Penkioliktasis poezijos ruduo: „Savy poeto ieškokim..“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-10-21
Peržiūrėta
2317
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Antrosios vietos laimėtojas Minvydas Simanaitis iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos.
Antrosios vietos laimėtojas Minvydas Simanaitis iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos.

Penktadienį Senojoje gimnazijoje skambėjo jaunųjų Palangos, Kretingos, Klaipėdos ir Skuodo poetų posmai. Čia jau penkioliktąjį kartą į Poezijos rudens šventę-konkursą rinkosi eiles kuriantys moksleiviai, ir jau penkioliktą kartą komisija, kuriai pirmininkavo šventės įkvėpėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, poetė ir eseistė Elena Karnauskaitė-Mažeikienė, paskelbė šių metų laureatus.

Šventę pradėjo Senosios gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas, „Grubiojo“ teatro aktorius Ramūnas Dzimidas, pasveikinęs visus K. Donelaičio posmais bei J. Marcinkevičiaus žodžiais pakvietęs: „Savy poeto ieškokim...“

K. Donelaičio poemos „Metai“ šventės atidarymui pasirinkta neatsitiktinai: kitais metais Lietuva minės šio literatūros klasiko 300-ąsiais gimimo metines, o Senoji gimnazija šiai sukakčiai pradeda projektą „Amžių kodas – K. Donelaitis“. Šių metų Poezijos ruduo tapo šio projekto įžanga.

Gausiai į salę susirinkusius jaunuosius kūrėjus, jų mokytojus, eilių pasiklausyti atėjusius gimnazistus bei svečius iš kitų mokyklų sveikino Senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka.

„Malonu kiekvieną rudenį matyti visus, atvykusius į Poezijos rudenį. Tai – jūsų, kūrėjai, šventė, nes juk kiekvienas kuriantysis turi būti išgirstas, o čia susirinko auditorija, kuri gali ir nori jus išgirsti. Kūryba – tai Dievo dovana, džiaukitės ja ir džiuginkite mus“, – kalbėjo A. Karačionka, tuo pačiu pasveikinęs ne tik visus jaunuosius poetus, bet ir E. Karnauskaitę – prieš kelias dienas buvo išleistas šeštasis poetės eilėraščių rinkinys „Užpustomi“.

Su penkioliktuoju Poezijos rudeniu jaunuosius Palangos ir kitų miestų poetus sveikino ir Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė.

„Jaunieji kūrėjai jaučiasi labai svarbūs patys sau – taip ir turėtų būti“, – pusiau rimtai, pusiau juokais sakė komisijos pirmininkė E. Karnauskaitė, pristačiusi kartu su ja augančių talentų kūrybą vertinusį iš Vilniaus atvykusį poetą Marių Buroką, kuris, kaip ir E. Karnauskaitė, perskaitė konkurso dalyviams bei šventės svečiams pluoštą savo eilių.

O po jau pripažintų ir tituluotų poetų į sceną kilo Palangos Senosios gimnazijos, Kretingos J. Pabrėžos ir Pranciškonų gimnazijų bei M. Daujoto vidurinės mokyklos, Klaipėdos „Ąžuolyno“ bei Skuodo P. Žadeikio gimnazijų eilėraščius kuriantys moksleiviai. Septyniolika jaunųjų kūrėjų savo eiles pateikė dviems Poezijos rudens konkurso etapams: vieni jų buvo atvežę po pluoštelį savo eilių, kiti gi – po vieną eilėraštį.

Poetų skaitomi eilėraščiai persipynė su Senosios gimnazijos merginų ansamblio, solistės V. Cholinaitės bei grupės KVY, kurioje muzikuoja D. Ulevičius, M. Urbytė, E. Jarmala, dainomis ir dizainerių V. Anužytės bei G. Šedžio sukurtų kolekcijų „Juoda – balta“ ir „Smogas“ kolekcijų pristatymu.

Po apie pusvalandį trukusios pauzės, kurios metu komisija sprendė, kam atiteks penkioliktojo Poezijos rudens laurai, M. Burokas ir E. Karnauskaitė trumpai apibendrino girdėtus eilėraščius bei paskelbė savąjį verdiktą.

Pirmoji vieta šiemet atiteko Kretingos pranciškonų gimnazijos ketvirtosios klasės moksleivei Monikai Valkiūnaitei, antroji – Minvydui Simanaičiui, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos ketvirtokui. Trečiąja vieta dalijosi Senosios gimnazijos pirmosios klasės moksleivės Aušrinė Sinušaitė ir Julija Stonkutė bei Jurgita Alsytė iš Skuodo P. Žadeikio gimnazijos.

Vieno eilėraščio konkurso laureatais pripažinti Kretingos pranciškonų gimnazijos moksleiviai Martynas Tamašauskis ir Elena Šopagaitė.

„Šių metų Poezijos rudenį galima vertinti labai neblogai, kūrėjai parodė gerą moksleiviškos poezijos lygį, – „Palangos tiltui“ sakė E. Karnauskaitė-Mažeikienė. – Žinoma, buvo ir abstrakcijų, ko reikėtų vengti, ir kiek perdėto įmantravimo. Buvo ir tikrumo, kai eilėraščius kuriantys moksleiviai naudojosi savo išgyvenimais. Mane labai džiugino ne tik dalyvių eilėraščiai, bet ir klausančiųjų reakcija – jie išties nuoširdžiai klausėsi“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Švenčiant 10-ąjį, jubiliejinį, renginių ciklą „Palangos dienos“, it viesulas praūžė ir jau septintą kartą organizuojamas poezijos konkursas „Haiku Palangai 2024 “. 


Artėjant 10-ajam, jubiliejiniam, renginių ciklui „Palangos dienos“, baigėsi ir jau septintą kartą organizuojamas poezijos konkursas „Haiku Palangai 2024 “. 


Palangos poetė Vaiva Milončiūtė myli vasarą, tad kai reikėjo antrajai eilėraščių knygelei rinkti pavadinimą, buvusi Savivaldybės lietuvių kalbos tvarkytoja, o dabar – lietuvių kalbos mokytoja ilgai nesvyravo – pavadino „Vasaros namai.“ „Kadangi dažniausiai rašau gamtoje, vasaros apsupta jaučiuosi lyg būčiau tikruosiuose savo namuose,“ – „Palangos tiltui“ sakė Vaiva.


Liepos 14 d. (penktadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks naujausios Gedimino Bytauto poezijos knygos-albumo pristatymas.


Spalio 22 dieną jau 23-ąjį rudenį Palangos senojoje gimnazijoje vyko Žemaitijos regiono jaunųjų poetų šventė ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“, šiemet skirta poeto Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms, „Palangos tiltui“ rašo Paulina Stalioraitytė, Palangos senosios gimnazijos  IIIB klasė.


Birželio 12 dieną Palangos kurorto muziejuje rinkosi poezijos konkurso “Haiku Palangai 2021” laimėtojai. Pirmą kartą per konkurso istoriją geriausias haiku Palangai sukurtas Palangoje. I-oji vieta ir komisijos prizas už haiku: „ ruduo prie jūros vėjas pusto smėlį – tiesą į akis“ skirtas mūsų mies to poetei Eglei Baranauskaitei.


Rugpjūčio 23 dieną į Palangos viešąją biblioteką susirinko didelis būrys poezijos gerbėjų,, Takai per kopas‘‘ nariai, palangiškiai, poetės Janinos Vambutienės artimiausi draugai, bendraminčiai, jos vaikai ir anūkai.  


Kovo 8-9 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, o konkurse „Je parle français et toi?“ – 7 klasių prancūzakalbiai. Visi 72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę II-ąjį (rajoninį) turą – atlikę rašymo bei kalbėjimo...


Penktadienį Senojoje gimnazijoje skambėjo jaunųjų Palangos, Kretingos, Klaipėdos ir Skuodo poetų posmai. Čia jau penkioliktąjį kartą į Poezijos rudens šventę-konkursą rinkosi eiles kuriantys moksleiviai, ir jau penkioliktą kartą komisija, kuriai pirmininkavo šventės įkvėpėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, poetė ir eseistė Elena Karnauskaitė-Mažeikienė, paskelbė šių...


Praėjusį penktadienį Stasio Vainiūno meno mokyklos salėje jaunieji kūrėjai ir kiti mėgstantys poeziją susirinko į kasmetinį, jau keturioliktus metus vykstantį, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos miesto savivaldybės organizuojamą renginį „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Šiemet poezijos šventė skirta paminėti Jono Mačiulio – Maironio gimimo metinėms.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius