Policija perspėja Palangoje būstą nuomojančius senjorus: į juos nusitaikė nusikaltėliai

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-10
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Per vasarą Palangos pensininkų iš būstų nuomos uždirbamus pinigus rudenį lengvai išvilioja telefoniniai sukčiai. Antradienį jiems 76 metų palangiškė atidavė 1600 eurų. Skambučio į laidinį telefoną moteris sulaukė vidurdienį. Skambinantysis prisistatė Palangos butų ūkio darbuotoju ir pranešė, kad iškilo problemų dėl atsiskaitymo už daugiabučio priežiūrą.

Nors įstaigos tokiu pavadinimu kurorte seniai nebėra, o daugiabutį kuriame gyvena pensininkė, prieš mėnesį pradėjo administruoti Palangos komunalininkai, moteriai sukčiaus kalbos nepasirodė įtartinos. Pokalbio metu palangiškė pasisakė, kad pinigus, kuriais atsiskaitė už paslaugas, paėmė iš bankomato. Tariamas butų ūkio darbuotojas moterį sujungė su apsimetėliu policijos pareigūnu. Jis paaiškino, kad yra sulaikyti trys asmenys, kurie per bankomatą į savo sąskaitą įmokėdavo padirbtus pinigus, o juos pasiėmusi pensininkė. Netrukus po to, kai pokalbis buvo baigtas, pas palangiškę atėjo policininku apsimetęs nusikaltėlis. Matyt, kad būtų įtikinamiau, vyras vilkėjo šviesą atspindinčią liemenę, kurią naudoja dviratininkai. Išsigandusi moteris atidavė iš bankomato per kelis kartus paimtus pinigus – 1600 eurų.

Tuomet sukčius paprašė jos parodyti buto dokumentus. Moteriai nuėjus į kitą kambarį nusikaltėlis puolė pro duris. Supratusi, kad yra apgauta, pensininkė dar bandė jį vytis laiptais, tačiau vyras buvo greitesnis.

Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas pastebėjo, kad po vasaros telefoniniai sukčiai apgulė palangiškius: „Matyt, nujaučia, kad pensininkai per vasarą yra užsidirbę pinigų, ir dabar iš jų bando vilioti įvairiausiais būdais. Dauguma jų nusikaltėlių paistalams atsispiria, bet tie, kurie patiki, praranda dideles sumas. Nuostoliai skaičiuojami tūkstančiais.“ Pasak A.Budgino, policija nebežino, kaip dar įspėti vyresnius žmones apie telefoninius sukčius. Įspėjantys skelbimai dabar platinami kurorto bažnyčioje, ligoninėje, poliklinikoje, vaistinėse – visur, kur dažniausiai lankosi Palangos pensininkai.

lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo birželio pabaigos jaunos šeimos paskatą pirmam būstui gali gauti įsigydamos jį daugiau Lietuvos teritorijų. Norintys gauti paskatą nuo šiol būstą gali planuoti ir Gargžduose, Tauragėje, dalyje Palangos ir Utenos. Taip pat į regiono sąvoką patenka daugiau vietovių Vilniaus rajono savivaldybėje.


Palangos policija prašo pagalbos atpažįstant asmenį.  


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Per vasarą Palangos pensininkų iš būstų nuomos uždirbamus pinigus rudenį lengvai išvilioja telefoniniai sukčiai. Antradienį jiems 76 metų palangiškė atidavė 1600 eurų. Skambučio į laidinį telefoną moteris sulaukė vidurdienį. Skambinantysis prisistatė Palangos butų ūkio darbuotoju ir pranešė, kad iškilo problemų dėl atsiskaitymo už daugiabučio priežiūrą.


Nuo kitų metų pradžios savivaldybės galės lengviau pasirūpinti žmonėmis, kuriems būtinas socialinis būstas. Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymų pakeitimams, pagal kuriuos sudaromos sąlygos savivaldybėms išsinuomoti būstą iš fizinių ar juridinių asmenų ir pernuomoti jį žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto.


Naujųjų metų naujovės palies ir šeimas, ir senjorus, ir verslininkus – visus 2018-uosius Lietuvos gyventojai pasitinka didėsiančiomis pajamomis, įvairiomis išmokomis, pensijomis, vadinamieji „vaiko pinigai“ bus mokami visiems Lietuvos vaikams, šeimoms bus patogiau slaugyti sergančius vaikus. Numatytas ir teisinis pagrindas savivaldybėms skirti ne tik...


Neįgalieji ar vaikus su sunkia negalia auginančios šeimos, jei reikia pagal specialiuosius poreikius pritaikyti būstą ar gyvenamąją aplinką, dėl paramos su prašymais gali kreiptis į Savivaldybę.  


Su šilto oro banga į Palangą pliūpteli ir daugiau kurorto svečių, kurie ne tik naudojasi vietos viešbučių ir privataus sektoriaus apgyvendinimo paslaugomis, vietos infrastruktūra, bet taip pat ir žvalgosi čia įsigyti nekilnojamojo turto (NT). Kokios NT tendencijos Palangoje laukiant vasaros sezono? Į ką verta atkreipti dėmesį ieškant ir perkant būstą? „Palangos...


Anekdotiškai sakoma, kad rojus žemėje – tai rusė žmona, amerikietiškas atlyginimas, kinų virtuvė ir... senas angliškas namas. Tačiau juokas juokais, bet veikiausiai pamatinis visų visuomenių laimės indekso garantas jų piliečiams – galimybė įsigyti nuosavą būstą. Kuomet Lietuvoje visais ruporais barbenama apie iš šalies nutekančius protus ir...


Praėjęs karštasis savaitgalis kurorte buvo paženklintas skaudžiomis nelaimėmis. Šeštadienį įsismarkavusi Baltija tilto pasiglemžė vieną jauno žmogaus gyvybę, o už Šventosios, netoli Latvijos sienos, įvyko tragiškiausia nelaimė – čia nuskendo keturi poilsiautojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas