Pasirinkimas: pigiau, bet blogiau ar brangiau, bet geriau?

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-09-10
Peržiūrėta
1255
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

UAB „Palangos butų ūkis“, kaip nustatyta teisės aktuose, po šildymo sezono įvertina daugiabučių namų būklę. Apžiūros metu nustačius stogo defektus, yra surašomas aktas ir rengiamas konkursas. Konkurso sąlygose numatomi būtini atlikti darbai. Tačiau ne visi daugiabučių namų gyventojai sutinka, kad jų namo stogo remontą organizuotų „Palangos butų ūkis“, taip samdomi darbininkai, kitaip vadinami, patentininkais. Gyventojai trina rankomis, nes jie darbus atlieka pigiai. Bet butų ūkio darbuotojai kraipo galvas: gal ir pigiai, bet dažnai nekokybiškai, ir kaip įrodymą pažeria šūsnį nuotraukų.

 

Ėmėsi iniciatyvos remontuoti namo stogą

„Palangos Sodų gatvės devinto namo gyventojai patys samdė darbininkus namo stogo remontui, tačiau praėjus metams  viršutiniame aukšte gyvenantiems žmonėms pradėjo sunktis vanduo nuo stogo ir sudrėko laiptinės lubos. Dabar skatina mus sutaisyti, nors tai ne mūsų klaida“, - pasakojo Palangos butų ūkio statybos darbų vadovas Irmantas Knieža.

Tačiau Palangos butų ūkis nesutinka „užlopyti“ vienos stogo dalies ir pamatę to namo neva naujai suremontuotą stogą, tiesiog išsigando.

„Tas stogas atrodė klaikiai. Lopas ant lopo, telkšo vandens balos ant stogo. Mes tikiname namo gyventojus, jog sutvarkius vieną kampą, po kiek laiko ims bėgti iš kito kampo. Ar tai bus logiška? Mes visuomet pakeičiame viską  kad vėliau netektų vėl ir vėl remontuoti“, - kalbėjo Palangos butų ūkio direktorius Raimundas Juodzevičius.

Pasak Palangos butų ūkio statybos darbų vadovo I. Kniežos prieš dengiant naują dangą turėjo būti suformuotas nuolydis, būtinai pakeistos senos įlajos ir įrengti vėdinimo kaminėliai. Tokiu atveju nesusidarytų balos. ,,Manau, kad darbus organizuojantis gyventojų atstovas, jei yra kompetentingas ir turintis techninės priežiūros atestatą, o tik tokiems specialistams namo gyventojai turėtų patikėti organizuoti darbus, tikrai turėjo numatyti, jog senos įlajos turėtų būti pakeistos naujomis, o vandens išgarinimui įrengti kaminėliai. Tokie reikalavimai numatyti statybos techniniame reglamente, atliekant stogo remonto darbus“, -  kalbėjo I. Knieža.

 

Buvo suremontuota keturiolika namų stogų

Praėjusiais metais Palangoje buvo kompleksiškai suremontuota keturiolika namų stogų. Šiais metais jau šeši stogai suremontuoti ir dar penki laukia savo eilės. Paskutinis namas, kuris buvo sutvarkytas prieš savaitę  - Druskininkų gatvės devintas namas.

„Buvo nustatyta, kad mūsų namo stogą reikia remontuoti, Palangos butų ūkis pasiūlė konkurso būdu parinktą rangovą stogo remontui ir, kad ir kaip keista, tačiau visi namo gyventojai per susirinkimą vienareikšmiškai sutiko, jog Palangos butų ūkis organizuotų stogo remontą“, - pasakojo Druskininkų gatvės devinto namo gyventojas Marius Kairys.

Jis sakė, kad šiame name yra dvi laiptinės, už vieną kvadratinį stogo dangos metrą ir statybininkų darbą jiems buvo paskaičiuota sumokėti 70 litų. M. Kairio buto plotas yra 80 kvadratinių metrų ir jam iš viso reikės sumokėti apie 2000 litų. Kieno bute yra mažiau kvadratinių metrų , tam teks mažesnė suma, kieno daugiau- didesnė ir suma už stogo remontą.

„Mums visiems patiko tai, kad nereikia sumokėti pinigų iškart, nereikėjo sukti galvos, iš kur gauti papildomų lėšų stogo remontui. Pirmiausia atliko remonto darbus, o dabar kas mėnesį su mokesčiais ateis sąskaita ir už stogo remontą. Išsimokėti Palangos butų ūkis prašė per pusę metų, tačiau, kas nepajėgia, pavyzdžiui, pensininkai, tam galima išsimokėti ir per ilgesnį laiko tarpą. Man per mėnesį išeis mokėti apie 160 litų“, - pasakojo M. Kairys.

Anot vyro, visi namo gyventojai buvo patenkinti,, jog pinigų grąžinimas yra be jokių procentų. Kiek turi mokėti, tiek ir atiduosi. Palangos butų ūkis neims procentų. Druskininkų devinto namo išrinktas atstovas M. Kairys sakė, jog stogo remontas įvykdytas per maždaug dvi savaites. Visiems namo gyventojams po stogo remonto darbų buvo leista užlipti ant namo stogo ir įvertinti remonto darbus. Nepatenkintų žmonių neliko ir M. Kairys pasirašė dokumentą, kuris  reiškia, jog dėl remonto darbų gyventojai priekaištų neturi.

Atliktiems darbams, kaip numato statybos įstatymas, darbus vykdę rangovai suteikia penkerių metų garantiją namo stogui, o paslėptiems darbams,  tokiems kaip įlajų įrengimui, vėdinimo kaminėlių įrengimui - net dešimties metų garantiją. 

„Dar niekada nėra tekę sugrįžti į tą patį namą, nes nusiskundimų tikrai niekada nebuvo. O jei nusiskundimų pasitaikydavo, jie nebuvo tiesiogiai susiję su nekokybiškai atliktais darbais. Statybų bendrovės, kurios atlieka darbus Palangoje, privalo turėti kvalifikaciją patvirtinančius atestatus, atestuotus darbų vadovus, profesionalius darbininkus, kurie išmano savo darbą, todėl priekaištų nesulaukiama“, - kalbėjo I. Knieža.

 

Atsisako butų ūkio paslaugų

Pasak Palangos butų ūkio direktoriaus R. Juodzevičiaus, kiekvienais metais atsiranda tokių namų, kurių gyventojai norėtų patys organizuoti stogo remonto darbus ir atsisako, kad juos organizuotų Palangos butų ūkis.  Praėjusiais metais tokį pageidavimą pareiškė  keturi, o šiais metais – šeši namai.

,,Mūsų, kaip daugiabučių namų bendro naudojimo objektų administratoriaus pagrindinis uždavinys yra, kad namo konstrukcijos, taip pat ir stogas, atitiktų teisės aktų nustatytus privalomuosius reikalavimus. Gyvenamasis namas yra pačių tame name gyvenančiųjų turtas ir tik nuo jų požiūrio ir prisiimamos atsakomybės priklauso gyvenimo kokybė ir gerovė. Mes niekada neprieštaraujame, jei namo savininkai imasi iniciatyvos ir patys organizuoja, pavyzdžiui,  stogo remonto darbus. Svarbiausia, kad darbai būtų atlikti kokybiškai, būtų naudojamos kokybiškos ir sertifikuotos medžiagos, darbams būtų suteiktos įstatymų numatytos garantijos, o garantiniu laikotarpiu išaiškėjus defektams, žinoti kur galima kreiptis dėl jų pašalinimo. O jeigu darbai atlikti nekokybiškai? Tuomet kalti liekame mes, kad nenorime tvarkyti stogo. Bet jei prie senos įlajos buvo pridėta stogo danga ir Sodų gatvės gyventojai prašo „užlopyti“ tik tą vietą, tai mes nesiimsime tokių darbų, nes tuomet tikrai žinome, kad ir kitoje vietoje taip nutiks. Reikia nepagailėti pinigų, bet turėti kokybišką ir galutinį darbo rezultatą“, - sakė R. Juodzevičius.

 

Prašo mokėti atlikus darbus

Kaip pasakojo Palangos butų ūkio statybos darbų vadovas I. Knieža, namo stogui privaloma naudoti prilydomąją dangą poliesterio pagrindu, kuris yra elastingas ir yra pritaikytas Lietuvos klimatinėms pajūrio zonos sąlygoms, kur sulaukiama daug lietaus, drėgmės, šalčio ir saulės. Todėl darbų organizatoriai, kurie samdosi pavienius darbininkus, turi būti atidūs, kad parinktos tinkamos  medžiagos  turėtų kokybės atitikties deklaracijas.

„Palangos butų ūkis prašo žmonių sumokėti po darbų, o pavieniai darbininkai nori, kad žmonės sumokėtų iš anksto, kad turėtų pinigų supirkti medžiagoms, kurių reikės stogo darbams. Tai kam jam pirkti brangesnę, jei jis gali nupirkti pigesnę medžiagą ir nė vienas žmogus nieko nepasakys? Jie neduoda garantijos, todėl taip atsitinka, kad kaltina mus. Norėtume, kad žmonės patys rinktųsi gerus statybininkus, nekeldami priekaištų mums“,- kalbėjo I. Knieža.

Stogo remonto darbus atliekanti įmonė iš žmonių avanso negauna. Viskas vyksta atvirkštine tvarka: pirma atliekami remonto darbai, tuomet žmonės po truputį atsiskaito už savo namo stogo remontą ir tik tada Palangos butų ūkis atsiskaito su stogą remontavusia įmone.

„Visus Palangos daugiabučių namų stogus remontavo įmonės iš Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Telšių, Šiaulių. Tačiau keista, kad nė viena Palangos įmonė nesiima tokių darbų Palangos mieste. Turbūt taip yra ir dėl to, kad Palangos namų stogus remontuoja didelės įmonės, kurios gali sau leisti pradinį įnašą sumokėti iš įmonės, o ne iš gyventojų“, - mąstė Palangos butų ūkio direktorius R. Juodzevičius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ jau pradėjo bendrovės administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekavimą. Darbų grafikas ir kita aktuali informaciją skelbiamas čia: http://www.palkom.eu/dezinfekcija.html


Rugpjūčio 12 dieną sukaks lygiai metai, kai iki tol didžiąją daugumą kurorto daugiabučių administravusi bendrovė „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismų procesus prieš jos paslaugų atsisakiusius ir kitą savo turto administratorių pasirinkusius palangiškius bei kitų miestų gyventojus, turinčius butus kurorte. Įkaitais paversti 35 namuose gyvenantys 905 žmonės, kurie kaip...


Konkurencijos taryba neliko kurčia UAB „Palangos butų ūkio“ skundams dėl prarandamų pozicijų kurorte – reikalauja Palangos savivaldybės paaiškinti, kodėl savivaldybės įmonei – UAB „Palangos komunalinis ūkis“ leista perimti kurorto daugiabučių administravimą ir vykdyti jų renovaciją, taip pat būti renovacijos administratoriumi.


Pagreitį įgaunančiam UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamų daugiabučių perėjimo į savivaldybės įmonę „Palangos komunalinis ūkis“ vyksmui sustabdyti, UAB „Vitės valdos“, valdanti UAB „Palangos butų ūkis“, kaip gelbėjimosi šiaudo griebėsi politiko – įmonės direktoriumi paskyrė Palangos miesto Tarybos narį, Lietuvos...


Kol kurorto daugiabučiuose namuose gyvenantys palangiškiai su nerimu laukia šildymo sezono ir vienos už kitą didesnių sąskaitų už šildymą, UAB „Palangos butų ūkio“ darbuotojų komanda – remontininkai, elektrikai, šilumos mazgų prižiūrėtojai – daro viską, kad šilumos sąskaitos Palangos gyventojams būtų nors šiek tiek mažesnės....


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB...


Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


UAB „Palangos butų ūkis“, kaip nustatyta teisės aktuose, po šildymo sezono įvertina daugiabučių namų būklę. Apžiūros metu nustačius stogo defektus, yra surašomas aktas ir rengiamas konkursas. Konkurso sąlygose numatomi būtini atlikti darbai. Tačiau ne visi daugiabučių namų gyventojai sutinka, kad jų namo stogo remontą organizuotų „Palangos butų ūkis“, taip samdomi darbininkai, kitaip...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius