Dvi pusiaukelę pasiekusios kadencijos medalio pusės

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013-04-25
Dvi pusiaukelę pasiekusios kadencijos medalio pusės

Miesto valdžia įveikė savo kadencijos pusiaukelę. Prieš dvejus metus balandžio viduryje iki tol ilgiau opozicijoje mindžikavęs Šarūnas Vaitkus su savo komanda į savivaldybės pastatą atėjo miesto šeimininkų teisėmis.
Kas nuo to laiko pasikeitė Palangoje? Po rinkimų prabėgę dveji metai tėra mažytė laiko atkarpa nuo 1990 metų nepriklausomoje Lietuvoje savo istoriją rašančios Palangos gyvenime, tačiau per šį trumpą laikotarpį mieste padaryta daugiau nei per iki tol prabėgusius du dešimtmečius.
Pastatytas tualetas prie moterų pliažo ar iš metalinių konstrukcijų suręsta gelbėjimo stotis Šventojoje daug laiko buvo vieninteliai Palangoje savivaldybės jėgomis pastatyti nauji pastatai. Regis, visai neseniai Palangos valdžia viešai gyrėsi trinkelėmis išklojusi dalį Vytauto gatvės šaligatvių, o rekonstruotos J. Basanavičiaus bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvės buvo tapusios tuomečių kurorto merų pasididžiavimu. Per pastaruosius dvejus metus valdžios darbų kartelė pakilo taip aukštai, kad trinkelėmis klojamų šaligatvių nė nepastebime, o rekonstruojamos gatvės tapo miesto gyvenimo kasdienybe.
Jau stovi būsimos sporto arenos mūrai, apčiuopiamus kontūrus įgavo Nemirsetoje statomas modernus kempingas, per rekordiškai trumpą laiką plynoje vietoje atsirado vaikų žaidimų parkas, laiko nustekentos Vasaros estrados rekonstrukcija jau nebėra tolima vizija. Netrukus prasidės naujos autobusų stoties statybos darbai. Lyg Feniksas iš pelenų pakilo kurorto simbolis Kurhauzas.
Svečio akiai ne itin pastebimi, bet palangiškius džiuginantys daugiabučių namų gyvenamojo kvartalo gatvių praplėtimai, juose įrengiant papildomas automobilių stovėjimo vietas. Palangos savivaldybė nepražiopsojo ir gavo dviejų biokuro katilinių finansavimą, todėl jau kitą žiemą šildymas palangiškiams turėtų kainuoti mažiau.
Ar visus šiuos Palangą sukrėtusius pokyčius galima vadinti fataline sėkme? Virš mūsų miesto pagaliau nukrito daug laiko nokęs valstybės investicijų obuolys? Kurortą užgriuvusius darbus reiktų sieti su tuo, kad miesto vicemero postą užėmė Saulius Simė? O gal iki šiol apmirusį miestą išjudino Dano Palucko atėjimas į miesto tarybą? O gal lyg iš gausybės rago projektai pabiro dėl to, kad pagaliau atsivėrė akys ir atsirišo rankos miesto tarybos senbuviams Dainiui Želviui, Mindaugui Skritulskui, Giedriui Šatkauskui, Remigijui Kirstukui, Vytautui Stalmokui, Sondrai Kulikauskienei, Albinui Stankui?
Matyt niekam nekyla abejonių, kad naują pagreitį Palangai vis dėlto suteikė būtent naujasis meras Š. Vaitkus, jo koncentracija į prioritetinius darbus ir sugebėjimas mobilizuoti savivaldybės administraciją. Gal žmogiškų silpnybių turintis Š. Vaitkus ir nėra tobulas, toli į priekį matantis miesto vadovas, tačiau šiuo metu jis yra tas Palangos variklis, kurio neturėjome 20 metų.
Geram merui – didesni ir reikalavimai. Prabėgusią Š. Vaitkaus kadencijos pusę galima vertinti ir kitomis akimis.
Dabar statoma sporto arena, modernus kempingas, padori koncertų salė, tvarkingos gatvės ir šaligatviai, baigiamas rekonstruoti Kurhauzas – visi šie kurortui būtini objektai privalėjo atsirasti dar tuomečio mero Prano Žeimio laikais. Juk būtent tada miesto valdžioje buvo tas pats dabartinei valdančiajai daugumai diktuojantis konservatorių branduolys. Todėl galima teigti, kad per dvejus metus mieste užvirę darbai tėra kažkada miestą valdžiusių politikų dabar atiduodama skola.
Neramina tai, kad mieste iki šiol nėra pradėtas nė vienas visus metus poilsiautojų trauką galintis užtikrinti pramogų objektas. Visa tai, ko dabar siekia Palanga, jau seniai turi į kurorto statusą net nepretenduojantis Ventspilis. Į kaimyninės Liepojos SPA centrą praleisti laisvalaikio ir pailsėti važiuoja ne tik Klaipėdos krašto gyventojai, bet ir patys Palangos valdžios atstovai.
Stebina tai, kad nerealizuojami palyginti nebrangiai kainuojantys ir per trumpą laiką įgyvendinami projektai. Apie juos garsiai prakalbusi valdžia vėliau užmiršta. Pavyzdžiui, niekaip neatsiranda antrus metus žadamas Gruzijos skveras su norų išsipildymų stulpu J. Basanavičiaus gatvės pabaigoje. Tai būtų Palangoje naujas tradicijas kurianti poilsiautojų traukos vieta, kuri, beje, padėtų plėtoti ir ekonominius ryšius su augančia Gruzijos valstybe.
Naujose miesto kapinėse, regis, nesudėtinga būtų pastatyti kolumbariumą, kuris kainuotų nebrangiai, o jo statyba užtruktų kelis mėnesius. Tačiau dar per rinkimus pažadėtam kolumbariumui per pirmuosius dvejus metus laiko neatsirado. Vis dar nėra ir žadėtos observatorijos, kuri taptų unikalia pramoga visoje Vakarų Lietuvoje.
Užmiršti pažadai šalia Kurhauzo esančiame skvere įrengti šviesos ir muzikos fontaną. Gal apie jį bus prisiminta projektuojant naujosios Vasaros estrados aplinką? Nepanašu, kad Palangoje artimiausiu metu atsiras rinkimų programoje žadėtoji daugiaaukštė automobilių stovėjimo
aikštelė. Po savivaldos rinkimų sulaukėme jau trečios vasaros, bet paplūdimiuose taip ir nematyti žadėtų sporto įrenginių, kopų apšvietimo.
Vasarą Palanga taip ir neatsikratė naktinės girdyklos etiketės, nes valdžiai pritrūko ryžto apriboti alkoholio prekybą nakties metu. Iki šių metų buvo žadėta šalia oro uosto esančioje teritorijoje parengti ekologiškos pramonės statybą, numatantį detalųjį planą. Deja, stambių investitorių paieškų pradėti negalima, nes dar nėra ko pasiūlyti. Konservatoriai rinkimus laimėjo žadėdami nutraukti sutartį su „Litesko“. Nupirkta nemažai kainavusi, sutartį su „Litesko“ įvertinusių advokatų paslauga. Kokios išvados? Kokių veiksmų savivaldybė imsis toliau?
Atsakymams į šiuos ir kitus klausimus miesto valdžia bei jos vedlys Š. Vaitkus turi dar dvejus metus. Įvertinimą visi palangiškiai rašys per ateinančius rinkimus, kurie ne už kalnų.

Jūsų komentaras:

Konservams NE 2013-04-29 19:59 (IP: 78.61.64.104)
Ne viskas taip gražu kaip rašoma, trūksta ūkiškumo ir toliaregiškumo ŠV...

Ačiū merui 2013-04-26 15:56 (IP: 78.61.214.75)
Ačiū merui. Ilgai lauktas ir mylintis miestą žmogus. Sėkmės darbuose.

O 2013-04-26 12:29 (IP: 78.61.104.50)
kokiu dar sporto irenginiu ? Yra tinklinio aikstele, o prie jos per "varzybas" puikuojasi keli visureigiai, tiesiai ant smelio.Kiek dar suvarys savo masinu visokie mafijozai, vazineja Chrustikas pirmyn atgal, vazineja turgininkiu krepsius paimti vyrai.. O kur ilsetis

Taip pat skaitykite

"Klausimas apie Tarybos sprendimų projektų skaičių man yra truputį keistas – skirtingų kadencijų Savivaldybės tarybos nerungtyniauja, kuri parengs daugiau sprendimų. Tarybos sprendimus diktuoja įstatymai, įstatymų pakeitimai, įvairios valstybės institucijų parengtos tvarkos," - "Palangos tiltui" pabrėžė meras Šarūnas Vaitkus.


Nuo balandžio 27 d. biblioteka atnaujina veiklą. Kol kas vartotojams bus teikiama tik knygų grąžinimo ir išdavimo paslauga abonemente, vaikų literatūros skyriuje ir Šventosios bibliotekoje. Fondai dar nebus pilnai atverti, knygų pasirinkimas tik iš naujausių ir populiariausių leidinių lentynų.


Miesto meras Šarūnas Vaitkus kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį prašydamas Palangos miesto savivaldybei perduoti valstybei priklausantį ir šiuo metu valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ patikėjimo teise valdomą pastatą, esantį Savivaldybės kieme. Jei Vyriausybės sprendimas bus palankus, šiose patalpose neilgai trukus įsikurs Socialinių...


Prezidentei pasiūlius Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis būtų taikomos švietimo įstaigų vadovų kadencijos, keičiama vadovų atrankos tvarka ir jų tvarkos vertinimas, stiprinama mokyklos savivalda, sulaukė nemenkos visuomenės reakcijos. Pritariančių šioms pataisoms esama, tačiau pripažįstama, jog kol kas klausimų yra daugiau nei atsakymų. Manoma, jog visų jų...


Į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį praėjusį antradienį rinkosi Palangos miesto, Šventosios, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaičiai bei miesto savivaldybės atstovai – administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė ir mero patarėja Jurgita Vanagė. Susitikimo metu seniūnaičiai dalijosi aktualiomis problemomis, viešai išsakė ne tik gyventojų...


Šį savaitgalį įvyksianti Stalo šventė į Palangą ir vėl pakvies ne vieną svečią. Prisėdus prie stalų pasidžiaugti tuo, kas nuveikta, pabendrauti, pasigardžiuoti įvairiais patiekalais sugužės ir nemaža dalis palangiškių. Svečių bei kurorto gyventojų akis džiugins ir Palangos menininkų darbai – kurorto kultūros atstovai jau ruošiasi artėjančiam renginiui....


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Dvi pusiaukelę pasiekusios kadencijos medalio pusės  3

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 04 25 | Rubrika: Savaitės komentaras

Miesto valdžia įveikė savo kadencijos pusiaukelę. Prieš dvejus metus balandžio viduryje iki tol ilgiau opozicijoje mindžikavęs Šarūnas Vaitkus su savo komanda į savivaldybės pastatą atėjo miesto šeimininkų teisėmis.


Antradienio vakarą į Palangos miesto Savivaldybės Tarybos posėdžių salę rinkosi seniausios ir skaitlingiausios Palangoje miesto Senbuvių bendruomenės atstovai. Išklausyti jų išsakomų problemų ir keliamų klausimų atėjo kurorto mero pavaduotojas Saulius Simė ir Tarybos narys socialdemokratas Danas Paluckas. Pradėję pokalbį nuo didesnių problemų, senbuviai vėliau perėjo prie...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas