„Ramybėje“ – E.Sūdžiūtės „Foto/sintezė“

Menotyrininkė Ernesta Šimkienė, 2013-04-08
Peržiūrėta
1690
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

E.Sūdžiūtė. Po lietaus (Akvarelė).
E.Sūdžiūtė. Po lietaus (Akvarelė).

Balandžio 12d., 18 val. „Ramybės galerijoje“ atidaroma vienos geriausių akvarelisčių Lietuvoje Editos Sūdžiūtė akvarelės ir fotografijų paroda „Foto/sintezė”.
Sujungusi, rodosi, nederančias akvarelės ir fotografijos technikas, Edita atranda meninės kalbos vientisumą, kai svarbiausiu šūksniu tampa idėja, o ne priemonė. Ji kviečia panirti į intymią erdvę tarp šviesos ir šešėlio, tarp objekto ir plokštumos. Žvilgsnis jautriai slysta aplinkos detalių paviršiais, perauga į formas ir jų virsmus, ir nejučia apsistoja virpančiose jų santykių būsenose kažkur TARP…
Editos pasaulio suvokime daug įsiklausymo, jautrumo ir elegancijos. Nuosaikus minimalizmas netikėtai dera su formų monumentalumu bei faktūriniais sprendimais. Tvyrantis šilto oro sluoksnis santūraus kolorito darbuose alsuoja pagarba žemei ir jos dovanoms. Augimo ir virsmo procesas įsupamas į nematomus, bet juntamus paslapties šydus, kuomet iš nežinios, nebūties išsiveržia konkretūs atpažįstami pavidalai. Būtent čia išryškėja Editos akvarelių augalinių transformacijų ir fotografinių šešėlių paralelės.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje liepos 3 d. (pirmadienį) 17 val. atidaroma  paroda   kviečia susipažinti su dar vienos pamirštos asmenybės, mažai tyrinėtos tarpukario Lietuvos menininkės  Veronikos Šleivytės (1906–1998) kūrybinio palikimo dalimi – jos  fotografijomis . 


Palangos gimtadienio akimirkos. Šventinio koncerto foto akimirkos

"Palangos tilto" informacija, 2023 04 08 | Rubrika: Miestas

Palangos gimtadienio akimirkos. Šventinis koncerto foto akimirkos. Aldo Kazlausko nuotraukos


Šeštadienį, rugsėjo 4 dieną, 18 val. „Ramybės“ galerijoje Palangoje atidaroma menininkių Editos Sabockytės-Skudienės ir Alevtinos Ščepanovos paroda „Sukurta planetoje Žemė“.


Rugpjūčio 11 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje atidaroma Tado Kazakevičiaus fotografijų parodą „Tai, ko nebebus“. Lankytojų antplūdžio sulaukusi paroda jau buvo surengta Vilniuje ir Panevėžyje, o dabar ją galės išvysti Palangos gyventojai ir šio kurortinio miesto svečiai.


Gruodžio 6 d. 16 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma jaunos menininkės Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis“.


Minint Paryžiuje gyvenančio lietuvių skulptorius Adomo Stanislovo Raudžio-Samogits 80-mečio sukaktį, balandžio 29 d. 17 val. „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma paroda „Sugrįžimas į tėviškę“. Į atidarymą atvyks ir autorius. Paroda bus eksponuojama iki gegužės 20 d.


Fotografija Palangoje turi gilias tradicijas, kuriai pamatus klojo ir buvusios I-osios vidurinės – dabartinės Senosios gimnazijos – foto-kino būrelis. Daug metų jam vadovavęs mokytojas Algimantas Želvys gimnazijos 90 metų jubiliejaus metu sakė, jog visi metai, kai jis vadovavo būreliui ir mokė fotografijos paslapčių jaunuosius fotografus, buvę puikūs. „Palangos...


Fotografija Palangoje turi gilias tradicijas, kuriai pamatus klojo ir buvusios I-osios vidurinės – dabartinės Senosios gimnazijos – foto-kino būrelis. Daug metų jam vadovavęs mokytojas Algimantas Želvys gimnazijos 90 metų jubiliejuje sakė, jog visi metai, kai jis vadovavo būreliui ir mokė fotografijos paslapčių jaunuosius fotografus, buvę puikūs. „Palangos tilto“...


„Čia nėra nieko atsitiktinio, ir šios dvi technikos ne veltui susietos. Ieškokite sąsajų, jų yra daug. O tai, ką matote, išskaidyti ir vėl susieti galima taip: foto / sintezė / fotosintezė“, – penktadienio vakarą, į stogą intensyviai barbenant pirmajam tikram pavasario lietui, „Ramybės“ galerijoje atidarydama savo akvarelės ir fotografijos...


„Ramybėje“ – E.Sūdžiūtės „Foto/sintezė“

Menotyrininkė Ernesta Šimkienė, 2013 04 08 | Rubrika: Kultūra

Balandžio 12d., 18 val. „Ramybės galerijoje“ atidaroma vienos geriausių akvarelisčių Lietuvoje Editos Sūdžiūtė akvarelės ir fotografijų paroda „Foto/sintezė”.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius