„Ramybės“ galerijoje – debesys, gelmės ir perlai

Palangos tiltas, 2022-07-07
Peržiūrėta
1240
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Galerijos lankytojų laukia K. Lazauskaitės, I. Marcinkevičienės ir N. Žukauskaitės naujausi kūriniai.
Galerijos lankytojų laukia K. Lazauskaitės, I. Marcinkevičienės ir N. Žukauskaitės naujausi kūriniai.

„Ramybės“ galerija Palangoje kviečia susipažinti su trijų menininkių kūryba: iki liepos 20 d. meną mylinčių palangiškių ir kurorto svečių laukia Neringos Žukauskaitės personalinė grafikos paroda „Kiekvienas turi savo debesį”, dizainerės ir tarpdisciplininių menų autorės Indros Marcinkevičienės paroda „Pasinerk į savo gelmes“ ir juvelyrės Karinos Lazauskiatės šiuolaikinės juvelyrikos paroda „Perlamutras“.

Debesų grafika

Grafikė Neringa Žukauskaitė kuria senosiomis grafikos technikomis, raižo medį ir linoleumą, rankomis spaudžia ant popieriaus ir drobės. Daugiasluoksniai, gilūs ir kartu subtilūs jos darbai dažnai primena tapybą, persidengiančią subtilių spalvų sluoksniais. Kurdama klasikinėmis grafikos technikomis, menininkė išgauna modernų ir naują požiūrį į grafiką, derindama daugiasluoksniškumą su tuščiomis erdvėmis, pauzėmis ir lengva monotipijos linija.

Medžio ir lino raižinių parodą „Kiekvienas turi savo debesį” sukūrė specialiai „Ramybės“ galerijai Ekspozicija sudarytą iš 8 apvalių drobių ciklų, kur kartojama ta pati figūra erdvėje ant sau priklausančio debesies. Pasak autorės, tai – lyg pasirinkimų simboliai tarp asmeninio privatumo ribų ir supančios aplinkos įtakų.

„Debesys – tai lyg skirtingos mūsų patirtys ir mąstymo modeliai, kuriuos pasirenkame, kurie mus laiko ant šios žemės arba neša erdvėje. Nors ir esame savo erdvėje – ant savo debesies – mes kaip sąveikų tinkle: esam įpainioti į socialinę aplinką, santykius ir nuomones. Aplinka mus verčia apmastyti savo pasirinkimus, persvarstyti savo vietą ir vertę, apmąstyti sąveiką tarp žmonių neperžengiant kito privatumo ribų. Visos šios temos itin aktualios ir jautrios šių dienų aktualijų kontekste: kaip nepasiklysti, neprarasti savo asmenybės ir individualumo šiame nesaugiame ir neapibrėžtame pasaulyje“, – savo parodą pristato N. Žukauskaitė.

Ryškiaspalvės gelmės

Indra Marcinkevičiene, anksčiau užsitikrinusi originalios bei už kūrybiškumą nuolat įvertinamos dizainerės vardą, jau kuris laikas dirba tarpdisciplininių  menų srityje ir jau sulakė pripažinimo – jos kūryba atpažįstama, bet vis naujai nustebinanti. 

Menininkė renkasi simbolių, metaforų meninę kalbą ir poziciją drąsiai reikti savo nuomonę. I. Marcinkevičienės kūryboje dera  žaismė ir  patirtis,  kultūrinis-istorinis  ir asmeninis  kontekstai,  meistryste ir eksperimentavimas.

Menininkė yra tikra ,,rėkiančių“ spalvų meistrė, gebanti jas pažaboti, paversti skoningais, kartais –  nuotaikingais, o kai reikia – ir liūdesį išreiškiančiais deriniais. Kūriniuose ji naudoja plačią rnedžiagų paletę (spauda, tekstilė, porolonas, keramika, veidrodinės detalės, metalas bei medis, etc.), taip pat dažnai naudoja ,,firminius“ tekstilinius kūgius, kurie suteikia dinamikos, reljefo.

Skvarbus I. Marcinkevičienės žvilgsnis ir nenuginčijama meistrystė leidžia jai laisvai ir įtaigiai nagrinėti žmonių santykius ir perteikti savo įžvalgas ironiškais, įsimintinais įvaizdžiais: prisijaukindama vieną ar kitą motyvą ir juo varijuodama atskleidžia neišsemiamą savo originalumą, savitą ir mąslią  pasaulėžiūrą. Visa tai atsispindi ir parodoje „Pasinerk į savo gelmes“. 

Perlai ir perlamutras

Šiuolaikinės meninės juvelyrikos autorė Karina Lazauskaitė į juvelyrikos pasaulį įžengė prieš daugiau nei dešimtmetį – ketvirtame dizaino kurse Vilniaus dailės akademijoje, kai bakalauriniam darbui pasirinko kurti besitransformuojančius papuošalus. Po studijų mergina išvyko į Londoną, kur lankė juvelyrikos kursus pas Karolą Torko, Masako Yamaguchi, vėliau du mėnesius stažavosi Vokietijoje.

2013-ųjų lapkritį atidarydama pirmąją savo juvelyrikos parodą K. Lazauskaitė sakė kurianti papuošalus moterims, besidominčioms savimi ir pasauliu, nebijančioms netikėtų sprendimų – įdomesnės juvelyrikos, kuri nėra standartinė ir masinės gamybos.

Savo kurtuose darbuose naudojusi sidabrą, žalvarį, natūralius ir nenatūralius akmenis, plastiką ir emalį – kuo įvairesnę techniką ir medžiagas, – parodoje „perlamutras“ juvelyrė kviečia atrasti būtent perlamutrą. Ši medžiaga menininkę domina nuo pat juvelyrikos kūrimo pradžios.

„Visai intuityviai pasirinkta medžiaga išliko aktuali ir vis stipriau koreliuoja su dabartimi, – prisipažino K. Lazauskaitė. – Svarbi ne tik estetinė, svarbiausia pati medžiagos savybių kaip gamtos reiškinių prigimtis. „Ramybės“ galerijoje pristatoma kolekcija šviesi ir optimistiška, apie vaisingumą ir žydėjimą, apie perlą ir perlamutrą“.

 

„Ramybės“ galerijos informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Ramybės“ galerija Palangoje kviečia susipažinti su trijų menininkių kūryba.


Šeštadienį, rugsėjo 4 dieną, 18 val. „Ramybės“ galerijoje Palangoje atidaroma menininkių Editos Sabockytės-Skudienės ir Alevtinos Ščepanovos paroda „Sukurta planetoje Žemė“.


„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.


Nuo birželio 17 dienos „Ramybės“ galerijoje Palangoje savo parodas pristato trys menininkai: šiuolaikinę autorinę juvelyriką kurianti Ramunė Jundaitė Misevičienė kviečia į parodą „Sugrįžimai“, naujausius tapybos darbus eksponuojantis Gintas Banys – į „Limpa“, o jaunosios kartos tapytoja Jūratė Girdvainis – į parodą „Skėtis“. 


Baisesnių išgyvenimų vargu ar galima patirti, kokių išgyveno mažeikiškių Rūtos ir Aurio Vaišvilų šeima, po visų negandų ramybės užuovėją dabar atrandanti Palangoje. Šių metų vasarį su devynių mėnesių dukryte Saule ir vos dvejus metus perkopusiu sūnumi Jūru išvažiavusi šeimos automobiliu iš namų Mažeikiuose, per galinio vaizdo...


Minint Paryžiuje gyvenančio lietuvių skulptorius Adomo Stanislovo Raudžio-Samogits 80-mečio sukaktį, balandžio 29 d. 17 val. „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma paroda „Sugrįžimas į tėviškę“. Į atidarymą atvyks ir autorius. Paroda bus eksponuojama iki gegužės 20 d.


Virš A. Mončio namų-muziejaus tvenkiasi debesys

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 09 08 | Rubrika: Miestas

Virš Antano Mončio namų-muziejaus, kurių įkūrimo penkioliktosios metinės minėtos šią liepą, tvenkiasi debesys, grasinantys visai šio Palangos kultūros židinio veiklai. Beveik visą vasarą viena iš muziejaus steigėjų – Palangos miesto savivaldybės administracija susirašinėja su Klaipėdos apygardos prokuratūra, į kurios Viešojo intereso gynimo...


„Gamantos“ galerijoje – „7 atspindžiai“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 05 | Rubrika: Kultūra

Paskutiniąją balandžio savaitę Palangoje, viešbutyje „Gamanta“ susibūrę į tapybos simpoziumą kūrė septyni Lietuvos dailininkai, plenere sukurtuosius darbus pristatę antradienį, balandžio 29 dieną, „Gamantos“ galerijoje atidarytoje parodoje „7 atspindžiai“.


Fotografijose - Raudonosios jūros gelmės

Alfredas PUMPULIS, 2011 11 23 | Rubrika: Kultūra

„Fotografas, operatorius, tiesiog nuostabus žmogus – Gintaras Baškys“, - tokiais žodžiais buvo pristatytas fotografas Gintaras Baškys trečią kartą vykstančioje fotografijos parodoje „Tarp 18 ir... 38 metrų“. Šiemet fotomenininko paroda buvo atidaryta „Žilvino“ poilsio namuose.


Joga moko kūno atpalaidavimo, ištvermės, vidinės ramybės. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Jogos užsiėmimai jau kuris laikas vyksta ir mūsų mieste. Jogos mokytoja Audronė Pašilytė „Palangos tiltui“ sakė, jog svarbiausia atrasti ryšį tarp fizinio kūno, amžinosios mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius