Pirkti Seimo turto norinčių neatsirado

"Palangos tilto" informacija, 2013-01-07
Peržiūrėta
1780
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jonas Milerius. (LRS nuotr.)
Jonas Milerius. (LRS nuotr.)
 

Nekilnojamojo turo verslas nesiseka ne tik Palangos savivaldybei, bet ir Seimui. Palanga niekaip neranda pirkėjų buvusiam „Saulutės“ vaikų darželiui bei daliai pastato J.Basanavičiaus g. 36, Seimas gi neranda norinčių įsigyti dvi turėtas poilsines Švenčionių rajone bei Palangoje.
Prieš pat Naujuosius metus Turto banko (TB) skelbti Seimo kanceliarijai priklausančių poilsinių aukcionai neįvyko – neatsirado norinčiųjų juose dalyvauti. Kol kas niekas nesiima prognozuoti, ar po dviejų mėnesių planuojamas antras turto pardavimo bandymas bus sėkmingas.
Už Seimo kanceliarijai priklausančią poilsiavietę prie Didžiojo Siaurio ežero, Švenčionių rajone, gruodžio mėnesio aukcione buvo prašoma 1,6 mln. litų. Tai – dvigubai daugiau, nei Vyriausybės nutarimu nustatyta pradinė kaina. Už šią sumą siūlomi trys poilsio nameliai, ūkinis pastatas, dvi prieplaukos. Tačiau 3,5 ha žemės sklypo, esančio Labanoro regioninio parko draustinio teritorijoje, privatizuoti neleidžiama – tik nuomoti.
Pradinė Palangos „Viešnagės“ poilsio namų, esančių J.Simpsono g. 21, kaina aukcione siekė 6 mln. litų. Vasarą TB ją buvo nustatęs mažesnę – 4 mln. litų. Seimo kanceliarijai užprotestavus, kaina buvo patikslinta. Pirkėjams įsigyti siūlomas 1000 kv. m pastatas ir 1 ha žemės sklypas pačiame Palangos centre.
Lėšos, gautos už parduotą turtą, planuotos panaudoti baigti tvarkyti pirmuosius istorinius Seimo rūmus. Norėta darbus atlikti iki liepos, kai Lietuva stos prie Europos Sąjungos vairo.
TB Turto atnaujinimo tarnybos direktorius Laimas Janiūnas negalėjo atsakyti, kodėl neįvyko Seimo kanceliarijai priklausančio turto aukcionai. Pasak jo, galbūt įtakos turėjo kainos dydis, gal nelabai tinkamas aukcionų laikas - prieš pat šventes. Greičiausiai pritrūko ir informacijos apie rengiamą pardavimą. Tačiau tikinama, kad  tai, jog nepavyko turto parduoti iš pirmo karto, nereiškia, kad jis nebus parduotas – neva yra besidominčiųjų poilsinėmis, tačiau informacija apie potencialius pirkėjus esanti konfidenciali.
Tikslią pakartotino šių objektų aukciono datą paskelbs TB valdyba. Planuojama, kad antras bandymas parduoti poilsines greičiausiai vyks vasario pabaigoje. Kol kas nežinoma, ar objektų kaina bus sumažinta. Priimti sprendimus dėl kainų pokyčių yra aukciono organizatorių – TB valdybos – prerogatyva.
Seimo kancleris Jonas Milerius tikino, kad pagrindinis noras ir tikslas – valstybės turtą parduoti tinkamomis kainomis, kad būtų galima baigti pirmųjų Seimo rūmų renovaciją. Todėl kancleris būtų nusiteikęs geriau palaukti palankesnio pardavimo meto, nei mažinti objektų kainą.
Pasak kanceliarijos vadovo, ekonomika vis tiek kylanti, todėl bent jau Palangoje esantys poilsio namai tikrai sulauksią pirkėjų. Jis tikisi, kad pardavus poilsines lėšų bus ne tik pirmųjų rūmų remontui baigti, bet ir trečiųjų rūmų renovacijai.


 

   

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Daugiabučių renovaciją gerokai pristabdė rangovų paieškos. Smarkiai šoktelėjus medžiagų ir darbų kainoms jau neužtenka anksčiau parengtuose investiciniuose projektuose numatytų pinigų.


Senoji gimnazija neranda specialiojo socialinio pedagogo

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 05 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija skelbia atranką socialinio specialiojo pedagogo pareigoms užimti. Darbo sutarties rūšis – neterminuota, darbo laiko trukmė - 36 val. per savaitę, darbo apimtis -1 etatas. 


Verslo administravimą Vilniaus universitete studijuojantis palangiškis Mantas Valinevičius pagal studentų mainų programą krimto mokslus ne tik Europoje, Briuselyje, bet ir Pietų Korėjoje, dabar stažuojasi tarptautinėje kompanijoje Ispanijoje. Susitikęs su kitų kultūrų žmonėmis, lygino tai, ką pamatė, su tuo, ką paliko Lietuvoje. Jaunuolis teigė, jog kelionės ir svetimi kraštai...


Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos administracijos teismas, išnagrinėjęs UAB „Palink“ skundą dėl Palangos miesto savivaldybės Tarybos sprendimo padidinti turto mokesčio tarifą 2014-iesiems metams, nusprendė, jog Tarybos sprendimas padidinti tarifą nuo 0,5 iki 3 proc. buvo teisėtas.


Pirkti Seimo turto norinčių neatsirado

"Palangos tilto" informacija, 2013 01 07 | Rubrika: Miestas

  Nekilnojamojo turo verslas nesiseka ne tik Palangos savivaldybei, bet ir Seimui. Palanga niekaip neranda pirkėjų buvusiam „Saulutės“ vaikų darželiui bei daliai pastato J.Basanavičiaus g. 36, Seimas gi neranda norinčių įsigyti dvi turėtas poilsines Švenčionių rajone bei Palangoje.    


Savivaldybei nekilnojamojo turto verslas nesiseka

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 25 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės administracija jau kelintą kartą skelbia du viešuosius aukcionus, kurių metu jau ne pirmą kartą bando parduoti jai nuosavybės teise priklausančius objektus J. Basanavičiaus g. 36 ir Gintaro g. 13. Tačiau „biznis“ su nekilnojamuoju turtu nesiseka – spalio septynioliktąją eilinio aukciono rengėjai vėl nesulaukė nei vieno pirkėjo.


Apie nuosavą būstą svajoja kone kiekvienas lietuvis. Ko gero, norą turėti savo būstą būtų galima pavadinti nacionaliniu lietuvių tautos bruožu. Mes nesinuomojame būsto – mes jį perkame. „Palangos tiltas“ pasidomėjo kaip sekasi nekilnojamojo turto agentūroms pardavinėti butus, nuosavus namus bei žemės sklypus Palangoje – kokia nekilnojamojo turto Palangoje paklausa ir...


Vakar įvyko Palangos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 19 Tarybos narių. Mero Šarūno Vaitkaus siūlymu, darbotvarkė buvo papildyta dviem klausimais – dėl Kelių direkcijos skirto 1, 67 milijono litų miesto keliams ir gatvėms paskirstymo ir  administracinės komisijos prie miesto savivaldybės sudarymo.


Jei nepradės lyti akmenimis, jei neišdžiūs Baltijos jūra, o svarbiausia, jei Palangos miesto savivaldybės sugebės savo kišenėse surasti apie 38 tūkst. litų, tai iki rugsėjo vidurio turėtų atsidaryti naujųjų miesto kapinių vartai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius