Žlugęs reidas užminė mįslę: ar žinia apie jį buvo nutekinta, ir kas dėl to kaltas?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-06-28
Peržiūrėta
706
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atvykę nukelti neleistinoje vietoje pastatyto prekybos įrenginio Meilės alėjoje, Savivaldybės ir UAB „Palangos komunalinis ūkis” atstovai netikėtai jo nerado. Spėjama, kad informacija apie reidą prekyvietės savininkui M. Žalgiriui buvo nutekinta...
Atvykę nukelti neleistinoje vietoje pastatyto prekybos įrenginio Meilės alėjoje, Savivaldybės ir UAB „Palangos komunalinis ūkis” atstovai netikėtai jo nerado. Spėjama, kad informacija apie reidą prekyvietės savininkui M. Žalgiriui buvo nutekinta...

Ankstų trečiadienio rytą į išvakarėse suplanuotą reidą nukeldinti ne tam skirtoje vietoje stovėjusį laikiną prekybos įrenginį nuvykę Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) specialistai bei komunalininkai apstulbo: per naktį mažiausiai dvi savaites ramiai kėpsojęs „kioskelis“, palikęs šliūžes, persikėlė kiton vieton. Kaip „įrenginukas“ suprato, kad reikia skubiai pasislinkti? „Nutekėjo informacija“, – pripažįsta Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys. „Įrenginukas“ priklauso kurorto verslininkui Mindaugui Žalgiriui.

Perbėgęs „kioskelis“
Trečiadienio rytą, 7 val. 50 min., prie Meilės alėjos ir Gedimino gatvės sankirtos Viešosios tvarkos skyriaus specialistų lydimi atvažiavo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkų vairuojami du  sunkvežimiukai.
Į juos planuota pakrauti numatytus nukeldinti laikinuosius prekybos įrenginius, tarp jų tą, iš kurio prekiauta paplūdimio reikmenimis.
Nukeldinti minėtąjį įrenginį ketinta todėl, kad jo šeimininkas M. Žalgiris, įgijęs leidimą prekiauti Savivaldybės nustatytoje viešojoje vietoje Gedimino g. pagal schemą Nr. 2, pastatė įrenginuką ne toje vietoje, kur jis privalėjo būti.
Vasaros pradžioje savavališkai įkurdino jį rytinėje Meilės alėjos pusėje, prie pat pėsčiųjų tako. Ir dėl to buvo įspėtas.
Tačiau savo duoto pažado perkelti „kioskelį“ į jam skirtą vietą verslininkas iki galo neįvykdė: tad vadovaudamiesi teisės aktais, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai antradienį priėmė sprendimą įrenginį nukeldinti. Ir pasikvietė talkon komunalininkus.
Apie būsimą reidą žinojo tik saujelė savivaldybės ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ atstovų.
Tačiau trečiadienio ryte įrenginio toje vietoje esą nebelikę.
Reido dalyviai išvydo tik šliūžes, nurodžiusias, kuria kryptimi pernakt pašliuožė „kioskelis“.
Beje, niekur viešai neskelbto reido dalyvių Meilės alėjoje laukė įrenginio šeimininkas verslininkas M. Žalgiris bei... visur spėjantis Palangos miesto tarybos narys Eimutis Židanavičius.

Buvo įspėtas

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas P. Keinys bei jo pavaduotoja Danutė Mikienė, Meilės alėjoje, viešojoje vietoje, kuri nebuvo pažymėta jokiose schemose ir juolab leidimų prekiauti ten niekam nebuvo išduota, stovintis laikinasis prekybos įrenginys, iš kurio prekiaujama rankšluosčiais, galvos apdangalais, maudymosi kostiumėliais bei glaudėmis, o taip pat įvairiais žaislais vaikams – nuo kastuvėlių ir kibirėlių smėliui iki pripučiamų ratų – pastebėtas birželio viduryje.
Birželio 17 d. Viešosios tvarkos skyriaus specialistai nufotografavo ne vietoje stovintį „kioskelį“ su visom prekėm ir surašė atitinkamą protokolą.
Birželio 19 d. įrenginio savininkas M. Žalgiris parašė paaiškinimą, kuriame pripažino vykdantis prekybą kurortinėmis prekėmis, o laikinąjį įrenginį pastatęs ne tam numatytoje vietoje, nes paskirtoji pagal schemą Nr. 2 nebuvusi sutvarkyta.
Raštu pripažinęs, kad „kioskelis“ stovėjo ne ten, kur privalu, susimokėjęs skirtą jam minimalią 10 Lt baudą, M. Žalgiris buvo įpareigotas per dvi dienas persikelti ten, kur priklauso.
Jis įrenginį perkėlė į... kitą Meilės alėjos pusę.

Nutekėjo informacija
„Mes turime teisę ne vietoje ant valdiškos žemės stovintį laikinąjį prekybos įrenginį nukeldinti. Be to, turime teisę už pakartotiną pažeidimą skirti jau nebe minimalią, o gerokai didesnę baudą – iki 2 tūkst. Lt“, – sakė P. Keinys.
Gal visa tai ir būtų buvę padaryta, jeigu nukeldinti iki birželio 25-osios vakaro stovėjusio įrenginio birželio 26-osios ankstų rytą nuvykę specialistai būtų jį ten radę.
Tačiau, kaip minėta, įrenginys buvo pasislinkęs, o šalia jo stovėjo savininkas ir Tarybos narys, beje, abu priklausantys tai pačiai politinei jėgai – Lietuvos liberalų sąjūdžio Palangos skyriui.
Paklaustas, kaip galėjo taip atsitikti, kad ramiai stovėjęs įrenginukas „teleportavosi“ per tas valandas, kurios praėjo nuo priimto sprendimo jį nukeldinti iki kol ryte atvyko reido dalyviai, P. Keinys, po pauzės, buvo tiesmukas: „Nutekėjo informacija“.
„Kitą paaiškinimą, išskyrus tą, kad nutekėjo informacija, sunku rasti. Apie reidą žinojo dvylika žmonių. Mesti įtarimo nei ant vieno iš jų nenorėčiau, tačiau kažkas iš dvylikos informaciją nutekino“, – sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas.

Sąmokslo teorijos

Tuo tarpu „Palangos tilto“ redakciją pasiekė žinios, jog informaciją apie planuojamą reidą galėjo nutekinti E. Židanavičiaus ir M. Žalgirio kolega liberalsąjūdietis Emigijus Lukošius, dirbantis Viešosios tvarkos skyriuje.
„Iš kur ir kokia informacija nutekėjo ir ar apskritai nutekėjo nežinau, – paklaustas, kaip jis sužinojo apie reidą sakė E. Židanavičius. – Trečiadienio ryte, prieš man važiuojant į darbą, paskambino M. Žalgiris ir pasakė, kad prie jam priklausančio įrenginio kažkas vyksta. Aš ir prasukau pro šalį. O atvažiavęs pamačiau, kad ten daug žmonių: ir Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, ir komunalininkai“.
E. Židanavičius sakė žinantis, jog verslininkas turi leidimą ir gali prekiauti toje vietoje. Tarybos nario nuomone, ir leidimas tvarkoje, ir įrenginys stovi ten, kur ir priklauso.
Bet Tarybos nariui tikrai nebūtų buvę sunku įsitikinti, kad M. Žalgiris laimėjo konkursą prekiauti kitoje vietoje, išdėstytoje schemoje Nr 2.
„Teikiau pasiūlymą Tarybai dėl GPS sistemos. Tada tikrintojams užtektų įvesti prekybos taško koordinates, ir iškart būtų aišku: savo ar ne savo vietoje stovi kioskas ar kitas koks prekybos įrenginys“, – pastebėjo E. Židanavičius.

Sąmokslo teorijas neigia
Sąmokslo teorijas neigia ir pats verslininkas M. Žalgiris – jis tikina apie tai, kad įrenginį ketinama nukeldinti, antradienį sužinojęs iš komunalininkų.
„Aš girdėjau kalbas, apie kurias jūs užsiminėte, apie „informacijos nutekėjimą“. Nieko panašaus: apie tai, kad įrenginį ketinama nukeldinti, antradienį pasakė „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Konstantinas Skierus. Jis buvo vieną kartą atvažiavęs, perspėjo pardavėją, kad įrenginys stovi ne vietoje ir kad rytoj, trečiadienį, apie 11 val. jį rengiamasi nukeldinti. Apie 17 val. K. Skierus atvažiavo dar kartą ir pasakė, kad reidas bus anksčiau“, – pasakojo M. Žalgiris, tikinęs, kad jo „staliukas“ tik pusmetrį buvo įbridęs į valstybinę žemę, o visus deramus leidimus jis turintis.
„Taip, vienu metu mes visi, tai yra, man priklausantis staliukas su paplūdimio prekėmis, Tomo Žulkaus ir dar vieno vydmantiškio ledai, stovėjome kitoje Meilės alėjos pusėje. Aš savo įrenginį persikėliau. Gal kokiu pusmetriu „įlindau“ į valstybinę žemę. Tačiau trečiadienio rytą, apie pusę aštuntos, patraukiau stalelį, ir atvažiavę Viešosios tvarkos skyriaus specialistai bei komunalininkai konstatavo: pažeidimo nebėra. Tik „kipišas“ sukeltas, mane trečiadienį visą dieną vaikė dėl leidimo prekybai. Žinoma, jeigu būtume iškart patraukę stalelį ten, kur reikia, jokios problemos nebūtų“, – dėstė M. Žalgiris.

Paslapčių neišdavė
„Taip, aš iš tikrųjų prie minėto laikinojo įrenginio prekiaujančią pardavėją įspėjau, kad trečiadienį tarp 10 ir 11 val. rengiamasi stalelį nukeldinti. Taip, aš buvau atvažiavęs du kartus. Tačiau jokios slaptos informacijos neperdaviau, ir tikslaus reido laiko nepasakiau. Jeigu kas nors tikina priešingai – meluoja. Kad mes į vietą atvažiuosime 7.50 val., iš manęs antradienį sužinojo tik kartu turėję važiuoti įmonės darbuotojai“, – paklaustas apie antradienio ir trečiadienio istorijas, kurios „sukosi“ apie laikinąjį įrenginį adresu Gedimino g. / Meilės al., atsakė „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius K. Skierus.
Jis teigė, jog „kioskelis“ – stalelis, kai lygiai 7 val. 50 min. atvyko du komunalininkų sunkvežimiai ir keturi darbininkai, išties stovėjo ne vietoje, ant valstybinės žemės. Tačiau be Viešosios tvarkos skyriaus specialistų, turėjusių atlikti vadinamąją nukeldinimo akto fotofiksaciją – kitaip tariant, nufotografuoti, kaip įrenginys nukeliamas, – darbininkai nieko daryti negalėjo.
„Kelios minutės po aštuntos pasirodė įrenginio savininkas ir mums matant staliuką patraukė nuo valstybinės žemės. Viešosios tvarkos skyriaus specialistai atvažiavo po kelių minučių, maždaug 8.10 val. Jeigu jie būtų atvažiavę laiku, įrenginį būtume nukeldinę“, – teigė „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius.

Jūsų komentaras:

Raimundas 2013-07-01 15:36 (e,[email protected] / IP: 78.61.51.119)
Informaciją nutekino arba Gailius arba Giržadas

cha 2013-07-01 11:00 (IP: 78.61.104.50)
bet zulkus ir parduotuvej ne su kuom nesiskaito-atejo kaip ponas dievas ir be eiles lenda...O pirkeju buvo vos 2 zmones, na nebent moteris jam ne zmogus...

Adomas 2013-07-01 10:52 (IP: 84.46.242.212)
/bet turbut nera Palangoj nei vienos prekybos vietos kur nagu nebutu prikises Zulkus ir visus spaudzia, Pats maciau kaip su komunalinio diriku vazinejas po miesta ir apziuri tuos irenginius, kur jam konkurentas tuos turbut iskelia.... kraupus vaizdelis galetu kada musu valdininkus ir STT papurtyt vien Braduno neuzteko

joooooooooo 2013-07-01 09:11 (o / IP: 109.128.4.104)
jindomu butu pamatyt ,,tekancia informacija;; .JABLONSKIS grabe vartosi nuo cysto palangietisko RAZGOVORO. Prisiimkit kaki nors korrektoriu ar cenzuoriu, bo vienos niespodziankos su,,,,syta gazeta/lenko grafo palikimas/

senbuvei 2013-06-30 23:44 (IP: 78.61.104.50)
seniai ten bebuvai, nes "Vakarine" neturi ka rasyti, tai laiko meeeetu senumo straipsniu, o jei raso aktualia problema, tai toli toli nuo faktu, nematydama tame jokiu skirtumu...

senbuve 2013-06-30 11:17 (lll / IP: 109.128.4.104)
pasimokytumet zurn. jetikos is ,,VAKARINES PALANGOS'' ten tnebunaokiu MARAZMU, kaip meras su NIMBU ir ,,TEKANTI INFORMACIJA;nera

Absurdas... 2013-06-30 10:10 (* / IP: 86.100.60.112)
-juodo katino ieškojimas - tamsiam kambary...-Štai kaip " nuoširdžiai" darbuojasi Palangos m. Savivaldybės klerkai už mūsų visų pinigus!...kai betvarkės aplinkui..- net traška...tik supratimas "Viešosios ( be-) tvarkės specialistų Palangoje -kitoks!?

Taurys 2013-06-29 21:53 (IP: 84.46.238.89)
Kiek zinau tas Taurio vagonas turejo leidima iki birzelio 1 stoveti.... o tuoj liepa gal laikas VTS operacija rengti...

sigute 2013-06-29 21:07 ([email protected] / IP: 78.61.70.82)
Jau keli metai Taurio vagonelis stovi Senojo Turgaus gatveje didziausia laiptine pirkejams ir pats stogelis stovi ant valdisko saligatvio,taciau niekam neuzkliuva.O kodel?O gal kada nors buvo konkursas del to saligatvio?

idomu 2013-06-28 22:34 (IP: 78.61.104.50)
toki ilga komentara buvau parasius. Kazkodel neber.Kazka pakartosiu - toks triuksmas del pusmetrio zemes, nes verslininkas - ne is garbingosios konservatoriu partijos. Jei butu zmogutis is Darbo partijos, tai butu ir aresto gaves. Aciu autoriui, kad taaaip placiai parodo teisybe, kas turi teise karaliauti Palangoje. Stebesiu, ar istrins si koment...

Žiniai. 2013-06-28 15:59 (IP: 78.61.175.229)
Jeigu paslaptį žino dviese, tai jau ne paslaptis. O čia žinojo tik 12.

Šnipas 2013-06-28 14:52 (IP: 195.182.88.82)
O gal koks šnipas yra infiltruotas, kuris slaptą operacijų informaciją nuleidinėja?

Kęstutis 2013-06-28 12:14 (IP: 86.100.111.248)
bet vėjai tie atremontuotoje gatvėje kioskeliai. Ar jums gražu ir ar vyksta biznis, dėl ko taip kaunasi žimieji Palangos verslo žmonės, kie valstybės tarnautojų turi darbo važinėtis ten ir atgal, žurnalistai kokį įdomų straipsnį parašė, visi dirba už mokesčių mokėtojų pinigus, o rezultatas?:)

vietinis 2013-06-28 11:03 (IP: 78.61.114.17)
gal dar kas nežino kad Žulkus yra Palangos DIEVAS ir mero draugelis

2013-06-28 09:43 (IP: 78.61.8.216)
idomu kodėl prekiaujantys ledais neleistinoje vietoje niekam neužkliuna...gal todėl kad jų savininkas T. Žulkus yra tarybos narys? Matosi ir nuotraukoje kad jo gėrimų šaldytuvas stovi neleistinoje vietoje, kodėl tokiems asaboms neatvažiuoja komunalinio ūkio delegacijos?

Gerbiamieji rašytojai 2013-06-28 08:51 (IP: 82.135.247.128)
Ir vėl neturite apie ką rašyti?

Taip pat skaitykite

Artėjant Pasaulinei žemės dienai (kovo 20 d.) Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai surengė inkilų kėlimo akciją.


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


Kol palangiškiai dėl koronaviruso baidosi arčiau prieiti prie kito žmogaus, Palangos benamiai, kurių kurorte sezone susirenka iki 75 – tiksinčios vaikščiojančios bombos. „Ne vienas jų serga tuberkulioze, vienas, išleistas iš kalėjimo, mūsų skyriaus darbuotojams taip ir prisistato: „ Aš esu Aidas – sergu AIDS. O kur visos kitos jų...Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyrius turi naująjį vedlį – juo tapo Raimondas Abromas, bet visuotiniame skyriaus susirinkime praėjusį penktadienį vyravo erzelis tarp įvairių skyriaus „flangų“ – rodės, ims ir visi netrukus išsivaikščios. Kurorto „tvarkiečiai“ suskubo rinkti naująjį pirmininką po to, kai buvusi pirmininkė Aldona...


Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...


Ankstų trečiadienio rytą į išvakarėse suplanuotą reidą nukeldinti ne tam skirtoje vietoje stovėjusį laikiną prekybos įrenginį nuvykę Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) specialistai bei komunalininkai apstulbo: per naktį mažiausiai dvi savaites ramiai kėpsojęs „kioskelis“, palikęs šliūžes, persikėlė kiton vieton. Kaip „įrenginukas“ suprato, kad...


Vakar įvykusiame Tarybos posėdyje dalyvavo visi Tarybos nariai, išskyrus Giedrių Šatkauską, kuris atostogauja. Posėdis buvo pradėtas maloniomis akimirkomis – meras Š. Vaitkus pasveikino liberalsąjūdietį   Arvydą Dočkų su 60-uoju jubiliejumi.


Praėjusį ketvirtadienį Tarybos posėdyje savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėją Kostą Jakubauską, ne itin rišliai Tarybos nariams pristatantį darbotvarkės klausimą, badė pašaipūs žvilgsniai: „Gal vėl girtas?“ Kažin, ar valdininkas gali drąsiai žiūrėti kolegoms ir savo vadovams į akis – vos prieš savaitę, rugpjūčio 13-ąją, darbo metu, jis buvo pastebėtas neblaivus. Atvykus policijos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius