Pokyčiai mieste džiugina ir vairuotojus, ir pėsčiuosius - šiemet sutvarkyta daugiau kaip 5 km gatvių

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-03
Peržiūrėta
1750
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pokyčiai mieste džiugina ir vairuotojus, ir pėsčiuosius - šiemet sutvarkyta daugiau kaip 5 km gatvių

Visus metus Palangoje vyko intensyvūs miesto ir Šventosios kelių ir gatvių rekonstrukcijos ar aplinkos tvarkymo darbai. Kaip ir kiekvienais metais, „liūto“ dalis darbų buvo atlikta pasyviuoju kurorto turizmo metu – pavasarį ar rudenį.

Baigta Kastyčio gatvės rekonstrukcija

Kalbant apie didžiąsias miesto gatves, pavasarį buvo baigta Kastyčio gatvės rekonstrukcija – 970 metrų gatvė tapo gerokai gražesnė bei patogesnė visiems eismo dalyviams. „Rekonstruojant gatvę buvo įrengti nauji asfaltbetonio dangos sluoksniai, atnaujinti šaligatviai, įrengti nauji gatvės bortai, įrengti nauji nuotekų ir apšvietimo tinklai. Gatvė buvo apšviesta LED taupiosiomis lempomis. Elektros orinės linijos buvo sukabeliuotos į požeminį tinklą. Paskutinėmis dienomis sudėti paskutiniai štrichai – sumontuotos šiukšliadėžės, suoliukai, atlikti gatvės ženklinimo darbai“, – vardijo Giedrius Ramonas, Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresnysis patarėjas.
Kastyčio gatvės rekonstrukcijos metu prie dviračių tako ties Naglio alėja buvo atnaujinta automobilių stovėjimo aikštelė. Ji gerokai palengvina poilsiautojų rūpestį, kur patogiai ir tvarkingai netoli jūros pasistatyti automobilį. Kita automobilių stovėjimo aikštelė buvo įrengta prie daugiabučių namų Ganyklų gatvėje. „Žinoma, pastarąją labiausiai vertina palangiškiai, gyvenantys Ganyklų ir Kastyčio gatvės prieigose ir aplink“, – neabejojo Savivaldybės atstovas. Dar viena aikštelė automobiliams buvo įrengta prie daugiabučių ties Kastyčio ir J. Janonio gatvių sankryža.
Atnaujinta Kastyčio gatvė tapo patogesnė ne tik vairuotojams, bet ir pėstiesiems. Rekonstrukcijos metu atsižvelgta ir į neįgaliųjų poreikius – atnaujinant šaligatvius, Kastyčio gatvėje buvo įrengta regėjimo negalią turintiems pėstiesiems būtina vedimo linija, judėjimo negalią turinčiųjų patogumui įrengtos nuovažos nuo pėsčiųjų takų, neįgaliesiems aikštelėse skirtos vietos pastatyti automobilius.

Sutvarkyta svarbi D. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpa

Vasaros pradžioje buvo baigti S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. remonto darbai. Joje buvo atnaujinta gatvės danga, apšvietimas, nuotekų sistema.
Buvo įrengtas gatvės drenažas, paklota 400 metrų naujų lietaus nuotekų tinklų, UAB „Palangos vandenys“ paraleliai atnaujino ir 450 metrų ilgio vandentiekio tinklą. Buvo atsižvelgta į neįgaliųjų poreikius – buvo įrengtos pėsčiųjų perėjos, pasodinti medžiai, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė netoli Sporto centro, o joje – elektra varomų automobilių įkrovimo stotelė, atsirado vietos ir gėlynams.
Buvo įrengtas ir naujas, modernus gatvės apšvietimas, nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, gyventojų patogumui – nauji suolai ir šiukšlių dėžės. Bus pasirūpinta ir želdiniais – pasodinti 9 paprastieji klevai, šalia gatvės įrengti alpinariumai.

Sutvarkyta Bangų gatvė

Birželį buvo pradėti ir Bangų g. remonto darbai. Gatvė buvo remontuojama nuo Klaipėdos plento iki Vytauto gatvės.
Pirmiausia buvo imtasi tvarkyti pietinės pusės šaligatvį, kuris iki rekonstrukcijos buvo smarkiai nusidėvėjęs, prastos būklės. Pėstiesiems skirtos dalies atkarpoje nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. senoji danga buvo pakeista naujomis trinkelėmis, įrengtas dviračių takas. Jis tapo jungiamuoju – į bendrą tinklą sujungė dviračių takus nuo Klaipėdos plento iki Vytauto gatvės.
Šis pėsčiųjų ir dviratininkų takas pritaikytas ir neįgaliesiems – buvo įrengti patogūs nuolydžiai, aklųjų ir silpnaregių vedimo linija. Tvarkant šaligatvį, buvo įrengtas ir naujas apšvietimas.
Paraleliai šiems darbams buvo įgyvendinamas kitas – Bangų gatvės nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. paprastojo remonto ¬– projektas. Vairuotojų patogumui antruoju Bangų g. rekonstrukcijos darbų etapu rudenį buvo atnaujinta kelio danga.

Valteriškės gatvės remontas

Birželį buvo pasirašyta ir sutartis dėl Vilimiškės kelio atkarpos nuo A11 kelio Šiauliai-Palanga iki Valteriškės g. remonto. Gegužės-birželio mėnesiais vyko ir Valteriškės gatvės remonto darbai. Joje buvo įrengta lietaus nuotekų sistema, dviračių ir pėsčiųjų takai, naujas apšvietimas.
Rugsėjį buvo pradėti Palangos miesto Vanagupės ir dalies Vytauto gatvės asfalto dangos remonto darbai. Šie darbai jau baigti. Vanagupės gatvėje buvo atnaujintos asfaltbetonio dangos, šaligatvio dangos bei gatvės apšvietimas.

Vytauto gatvė tapo neatpažįstama

Metų pabaigoje neatpažįstamai pasikeitė ir pagrindinė Palangos Vytauto gatvė. Jos centrinės dalies sutvarkymas užbaigė visos gatvės atnaujinimo darbus. Vytauto gatvė yra nusidriekusi 6,5 kilometro.
Jau kiek anksčiau buvo sutvarkyta šios gatvės pradžia – atkarpa, kuria galima įvažiuoti tiesiai į miestą iš Oro uosto ar Šventosios.
Dalis nuo buvusio palapinių miestelio iki Druskininkų gatvės buvo sutvarkyta jau prieš kelerius metus, čia ne tik pakeista asfalto danga, bet ir atsirado labiau saugios žiedinės sankryžos.
Buvo atnaujinta Vytauto gatvės pabaiga nuo Klaipėdos plento iki Birutės parko. Senas nusidėvėjęs asfaltas buvo pakeistas nauja danga, įrengtas naujas apšvietimas, sutvarkyti šaligatviai, jie suskirstyti zonomis – dešinėje pusėje įrengti dviračių takai, kairėje – skirta tik pėstiesiems. Dviratininkams skirta juosta Vytauto gatvėje buvo įrengta tamsiai raudono asfaltbetonio. „Artimiausiu metu bus baigti Vytauto gatvės dažymo darbai“, – vakar sakė G. Ramonas.

Intensyvūs darbai Gintaro gatvėje

Metų pabaigoje itin intensyvūs darbai vyksta ir Gintaro gatvėje – čia visu pajėgumu dirba sunkiasvorė technika ir kelio darbininkai.
Kaip sakė G. Ramonas, ir šią savaitę Gintaro gatvėje, atkarpoje nuo Maironio g. iki Vytauto g., buvo tęsiami darbai. Jos atkarpoje nuo Vytauto g. iki Ganyklų g. buvo nuardyta sena asfaltbetonio danga, kurioje taip pat bus klojami lietaus nuotekų tinklai ir atnaujinama visa gatvės infrastruktūra.
Rekonstrukcijos metu visoje gatvėje bus įrengti nauji lietaus nuotekų tinklai, gatvės pagrindai, apšvietimo tinklai, paklota nauja asfaltbetonio danga, šaligatviai. Šaligatviuose bus įrengtos silpnaregių vedimo juostos, pritaikant pėstiesiems skirtą dalį regėjimo negalią turintiems žmonėms.
Darbai Gintaro gatvėje buvo pradėti rugsėjo 3-iąją, dauguma jų bus baigti dar šiemet. „Planuojame, kad Gintaro gatvę asfaltu padengti pavyks iki Kalėdų“, – vakar sakė G. Ramonas.
Gintaro gatvėje, atkarpoje nuo Vytauto g. iki Smilčių g., bus įrengtos naujos automobilių stovėjimo vietos.

Tvarkomos ir kitos gatvės

Kokios kitos miesto gatvės bus sutvarkytos ar yra tvarkomos iki metų pabaigos?
„Artimiausiu metu bus baigti Vytauto gatvės dažymo darbai. Jau yra pabaigta tvarkyti Vanagupės gatvė, o J. Simpsono gatvės rekonstravimo darbai jau prasidėjo. Jos darbai bus baigti jau kitais metais“, – vakar, ketvirtadienį, sakė G. Ramonas.
Kitais metais, pasak jo, bus, be kita ko, sutvarkyta o Ligoninės g. ir Klaipėdos pl. sankryža – ji bus pakeista į žiedinę sankryžą. „Taip pat bus tęsiami Gintaro gatvės rekonstrukcijos darbai bei užbaigiama Valteriškės gatvė“, – sakė Savivaldybės atstovas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvoje tik 0,65 proc. įmonių yra sukūrusios po daugiau kaip 250 darbo vietų, tačiau būtent jos sugeneruoja daugiau kaip trečdalį metinės apyvartos, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. 


Įgyvendinant ES projektą „Gatvių apšvietimo modernizavimas Palangos mieste, II etapas”, dalyje kurorto gatvių vyksta intensyvūs darbai.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per tris išankstinio balsavimo dienas iš viso balsavo daugiau kaip 137 tūkstančiai rinkėjų. 


Šylant orams mieste įsibėgėja gatvių tvarkymo darbai, pokyčiai laukia ir daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose. Planuojant ateities darbus, rengiami ir dalies miesto gatvių sutvarkymo techniniai projektai. Mieste vyksta ir daugiau infrastruktūros plėtros darbų. 


Per dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje iš viso jau įregistruota 134,3 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių. Tai yra 28 proc. daugiau nei 2020 metų sausį-spalį, kai buvo įregistruota 104,8 tūkst. NT sandorių. Palyginti su analogišku 2019 metų laikotarpiu, kai buvo fiksuota apie 106,5 tūkst. NT sandorių, šių metų rezultatas taip pat yra ketvirtadaliu didesnis. Vien tik per šių metų spalio mėnesį...


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 12 straipsnio 5 dalies 6 punktu ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2016 m. sausio 8 d. įsakymo Nr. 1-3 „Dėl techninių perspėjimo sistemos priemonių priežiūros organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 25 punktu, šių metų gegužės 12 d....


Visus metus Palangoje vyko intensyvūs miesto ir Šventosios kelių ir gatvių rekonstrukcijos ar aplinkos tvarkymo darbai. Kaip ir kiekvienais metais, „liūto“ dalis darbų buvo atlikta pasyviuoju kurorto turizmo metu – pavasarį ar rudenį.


Rudenį Palanga sužimba visai kitomis spalvomis – mieste vyksta intensyvūs gatvių, aplinkos tvarkymo darbai: šiuo metu tvarkomas Tylos takas, S. Daukanto gatvės šaligatvis, naujomis trinkelėmis bus išgrįsta Gėlių aikštė, Ramybės gatvė. Vyksta ir daugiau miesto gatvių ir šaligatvių tvarkymo darbų.


Praėjusį mėnesį Verslo ir lyderystės akademijos „Invorpore“ organizuotoje dviejų dienų stovykloje „Visraktis“ susirinkę jaunieji pajūrio savanoriai dalijosi, ką jiems reiškia savanorystė, sėmėsi patirties iš kitų bei mokėsi pažinti save ir kitus. Savo įspūdžiais viešai sutiko pasidalinti Klaipėdos „Asmenybės ugdymo centro“ projektų...


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba patvirtino šių metų biudžetą. Atsižvelgus į komitetų pasiūlymus, vietoj prieš mėnesį pristatytame biudžeto projekte numatytųjų miesto piniginėn surinkti 19 mln. 322 tūkst. Eur pajamų patvirtintas kiek didesnis skaičius – 19 mln. 357 tūkst. Eur, tokia pat 57 tūkst. Eur suma padidėjo ir asignavimai išlaidoms bei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius