Po smūgio į bokso „kriaušę“ J. Basanavičiaus gatvėje– ir grėsmė palaidoti karjeros viltis

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-07-27
Peržiūrėta
2205
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po smūgio į bokso „kriaušę“ J. Basanavičiaus gatvėje– ir grėsmė palaidoti karjeros viltis

 

Penkiolikmetis vaikinas, perspektyvus boksininkas, praėjusį sekmadienį J. Basanavičiaus gatvėje panoręs išmėginti savo jėgą, smūgiuodamas į žaidimų automatą-bokso „kriaušę“, smūgiui nepavykus, suknežino plaštakos kaulus. Vaikino sportininko karjera pakibo ant plauko. Jaunuolio motina baisisi, kad prie žaidimų automato nėra jokio apsaugos tinklelio, įspėjančių apie pavojų ženklų ir ketina su žaidimų automatų operatoriumi IĮ „I. Žirovas“ bylinėtis dėl kompensacijos už padarytą sūnaus sveikatai žalą. Automatų savininkas I. Žirovas skėsčioja rankomis: „Koks tinklelis apsaugos girtą kvailį?“

 

 

Suknežino plaštakos kaulus

 

 

Anot į redakciją užėjusios Sonetos Baltmiškienės, jos 15-metis sūnus Paulius sekmadienį J. Basanavičiaus gatvėje lūkuriavo joje dirbančio tėvo. Ji pasakojo, kol sūnus laukė jo, sumanė išmatuoti smūgio jėgą, trenkdamas į žaidimo automatą-bokso „kriaušę“. „Sūnus lanko pas trenerį Saulių Simę bokso treniruotes, yra laikomas perspektyviu sportininku, todėl natūralu, kad vaikinas, sumokėjęs du litus, sumanė pasitikrinti, ar nesumažėjo smūgio jėga vasarą. Žinoma, jis buvo blaivus“, - pasakojo motina.

 

Tikint jos žodžiais, po smūgio kumštis nuslydo „kriaušės“ šonu ir visa jėga atsitrenkė į žaidimo automato sieną. „Vaikinas suknežino visą ranką. Kaip sakė gydytojas iš Klaipėdos vaikų ligoninės, Pauliaus krumplių kaulai gerokai pasislinko, buvo sulaužytas ketvirtas dilbio kaulas. Mažų mažiausia du mėnesius sūnus vaikščios su įtvaru, paskui laukia ilga reabilitacija. Esu šoko būsenoje“, - pasakojo S. Baltmiškienė.

 

Po nelaimės vaikinas pirmiausia paskambino mamai, kuri atvažiavusi sūnų pirmiausia nuvežė į Palangos ligoninę, o iš jos – į Klaipėdos vaikų ligoninę, kur jam buvo padaryta operacija. Vaikinas iki šiol yra gydomas ligoninėje.

 

„Buvo taip neramu dėl vaiko, kad, jį išvydus, net nešovė į galvą kviesti policijos ar pasikalbėti su automatų savininku“, - prisipažino palangiškė.

 

Nuvežusi sūnų į ligoninę, moters nepaleido įkyrios mintys, kad smūgį matuojantys žaidimo automatai yra skirti rankoms knežinti, o ne žaidimams.

 

„Jokio apsauginio tinklelio, jokio įspėjimo apie gresiančius pavojus.  Gal žaidimų automatų darbuotojas turėtų leisti smūgiuoti tik tiems pramogų ištroškusiems jaunuoliams, kurie smūgiuotų mūvėdami apsauginę pirštinę. Žaidimų automatais daugiausia naudojasi vaikai ir paaugliai, todėl ypač jais turi būti rūpinamasi“, - pabrėžė nukentėjusio vaikino mama.

 

 

Pati stebėjo žaidimų automatus

 

 

Pirmadienį ji visą valandą praleido prie IĮ „I. Žirovas“ priklausančių žaidimo aparatų, stebėdama jų veikimą ir pramogautojus prie jų.

 

„Pastebėjau, kad kai kurios bokso „kriaušės“ juose yra pernelyg laisvos. Akivaizdu, kad žaidimo aparatai yra seni, užsienyje jau seniai „atitarnavę“, o įvežti į Lietuvą žaloja jaunų žmonių sveikatą“, - piktinosi moteris.

 

Ji stebisi, kaip įkaušę jaunuoliai gali laisvai, neįspėti apie pavojus, išbandyti kainuojančias pramogas. „Pastebėjau, kad prie automatų dirba vaikinas kasoje – jis tik ima pinigus. Manau, reikia reikalauti, kad būtų paskirtas ir darbuotojas, kuris stebėtų, ar laikomasi naudojimosi žaidimų aparatais taisyklių. Jų, beje, čia nėra“, - sakė ponia Soneta.

 

Ji ketina kreiptis į advokatą ir, jam padedant, išieškoti sūnaus gydymo išlaidas, taip pat kompensaciją dėl galimos sūnaus sportinės karjeros sužlugdymo.

 

„Man galbūt svarbu ne tiek pinigai, kiek kad tokių žaidimo automatų miesto pagrindinėje gatvėje nebūtų“, - sakė prislėgta moteris.

 

S. Baltmiškienė teigė yra girdėjusi apie kitų jaunuolių patirtas traumas žaidimų automate-bokso „kriaušėje“, bet niekada nemaniusi, kad teks jas prisiminti tokiomis skaudžiomis asmeninėmis aplinkybėmis.

 

 

Suardė trenerio planus

 

 

Miesto vicemeras ir bokso treneris Saulius Simė, kuris taip pat treniruoja Paulių Baltmiškį, apibūdina vaikiną kaip „labai talentingą, perspektyvų sportininką, iš kurio rugsėjo mėnesį įvyksiančiose šalies jaunių žaidynėse buvo tikimasi Palangai aukščiausių apdovanojimų“.

 

„Trauma sugadino laikinai gyvenimą ne tik vaikinui, bet ir suardė mano, kaip trenerio, planus. Po tokios traumos reabilitacija gali trukti pusę metų“, - sakė „Palangos tiltui“ S. Simė.

 

Jis, buvęs boksininkas, įsitikinęs, kad žaidimo automatai-bokso „kriaušės“ J. Basanavičiaus gatvėje yra eksploatuojami „baisiai“. „Pirmiausia prie tokių automatų turi būti apsauginė pirštinė. Nori išbandyti jėgą ir smūgiuoti, pirmiausia užsimauk apsauginę pirštinę. Būtinai turi būti įspėjimai apie galimus susižeidimus, bandant tokius žaidimo aparatus. Deja, jų nėra. Savininkai privalo pasirūpinti tokiais dalykais“, - neslėpė apmaudo dėl  susižalojimo miesto vicemeras.

 

Jis prisipažino net „gerai nežinąs“, kokios valstybinės institucijos ir inspekcijos turėtų pasirūpinti žaidimų automatų saugumu.

 

„Dabar automatai, dažniausiai pasenę, yra atvežami iš užsienio, pastatomi ir visų atsakomybė tuo pasibaigia. Taip neturėtų būti“, - įsitikinęs S. Simė.

 

Anot jo, matyt, eksploatuojant tokius automatus taip, kaip dabar – be apsauginės pirštinės ir įspėjimų apie galimus susižalojimus – yra pažeidžiami ir darbo saugos reikalavimai.

 

„Tikiu, kad atitinkamos institucijos, paviešinus apie šį susižalojimo atvejį, susidomės panašiais žaidimo aparatais“, - vylėsi S. Simė.

 

Jis mano, kad susižalojusio auklėtinio tėvai turėtų kreiptis į teismą dėl žalos, patirtos dėl sūnaus gydymo, sportininko karjeros sutrikdymo, išieškojimo.

 

„Ko gero, tėvai pirmiausia turėtų pasikviesti į įvykio vietą antstolius, kad jie užfiksuotų, kad tokie žaidimo aparatai stovi nurodytoje vietoje. Žiūrėk, ims ir dings jie po tokio įvykio“, - įspėjo S. Simė.

 

 

 

„Tegul debilas daužo“

 

 

Žaidimo automatų, kuriuose susižalojo P. Baltmiškis, savininkas Igoris Žirovas nebuvo linkęs atjausti susižalojusį vaikiną.

 

„Jeigu koks nors „debilas“ daužo, tegul daužo. Nepadės jam joks apsauginis tinklelis“, - žodžių nerinko I. Žirovas. Jis teigė, kad anksčiau tokių susižalojimo atvejų jo žaidimų automatuose nėra buvę.

 

Vyras teigė, kad žaidimų automatai yra įvežti iš užsienio, ir, anot jo, kokių nors leidimų juos eksploatuoti Lietuvoj nereikia.

 

Jis stebisi, kad nei minėtas vaikinas ar jo tėvai iki šiol nesikreipė į jį dėl įvykio.

 

„Gal jo ten net nebuvo? Gal jis tik sėdėjo ant suoliukų prie tos vietos? Aišku, blaivus žmogus niekada nesusižalos“, - sakė I. Žirovas.

 

Jis neatskleidė, kiek žaidimo automatų eksploatuoja Palangoje.

 

Jo darbuotojas, kasininkas, prisistatęs Edvino vardu, sakė, kad savininkas dirba J. Basanavičiaus gatvėje „jau daug metų“, o žaidimo automatai-bokso „kriaušės“ pastatytos jau du metus.

Anot jo, J. Basanavičiaus gatvėje yra pastatyta apie 20-30 tokios rūšies žaidimo automatų, apie dešimt – olandų valdomuose atrakcionuose promenados gale.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracija informuoja, kad š. m. birželio 1 d. buvo atlikti Palangos miesto vaikų žaidimų aikštelių smėlio parazitologiniai tyrimai, kurių metu parazitologinės taršos neaptikta.


Norite pasinerti į nuostabų žaidimą ir pilnai mėgautis jo suteikiamu pojūčiu? Tam, kad valdymas būtų dar patogesnis ir sklandesnis, bus reikalingas kokybiškas žaidimų pultelis ir kita įranga, kuri užtikrina gerą vaizdą, garsą ir bendrą žaidimo kontrolę. Toliau skaitydami sužinosite būtent apie kompiuterinių žaidimų pultelių pasirinkimus ir galėsite atrasti sau tinkamą gera kaina.


Prie vaikų žaidimų parko, kitoje dviračių tako pusėje, Palangos komunalininkai įrengė tinklinio aikštelę.


Šeimoms draugiškoje Palangoje, gerinant miesto infrastruktūrą, kasmet atsižvelgiama ne tik į suaugusių miestiečių bei svečių, bet ir į vaikų poreikius. Vienas įgyvendinamų mažiesiems skirtų projektų – modernių žaidimų aikštelių įrengimas daugiabučių namų kiemuose.


Mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams Palangoje šiais metais įrengtos keturios naujos, modernios vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose dėmesį vilioja ryškiaspalviais žaidimų įrenginiais. Jie, beje, yra įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o spalį naujomis atrakcijomis praturtėjo ir Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros. Dar du sklypai...


Mažieji palangiškiai ir kurorto svečiai džiūgauja – kurortas praturtėjo naujomis, moderniomis žaidimų aikštelėmis daugiabučių namų kiemuose. Nauji ryškiaspalviai žaidimų įrenginiai įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o netrukus naujais atrakcionais praturtės ir populiarumo nestokojantis Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros.


Prieš metus duris atvėręs vaikų žaidimų parkas Palangoje, įsikūręs netoli gelbėjimo stoties, tebėra labai populiarus ir lankomas, tačiau vis dažniau galima išgirsti ir jam skirtų pastabų.


Jeigu Palangos miesto savivaldybės specialistas, dar ir, tarkime, Lietuvos triušių augintojų asociacijos viceprezidentas, sumanytų nuvykti į triušių augintojų konferenciją Rusijoje ir paprašytų savivaldybės tam skirti komandiruotpinigių, girdi, jis ten atstovaus Palangai ir Lietuvai, suprantama, liktų išjuoktas. Kas nors ir palei smilkinį pirštą pasukiotų....


Kurorte remontuojamos vaikų žaidimų aikštelės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 30 | Rubrika: Miestas

Palangos daugiabučių kiemuose įrengtos vaikų žaidimų aikštelėse šią savaitę triūsia kurorto komunalininkai. Per keletą dienų planuojama suremontuoti susidėvėjusias medines įrenginių dalis, kad mažieji palangiškiai jiems skirtose vietose dūkti galėtų saugiai. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, vaikams skirtos žaidimų...


Penkiolikmetis vaikinas, perspektyvus boksininkas, praėjusį sekmadienį J. Basanavičiaus gatvėje panoręs išmėginti savo jėgą, smūgiuodamas į žaidimų automatą-bokso „kriaušę“, smūgiui nepavykus, suknežino plaštakos kaulus. Vaikino sportininko karjera pakibo ant plauko. Jaunuolio motina baisisi, kad prie žaidimų automato nėra jokio apsaugos tinklelio, įspėjančių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius