Ramunė Paulikienė: „Dažnai pasijuntu ne akinių specialiste, o psichologe“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-09-01
Peržiūrėta
475
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ramunė Paulikienė: „Dažnai pasijuntu ne akinių specialiste, o psichologe“

Vytauto gatvėje įsikūrusios akinių parduotuvės savininkė Ramunė Paulikienė laukia miestiečių, kurie savo nosis nori „pabalnoti“ akiniais. Besaikis sėdėjimas prie kompiuterio, televizoriaus ekrano, tingėjimas namuose atlikti akių mankštą nulemia, kad akis sugadiname nepataisomai. „Aš mėgstu juokauti, jog pirmąją savo gyvenimo pusę savo sveikatą tik gadiname, vėlesniame amžiuje ją taisome“, - šypsosi moteris.

 

Susilaukia jaunesnių pirkėjų

Šiaulių universitete optometrijos studijas baigusi Ramunė kasdien sulaukia vis jaunesnių pirkėjų.

„Jauni žmonės sėdi valandų valandas prie kompiuterių, televizorių ekranų – gadinamos akys“, - sako verslininkė.

Anot jos, akinių verslas, kaip ir bet koks kitas verslas Palangoje, priklauso nuo oro.

„Jeigu lauke lyja, ar pirktumėte akinius nuo saulės?“ – retoriškai klausia moteris.

Būna, jog vyresnio amžiaus žmonės parduotuvėlėje užsibūna ir kelias valandas. Pasakoja apie savo gyvenimą, kaimynus, vaikus.

„Dažnai pasijuntu ne akinių specialiste, o psichologe“, - nusišypso palangiškė.

Vietiniams gyventojams, kuriais ji pasitiki, akinius parduoda ir išsimokėtinai.

„Per mėnesį, du ar tris jie išmoka visą akinių kainą. Jau geriau nusipirkti brangesnius kokybiškus akinius, negu pigius, bet žalojančius akis akinius“, - tvirtino ponia Ramunė.

Ji prisipažįsta, kad ne kartą už savo gerumą yra finansiškai nukentėjusi.

„Būna, jog nebeatgaunu pinigų už akinius. Tačiau po miestą ieškodama skolininko nebėgioju. Net neįsivaizduoju, kaip tokie žmonės vėliau gali džiaugtis tais akiniais“, - apie nesąžiningus pirkėjus kalbėjo parduotuvės savininkė.

 

Kaina ir kokybė žengia greta

Optikos salono savininkė įspėja, jog įsigiję nebrangius, dažniausiai gatvėje pardavinėjamus akinius nuo saulės žmonės rizikuoja susirgti nepagydoma akių liga.

 „Nebrangių, vos 10 ar 20 litų kainuojančių akinių galima rasti visuose Lietuvos miestuose. Jungtinėse Amerikos Valstijose taip pat gausu akinių nuo saulės, kurie kainuoja vos dolerį. Tačiau reikia nepamiršti, jog tokius akinius reikia naudoti saikingai. Jeigu juos užsidėsi vieną, du kartus – akims nieko blogo nenutiks, tačiau nuolatinis abejotinos kokybės akinių nešiojimas gali pridaryti milžiniškos žalos. Galbūt net netekti regos“, - pabrėžė pašnekovė.

Akinių su dioptrijomis rėmeliai šiame salone kainuoja nuo 45 iki 400 litų. Akinių nuo saulės kaina prasideda nuo 60 litų.

„Gatvėje pardavinėjamų akinių kokybės nesu tikrinusi. Neturiu prietaiso, kuris akiniuose matuoja žalingų saulės ultravioletinių spindulių (UV) pralaidumą. Visiems siūlau pirkti nors ir brangesnę, tačiau sertifikuotą prekę. Nesvarbu, tai būtų apranga ar akiniai“, - sakė optometrijos specialistė.

Renkantis akinius nuo saulės, ji pataria atkreipti dėmesį į dvi specialias žymas. Pirmiausia, ieškoti raidžių „CE“, kurios dažniausiai būna įspaustos ant akinių kojelės, šis ženklas nurodo, jog gaminys atitinka visus kokybės standartus.

Taip pat, anot jos, yra svarbi UV žyma, kuri parodo, kiek ultravioletinių saulės spindulių sulaiko akiniai.

„Reikėtų pirkti UV100 ar UV400 skaičiais pažymėtus akinius. Šie skaičiai reiškia, kad akiniai šimtu procentų apsaugo akis nuo kenksmingų spindulių“, - sako R. Paulikienė.

 

Akinių mados kinta

Akinius žmonės nešioja nuo seno. Mūsų senelių bei prosenelių anuomet nešioti akiniai dabar neretam sukelia juoką. Tačiau nereikia pamiršti, jog madinga yra tai, kas užmiršta sena.

„Vėl populiarėja akinių su dioptrijomis rėmų masyvumas. Dideli akinių stiklai uždengia beveik pusę veido. Būna, jog akinių rėmeliai lentynose prastovi metus, dvejus, tačiau užsukęs klientas su džiaugsmu juos nuperka bei sakosi seniai tokių ieškojęs“, - apie nenuspėjamas jaunimo akinių madas pasakojo R. Paulikienė.

„Ar kada pagalvojote, kad būti moksliuku madinga? Gal ir ne, tačiau moksliuko stilius užima vis tvirtesnes pozicijas. Tapti „moksliuku“ padeda akiniai, šiais laikais juos nešioja net tie, kurie nė neturi regėjimo problemų“, - šypsosi moteris.

Anot jos, vieni žmonės mėgsta akinius su plastmasiniais rėmais, kiti renkasi akinius tik metaliniais rėmeliais.

„Raudonos spalvos akinius perka žmonės, kurie nori išsiskirti iš minios. Perka ir plonus akinių rėmelius, kurie ant veido tampa lyg nematomi. Kiekvienas renkasi pagal savo stilių, savo asmenybę“, - sakė pašnekovė.

Ji sako, kad į optikos saloną ateina dažniausiai tie, kurie jau tiksliai žino, ko  nori.

Anot akinių specialistės, populiarėja ir saulės akiniai su dioptrijomis.

„Tačiau jų gamyba gali užtrukti ne vieną mėnesį“, - sakė Ramunė.

Jos optikos salone galima įsigyti ir žymių dizainerių akinių: Roberto Cavalli, Ralph Lauren, „Vogue“ ar „Prada“ mados namų akinių nuo saulės. Šių vardinių akinių kainos siekia ir 600 litų.

Akinių rėmelis atlieka ne tik svarbią atraminę funkciją, tai yra mechaniškai laiko akinių lęšius priešais akis, bet ir formuoja pagrindinį estetinį akinių vaizdą, suteikdami jų nešiotojui išskirtinumo, solidumo ar žaismingumo.

 

Kontaktiniai lęšiai – populiarūs

Kontaktiniai lęšiai, kurie prieš dešimtmetį Lietuvoje buvo naujiena, dabar, anot pašnekovės, tapo varžovu akiniams su dioptrijomis.

„85-90 procentų žmonių, kuriems reikia koreguoti regėjimą, galėtų nešioti kontaktinius lęšius. Pagrindinis lęšių tikslas – užtikrinti akių sveikatą. Mano optikos centre kontaktinių lęšių nuperkama beveik tiek pat, kiek ir akinių su dioptrijomis. Tai – lygiaverčiai konkurentai. Žmonės juos mėgsta dėl to, jog kitaip negu akiniai, kontaktiniai lęšiai nespaudžia nosies, nekrenta, nelūžta. Kartais akiniai tiesiog nepatogu – lyjant, sningant, sportuojant, šokant. Svarbiausia, vakare, prieš einant miegoti, juos išsiimti bei patalpinti juos į lęšių įdėklą kartu su specialiu skysčiu“, - pabrėžė akinių parduotuvės savininkė.

O ar lengva juos įsidėti?

„Mokslinės studijos atskleidė, kad vaikai puikiai išmoksta įsidėti bei prižiūrėti kontaktinius lęšius. Jie tai daro net geriau negu suaugusieji, nes vaikų pirštai miklesni, o motyvacija nenešioti akinių – didesnė. Todėl kontaktinius lęšius nešioti gali ir aštuonerių metų sulaukę vaikai. Per dešimt metų Lietuvoje kontaktiniai lęšiai rinkoje įsitvirtino ir kaip gydomieji lęšiai, kuriuos nešiojant galima pagreitinti kai kurių akių ligų gydymą: trumparegystę, toliaregystę, astigmatizmą. Žvairuojantiems paaugliams kontaktiniai lęšiai gali labiau nei akiniai ištiesinti akis“, - dalijosi žiniomis R. Paulikienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dar nepasiskiepiję nuo COVID-19 ligos 75 metų ir vyresni Palangos miesto savivaldybės gyventojai turi galimybę tai padaryti ne tik sveikatos priežiūros įstaigose, bet ir, esant poreikiui, – savo namuose.


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


„Norfos mažmena“, valdanti šalyje prekybos centrų grandinę „Norfa“, artimiausiu metu įžengs ir į Palangą. „Norfa“ parduotuvė iškils Bangų g., prie parduotuvės „Senukai“, kur „Norfa“ yra iš Savivaldybės ir Nacionalinės žemės tarnybos įsigijusi sklypą, kurio nepavyko ilgai parduoti. PT žiniomis, „Norfa“...


Praėjusio penktadienio vakarą viena už kitą stilingesnės poros ir orūs svečiai skubėjo į Žibininkuose įsikūrusį HBH jaudinančiai progai paminėti – į vieno didžiausių šalyje pramogų komplekso savininkės Rados Matulevičienės knygos „Lietuviški receptai pagal Radą“ pristatymą.


Tradiciniame ketvirtajame praėjusių metų gruodį Palangos moterų klubo „Lions“ surengtame labdaros vakare „Sapnuok baltai“, kuriame rinktos lėšos palangiškių šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, svečiai buvo itin dosnūs: paaukota apie 10 tūkst. Lt. Dosnių aukotojų ir „Lions“ moterų dėka Deividas Kavalskis ir jo mama gali gyventi savo...


„Tikrai neįsivaizduoju savo gyvenimo be Palangos ir jūros. Bent jau paskutinį dvidešimtmetį – tai tikrai“, – sužinojęs mūsų pokalbio temą patvirtina visų laikų Lietuvos šlagerių karalius maestro Stasys Povilaitis, kitąmet minėsiantis savo penkiasdešimtmetį scenoje. Ir priduria, kad jau nuo kovo mėnesio prasidės jo jubiliejinių koncertų turas po...


Vytauto gatvėje įsikūrusios akinių parduotuvės savininkė Ramunė Paulikienė laukia miestiečių, kurie savo nosis nori „pabalnoti“ akiniais. Besaikis sėdėjimas prie kompiuterio, televizoriaus ekrano, tingėjimas namuose atlikti akių mankštą nulemia, kad akis sugadiname nepataisomai. „Aš mėgstu juokauti, jog pirmąją savo gyvenimo pusę savo sveikatą tik gadiname...


Alvydo Katkausko, naujojo Palangos policijos komisariato viršininko, karštą vasaros pavakarę po darbo brendančio į jūrą nepamatysite. Viršininkas sako, kad nėra labai didelis saulės mėgėjas, bet tikina, kad, tapęs kurorto policijos vadovu, nors ir nesikels gyventi į kurortą, jame praleis labai daug laiko. Net po oficialių darbo valandų. „Jeigu eidamas J. Basanavičiaus gatve susidursiu su...


Kada imame labiau kreipti dėmesį į savo sveikatą, savo savijautą, į tai, kuo gyvename? Tikriausiai dažnas atsakytų, jog susidūrus su liga, kuomet sunkiai priežastį bei jos gydymo būdą randa net gydytojai. Palangiškė Valerija Jonušaitė papasakojo, jog visapusiškai pakeitė savo gyvenimą sulaukusi 40 metų, kuomet jai operavo įgimtą nesveiką inkstą. Paaiškėjo, jog jai pavyko pasirinkti...


Net ir pliaupiantis lietus nesutrukdė žmonėms praėjusį sekmadienį išsirikiavus laukti eilėje prie  Pramogų ir poilsio komplekso HBH „Juozo alus“, mat tądien ten svečiavosi stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas. Ten jis pristatė biografinę knygą „Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies“, kurią parašė Andrius Guginis. Stipriausias...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius