Po Australijos, Bosnijos ir Italijos – į Palangą

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-11-21
Peržiūrėta
3237
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos reprezentacinio krepšinio klubo „Palanga“ žaidėjas, legionierius iš Jungtinių Amerikos Valstijų Džonatanas Hudsonas.
Palangos reprezentacinio krepšinio klubo „Palanga“ žaidėjas, legionierius iš Jungtinių Amerikos Valstijų Džonatanas Hudsonas.

Palangos reprezentacinio krepšinio klubo „Palanga“ žaidėjas, legionierius iš Jungtinių Amerikos Valstijų Džonatanas Hudsonas (paskyra Instagramoje: @jhud5on3) aikštelėje siaučia kaip vėjas. Praėjusį ketvirtadienį, pergalingose rungtynėse prieš praėjusių metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionus „Sūduvą-Mantingą“ amerikietis į priešininkų krepšį subėrė 27 taškus, o atsakomosiose rungtynėse penktadienį (jas palangiškiai pralaimėjo) sumetė 26 taškus. Australijoje, Italijoje ir Bosnijoje rungtyniavęs krepšininkas – šiandien bene didžiausias „Palangos“ ramstis, nors pasamdyti tinkamą legionierių – tarsi pirkti katę maiše. „Krepšinis – verslas. Šiandien čia, nes čia mane tenkina sąlygos. Noriu padaryti viską, kad klubas pakliūtų į atkrintamąsias varžybas. Kol kas, man atrodo, esu geriausias šios lygos atakuojantis gynėjas“, – sakė Džonatanas.
Kai jis praėjusiais metais baiginėjo krepšinio sezoną rungtyniaudamas už vienos Italijos lygos Sicilijos klubą, sulaukė žinutės socialiniame tinkle „Facebook“ iš savo agento: „Ei, yra pasiūlymas žaisti už Palangą? Domina?“
„Man jis pasakė, kad Lietuvos krepšinis ir lyga bei komanda, už kurią žaisiu, yra stiprios. Išties, taip ir yra. Čia yra graži sporto salė, kitur mačiau ir gerokai prastesnių“, – sakė vaikinas.
Prieš atvykdamas į didžiausią Lietuvos kurortą, jis susirašė žinutėmis su kitais amerikiečiais, anksčiau žaidusiais už „Palangą“ ir liko patenkintas jų nuomonėmis: „Girdėjau daugiausiai tik gerus atsiliepimus. Tik įspėjo, kad čia gali būti ypatingai šalta“.
Amerikiečio paieškos internete atskleidė, kad Palanga – kurortinis miestas prie jūros.
„Įdomus atsitiktinumas: mano karjera nuolat mane nuveda į kurortinius miestus. Taip buvo ir Australijoje, kur rungtyniavau netoli Brisbeno, Italijoje, Sicilijoje, Šefalu mieste. Nors atvirai, jūrai ypatingų jausmų nejaučiu, gal dėl to, kad esu gimęs ir užaugęs Teksaso valstijoje, kur nėra jūros“, – sakė Džonatanas.
Jis neslepia, kad Italijos klubas bandė jį išlaikyti, bet legionierius ilgėjosi naujų iššūkių.
„Atvirai pasakius, tik Italijoje rungtyniavau tris metus iš eilės. Dažniausiai po kiekvieno sezono susikraunu daiktus ir važiuoju rungtyniauti kitur. Neslėpsiu, jau ir dabar esu sulaukęs tam tikrų pasiūlymų iš Australijos ir Kinijos klubų, – prisipažino D. Hudsonas. – Toks gyvenimo būdas leidžia neblogai užsidirbti ir pažinti pasaulį. „Palanga“ man moka padoriai ir, svarbiausia, laiku“.
Kad salės tribūnos nėra pilnutėlės, jo nestebina.
„Pastebėjau, kad mažesniuose miesteliuose, ypač tuose, kuriuose mažai saulės, žmonės linkę labiau lindėti namuose. Net nežinau, kaip juos būtų galima „išjudinti“, – pastebi vaikinas.
Jo hobi – filmai. „Esu patrakęs dėl filmų. Jų žiūriu daug ir įvairių, bet siaubo filmai nėra mano mėgstamiausi. Man patinka veiksmo, fantastiniai filmai, romantinės komedijos. Labai daug laisvalaikiu kalbuosi su šeimos nariais ir draugais per „FacebookTime“ ir „whatzup“ programėlę“, – pasakojo Džonatanas.
Nors krepšininko režimas jį verčia akylai stebėti, ką jis „metąs“ į skrandį, bet jis prisipažino, kad yra smalsus: „Nuolat paragauju vietinių patiekalų. Palanga – ne išimtis. Man visai patiko, chm, kaip tas patiekalas?.. Na, ant pagaliuko yra sukabinti bulviniai gabaliukai... Ir dar valgiau pakepintas bulves, kurių viduje buvo mėsa (cepelinus – aut.). Man visai patiko, kaip ir vafliai. Valgau viską, nors cukraus, matyt, turėčiau suvartoti mažiau“.
Gimęs ir užaugęs Hiustone, Amerikos pietuose, į koledžą jis ėjo Dalase, kur mokėsi teismo medicinos ir biomedicinos.
„Norėjau būti daktaru, ypač ortopedu. Bet, prisipažinsiu, buvau patrakęs dėl krepšinio – nuolat rungtyniavau, dėl to praleidau nemažai paskaitų, dėl to nusprendžiau, kad būsiu profesionalus krepšininkas. Žinoma, ne amžinai. Po penkerių metų teks galvoti apie ką nors kitą, – susimąstė pašnekovas. – Per savo, kaip krepšininko karjerą, turiu sukaupęs labai daug įvairių pažinčių kontaktų. Žinoma, jos pirmiausia iš krepšinio pasaulio. Bet turiu ir įdomių pažinčių mados, muzikos pasaulyje. Pavyzdžiui, rašau įvairius blogus. Vis tik save matau, baigęs karjerą, dirbantį sporto vadybininku. Tikiuosi, kad mano kūnas dar bus tvirtas penkerius ar šešerius metus – tiek, kiek planuoju žaisti krepšinį“.
Vyro nuomone, „Palanga“, kaip ir dauguma NKL komandų, žaidžia lėtą krepšinį.
„Australijoje ar Italijoje žaidžia gerokai greitesnį krepšinį“, – pastebėjo legionierius.
Kai sportbačius pakabina laukdamas treniruotės ar kitų rungtynių, Džonatanas, kaip ir kiti bendraklubiai, įninka į mobilų telefoną.
„Daugiausiai bendrauju su Karimu („Palangos“ legionieriumi iš Kanados – aut.), taip pat Aurimu (Urbonu – aut.) ir Mindaugu (Reminu – aut.)“, – sakė „Palangos“ krepšininkas.
Pokalbininkas neslepia, kad dėl to, kad yra afroamerikietis, jis neretai sulaukiąs skvarbių ir smalsių žvilgsnių. „Net ir Australijoje, ir Sicilijoje, žinoma, ir Palangoje. Dėl to, kad esu kitoks, kiti atrodo net išsigandę“, – prisipažino Dž. Hudsonas.
Jis neslepia, kad kur bežaistų, sulaukiąs nemažai dėmesio iš vietinių merginų, bet jos neturi daug šansų: „Esu profesionalas. Tam tikra prasme, verslininkas, todėl turiu laikytis tam tikrų elgesio etikos reikalavimų“.
Jis turi jaunesnę seserį ir vyresnį brolį. „Galbūt esu palankesnėje padėtyje nei jie, nes aš daug keliauju. Kur bebūčiau, stengiuosi ne tik žaisti labai gerai krepšinį, bet ir panerti į vietos kultūrą. Tiesą pasakius, tam dar neturėjau galimybių čia, Palangoje. Kai gyvenau, pavyzdžiui, Sicilijoje, dažną laisvą dieną įšokdavau į traukinį ir aplankydavau Romą ar Milaną. Esu atviras žmogus, tad jeigu teks gyventi ilgiau Lietuvoje, būtinai pasidomėsiu ir jos istorija, kultūra ir įžymybėmis“, – sakė „Palangos“ legionierius Dž. Hudsonas.

Jūsų komentaras:

Vytautas 2017-01-08 19:08 (IP: 193.219.12.71)
Kaip parodo laikas, visi kiek geresni nori i LKL..............gaila, kad Palangos klubas tokiu ambiciju nekelia but normalioje lygoje, stipriausiu komandu tarpe

Vytautas 2017-01-08 19:08 (IP: 193.219.12.71)
Kaip parodo laikas, visi kiek geresni nori i LKL..............gaila, kad Palangos klubas tokiu ambiciju nekelia but normalioje lygoje, stipriausiu komandu tarpe

Taip pat skaitykite

Palangoje įpusėjo J. Basanavičiaus gatvės ir Palangos tilto šviestuvų atnaujinimas, penktadienį pranešė kurorto savivaldybė.


Ko gero, jūsų keliai šią vasarą, ar dar greičiau, veda į Palangą, didžiausią šalies kurortą. Palangos miesto savivaldybės Tarybai pakoregavus automobilių statymo kurorte tvarką, Palangos miesto rinkliavų centras (PMRC), kuris renka rinkliavas už parkavimą, vairuotojus įspėja ir prašo būti atidžiais. Ir ne tik. „Automobilių valdytojai ar vairuotojai būtų dėmesingesni ir atkreiptų dėmesį ne tik...


Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre jau pilnu tempu įsibėgėja registracija, norintiems įgyti rinkoje paklausias ir perspektyvias, gerai apmokamas profesijas.


Palangoje iškilęs apžvalgos ratas pagamintas išskirtinai Lietuvos pajūriui.


Lankydamiesi ar poilsiaudami Palangoje gėrimės šiuo kasmet vis gražėjančiu pajūrio kurortu, jo gamtos ir jūros harmonija ir tik retas žinome, kad 1918–1921 metais šis pajūrio ruožas nuo Nemirsetos iki Šventosios Lietuvai nepriklausė, ir ji dėl susiklosčiusių istorinių aplinkybių priėjimo prie Baltijos jūros tuomet iš viso neturėjo.


Automobilių kelių direkcija už 3,4 mln. eurų iki šių metų pabaigos ketina remontuoti 7 kilometrų ilgio kelio Klaipėda-Palanga ruožą.


Palangos pulsas

2017 06 22 | Rubrika: Miestas

Palangos oro uostas pradėjo rekordinį vasaros sezoną Šeštadienį, birželio 17-ąją, iš Palangos oro uosto pirmą kartą pakilo lėktuvas į Rusijos kultūros perlu vadinamą Sankt Peterburgą. Iš Lietuvos pajūrio į Rusiją nuo šiol tiesiogiai skraidina oro linijų bendrovė „RusLine“. Tiesioginiu reisu Sankt Peterburgą bus galima pasiekti visą vasaros...


Praėjusį ketvirtadienį prie Ronžės upelio esančios stovėjimo aikštelės vaikštinėjo, dairėsi smalsuoliai – į aikštelę vienas po kito burgzdami suko jaunieji motociklininkai.


„Ramybėje“ – jaunųjų aktorių tikėjimo ir kelio į laimę paieškos

Projekto „Ramybės uostas“ inf., 2013 05 23 | Rubrika: Kultūra

Palangos „Ramybės“ kultūros centre teatras-studija „Theaomai“ pirmą kartą susitiks su pajūrio regiono publika. Gegužės 24 d. trupė pristatys tarptautinį pripažinimą pelniusį spektaklį „Broliai Karamazovai“. Gegužės 25 d. jaunieji aktoriai pakvies į spektaklį – premjerą „Ivanovas“. Spektaklius režisavo Silva Krivickienė.


Poetė ir astrologė - prieš pigų skonį kurorte

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 02 06 | Rubrika: Miestas

Senąją Palangą prisimena daugelis „kurorto vaikų“, čia leidusių gražiausias vaikystės dienas. Būtent tokius prisiminimus atmintyje atgaivino ir garsios moterys – poetė Ramutė Skučaitė ir astrologė Palmira Kelertienė, savo pirmuosius gyvenimo žingsnius žengusios kurorte. Abi patvirtino, jog dabartinė Palanga joms nebe tokia miela, tos, kur vyravo ramybės dvasia, menininkai atrasdavo...


Renginių kalendorius