„Per daug decibelų Palangą temdo“

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-02-10
Peržiūrėta
82
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos įvaizdį kuria patys gyventojai, - tą patvirtino kultūrinimu užsiimantys Palangos vardą garsinantys žmonės. Etninės kultūros puoselėtoja Loreta Sungailienė atskleidė, jog jai gyvenimas Palangoje visuomet atmintyje atgimsta gražiausių emocijų pavidalu, o tokius jausmus sukelia nebūtinai tik išpuoselėta aplinka, tačiau ir čia gyvenantys žmonės. Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys – Palangos garbės pilietis patikino, jog „Palanga yra Palanga“, tad jos grožis visuomet buvo ir bus.

 

Puoselėti kultūringumą

„Tuos penkerius metus, kuriuos praleidau Palangoje visuomet prisiminsiu kaip labai gražius, kultūringus metus“, - su nostalgija kalbėjo L.Sungailienė, kultūrai aukojanti nemenką savo gyvenimo dalį. Pasak jos, Palanga visuomet garsėjo puikiais žmonėmis, kurie išties visuomet stengėsi garsinti Palangos vardą, tokių entuziastų nestinga ir dabar. „Vieniems sėkmingiau sekasi įgyvendinti meninius ar kultūrinius projektus, kitiems prasčiau, tačiau svarbiausia, kad pastebėtos pastangos, įvertintų žmonės, būtų atliekama su polėkiu“, - savo mintimis pasidalino L.Sungailienė. Jos nuomone, svarbiausia, jog kultūra ir taptų tikrąja kultūra.

Tai, jog Palangoje būtina atskleisti kultūrą, vienareikšmiškai sutiko ir Palangos garbės pilietis R.Budrys. „Mes juk ir stengiamės dėl Palangos įvaizdžio, kad čia mielai atvyktų ir poilsiautojai, ir mažiesiems netrūktų veiklos“, - pasakojo Lietuvos dailės muziejaus direktorius.

 

Daugiau kokybiškesnių renginių

„Vasarą Palanga būna labai populiari, daug būna renginių, tačiau norėtųsi, jog būtų daugiau kokybiškesnių renginių“, - teigė L.Sungailienė. Pati lankiusi vietos folklorinį ansamblį „Mėguva“, dainavusi jame, tapusi nacionalinio moksleivių konkurso „Dainų dainelė“ laureatė ji linkusi į tautiškumą ir jos noras diegti ir kitiems – didžiulis.

„Nebūtina, jog į visus renginius suplūstų masiškai žmonių, svarbiau, jog būtų tikrai vertingi kultūriniu požiūriu, o Palanga taptų, kaip žinau, jog ir taps 2013-aisiais, tikra Lietuvos kultūros sostine“, - atskleidė L.Sungailienė.

 

Vasarą palangiškiai išnyksta

Pasak garsios etnomuzikologės, nors Palanga ir nėra jos gimtasis miestas, tačiau jai širdyje kurortas visuomet užima labai svarbią vietą. „Visuomet pirmiausia apie Palangą galvoju“, - pripažino moteris, papasakojusi, jog tuomet, kai jai teko gyventi Palangoje, miestui tie metai buvo tarsi pereinamasis laikotarpis, atgaunant nepriklausomybę. „Palanga tuomet buvo tarsi numirusi, po truputį viskas kėlėsi. Pamenu, nebūdavo net šilto vandens, bet visos idėjos, noras būti Palangoje, mėgautis jos teikiamomis natūraliomis vertybėmis ir gėrybėmis atpirkdavo viską“, - prisiminė L.Sungailienė.

Vasarą išties Palangoje knibždėte knibžda poilsiautojų, tačiau tikrieji palangiškiai, tą patvirtino ir L.Sungailienė, tiesiog išnyksta. „Aš buvau tokia netipiška palangiškė, visuomet išsprukdavau prie jūros, ko vasaromis dažnas palangiškis sau to leisti negali, tad buvau kaip tikra mulatė“, - juokavo etninės kultūros puoselėtoja.

 

Triukšmas – ne itin mielas

Labiausiai apgailestaujanti, pripažino L.Sungailienė, jog visa Lietuva būtent dėl pigaus papramogavimo į Palangą ir susirenkanti. Žiemą situacija visiškai pasikeičia. „Norėtųsi, jog Palanga žiemą būtų gyvesnė, nors tikriausiai palangiškiams po vasaros triukšmo ši ramybė visai patinka“, - skirtumą rado L.Sungailienė. Tai, jog Palangoje vasarą per daug triukšmo, pripažino ir R.Budrys. Pasak jo, visų mėgstamas triukšmas jam nėra labai mielas. „Per daug decibelų lyg ir temdo Palangą“, - pripažino Palangos miesto garbės pilietis, visas pastangas dedantis į miesto kultūrinimą. „Šiuo metu kaip tik atrinkinėjam Gintaro muziejui sietynus“, - atskleidė Lietuvos dailės muziejaus direktorius apie vykstančius Gintaro muziejaus restauravimo darbus. Pasak jo, svarbiausia, jog ne tik išorėje rūmai žibėtų visu grožiu, bet ir viduje, tad to ir siekiama.

 

Pažvelgti į save

Kaip teigė R.Budrys, visuomet pirmiausia reikia pažvelgti į save, o ne imti kaltinti kitus dėl netenkinančių veiksnių. „Pirmiausia reikia paklausti, o ką aš padariau, kad būtų geriau, kad Palanga būtų graži. Visi gali prisidėti, reikia tik noro“, - savo nuomone pasidalino R.Budrys. L.Sungailienė pastebėjo, jog pokyčiai išties matomi, tačiau paminėjo, jog žinoma, yra ir keistinų dalykų. „Palangoje galėtų būti tokia vieta, kurioje susirinkę žmonės turėtų galimybę pabendrauti, pasidalinti savo mintimis“, - įžvelgė L.Sungailienė, pabrėžusi, jog jos noras būtų, jog kuo daugiau visuomeninių renginių būtų ne tik didmiesčiuose, bet ir mažuose miesteliuose.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Nors Palangą kaip ir visą šalį kausto karantinas, gatvės yra tuščios, tačiau Palangos miesto savivaldybės komunalinio įmonės, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų, vilkinčių ryškiomis liemenėmis, mieste galima pamatyti visur – tarsi miesto kurortinis sezonas jau prasidėtų rytoj.


Palangoje lankėsi miesto garbės pilietis švedas L. T. Larsonas

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 20 | Rubrika: Miestas

Larsas Tomas Larsonas (Lars Thomas Larsson) – palangiškių draugas bei Palangos miesto garbės pilietis – tęsia daugiau nei prieš penkiolika metų pradėtą gražią tradiciją padėti sveikatos problemų turintiems mūsų miesto gyventojams bei lapkričio 19 – 20 dienomis lankėsi kurorte.    


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Kartais smalsu dirstelėti pro rakto skylutę ir sužinoti, ką veikia kaimynas, pažįstamas ar kitas mums kuo nors reikšmingas žmogus. „Palangos tiltas“ pakalbino miestą puošiančius ar kitaip prie kurorto gerovės prisidedančius žmones ir pasmalsavo, kaip jie leidžia savaitgalius, kokių įdomių laisvalaikio pomėgių turi. Visai netikėtai užkalbinti pašnekovai atvėrė...


„Aš manau, kad kitąmet Palanga, būsimoji Lietuvos kultūros sostinė, turi dideles galimybes suspindėti. Noriu pastebėti, jog labai labai svarbu, kad visame švenčių šurmulyje, tarp festivalių ir jomarkų – kurių taip pat reikia ir kurių tradicijas miestas turi – neprapultų, nepasiklystų vietos kultūros ir meno žmonės, Palangos šviesuomenė“...


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas rinkimuose į Seimą bei referendume  dėl naujos Visagino atominės elektrinės. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate Vytauto g. 112 nuo 8 iki 20 val. Pasak stebėtojų, rinkėjai šiemet buvo aktyvūs.


Pagerbti Palangos vardą garsinantys jaunieji sportininkai

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 21 | Rubrika: Sportas

Vakar kurorto vadovai pagerbė keturis jaunuosius Palangos sporto centro auklėtinius už tai, kad, pasiekę puikių rezultatų aukšto lygio varžybose, jie garsina mūsų miesto vardą šalyje ir už jos ribų.


„Per daug decibelų Palangą temdo“

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 02 10 | Rubrika: Miestas

Palangos įvaizdį kuria patys gyventojai, - tą patvirtino kultūrinimu užsiimantys Palangos vardą garsinantys žmonės. Etninės kultūros puoselėtoja Loreta Sungailienė atskleidė, jog jai gyvenimas Palangoje visuomet atmintyje atgimsta gražiausių emocijų pavidalu, o tokius jausmus sukelia nebūtinai tik išpuoselėta aplinka, tačiau ir čia gyvenantys žmonės. Lietuvos dailės muziejaus direktorius...


Viena iš Palangos Anoniminių Alkoholikų grupės „Gintaras“ įkūrėjų ponia Jadvyga jau daugiau nei 13 metų visiškai nevartoja alkoholio, džiaugiasi geresne gyvenimo kokybe ir stengiasi padėti kitiems, kovojantiems su alkoholizmu. „Svarbiausia, kad pats žmogus norėtų pasveikti“, - sako moteris.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius