Policijos reidas: prabangiausio automobilio savininkė – KET pažeidimų kolekcionierė

Palangos tiltas, 2016-07-18
Peržiūrėta
197
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Policijos reidas: prabangiausio automobilio savininkė – KET pažeidimų kolekcionierė

Salomėja GALDIKAITĖ

Praėjusį šeštadienį, liepos 16-ąją, ne vienam vairuotojui išsiblaškymas, nerūpestingumas ar taisyklių neišmanymas skaudžiai atsirūgo – Palangos miesto policijos komisariatas kartu su miesto savivaldybės Rinkliavų skyriaus specialistais organizavo reidą, per kurį buvo tikrinama, ar vairuotojai laikosi kelių eismo taisyklių statydami savo automobilius. Šiam reidui vadovavo Kelių policijos grupės vyresnysis specialistas Ričardas Vinciūnas.

Statosi automobilius sankryžoje
Reidą policijos pareigūnai pradėjo Plytų ir Žemynos gatvių sankryžoje. Trijų automobilių savininkai nesilaikė Kelių eismo taisyklių ir pastatė savo automobilius priešais sankryžos išsišakojimą. Jiems prie lango buvo palikti pranešimai, kad statydami transporto priemonę pažeidė Kelių eismo taisyklių (KET) 8 punkto reikalavimą.

Draudžiantieji kelių ženklai neegzistuoja
Toliau policijos pareigūnai važiavo Plytų gatve, kurioje pažeidimų netrūko. Pasirodo, kai kuriems vairuotojams ženklas „Sustoti ir stovėti draudžiama“ nieko nereiškia. Trys automobiliai šioje vietoje pažeidė KET. Kol pareigūnai fiksavo pažeidimus, vietoje pasirodė ir vieno automobilio savininkė. „O tai kur reikia statytis mašiną, jei visur mokama?“ – nustebo moteris. Pareigūnai atsakė, kad Palangoje yra vietų, kur tikrai galima statytis automobilį nemokamai, jei jos užimtos, reikia parkuotis ten, kur mokama, bet kokiu atveju negalima pažeidinėti KET ir niekas neatleidžia nuo atsakomybės tai padarius.
Taip pat pasitaikė ir tokių, kurie nepastebi arba nenori pastebėti kelio ženklinimo. Toje pačioje Plytų gatvėje žalsvas „Opel“ markės automobilis buvo pastatytas prie geltonos linijos, ne gana to, prie pat pėsčiųjų perėjos. Automobilio savininkui paliktas pranešimas apie pažeistą KET punktą.

Ignoruoja perėjas
Ir tai buvo ne vienintelis pažeidimas, kuomet automobilis statomas prieš pat perėją ar už jos. Pagal KET, automobilis gali būti pastatytas ne arčiau kaip 5 metrai prieš perėją ar už jos, jei nėra kitų draudžiančiųjų ženklų ar kelio žymėjimo.
Prie Plytų ir Vasario 16-osios gatvės sankryžos yra kelios perėjos. Šalia vienos iš jų stovėjo „Renault“ markės automobilis. Kol buvo fiksuojamas pažeidimas, šalia ėjo žmogus, kuris nusistebėjo, kad tokiu būdu statyti automobilio negalima. Pareigūnai priminė KET.
Priminti KET teko ir šalia perėjos, vedančios į turgų, savo automobilį pasistačiusiai moteriškei. Palangos turgavietėje prekiaujanti moteris teigė, jog labai seniai laikėsi teises, todėl ne viską prisimena, be to, teisinosi, jog ilgam palikti mašinos nežadėjo, būtų netrukus ją patraukusi. Vis dėlto nuo atsakomybės tai neapsaugojo, moteriai teks susimokėti baudą.

Kuo geresnis automobilis – tuo daugiau sau leidžiama
Važiuojant Ganyklų gatve pareigūnus nustebino dar vienas pažeidimas – prie 6 namo yra įvažiavimas, kuris paženklintas geltona linija ir ženklu „Sustoti ir stovėti draudžiama“. Naujo „BMW X3“ automobilio savininkė tokių draudimų nepaisė ir palikusi šioje vietoje automobilį išėjo į kirpyklą. Grįžusi ji rado pareigūnus, kurie fiksavo pažeidimą.
Į duomenų registrą įvedus vairuotojos duomenis paaiškėjo, kad moteris yra padariusi nemažai pažeidimų – ypač mėgsta greitį.

Bauda priklauso nuo pažeidimų kiekio
Anot R. Vinciūno, automobilių parkavimas Palangoje yra problemiškas dalykas, todėl pareigūnai stengiasi tikrai atkreipti didelį dėmesį į pažeidimus. „Tik šiemet ėmėme skirstyti ekipažus, kurie vien tik tuo užsiimtų. Tačiau kiekvienas patruliuojantis pareigūnas, pamatęs tokius pažeidimus, turi juos fiksuoti“, – aiškino pareigūnas.
Bauda už kelių ženklų ir ženklinimo nepaisymą vyrauja nuo 26 iki 86 eurų. Nusižengus pirmą kartą, mokama tik pusė minimalios baudos – 14 eurų. „Jeigu žmogus keletą kartų per metus (ne kalendorinius, bet nuo pažeidimo iki pažeidimo) du ar tris kartus baustas, tai tuomet ta bauda gali būti tikrai nemaža“, – teigė R. Vinciūnas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors Palangoje apstu žmonių, kurie ignoruoja Vyriausybės sprendimą dėl karantino ir privalomo kaukių dėvėjimo, Palangos policijos pareigūnai kol kas numojo ranka į kaukių viešose vietose nedėvinčius lietuvaičius. Pareigūnai patruliuodami kasdien stebi situaciją dėl kaukių – kol kas pažeidimų nenustatyta, protokolų nesurašyta.


Dėl koronaviruso ekonominių padarinių neabejotinai ženklių pajamų negausianti Palanga kol kas neišlaidaus - šiandien, balandžio 30-ąją, posėdžiavusi miesto Taryba nepritarė padidinto pravažumo (visureigio) automobilio pirkimui lizingo būdu. Jį buvo planuoti pirkti iš miesto biudžeto lėšų.


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, įsigaliojus naujai tvarkai dėl karantino taisyklių pažeidimų, kai protokolus pagal LR ANK 45,46, 506 str.gali surašyti policijos pareigūnai, iki pirmadienio, balandžio 4 d., Palangos m. pareigūnai surašė 13 protokolų pagal LR ANK 45 str. Visiems pažeidėjams surašyti...


Sekmadienio popietę Palangoje pavogti prabangaus automobilio žibintai.


Praėjusį šeštadienį, liepos 16-ąją, ne vienam vairuotojui išsiblaškymas, nerūpestingumas ar taisyklių neišmanymas skaudžiai atsirūgo – Palangos miesto policijos komisariatas kartu su miesto savivaldybės Rinkliavų skyriaus specialistais organizavo reidą, per kurį buvo tikrinama, ar vairuotojai laikosi kelių eismo taisyklių statydami savo automobilius....


Rugsėjo 28 dieną Palangoje buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Centrinėje miesto aikštėje praeiviams buvo dalinami atšvaitai, jog tamsiu paros metu pėstieji visuomet būtų saugūs. Pirmą kartą tokios dienos minėjimas buvo surengtas 1998 m. Prancūzijoje. Vėliau, išplitęs po įvairias Europos šalis, pasiekė ir Lietuvą. Akcijos misija – kilni....


Šventosios „kempinguose“ aptikta pažeidimų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 07 28 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį Šventoji sulaukė rimtų tikrintojų. Įtarus, kad priekėpyje esama nelegalių kempingų, bei gavus signalą, jog per 50 metrų nuo paplūdimio esama atviro kanalizacijos šulinio, reidą kurortiniame miestelyje surengė ir du vadinamuosius kempingus patikrino Mokesčių inspekcijos, Palangos savivaldybės, aplinkosaugos, Šventosios girininkijos atstovai, kurie aptiko...


Praėjusio penktadienio vakarą viena už kitą stilingesnės poros ir orūs svečiai skubėjo į Žibininkuose įsikūrusį HBH jaudinančiai progai paminėti – į vieno didžiausių šalyje pramogų komplekso savininkės Rados Matulevičienės knygos „Lietuviški receptai pagal Radą“ pristatymą.


Praėjusį sekmadienį buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Šia proga šalies miestuose buvo rengiamos akcijos, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą automobilių įtaką gamtai ir žmonių sveikatai, taip pat didelį avarijų skaičių keliuose. Bet ar dieną be automobilio minėjo mūsų politikai, kuriems derėtų rodyti asmeninį pavyzdį propaguojant sveiką gyvenseną? Ar...


Kavos reidas

Miglė IVANAUSKAITĖ, 2009 07 08 | Rubrika: Miestas

Šventinį liepos 6-osios vakarą, vėsus ir drėgnas oras stumte stūmė užsukti į jaukią vietelę ir sušilti, gurkšnojant karštą kavą. Pasižvalgėme po centrinių miesto gatvių kavines ir barus. Aplankytos šešios, atsitiktine tvarka pasirinktos, vietos – ir džiugino, ir liūdino.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius