Premjeras S. Skvernelis: kiekvienas į kurortus investuotas euras duoda didžiulę grąžą

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-05-29
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Premjeras S. Skvernelis: kiekvienas į kurortus investuotas euras duoda didžiulę grąžą

Praėjęs penktadienis ir visas savaitgalis pažėrė visą glėbį įspūdingų renginių – nuo politikos iki meno, sporto ir kitokių pramogų. Penktadienį, gegužės 26 d., Palangoje įvyko Vyriausybės išvažiuojamasis pasitarimas, kuriame buvo diskutuota šalies kurortams aktualiais klausimais. Pasibaigus jam įvyko grafų Tiškevičių alėjos atidarymo iškilminga ceremonija, kurioje dalyvavo ir prieš 9 metus mirusio paskutinio Palangos dvaro šeimininko grafo Alfredo Tiškevičiaus našlė Uršula, premjeras Saulius Skvernelis, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, kitų šalies kurortų merai, kiti svečiai.

Investicijos į kurortus grįžta su kaupu
Vyriausybės išvažiuojamame pasitarime nuspręsta pritarti Ūkio ministerijos pateiktam projektui dėl kriterijų patikslinimo suteikiant vietovėms kurorto ar kurortinės teritorijos statusą. Šį klausimą ministrų kabinetas dar apsvarstys Vyriausybės posėdyje. Buvo aptarta viena didžiausių šalies turizmo sektoriaus problemų – sezoniškumas. Atsižvelgiant į tai, pasitarime pavesta peržiūrėti Vyriausybės investicijų programos lėšas, suteikiant prioritetą projektams, kuriuose numatytos turizmo paslaugos mažintų sezoniškumo problemą. Be to, nuspręsta peržiūrėti ir įvertinti galimybes finansuoti tokius projektus iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšų. Pasitarime pritarta siūlymui apsvarstyti galimybę sukurti specialią kurortologinių tyrimų Lietuvoje programą. Akcentuota ir Šventosios uosto projekto tema. Kalbėta apie Žemės ūkio ministerijos galimybes šio uosto projektą finansuoti iš Kaimo plėtros programos. Pažymėta, kad šį procesą, vykstantį ir šiuo metu, reikia toliau tęsti. Taip pat pasitarime aptarta galimybė atkurti Neringos aerodromą.
„Kiekvienas į kurortus investuotas euras duoda didžiulę naudą. Todėl mes turime atsakingai ir tikslingai nukreipti jiems skiriamas lėšas“, – pažymėjo premjeras Saulius Skvernelis.

Meras Palangą vadino „rojaus kampeliu“
Po pasitarimo buvo atidaryta prieš 120 metų dar grafo Juozapo Tiškevičiaus sukurta autentiška alėja ir atidengtos grafienės Antaninos Sofijos LonskosTiškevičienės ir grafo Felikso Tiškevičiaus skulptūros. Vos 230 metrų ilgio pasivaikščiojimams skirta alėja, kuri nuo dabartinės Kęstučio gatvės tiesiai vedė link tuomet pastatyto Kurhauzo, buvo pirmasis Palangos parkas ir tuometis miestelio centras.
„Šiandien labai svarbi diena – ne tik Palangai, bet ir visiems kurortams, visai šaliai“, – kreipėsi į susirinkusius miesto meras Š. Vaitkus.
Jis dėkojo ministrui pirmininkui ir visam kabinetui, kad vyriausybės išvažiuojamasis posėdis po beveik 6 metų pertraukos vėl buvo surengtas Palangoje.
„Prieš 140 metų grafai Tiškevičiai pradėjo kurto nuostabų rojaus kampelį, Palangą. Esame labai dėkingi grafams Tiškevičiams už tai. Jų dėka turime Tiškevičių rūmus, Kurhauzą, bažnyčią, aš tikiuosi, kad ir antra Kurhauzo dalis –istorinė medinė dalis – bus perimta valstybės poreikiams“, – vylėsi meras Š. Vaitkus.
Meras džiaugėsi, kad atidarydama skulptūras grafienei Antaninai S. L. Tiškevičienei ir grafui F. Tiškevičiui, Palanga atiduoda istorinę duoklę miesto steigėjams.

Premjeras: Palanga visada turėjo lyderius
Kreipdamasis į susirinkusiuosius premjeras S. Skvernelis sakė, kad labai džiaugsiąsis, jog Palanga, kaip ir prieš 140 metų, turi bendruomenės lyderius, kurie daug dirba ir „žengia konkrečius žingsnius“ tam, kad Palanga, didžiausias šalies kurortas, sparčiai vystytųsi.
„Matome Koncertų salę, Kurhauzą, nors dėl jų statybos ar restauracijos buvo sulaužyta daugybė iečių. Džiaugiuosi, kad šiandien atidarome grafų Tiškevičių alėją, dar vieną Palangos traukos objektą“, – sakė premjeras.
„Širdis džiaugiasi matant šią erdvę. Mažai kas žino, kad čia ir buvo pirmasis Palangos parkas. Ši vieta buvo Tiškevičių kuriamo kurorto centras“, – kalbėjo Palangos kurorto muziejaus direktorius, istorikas Jūratis Viktoras Liachovičius.
Simbolinę alėjos atidarymo juostelę perkirpo meras Š. Vaitkus, premjeras S.Skvernelis, U.Tiškevičienė bei keletas ministrų.

Pristabdė archeologų radiniai
Apie 800 tūkst. eurų kainavę numatyti darbai būtų trukę trumpiau, tačiau kai kuriuose alėjos ruožuose bendrovės „Kauno keliai“ darbininkus pristabdė archeologai. Jie apie du mėnesius tyrinėjo šioje vietoje aptiktas 16 amžiaus dvarvietės liekanas. Alėja išklota net 9 rūšių įvairių spalvų grindiniu. Pėsčiųjų take dominuoja tamsaus bazalto trinkelės. Alėjoje pastatytas 61 retro stiliaus šviestuvas, per 30 iš Italijos atvežtų suolų. Iš šios šalies į Palangą dar keliauja meniniai dviračių stovai bei šiukšlinės. Dar apie 40 šviestuvų įmontuota į grindinį ir apšviečia svarbiausius alėjos akcentus. Jais neabejotinai tapo istoriniai, iš senovinių nuotraukų atkurti alėjos pradžią žymintys mediniai vartai prie Kęstučio gatvės ir klaipėdiečio skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurtos grafų Felikso ir Antaninos bronzinės skulptūros. Vienas prie kito artėjantys grafai vaizduojami tarytum skubantys į pasimatymą, o grafienės skulptūrą pagyvina aristokratiškos aplinkos simbolis – pudelių veislės šuniuko skulptūra.
U. Tiškevičienė kasmet atvyksta į Palangą aplankyti čia palaidoto vyro kapo. Dabar jos kelionė sutapo su planais pailsėti vyro pamėgtoje gimtinėje. Tik atvykusi ji sužinojo, kad Palanga šitaip nusprendė pagerbti jos vyro giminę. Alėjoje lotynų ir lietuvių kalbomis įamžintas ir Tiškevičių šeimos šūkis: „Išsirink, ką myli“. Pasibaigus iškilmėms alėją iš karto užplūdo minios žmonių. Visi skubėjo nusifotografuoti su grafų skulptūromis.

Dalyvių ir prekybininkų – mažiau
Šeštadienį Palangoje vykstančią Vasaros sezono atidarymo šventę šiemet palepino puikus oras. Vos pasiekus kurorto centrą Vytauto gatvėje pasitiko tradicinė mugė su tautiniais skanėstais, drožinėtais ir pintais rakandais, austais rūbais bei įvairiausiais suvenyrais. Tačiau ne vienas pastebėjo, kad šiemet į sezono atidarymo šventę atvyko mažiau svečių, o prekybininkų taip pat buvo mažiau. Kai kurie jų šių eilučių autoriui sakė, kad šiemet buvo sunkiau gauti leidimus prekybai.
„Ankstesniais metais juos išduodavo Palangoje greičiau“, – sakė sultimis prekiaujanti moteris.
Šiemet kurorto šventė sutapo su dviem festivaliais. Keletas tūkstančių sporto mėgėjų iš visos Lietuvos susirinko į kasmet Palangoje vykstančią šventę „Sportas visiems“. Jos programa apėmė net 70 įvairiausių sporto rungčių. Sportuojančius žmones buvo galima sutikti visur: J.Basanavičiaus gatvėje buvo žaidžiamas krepšinis, Meilės alėjoje varžėsi bėgikai, Jūratės ir Kastyčio skvere rungėsi aukštalipiai, o merginos liejo prakaitą rankų lenkimo rungtyje. Be judriųjų rungčių turėjo ką veikti ir intelektualaus sporto atstovai – J.Basanavičiaus gatvėje pastatytoje palapinėje vyko šachmatų žaibo turnyras.
Mieste šventinę nuotaiką kūrė, regis, iš visur sklindantys pučiamųjų orkestrų garsai – kurorto šventė sutapo su dvejus metus organizuotu pučiamųjų orkestrų ir ansamblių tarptautiniu festivaliu „AmberWind“. Be Lietuvos orkestrų jame dalyvavo profesionalūs kolektyvai iš Latvijos ir Norvegijos. Iš viso į Palangą atvyko 6 pučiamųjų orkestrai ir 4 mažesnės sudėties ansambliai. Po pietų keturi orkestrai Vytauto gatve surengė paradą. Kuriam laikui nutraukdami mugės šurmulį, lydimi šokėjų jie vienas po kito trenkdami maršus patraukė į Birutės parką, kur koncertavo Gintaro muziejaus terasoje. Beveik po pusvalandį trunkančio kiekvieno orkestro pasirodymo Gintaro rūmų terasos pievelėje klausėsi šimtai žmonių.

Rekordui neužteko
J.Basanavičiaus gatvėje linijinių šokių kolektyvai atliko bendrą šokį, kuriame vienu metu dalyvavo keletas šimtų šokėjų. Netrukus jie vėl gatvėje rikiavosi siekdami mažai girdėto Europos rekordo – sporto festivalio dalyviai sumanė sukviesti gausiausią šokinėjančių per gumą būrį. Iš viso buvo numatyta, kad bus šokinėjama per 250 gumų, kurias laikė 500 rekordo dalyvių. Dar antra tiek šokinėjo per gumas. Šokinėtojų vora nusitęsė nuo Jūratės ir Kastyčio skvero iki Birutės alėjos. Rekordui neužteko ir linijinių šokių kolektyvų.
Šventinę programą užbaigė fejerverkai nuo jūros tilto.

Panaudota lrytas.lt informacija

Jūsų komentaras:

tauzyla 2017-06-01 10:07 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Ale niekus tauzyja, šmikis. Kažkodėl mužikų vyriausybės sprendimai kaip tik nukreipti į investicijų stabdymą ir verslo sąlygų bloginimą mūsų mieste.

Taip pat skaitykite

Palanga rugsėjo 23 d. pakvies skambiai minėti Baltų vienybės dieną. Svečių šios šventės metu, neabejojama, kurortas sulauks išties nemažai – renginiai skirti tiek lietuviams, tiek ir mūsų kaimynams latviams, ir visų jų metu bus akcentuojama baltų vienybė.


Praėjęs penktadienis ir visas savaitgalis pažėrė visą glėbį įspūdingų renginių – nuo politikos iki meno, sporto ir kitokių pramogų. Penktadienį, gegužės 26 d., Palangoje įvyko Vyriausybės išvažiuojamasis pasitarimas, kuriame buvo diskutuota šalies kurortams aktualiais klausimais. Pasibaigus jam įvyko grafų Tiškevičių alėjos atidarymo iškilminga ceremonija...


Aną šių metų spalio penktadienį iš Vilniaus iki Palangos kad ataidėjo televizinė daina, – kaip sakoma, „ašaras varo, už dūšios griebia“:


Palangos verslininkai ir vėl verkia, kad kurortas – apytuštis, o jie priversti skaičiuoti nuostolius. Regis, dar nebuvo nė vienos vasaros, kad nebūtų tokių kalbų, tačiau tuoj vidurvasaris, o poilsiautojų išties mažoka. Visi kurortai priklausomi nuo gero oro, tačiau, pasak kai kurių palangiškių, įvedus eurą, dažno tautiečio kišenėje vėjai švilpauja....


Penktadienį, balandžio 22-ąją, Palangoje, Gintaro muziejuje, įvyko didelis visų teisėsaugos institucijų ir kurortų atstovų pasitarimas dėl viešosios tvarkos, žmonių saugumo ir eismo priežiūros užtikrinimo 2016 m. kurortinio sezono metu. Tai jau 11-asis prieš vasarą organizuotas pasitarimas, kuriame planuojamas institucijų darbas ne tik Palangoje, Pajūrio krašte, bet ir...


Aštuoniasdešimt dvejų palangiškio Antano Bartkaus diena dažnai prasideda vienodai- prie rašomojo stalo: atkreipti kurio nors valstybės ar vietos valdžios pareigūno dėmesį į esančias ir tariamas Palangos ar valstybės bėdas. Garbaus amžiaus pašnekovas   prisipažino parašęs ne vieną laišką buvusiam prezidentui Valdui Adamkui, dabartinei...


NAUJIENŲ PABIROS

2014 07 28 | Rubrika: Miestas

Į Palangą nesikels: į Jūros šventės renginius Klaipėdoje atvykęs premjeras Algirdas Butkevičius pirmiausia apžiūrėjo uostamiesčio kultūros objektus – baigiamą rekonstruoti dramos teatrą, tvarkomą piliavietę ir šiuo metu prasčiausios būklės esantį muzikinį teatrą.   Šio teatro kolektyvą premjeras galutinai patikino – kraustytis į Palangą nereikės...


Viktoras Uspaskichas praėjusią savaitę posėdžiavo Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje Strasbūre. Į sesiją buvo pakviestas ir „Palangos tilto“ redaktorius, šių eilučių autorius. Plenarinėje sesijoje daugiausiai dėmesio buvo skirta Europos Sąjungos šalių ekonomikos atsigavimui ir ypač Graikijai. Parlamente pavyko pakalbinti Lietuvos europarlamentarą ir Darbo...


Vakar šalies premjeras Andrius Kubilius lankėsi Klaipėdoje, Kretingos rajone, o vizitą baigė Palangoje. Premjeras jau prieš mėnesį, dar neišrinkus naujojo Palangos mero, buvo suplanavęs šį vizitą. Ministrui pirmininkui lankantis Palangoje, bendrapartiečiai kurorte bandė įpiršti mintį, kad nuo šiol konservatorių pirmu smuiku grojanti nauja Palangos valdžia galėtų tikėtis didesnio...


Vakcina žvėrims – iš dangaus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 18 | Rubrika: Sveikata

Nuo antradienio, pagal numatytus planus, jau septintus metus iš eilės, turėjo prasidėti laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas projektas duoda vaisių – pasiutligės atvejų pastebimai mažėja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas