Per šuolį nuo Europos medalio likęs Adrijus Glebauskas svarbiausiems kitiems startams ruošis Palangoje

***, 2021-03-08
Peržiūrėta
560
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

lrytas.lt foto
lrytas.lt foto

Penkta – tokia pozicija lietuviams tapo aukščiausia Torunėje (Lenkija) šiandien pasibaigsiančiame Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate. Šuolių į aukštį finale dalyvavęs Adrijus Glebauskas neklydo įveikdamas 215 cm, 219 cm ir 223 cm aukščius, bet peršokti 226 cm nepavyko. Vaikinas kovo pabaigoje atvyks į treniruočių stovyklą Palangoje.

Jei Audros Gavelytės ir Algirdo Baranausko auklėtiniui būtų pavykę pirmu bandymu įveikti 226 cm, jam būtų atitekusi Europos čempionato bronza.

„Žiūrint mano istoriją, penkta vieta yra aukščiausias mano pasiekimas. Bet, kaip sakiau, šiandien būčiau patenkintas su asmeniniu ar Lietuvos rekordu – net jei be medalio, būčiau visai laimingas. Medalis gerai, bet rezultatas būtų daug labiau praskaidrinęs nuotaiką“, – sakė A.Glebauskas. Lietuvio sezono ir asmeninis rekordas – 227 cm.

Raivydui Staniui priklausantis šalies rekordas vos centimetru geresnis. 228 cm A.Glebauskas yra šokęs vasarą. Beje, prieš pirmą bandymą įveikti 226 cm lietuviui šuolio teko laukti ilgiau nei įprasta: prieš jį šokęs vokietis Mateuszas Przybylko patyrė traumą ir gulėjo šalia čiužinio. Vis dėlto mūsiškio iš vėžių tai neišmušė.

„Visiškai ne (neišmušė – aut. past.). Fiziškai jaučiausi gerai, bet nesiklijavo nei bėgimas, nei atsispyrimas. Vis tiek tikėjausi, kad kuo daugiau šokinėsiu, bus vis geriau, tačiau kažkaip šokant 226 cm visiškai nieko nepadariau, ką turėjau padaryti. Jei būčiau padaręs bent pusę to, būčiau peršokęs. Visi trys šuoliai buvo labai prasti“, – komentavo A.Glebauskas.

Vilniaus sporto klubo „Cosma“ ir Kauno sporto mokyklos „Startas“ atstovas šalies čempionatą praleido dėl nedidelės kojos traumos, tačiau skausmų šokdamas Torunėje lengvaatletis nejautė.

„Šiai dienai trauma įtakos gal ir neturėjo, gal tik pasiruošimui. Pasiruošimas buvo gydymasis, o ne treniruotės. Šiandien to nejaučiau, gal tik šiek tiek nugarą, bet ir su nugaros, ir su pėdos skausmais galima 226 ir 229 cm peršokti“, – teigė šuolininkas.

Žemyno čempionu tapo geriausią pasaulio sezono rezultatą pasiekęs baltarusis Maksimas Nedasekau (237 cm), sidabras atiteko italui Gianmarco Tamberi (235 cm), bronza – belgui Thomasui Carmoy‘ui (226 cm). Už penktą poziciją Europos čempionate ir įveiktą 223 cm aukštį A.Glebauskas iškovojo 1207 taškus Tokijo olimpinių žaidynių reitinge. Kitą savaitę sportininkas iš 33 pozicijos pakils į 28-ąją, o Tekančios Saulės šalyje varžysis 32 šuolininkai į aukštį.

„Dabar grįšiu į Lietuvą, antradienį gausiu skiepą (nuo COVID-19 – aut. past.). Poilsio bus savaitė-dvi, pailsėti, kažką pasigydyti, kažką išsitirti. Kovo gale išvažiuojame į Palangą bazinei pasiruošimo stovyklai, o tada lauks stovykla Turkijoje“, – pasiruošimą olimpiniam sezonui atskleidė A.Glebauskas.

Torunėje į geriausiųjų dešimtuką pateko dar viena Lietuvos sportininkė – devintą vietą su asmeniniu rekordu šuoliuose į tolį užėmusi Jogailė Petrokaitė.

lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penkta – tokia pozicija lietuviams tapo aukščiausia Torunėje (Lenkija) šiandien pasibaigsiančiame Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate. Šuolių į aukštį finale dalyvavęs Adrijus Glebauskas neklydo įveikdamas 215 cm, 219 cm ir 223 cm aukščius, bet peršokti 226 cm nepavyko. Vaikinas kovo pabaigoje atvyks į treniruočių stovyklą...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Spalio 1-4 dienomis vyks valstybinio lygio civilinės saugos funkcinės pratybos "Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje", š. m. spalio 1 d. bus jungiamos perspėjimo sirenos nuo 10 val. 15 min. iki 10 val. 17 min. visoje šalies teritorijoje. Taip pat gyventojams per...


Ar patenkinti palangiškiai tuo, kaip vystoma ir tvarkoma Palanga, ar Palanga prilygsta, o gal net pralenkia Druskininkus? Kokio laisvalaikio, pramogų objekto palangiškiai pasigenda Palangoje? Šiuos klausimus uždavė „Palangos tiltas“ savo pašnekovams.


Dvi pusiaukelę pasiekusios kadencijos medalio pusės  3

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 04 25 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Miesto valdžia įveikė savo kadencijos pusiaukelę. Prieš dvejus metus balandžio viduryje iki tol ilgiau opozicijoje mindžikavęs Šarūnas Vaitkus su savo komanda į savivaldybės pastatą atėjo miesto šeimininkų teisėmis.


Vakar Klaipėdos miesto apylinkės teismas priėmė nutartį dėl Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno, kuriam įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant asmeninės naudos perkvalifikuoti į įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšio paėmimo. Valdininkas trims mėnesiams nušalinamas...


Nuo ligų, kaip ir kitų bėdų nesame nei vienas apsaugotas, visi esame pažeidžiami ir kartais gyvenimas nežėri gražiausiomis spalvomis. Tačiau mes turime didžiulę galią – ištiesti pagalbos ranką vienas kitam. Šiuo tikslu buvo sukurta ir Raudonojo kryžiaus draugija, prigijusi ir visoje Lietuvoje. Palangoje savo veiklą Raudonojo kryžiaus skyrius taip pat efektingai vykdė, ypatingai jo vedle...


Tie, kurie keiksnojo savivaldybės Tarybą dėl sprendimų vilkinimo, kibo į atlapus merui, gali laikinai nusiraminti – 2007-2011-ųjų metų Taryba vakar baigė savo darbą.


Daugelis viešbučių, vilų ar svečių namų džiaugėsi gerai prasidėjusia kambarių rezervacija Naujųjų metų nakčiai, deja, pranašaujami blogi orai daug svečių tiesiog atbaidė. „Žiniasklaida pranešė geriau pasilikti namuose, nevažiuoti į tolimesnes keliones ir panašiai. Tokios pranašystės mums buvo nenaudingos, nes net septynių kambarių numerių rezervacija buvo atšaukta. Žmonės motyvavo blogais...


Ne tik visa Lietuva, bet nuo šiol ir visas pasaulis linksniuoja Lietuvos vardą bei Lietuvos vyrų krepšininkų pavardes. Pirmadienio vakarą visi ištikimiausi krepšinio aistruoliai, tarp kurių buvo ir būrelis palangiškių, Vilniuje, iškilmingoje nugalėtojų pagerbimo ceremonijoje Rotušės aikštėje, sveikino Lietuvos krepšinio didvyrius, kurie pirmą kartą į tėvynę atvežė pasaulio čempionato bronzos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius