Penkioliktasis poezijos ruduo: „Savy poeto ieškokim..“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-10-21
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Antrosios vietos laimėtojas Minvydas Simanaitis iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos.

Antrosios vietos laimėtojas Minvydas Simanaitis iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos.

Penktadienį Senojoje gimnazijoje skambėjo jaunųjų Palangos, Kretingos, Klaipėdos ir Skuodo poetų posmai. Čia jau penkioliktąjį kartą į Poezijos rudens šventę-konkursą rinkosi eiles kuriantys moksleiviai, ir jau penkioliktą kartą komisija, kuriai pirmininkavo šventės įkvėpėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, poetė ir eseistė Elena Karnauskaitė-Mažeikienė, paskelbė šių metų laureatus.

Šventę pradėjo Senosios gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas, „Grubiojo“ teatro aktorius Ramūnas Dzimidas, pasveikinęs visus K. Donelaičio posmais bei J. Marcinkevičiaus žodžiais pakvietęs: „Savy poeto ieškokim...“

K. Donelaičio poemos „Metai“ šventės atidarymui pasirinkta neatsitiktinai: kitais metais Lietuva minės šio literatūros klasiko 300-ąsiais gimimo metines, o Senoji gimnazija šiai sukakčiai pradeda projektą „Amžių kodas – K. Donelaitis“. Šių metų Poezijos ruduo tapo šio projekto įžanga.

Gausiai į salę susirinkusius jaunuosius kūrėjus, jų mokytojus, eilių pasiklausyti atėjusius gimnazistus bei svečius iš kitų mokyklų sveikino Senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka.

„Malonu kiekvieną rudenį matyti visus, atvykusius į Poezijos rudenį. Tai – jūsų, kūrėjai, šventė, nes juk kiekvienas kuriantysis turi būti išgirstas, o čia susirinko auditorija, kuri gali ir nori jus išgirsti. Kūryba – tai Dievo dovana, džiaukitės ja ir džiuginkite mus“, – kalbėjo A. Karačionka, tuo pačiu pasveikinęs ne tik visus jaunuosius poetus, bet ir E. Karnauskaitę – prieš kelias dienas buvo išleistas šeštasis poetės eilėraščių rinkinys „Užpustomi“.

Su penkioliktuoju Poezijos rudeniu jaunuosius Palangos ir kitų miestų poetus sveikino ir Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė.

„Jaunieji kūrėjai jaučiasi labai svarbūs patys sau – taip ir turėtų būti“, – pusiau rimtai, pusiau juokais sakė komisijos pirmininkė E. Karnauskaitė, pristačiusi kartu su ja augančių talentų kūrybą vertinusį iš Vilniaus atvykusį poetą Marių Buroką, kuris, kaip ir E. Karnauskaitė, perskaitė konkurso dalyviams bei šventės svečiams pluoštą savo eilių.

O po jau pripažintų ir tituluotų poetų į sceną kilo Palangos Senosios gimnazijos, Kretingos J. Pabrėžos ir Pranciškonų gimnazijų bei M. Daujoto vidurinės mokyklos, Klaipėdos „Ąžuolyno“ bei Skuodo P. Žadeikio gimnazijų eilėraščius kuriantys moksleiviai. Septyniolika jaunųjų kūrėjų savo eiles pateikė dviems Poezijos rudens konkurso etapams: vieni jų buvo atvežę po pluoštelį savo eilių, kiti gi – po vieną eilėraštį.

Poetų skaitomi eilėraščiai persipynė su Senosios gimnazijos merginų ansamblio, solistės V. Cholinaitės bei grupės KVY, kurioje muzikuoja D. Ulevičius, M. Urbytė, E. Jarmala, dainomis ir dizainerių V. Anužytės bei G. Šedžio sukurtų kolekcijų „Juoda – balta“ ir „Smogas“ kolekcijų pristatymu.

Po apie pusvalandį trukusios pauzės, kurios metu komisija sprendė, kam atiteks penkioliktojo Poezijos rudens laurai, M. Burokas ir E. Karnauskaitė trumpai apibendrino girdėtus eilėraščius bei paskelbė savąjį verdiktą.

Pirmoji vieta šiemet atiteko Kretingos pranciškonų gimnazijos ketvirtosios klasės moksleivei Monikai Valkiūnaitei, antroji – Minvydui Simanaičiui, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos ketvirtokui. Trečiąja vieta dalijosi Senosios gimnazijos pirmosios klasės moksleivės Aušrinė Sinušaitė ir Julija Stonkutė bei Jurgita Alsytė iš Skuodo P. Žadeikio gimnazijos.

Vieno eilėraščio konkurso laureatais pripažinti Kretingos pranciškonų gimnazijos moksleiviai Martynas Tamašauskis ir Elena Šopagaitė.

„Šių metų Poezijos rudenį galima vertinti labai neblogai, kūrėjai parodė gerą moksleiviškos poezijos lygį, – „Palangos tiltui“ sakė E. Karnauskaitė-Mažeikienė. – Žinoma, buvo ir abstrakcijų, ko reikėtų vengti, ir kiek perdėto įmantravimo. Buvo ir tikrumo, kai eilėraščius kuriantys moksleiviai naudojosi savo išgyvenimais. Mane labai džiugino ne tik dalyvių eilėraščiai, bet ir klausančiųjų reakcija – jie išties nuoširdžiai klausėsi“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 23 dieną į Palangos viešąją biblioteką susirinko didelis būrys poezijos gerbėjų,, Takai per kopas‘‘ nariai, palangiškiai, poetės Janinos Vambutienės artimiausi draugai, bendraminčiai, jos vaikai ir anūkai.  


Baigėsi poezijos konkursas Haiku Palangai 2019

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 05 | Rubrika: Kultūra

Antrą kartą per Palangos dienas miestas pasipuošė poezija. Poetai iš visos Lietuvos nuo sausio mėnesio kūrė haiku Palangai ir dalyvavo kurorto muziejaus surengtame poezijos konkurse. O kovo 30 d. įvyko konkurso Haiku Palangai 2019 apdovanojimų ceremonija. Konkursas rengiamas antrus metus ir nuo pernai gerokai ūgtelėjo.


Kovo 8-9 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, o konkurse „Je parle français et toi?“ – 7 klasių prancūzakalbiai. Visi 72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę II-ąjį (rajoninį) turą – atlikę rašymo bei kalbėjimo...


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Mokytojas, buvęs V. Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorius, poetas Jonas Brazdžionis savo naujausios poezijos knygos „Į sūkurį pakliuvę“ pristatyme, kuris vyko trečiadienio popietę, sulaukė pilnos salės savo kūrybos gerbėjų. Simboliška, jog būtent toje mokykloje, kurioje jis ir vadovavo, pristatyta jo naujausia kūryba. Gražių žodžių, gėlių, šiltų sveikinimų buvo...


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Penktadienį Senojoje gimnazijoje skambėjo jaunųjų Palangos, Kretingos, Klaipėdos ir Skuodo poetų posmai. Čia jau penkioliktąjį kartą į Poezijos rudens šventę-konkursą rinkosi eiles kuriantys moksleiviai, ir jau penkioliktą kartą komisija, kuriai pirmininkavo šventės įkvėpėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, poetė ir eseistė Elena Karnauskaitė-Mažeikienė, paskelbė šių...


Praėjusį penktadienį Stasio Vainiūno meno mokyklos salėje jaunieji kūrėjai ir kiti mėgstantys poeziją susirinko į kasmetinį, jau keturioliktus metus vykstantį, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos miesto savivaldybės organizuojamą renginį „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Šiemet poezijos šventė skirta paminėti Jono Mačiulio – Maironio gimimo metinėms.


Liepos 31-rugpjūčio 5 d. vyksiantis festivalis „Palangos vasara“ kurorto gyventojus ir svečius kaip ir kasmet kviečia į jaukius poezijos bei muzikos vakarus Gintaro muziejaus Židinio menėje.


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas