Pradedami įgyvendinti milijoniniai projektai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-09-01
Peržiūrėta
2126
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybė šį rudenį pradės įgyvendinti tris turizmo infrastruktūros projektus. Kaip sakė kurorto meras Vytautas Stalmokas, bus pradėta Meilės alėjos, dviračių tako Palanga-Šventoji rekonstrukcija bei  Botanikos parko istorinės dalies restauracija. Pristatant investicinius projektus, dalyvavo ir skelbtų konkursų darbams atlikti laimėtojai – bendrovių „Žiežmarių statyba“ direktorius Edvardas Štuopis, „Klaipėdos keliai“ generalinis direktorius Juozas Rukšėnas ir „Adakris“ generalinis direktorius Giedrius Gudžiūnas.

 

Trys projektai

Miesto vadovo teigimu, atliktos visos procedūros bei pasirašytos sutartys su darbų rangovais.

Savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė trumpai supažindino su numatomais įgyvendinti projektais. Dvylikos kilometrų ilgio dviračių trasos Palanga-Šventoji rekonstrukcija bus vykdoma programos „Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimas per sieną“ lįšomis, kuriomis taip pat finansuojamas projektas „Aktyvaus turizmo plėtra pasienio regione“. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais – Klaipėdos rajono savivaldybe bei dvejomis kaimyninės šalies Nicos ir Rucavos savivaldybėmis. Įgyvendinant šį projektą numatytos ir kitos veiklos. Bus parengta dviračių takų plėtros Lietuvos-Latvijos pasienyje galimybių studija, skleidžiama informacija apie esamus ir planuojamus dviračių maršrutus.

Rekonstruojamas dviračių takas Palanga-Šventoji ir Meilės alėja yra tarptautinės dviračių trasos „Eurovelo“ ir nacionalinės dviračių trasos „Vakarų Lietuvos dviračių žiedas“ sudėtinė dalis. Įgyvendinus projektus bus pilnai įrengta ir sutvarkyta dviračių trasa nuo Klaipėdos iki Šventosios.

 

Rekonstruotas dviračių takas kitąmet

Pasak UAB „Klaipėdos keliai“ vadovo J.Rukšėno, įmonei buvo garbė laimėti konkursą dviračių takui Palanga-Šventoji rekonstruoti. Atnaujinant jį, bus pakeista nusidėvėjusi danga, įrengtas apšvietimas nuo J.Basanavičiaus gatvės iki Naglio kalno, bus įrengtos trys poilsio aikštelės, dviračių stovai, du biotualetai, suoliukai, šiukšlių dėžės, atlikti specialūs tako ženklinimo darbai. Numatomų rekonstruoti tako plotis – 3,25 m atitinka reikalavimus, keliamus dviračių takams. Pasak įmonės vadovo, darbai jau pradėti ir planuojama juos užbaigti kitąmet iki vasaros sezono pradžios.

Dviračių tako Palanga-Šventoji atnaujinimo darbų vertė – 1,6 mln. litų.

 

Atnaujins Meilės alėją

Kitas investicinis projektas – Meilės alėjos rekonstrukcija. Jos bendras ilgis yra apie pusantro kilometro, o dviračių tako plotis – trys metrai. Alėja driekiasi nuo J.Basanavičiaus gatvės iki Birutės kalno. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.  UAB „Žiežmarių statyba“ generalinis direktorius Edvardas Štuopis sakė, kad alėjos danga ne tik bus pakeista trinkelėmis, bet ir perklota lietaus kanalizacija, rekonstruotas apšvietimas bei sutvarkytos kai kurios ryšių, elektros tinklų komunikacijos. Atsinaujinusioje Meilės alėjoje bus įrengti nauji suolai, šiukšlių dėžės, šviestuvai bei skirta juosta aptarnaujančiam transportui važiuoti. Nors pagal sutartį projektą privalu įgyvendinti iki kitų metų gruodžio, tačiau direktorius patikino, kad rekonstrukcija, jei leis oro sąlygos ir neiškils kitų nenumatytų kliūčių, bus užbaigta iki kito vasaros sezono pradžios. Projektas bus įgyvendintas už 2,92 mln. litų.

 

Botanikos parke

Botanikos prakas – unikalus ir specifinis objektas. Pagal 2005 metais parengtą techninį projektą, jo restauracijos darbų vertė – per 28 mln. litų. Šiuo metu pradedamas įgyvendinti pirmasis etapas. Darbų bus atlikta už pusketvirto milijono litų. Pasak bendrovės „Adakris“ generalinio direktoriaus G.Gudžiūno, jau šią savaitę pradedama dirbti. Bus atlikta takų, kelių, vejų renovacija, rekonstruoti laistymo, vandentiekio tinklai, restauruoti tilteliai, fontanas, atkurtas mažasis parteris bei atnaujinta Birutės kalno laiptų medinė dalis. Anot direktoriaus, pirmojo darbų etapo pabaiga numatyta 2011 metais, tačiau, kai vasaros sezono metu parke dirbti negalės,  bus stengiamasi atlikti tuos darbus, kurie netrukdytų poilsiautojams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sukako pusmetis, kai Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) vadovauja Algimantas Bluškis. Likimas taip lėmė, kad Palangoje jau 38 metus gyvenantis vyras net 26 metus iš jų dirbo Palangos kaimynystėje, Klaipėdoje. 13 metų – valstybės tarnyboje ir taip pat 13 metų – Klaipėdos Laisvosios ekonominės zonoje naujai įsikūrusios logistinės kompanijos vadovu. „Niekada nebuvau...


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Koronavirusas pirmadienį, kovo 1 d., pasiglemžė žinomo palangiškio gyvybę. Eidamas 54-uosius metus mirė prezidentinės vilos „Auska“ direktorius Gintaras Pociūnas.Apie netektį pranešė pačios vilos „Auska“ atstovai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje: „Vakar (2021-03-01) įvyko skaudi netektis. Eidamas 54-uosius savo gyvenimo metus...


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Prie vaikų žaidimų parko, kitoje dviračių tako pusėje, Palangos komunalininkai įrengė tinklinio aikštelę.


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Kasmet Palangos miesto savivaldybė organizuoja kultūros projektų atrankos konkursą, ir kaskart Savivaldybė gali prisidėti lėšomis prie išskirtinių renginių, džiuginančių žmones jau ne vienerius metus. Žinoma, pateikiama ir naujų pasiūlymų, kuriems taip pat skiriamas dalinis finansavimas. Šiemet iš 18 pateiktų kultūros projektų paraiškų iš dalies...


Jau kitą savaitę Pirties gatvėje prasidės infrastruktūros tvarkymo darbai – vairuotojų patogumui iki spalio bus nutiestas pravažiavimas iš Pirties g. į Taikos g., taip pat sutvarkyta šios miesto dalies aplinka.


Ko gero, daugeliui kurorto kultūrinis gyvenimas siejasi su beveik legendiniu Nerijum Stasiuliu. Bet nuo balandžio mėnesio, N. Stasiuliui išėjus dirbti į savivaldybės Tarybą, Palangos kultūros centro „bosas“- naujas žmogus. Naujas, bet ne visiškai „žalias“ ir jau žinomas ne vieno palangiškio. Susipažinkime: naujas  Palangos kultūros centro...


Pradedami įgyvendinti milijoniniai projektai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 01 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė šį rudenį pradės įgyvendinti tris turizmo infrastruktūros projektus. Kaip sakė kurorto meras Vytautas Stalmokas, bus pradėta Meilės alėjos, dviračių tako Palanga-Šventoji rekonstrukcija bei  Botanikos parko istorinės dalies restauracija. Pristatant investicinius projektus, dalyvavo ir skelbtų konkursų darbams atlikti laimėtojai – bendrovių „Žiežmarių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius