ant langų...


Policijos komisariatas giria miesto „akis“, bet jomis nesirūpina

Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2011 06 10 | Rubrika: Miestas

Šiuo metu Palangoje  iš 15 įrengtų vaizdo kamerų, anot Palangos policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistės Jurgitos Rinkevičienės, veikia 13. Bet, pavyzdžiui, kai olandų vilkikai, nepaisydami sunkiasvorių automobilių eismą draudžiančių kelio ženklų, paryčiais važiuoja į kurorto šerdį – J. Basanavičiaus gatvę – jos „miega“.


„Pastaruoju metu pastebime tendenciją, jog kur kas jaunesnius žmones ištinka insultai, ko anksčiau nebūdavo, ištinka paralyžius, o ir traumų patyrusių žmonių nemažėja“, - keletą iš šio laikmečio „rykščių“ įvardino nuolat tarp traumuotų, iš lovos visom išgalėm besistengiančių išlipti žmonių besisukanti Palangos Reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Romantė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas