Po vestuvių ceremonijos – atgal į mokyklos suolą

Jūratė RIEPŠAITĖ , 2012-09-03
Po vestuvių ceremonijos – atgal į  mokyklos suolą

Rugsėjo pirmoji – tai Mokslo ir žinių diena, kiekvienais metais į mokyklas sukviečianti daugybę mokinių. Bet ar rugsėjo pirmąją į mokyklą galima rinktis tik dėl naujų mokslo metų pradžios? Tikrai ne. Tai įrodė buvę Palangos senosios gimnazijos mokiniai Ieva Šimkutė ir Egidijus Pilelis, kurie po savo vestuvių ceremonijos atskubėjo į buvusią mokyklą.

Taip dar nėra buvę
Atvykstančių jaunavedžių vakar prie mokyklos laukė Palangos senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka, taip pat buvusi Ievos Šimkutės matematikos mokytoja Virginija Stončė, buvusi Egidijaus Pilelio auklėtoja Aušra Ševeliova ir pavaduotoja ugdymo reikalams Jolita Vaičiulienė. Susirinkusios mokytojos ir mokyklos direktorius pasakojo, jog jie buvo maloniai nustebinti, kai sužinojo, kad buvę gimnazistai per savo vestuves aplankys ir mokyklą. „Dar nelabai teko girdėti apie tokį atvejį. Tai labai gražus tų dviejų jaunų žmonių poelgis”, – sakė A. Karačionka.
Mokytojos prisiminė, jog Egidijus Pilelis Palangos senąją gimnaziją baigė 2004 metais, o Ieva Šimkutė – 2005 metais.
„Ieva buvo mokyklos siela. Ši mergina visada pasižymėjo puikia išmone. Ji buvo labai gabi ir protinga mokinė”, – prisiminė mokytojos V. Stončė ir A. Ševeliova.
„Kai šie mokiniai pas mus mokėsi, aš vedžiau Meninės iniciatyvos grupę „Nieko”, kurioje Ieva reiškėsi labai ryškiai. Jos veiklos buvo pilna mokykla”, – kalbėjo gimnazijos pavaduotoja ugdymo reikalams.
Pasak mokytojų, Egidijus buvo visiška priešingybė būsimai žmonai. „Jis buvo labai tylus, ramus, elegantiškas, kultūringas“, – pasakojo pedagogės.

Pasitiko su duona ir druska
Atvykusius jaunavedžius su svečiais, mokytojos ir mokyklos direktorius pasitiko su bandelėmis ir arbata – mokykline duona ir druska.
Bet jaunavedžiams nebuvo taip lengva patekti į gimnaziją – jiems teko atsakyti į keletą mokytojų parengtų matematikos ir kalbos kultūros klausimų.
Ieva ir Egidijus kartu įveikė išbandymus ir gavę dovanų nuskubėjo apžiūrėti savo buvusios mokyklos.
Visi kartu dalindamiesi gražiais prisiminimais apie mokyklą, jaunavedžiai, direktorius ir mokytojos apsilankė mokyklos didžiojoje salėje, teatro grupės kambarėlyje, mokyklos kiemelyje, mokytojų, matematikos, lietuvių kalbos ir pavaduotojos ugdymo reikalams kabinetuose, sporto salėje ir kitose, buvusiems mokiniams svarbiose vietose.

Mokykla – tarsi antri namai

Kodėl jaunavedžiams kilo idėja po vestuvių ceremonijos apsilankyti buvusioje savo mokykloje?
„Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė ir pavaduotoja ugdymo reikalams Jolita Vaičiulienė – man tarsi antra mama. O ir praėjus septyneriems metams nuo mokyklos baigimo yra daugybė dalykų, kurie įstrigo atmintyje. Atsimenu, kaip teko gulėti mokytojų kambaryje per Valentino dieną, taip pat visokias linksmas ir įdomias veiklas salėje ir už užrakintų, ir atvirų durų. Dar pamenu meškį, kuris vis dar yra buvusiame Jolitos Vaičiulienės kabinete“, – pasakojo nuotaka Ieva Šimkutė. Kartu su vyru pridūrė: „Juk faktiškai, mes čia ir gyvenom. Čia praleisdavom visas savo dienas“.
Jaunavedžiai džiaugėsi nors trumpam sugrįžę į mokyklą ir suprasdami, jog atėjo laikas atsisveikinti su juos pasitikusiais mokytojais, padėkojo jiems už nuoširdų sutikimą ir, palinkėję gerų mokslo metų, dar kartą atsisveikino su mokykla.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nauji mokslo metai – ne už kalnų, ir Palangos mokyklos jiems rengiasi atsakingai. Tarp didžiųjų darbų – „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje remontuojama aktų salė, mokyklos vidinis kiemas bus pritaikytas mokinių laisvalaikio reikmėms, vyksta rangovo parinkimo konkursas Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadiono kapitaliniam remontui. Šioje mokykloje ir liftą...


Šiandien – Rugsėjo 1-oji, kuri atveria vartus į visiškai naują jaudinantį žinių pasaulį, žada naujovių mokymosi programoje ir egzaminų tvarkoje. Kaip kurorto mokyklos pasirengė naujiems mokslo metams? Su kokiomis viltimis ir rūpesčiais pasitinka juos? Kaip vertina naujoves? Palangos senosios gimnazijos direktoriaus Leono Šidlausko, Vlado Jurgučio pagrindinės...


Prasidėjus rudeniui, į mokyklas sugrįžo šurmuliuojantys vaikai. Vieni jų tęsia mokslus su senais draugais ir mokytojais, kiti pateko į visai naują aplinką. Tai pirmokai, penktokai, devintokai ir tie, kas dėl įvairių priežasčių keis klasę ar mokyklą. Nauji žmonės, tvarka džiugina, domina, bet kartu daugeliui kelia nerimą, vidinę įtampą. Jau rugsėjo mėnesį į psichologus mokykloje...


Kaip ir kasmet, įsibėgėjant naujiems mokslo metams Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Šiais metais kiek per 80 proc. 2014-ųjų metų laidos gimnazistų – 131 iš 163 – sieks aukštojo mokslo Lietuvos ir užsienio...


Kaip ir kasmet, pirmosiomis naujų mokslo metų dienomis Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Ir, kaip beveik kasmet, žinios malonios: 85,8 proc. 2013-ųjų metų laidos gimnazistų – 151 iš 176 – sieks aukštojo mokslo...


Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 03 | Rubrika: Miestas

Toks klausimas kartais kyla rugsėjo pirmąją stebint mokytojus, kuriems mokiniai neša gėles. Su visa pagarba Palangos pedagogams – jaunų veidų jų tarpe nėra labai daug. Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?


Po vestuvių ceremonijos – atgal į mokyklos suolą

Jūratė RIEPŠAITĖ , 2012 09 03 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo pirmoji – tai Mokslo ir žinių diena, kiekvienais metais į mokyklas sukviečianti daugybę mokinių. Bet ar rugsėjo pirmąją į mokyklą galima rinktis tik dėl naujų mokslo metų pradžios? Tikrai ne. Tai įrodė buvę Palangos senosios gimnazijos mokiniai Ieva Šimkutė ir Egidijus Pilelis, kurie po savo vestuvių ceremonijos atskubėjo į buvusią mokyklą.


Šiemet Švietimo ir mokslo ministerija prieš pat Mokslo ir žinių dienos šventę sukėlė šiek tiek chaoso, leisdama mokykloms pačioms apsispręsti, kada sukviesti mokinius paminėti šią dieną: šeštadienį – rugsėjo 1-ąją ar pirmadienį – rugsėjo 3-iąją. O kaip bus Palangoje?


Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.


Šiais mokslo metais mokinių mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 02 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus mokslo metams ir nuvilnijus per miestą Rugsėjo 1-osios šventės akordams, tenka mokiniams krautis kuprines ir užsirašyti pamokų tvarkaraščius. Vasara užleidusi rudeniui vietą, atnešė kartu ir naujų darbų sąrašą, vienas iš jų ir pats svarbiausias mokiniams – kasryt keltis ir lėkti į mokyklas. Šviečiantys mokytojų veidai laukia sugrįžtančių ar naujai atėjusių mažųjų ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas