Prokurorai spyriojasi pasirašyti taikos sutartį

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-10-22
Peržiūrėta
427
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Prokuratūra dar nėra priėmusi galutinio sprendimo dėl V. Šimaičio statinių. Išklausome naujų argumentų, tikiuosi, kad artimiausiu metu priimsime vienokį ar kitokį sprendimą“, –  sakė Giedrius Danėlius, Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokur
„Prokuratūra dar nėra priėmusi galutinio sprendimo dėl V. Šimaičio statinių. Išklausome naujų argumentų, tikiuosi, kad artimiausiu metu priimsime vienokį ar kitokį sprendimą“, – sakė Giedrius Danėlius, Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokur

Vyriausybė, Palangos miesto savivaldybė, Kultūros departamentas, Statybų inspekcija ir Generalinė prokuratūra, susėdusios metų pradžioje prie bendro stalo aptarti „įstrigusių“ statybų Palangoje klausimo, sutarė dėl kompromisų ginčijamų statybų klausimais – palaikė premjero darbo grupės pateiktą pasiūlymą sudaryti taikos sutartis dėl statinių buvusių poilsio namų „Eglė“, „Kastytis“, „Neringa“ vietose, buvusio „Jūratės“ baseino vietoje ir statinių Šventosios gyvenvietės pietvakarinėje dalyje. Pastarojoje sprendimo ypač laukia verslininkas, „Elija“ savininkas Vaidas Šimaitis, čia numatęs daugiau infrastruktūros objektų. Bet vietos prokurorai nelinkę eiti į kompromisus.

Byla nepradėta nagrinėti iš esmės
Prokurorų nenoras tartis yra akibrokštas V. Šimaičiui, kuris į „Elijos“ sveikatingumo ir poilsio apartamentus „Kuršių kaimas“ investavo daugiau kaip 100 milijoną litų.
Vienas didžiausių pajūrio infrastruktūros vystytojų ketino Šventojoje pastatyti ir vandens pramogų parką, bet sumanymo nepavyko įgyvendinti, kai Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nusprendė, kad Palangos savivaldybė, verslininkui patvirtinusi žemės sklypo detalųjį planą ir išdavusi visus reikalingus statybos leidimus, galimai pažeidė teisės dalykus.
Puolę ginti tariamai viešąjį interesą, Klaipėdos prokurorai iš teismo išreikalavo, kad būtų panaikintas savivaldybės išduotų dokumentų galiojimas.
„Byla iki šiol nėra pradėta iš esmės. Savivaldybei, Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai bei kitoms suinteresuotoms institucijoms pritarus taikos sutarčiai, tikėjomės, kad gerą valią parodys ir Klaipėdos apygardos prokuratūra, bet, deja, taip neįvyko“, – „Palangos tiltui“ sakė V. Šimaitis.

Tik taikos sutartis padės išvengti nuostolių
Anot jo, kalbos, ar savivaldybės klerkai, išdavę jam detaliuosius žemės sklypus ir statybų leidimus, „pažeidė ar nepažeidė“ įstatymą, yra bergždžios.
„Iš esmės kalbant, ne tai dabar turėtų būti visiems svarbiausia, kai šnekama apie sustabdytas milijonines investicijas. Jeigu vis tik klerkai suklydo, dėl jų klaidos valstybė jau prarado apie 300 milijonų litų investicijų. Jei klerkai nesuklydo, valstybė patirs apie 40-50 milijonus kitokių nuostolių. Tik taikos atveju būtų išvengta nuostolių“, – įsitikinęs V. Šimaitis.
Anot jo, bylos vilkinimas pirmiausia kenkia pačios valstybės interesams, nes atsakovai „įstrigusių“ statybų bylose daugiausiai yra valstybinės institucijos. Visų pirma, savivaldybė.
V. Šimaitis netgi sutiko su visiškai jam nenaudinga taikos sutarties sąlyga – nereikšti valstybei pretenzijų dėl prarastų investicijų, kurias verslininkas vertina šimtais milijonų litų.
Be to, kviesdamas surūkyti taikos pypkę, „Elijos“ savininkas sutiko su dauguma projektus iš esmės keičiančių pasiūlymų: sumažintu numatytų statinių aukštingumu ir intensyvumu, atsisakė kai kurių statinių.

Kol kas taikos sutarties nepasirašo
Tačiau Klaipėdos prokurorai užsispyrę – po taikos sutartimi, kuri leistų V. Šimaičiui bandyti atgaivinti gerokai „apkarpytus“ investicinius projektus, sukurti naujų darbo vietų ir plėtoti vietos infrastruktūrą, spyriojasi pasirašyti.
„Prokuratūra dar nėra priėmusi galutinio sprendimo dėl V. Šimaičio statinių. Išklausome naujų argumentų, tikiuosi, kad artimiausiu metu priimsime vienokį ar kitokį sprendimą“, – „Palangos tiltui“ sakė Giedrius Danėlius, Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras.
Bet pasirašytame rašte V. Šimaičiui jis nurodė, kodėl prokuratūra nesutinka su taikos sutartimi.
Tarp išvardintų tariamų pažeidimų – ir didesnis nei numatyta generaliniame plane pastatų aukštingumas ir intensyvumas, nurodo, kad patvirtinti detalieji žemės planai prieštarauja Palangos savivaldybės galiojančiam teritorijos bendrajam planui.
Palangos miesto savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Korsakas įsitikinęs, kad „anksčiau ar vėliau“ taikos sutartis bus pasirašyta.
„Juk pagal Statybos įstatymą net visai nelegalias statybas galima įteisinti, o čia yra dokumentai“, – sakė V. Korsakas.
 

Jūsų komentaras:

jonas 2012-10-22 21:25 (IP: 86.100.75.88)
Vaidai, laikykis

Taip pat skaitykite

Iš lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorės pareigų Savivaldybės atleista Ilona Milkontė Savivaldybei pasiūlė teismus pasiekusį jos atleidimą baigti taikos sutartimi, tačiau nesulaukusi iš Savivaldybės galvos linktelėjimo, vėl grįžo prie savo pirminių reikalavimų - iš Savivaldybės priteisti 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės...


Kaip „Palangos tiltą“ informavo antradienį Gediminas Valinevičius, šios savaitės antroje pusėje miesto komunalininkai paplūdimyje pastatys konteinerinius tualetus, prieš kuriuos buvo pasišiaušusi Statybų inspekcija. Tualetus buvo galima vėl statyti, kai Klaipėdos apygardos teismas įpareigojo Savivaldybę pertvarkyti inžinerinių statinių, pastatytų pagal...


Šiemet Palanga pradės rengti naujų objektų, pavyzdžiui, Jaunimo namų, techninius projektus, siekiant finansavimo jau parengtiems projektams, bus teikiamos paraiškos įvairiems fondams. 


Statybos džiugina gyventojus, taip pat puošia Palangą. Deja, gyvenančių šalia statybos, ypač sezono laiku – nedžiugina. Dulkės, triukšmas, cementovežiai, traktoriai, kurie neduoda ramybės nuo ankstyvo ryto. Nelengva net praeiti siaura S. Nėries gatve, o dar sunkiau įvažiuoti į savo kiemą. Kada užgriozdintas įvažiavimas, tai nemaloniai mus „džiugina“. Visa...


Vyriausybė, Palangos miesto savivaldybė, Kultūros departamentas, Statybų inspekcija ir Generalinė prokuratūra, susėdusios metų pradžioje prie bendro stalo aptarti „įstrigusių“ statybų Palangoje klausimo, sutarė dėl kompromisų ginčijamų statybų klausimais – palaikė premjero darbo grupės pateiktą pasiūlymą sudaryti taikos sutartis dėl statinių buvusių poilsio namų...


Trečiadienį, Nemirsetoje, buvo paskelbta europinius standartus atitinkančio kempingo statybų pradžia. Būsimųjų pastatų pamatų vietoje Palangos miesto meras Š. Vaitkus bei UAB „Klaipėdos apdaila“ direktorius M. Šlyžius įkasė kapsulę su laišku ateities kartoms.


Palanga vakar susilaukė dar vienos geros žinios – Vyriausybė palaikė premjero A. Kubiliaus  vadovaujamos darbo grupės siūlymą taikos sutartis sudaryti dėl statinių buvusių poilsio namų „Eglė“, „Kastytis“, „Neringa“ vietose, buvusio „Jūratės“ baseino vietoje ir statinių Šventosios gyvenvietės pietvakarinėje dalyje.


Palangai teks dar savaitę palaukti taikos sutarties dėl penkių pastatų statybos Palangoje. „Vyriausybė paprašė patikslinti taikos sutarties formuluotę. Kai kuriems Vyriausybės nariams ji netiko. Jau kitą savaitę rinksis Vyriausybė, sutvarkys formuluotę ir priims sprendimą. Įsitikinęs, kad bus priimtas Palangai palankus sprendimas, kurio labai ilgai laukėme ,“ – sakė...


Dėl buvusių miesto valdžių klūpinėjimų prieš kurhauzo bendrasavininką Gediminą Jacką buvo pažeisti miesto interesai. Prieš dešimtmetį Palangos apylinkės teismui nusprendus, kad G. Jackos žmonos Virginijos dalies kurhauzo kiemo statinių pardavimo-pirkimo sutartis su Alfredu Tiškevičiumi yra negaliojanti, savivaldybės tuometiniai klerkai snaudė, kai 2004-aisiais V....


Nors nauja savivaldybės valdžia trimituoja, kad paskelbs žūtbūtinį karą visiems apsileidėliams, nelegalios reklamos ir su valdžia nesuderintų statinių statytojams, bet pastariesiems tokie valdžios grasinantys šūksniai – nė motais. Kaip įsitikino „Palangos tiltas“, pačioje kurorto šerdyje, J. Basanavičiaus gatvėje, šią savaitę kyla mažiausiai trys statiniai, kurių statybos nėra palaiminęs...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius