Po Malinausko tyrimo Agnė Bilotaitė teisinasi: apie partijos kolegės ketinimus nė neįtarė

Palangos tiltas, 2021-12-14
Peržiūrėta
1963
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Agnė Bilotaitė, Andriaus Ufarto (delfi.lt) nuotr.
Agnė Bilotaitė, Andriaus Ufarto (delfi.lt) nuotr.

Kovotoja su korupcija prisistatanti vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pati turi aiškintis dėl įtarimų keliančio sprendimo. A. Bilotaitės vadovaujama Vidaus reikalų ministerija nusprendė Turto fondui perduoti sanatoriją „Pušynas" Palangoje. 

Anot Palangos mero, būtent šis sprendimas gali padėti Bilotaitės bendražygei – Šventosios seniūnei – perimti iš valstybės prestižinį sklypą prie jūros. Ministrė artimą bičiulystę su Šventosios seniūne neigia.

 Prieš kelias savaites vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė pranešė, kad VRM atsisako Kultūros, pramogų ir sporto rūmų, bei sanatorijų „Pušynas“ ir „Dainava“. „Pušyno“ sanatorijoje Palangoje teikiamos reabilitacijos paslaugos pareigūnams. Sanatorija – prestižinėje vietoje, arčiausiai jūros, sklypai čia vieni brangiausių Lietuvoje. Nusprendus sanatorijos atsisakyti gali atsirasi pagrindas šios teritorijos sklypus susigrąžinti šeimoms, kurios žemes čia turėjo iki sovietmečio. 

Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, nors ir yra konservatorius, kaip ir pati vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė, tam nepritaria. 

„Turbūt niekam nėra paslaptis, kas čia atsirastų, jei turtas būtų privatizuotas, kaip kalba vidaus reikalų ministrė. Tai jis būtų privatizuotas ir ten atsirastų butai“, – LNK žinioms sakė meras. 

Sklypą šalia teritorijos bando atgauti ir konservatorės, Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės artimieji. „Jeigu jau taip paprastai kalbėti, tai savo uošviais rūpinasi Šventosios seniūnė. Tačiau ji niekur nėra to deklaravusi“, – LNK teigė tyrimą apie šią istoriją pirmasis paviešinęs žurnalistas Skirmantas Malinauskas. „Kokie yra mano privatūs interesai yra šioje vietoje? Tai yra mano vaikų senelių žemė. Tai yra tiesioginis mano vaikų turtinis interesas“, – LNK sakė pati Šventosios seniūnė V. Skeberdytė. 

Konservatorė A. Bilotaitė sako, kad apie partijos kolegę V. Skeberdytės planus prie sanatorijos „Pušynas“ nieko nežinojusi. Sako, kad ir pačią V. Skeberdytę žinanti tik kaip partijos narę.

 „Tai yra partijos narė. Tai toks ir ryšys“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrui. Šią istoriją pradėjus narplioti žurnalistui S. Malinauskui, paaiškėjo, jog panašu, kad A. Bilotaitė ir V. Skeberdytė geros pažįstamos – jos kartu eina į partijos renginius, kartu fotografuojasi. „Šis žmogus nedirba mano komandoje Seime. Ne, ji niekada nedirbo ir nėra mano komandos narys“, – tikino ministrė. 

S. Malinauskas paviešino ir V. Skeberdytės prašymą dirbti A. Bilotaitės komandoje Seime, jis parašytas prieš kelias savaites, tapti Seimo narės padėjėja. 

„Jūs turbūt suprantate, kad į artimiausią politinę komandą dirbti atsitiktinių žmonių nekvieti“, – tikino S. Malinauskas. Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė sako prašymo dar nėra gavusi. 

„Prašymas dar nėra pateiktas, tai tiesiog turiu pasakyti, kad žmogus tikrai nedirba. Gal buvo tokių pasvarstymų, bet tai nėra mano padėjėja ar komandos narys“, – tikino ministrė. „Mes esame kolegės. Aš labai gerbiu A. Bilotaitės darbą dėl skaidrumo užtikrinimo“, – sakė V. Skeberdytė.

 Ji tikino, jog jos vaikų seneliams bandomi sugrąžinti sklypai yra ne sanatorijos teritorijoje, o šalia jos. Palangos meras Š. Vaitkus sako, kad tai viena ir nedaloma teritorija. „Yra viena žemė. Yra 2,7 hektaro teritorijos, suformuota prie „Pušyno“, įskaitant ir pastatą. Tai realiai laisvos neužstatytos žemės yra apie 1,8 hektaro. Tai yra bendras ir neskaidomas sklypas“, – LNK sakė Palangos meras.

 Anot Š. Vaitkaus, iki šiol šių brangių sklypų privatizavimą stabdė tik tai, kad ministerija nesiryždavo likviduoti sanatorijos.

 „Jeigu tik kaip ministrė sakė, kad įmonė yra likviduojama, vadinasi ta laisva, neužstatyta žemė, kalbu apie 1,8 hektaro, privalėtų grąžinti teisėtiems savininkams“, – sakė meras. V. Skeberdytė interesų deklaracijose nenurodė, kad sklypus, kurių atgavimu yra rūpinamasi, siekiama susigrąžinti jos artimiesiems. 

„Aš kaip seniūnė jokių sprendimų, kuriuos priima Palangos savivaldybė, įtakos jiems nedarau. Aš juose nedalyvauju, nedalyvauju darbo grupėse“, – LNK kalbėjo Šventosios seniūnė. 

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ketina kitą savaitę svarstyti, ar yra pagrindas pradėti tyrimą dėl V. Skeberdytės galimai supainiotų interesų.

 „Kai paaiškėjo, kad iš „Pušyno“ nepavyksta žemių išplėsti, ji keliavo į Palangos savivaldybės administraciją, nors pati joje dirba. Ir ji paprašė koreguoti planą. Jeigu tai būtų paprastas mirtingasis, greičiausiai to plano niekas net nebūtų koregavęs“, – aiškino S. Malinauskas. 

Aiškintis dėl Šventosios seniūnės interesų prašyta dar prieš dvejus metus. 

„Buvo gautas atsakymas komisijos, kad tarnautoja atstovauja ne įstaigai, kurioje dirba, o artimą žmogų, todėl teisme tyrimo nepradės“, – LNK sakė Palangos savivaldybės juridinio skyriaus vedėjas Petras Kaminskas. VRM ministrė A. Bilotaitė „Pušyno“ sanatorijos atsisakymo persvarstyti neketina. 

Delfi.t

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Viešumoje kilus diskusijoms dėl Konkurencijos tarybos (KT) pradėto tyrimo ir ketinimo įpareigoti Palangos miesto savivaldybę atiduoti joje veikiančio baseino valdymą privačiam verslui, Seimo Ekonomikos komiteto nariai įžvelgia galimą Tarybos atstovavimą verslo interesams.


Jau pranešta, kad valdančiosios Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas antradienį, lapkričio 29 d., svarstė Pajūrio vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinkto Seimo nario iš Palangos, Mindaugo Skritulsko, ir Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko likimą. 


 Trečiadienį, gruodžio 15 d., TS-LKD partijos Palangos skyriaus taryba vienbalsiai pašalino Veroniką Skeberdytę iš TS-LKD. Skyriaus tarybos narys sakė „Palangos tiltui: „Nuo komentarų susilaikysiu, kadangi tai yra partijos vidaus klausimas. Tik galiu konstatuoti, kad tai nėra susiję vien tik su nevienareikšmiškai vertinama informacija apie Veroniką, kuri tapo žinoma net plačiai Lietuvos...


Kovotoja su korupcija prisistatanti vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pati turi aiškintis dėl įtarimų keliančio sprendimo. A. Bilotaitės vadovaujama Vidaus reikalų ministerija nusprendė Turto fondui perduoti sanatoriją „Pušynas" Palangoje.


Po Konkurencijos tarybos atlikto tyrimo kurortą ir toliau prižiūrės ne privatininkai, o miestui priklausanti įmonė „Palangos komunalinis ūkis“. Apie tai ketvirtadienį, liepos 15 d., savo Facebook įraše paskelbė Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.


Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...


To niekas ir sapnuoti negalėjo: Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas šį šeštadienį įvyksiančiame partijos Tarybos (jai be jo priklauso ir palangiškis Aleksandras Jokūbauskas) posėdyje balsuos už dešimties partijos bičiulių – tarp jų ir Antano Vinkaus, Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje –...


Palangos miesto savivaldybė sėkmingai vykdo savivaldybės strateginės veiklos plano sveikatingumo programos priemonę „Sveikatos paslaugų prieinamumo gerinimas“, ir, siekiant užtikrinti kuo kokybiškesnį paslaugų teikimą pacientams, įsigijo ir panaudos pagrindais perdavė Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamentui vieną moderniausių ultragarsinio tyrimo aparatą.


Keturios partijos pasidalijo valdžią

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 03 06 | Rubrika: Miestas

Savivaldos tarybų rinkimuose Palangoje  daugiausia mandatų gavusios partijos, regis, nusprendė dirbti visai Palangai, o ne savo siauriems interesams – vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje koalicinę sutartį dirbti kartu Palangos savivaldybės Taryboje pasirašė keturių partijų – Lietuvos Tėvynės-Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų partijos (TS-LKD), Lietuvos Liberalcentristų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius