Pripūsta beždžionė - Palangos kurorto vizija

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010-08-29

Baigiasi 2010 metų vasara, kuri Palangai atnešė dar nepatirtus karščius, dar neregėtas minias poilsiautojų, kurių nemažą dalį sudarė iš Maskvą apėmusios stichinės nelaimės prie Lietuvos pajūrio bėgantys rusai. Geriausiai Palangą apgulusių poilsiautojų gausą demonstravo J.Basanavičiaus gatvė, kuria šią vasarą praėjo šimtai tūkstančių žmonių. Nors ir džiaugdamiesi mūsų pajūriu, Baltija ir paplūdimiais, visi jie tapo J.Basanavičiaus gatvėje tvyrančiu prekybininkų chaoso ir jo negalinčios įveikti miesto valdžios bejėgiškumo liudininkais.

 

Visi mes pamename vasaros pradžioje mūsų miesto žiniasklaidos kruopščiai fiksuotus mero V.Stalmoko pasivaikščiojimus J.Basanavičiaus gatve. Laikraščiuose išspausdintose nuotraukose ant peties užsimetęs švarką meras pozavo prie vos ne pačioje gatvėje atsidūrusio „Alyno“ kiosko ir garsiai piktinosi verslininkų savivavaliavimu. Miesto vyriausiojo architekto S.Bradūno lydimas miesto vadovas koneveikė svarbiausioje kurorto arterijoje išdygusius moteriškais apatiniais prekiaujančius kioskus, jį lydėjusiems valdininkams žėrė nurodymus, pirštu badė be savivaldybės leidimo atsiradusio atrakciono - pripūstos beždžionės pusėn ir garsiai žadėjo gatvėje įvesti tvarką. Praėjo liepa, baigiasi rugpjūtis. Gatvėje alų pilstantis „Alyno“ kioskas stovi ten, kur ir stovėjęs.  Prekybininkų kioskų J.Basanavičiaus gatvėje per tą laiką pridygo dar daugiau, o pripūsta beždžionė tebegožia pušų viršūnes. Tad kurgi mero žadėta tvarka? Panašu, kad prieš žurnalistus ir visuomenę miesto tvarkadarį vaidinantis meras sugeba tik pakalbėti, o realūs sprendimai ir veiksmai lieka tik vizija. Negi miesto gyventojus atstovaujanti savivaldybė nesugeba susitvarkyti su saujele į Palangoje nustatytą tvarką spjaunančių prekeivių? Savivaldybės specialistai už pastatytus neteisėtus laikinuosius statinius ir be leidimų išdygusius atrakcionus yra įgalioti surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolus.  Kiek jų buvo surašyta per vasarą?  Kiek baudų paskirta?

Vargu ar į tą klausimą atsakytų ir tvarką J.Basanavičiaus gatvėje žadėjęs įvesti V.Stalmokas.  O gal miesto tarybai buvo pasiūlyta skubiai priimti veiksmingus ir tvarkos nepaisantiems verslininkams didesnį poveikį darančius sprendimus? Pašnekėti ir prieš žurnalistus pasirodyti mėgėjas mūsų meras nepadarė nieko. Dabar kažkokie sprendimai tik žadami rudeniui, kai jau vasara praėjusi, o pažeidėjai iš miesto savivaldybės tuščių pastangų yra iki valios prisijuokę.

O gal ir teisus meras iš senkopės pušyno neišgujęs pripūstos beždžionės? Gal ji - būsima kurorto vizija?  Kuo didesnė beždžionė, tuo didesnė vizija.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Minint Palangos dienas, be kitų renginių, Palangos miesto viešojoje bibliotekoje surengta viktorina „Ant krašto marės, Palangos mieslelėj“. Susibūrę į komandas viktorinos dalyviai rungėsi tarpusavy, kuri komanda geriausiai išmano Palangos miesto istoriją bei svarbiausius pastarųjų metų kurorto įvykius. Geriausiai pasirodė kurorto politikai.  


Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų...


Vasaros sezonas jau prasidėjo, o su juo ir poilsiautojų vilionės atvykti ilsėtis būtent į Palangą. Tad ir siūlančiųjų nuomotis jau galima pastebėti. Tiesa, atsikratyti „močiučių Palangos“ įvaizdžio vis dar sunku, nes viena kita palangiškė dar stoviniuoja įvažiavimo į miestą pakelėse, nors jau trečius metus veikia tokioms paslaugoms skirta aikštelė.


Nuo šių metų kovo, Lietuvos Respublikos Prezidentės dekretu, Palangos miesto apylinkės teismo pirmininke paskirta Ingrida Krušienė tvirtina, kad kurorto specifika daro įtaką net teisiniams ginčams. „Ieškiniai, teikiami teismui Palangoje aiškiai skiriasi nuo svarstomų klausimų Klaipėdos teisme. Palangoje labai daug ginčų tarp bendraturčių dėl žemės...


Palangos poilsiautojų saugumu rūpinasi kvalifikuotų specialistų komandos

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015 06 25 | Rubrika: Miestas

Vis labiau įsibėgėjanti vasara ne vienam siejasi su atostogomis. Renkantis kuria kryptimi patraukti, lemia ne tik orų prognozė, bet ir vietovės saugumas. Juo atsakingai rūpinasi ir Palanga – sezonui vis labiau įsibėgėjant, kurorto poilsiautojų saugumas tapo vienu iš svarbiausių klausimų ne vienai didžiausio šalies kurorto specialistų komandai. Galima pasidžiaugti, jog...


Antrus metus iš poilsiautojų vietinę rinkliavą už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra renkanti Palangos savivaldybė vis dar panaši į bažnyčios šventoriuje išmaldos laukiantį elgetą. Kas kiek norės, tiek į delną ir įmes. Toks įspūdis susidaro stebint, kaip savivaldybė atlaidžiai administruoja vadinamos „pagalvės“ mokesčio surinkimą.


Prasidėjus vasarai, apgyvendinimo sektoriaus atstovai dar negali pasigirti poilsiautojų antplūdžiu. Tradiciškai Palanga papilnėja nuo birželio pabaigos, liepos pradžios. Nors šiemet nuogąstauta, kad turistų norą aplankyti kurortą prislopins įvestas vadinamasis pagalvės mokestis, tačiau praktika bent jau kol kas rodo ką kitą.   Teko aiškinti...


Komunalininkai tapo sniego ir miesto valdžios įkaitais

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Palanga paskendo sniege. Trečdaliu susiaurėjusios ir sniego apkasais įrėmintos kurorto gatvės tapo panašios į aukštais borteliais apjuostas bobslėjaus trasas.  Prie šaligatvių negalinčios privažiuoti mašinos šalikelėse stovi užėmusios beveik visą eismo juostą, o šalia jų prasilenkiantys du automobiliai gatvėje jau sunkiai beišsitenka.


Pripūsta beždžionė - Palangos kurorto vizija

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 08 29 | Rubrika: Miestas

Baigiasi 2010 metų vasara, kuri Palangai atnešė dar nepatirtus karščius, dar neregėtas minias poilsiautojų, kurių nemažą dalį sudarė iš Maskvą apėmusios stichinės nelaimės prie Lietuvos pajūrio bėgantys rusai. Geriausiai Palangą apgulusių poilsiautojų gausą demonstravo J.Basanavičiaus gatvė, kuria šią vasarą praėjo šimtai tūkstančių žmonių. Nors ir džiaugdamiesi mūsų pajūriu, Baltija ir...


Nors pirmasis vasaros mėnuo eina į pabaigą, o Baltijos jūros vanduo įšilęs iki 16 laipsnių, besimaudančiųjų dar nedaug. Šventosios gelbėjimo stočiai pirmą vasaros sezoną vadovaujantis Kęstas Kazlauskas „Palangos tiltui“ sakė, kad šiomis dienomis maudytis ryžtasi gal tik kokios dvi dešimtys poilsiautojų. Kol kas Šventojoje dar neužregistruotas nei vienas skendimo atvejis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas