„Ramybės“ galerijoje – fotografija, juvelyrika ir prancūzų ekspresionistai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2019-08-06
Peržiūrėta
2388
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paskutinį liepos savaitgalį „Ramybės“ galerijoje atidarytos trys išskirtinės parodos. Meno gurmanams suteikta išskirtinė galimybė išvysti šiuolaikinių prancūzų ekspresionistų tapybos ir skulptūros ekspoziciją, naujausią papuošalų kolekciją pristato juvelyras Vidas Gaižauskas, fotografijų parodą eksponuoja režisierius Gintaras Kudaba.

Šiuolaikinis prancūzų ekspresionizmas
Didžiausios „Ramybės“ galerijos erdvės atiduotos „Menų tilto“ galerijos pristatomai „Šiuolaikinio prancūzų ekspresionizmo“ parodai.
Parodos atidarymo metu „Menų tilto“ galerijos vadovas Edvidas Žukas pabrėžė, jog tie, kas apsilankė ar dar apsilankys parodoje „Šiuolaikinis prancūzų ekspresionizmas“ turi išskirtinę galimybę susipažinti su tokiomis prancūzų ekspresionizmo legendomis bei užsienio menininkais, kuriančiais Prancūzijoje, kaip Nicolas Gasiorowski, Serge Labégorre, Niyaz Nayafov, Manu Rich, Robert Sobociński, Gérard Stricher.
Parodoje eksponuojamuose tapybos ir skulptūros darbuose dominuoja gaivališka energija, emocingi potėpiai, tragizmas ir pažeidžiamumas, o tuo pačiu stiprybė ir nuolatinė žmogaus egzistencinė kova.
„Ryškios, išraiškingos formos, personažų siluetai, kraštovaizdžių fragmentai, spalvų kontrastai – tai ženklų visuma, padėsianti mums susipažinti su menininkų vidiniu pasauliu ir jų išorinio pasaulio suvokimu“,- sakė E. Žukas.

Juvelyrikos akcentai
„Ramybės“ galerijos Baltojoje salėje naujausią savo išskirtinės stilistikos, lietuviško subtilumo įkvėptą ir ispaniška aistra gyvenimui spinduliuojančią kolekciją pristato juvelyras Vaidas Gaižauskas, parodos atidaryme metu surengęs ir paties pagamintų ispaniškų patiekalų degustaciją.
Mažame Molėtų miestelyje gimęs, jau nuo pat vaikystes žinojo, kad eis senelio pramintu keliu, dirbs su metalu. Nuo mažų dienų jis žavėjosi menu ir kūryba, augdamas ir bręsdamas išbandė įvairiausias technikas – nuo medžio drožybos, tapybos aliejumi iki metalo plastikos. Kūrėjas ir dabar vis dar kartais paima į rankas teptuką, bet tikroji jo aistra yra juvelyrika.
„Juvelyrika, maistas ir piešimas yra mano gyvenimo aistros - tai, kas mane atpalaiduoja po sunkios darbo dienos. Dievinu skanų maistą ir mėgstu ji gaminti. Ypač patinka gaminti svečiam. Į maisto gamybą žiūriu kaip į kūrybą. Juvelyrika iš hobio tapo darbu, tad po darbo atsipučiu kitais būdais, kas matosi ir ant mano figūros“,- juokavo juvelyras.
Pasak V. Gaižausko, kaip ir juvelyrikoje, taip ir maisto gamyboje akcentai yra labai svarbūs: „Kartais būtent jie lemia kūrinio pasisekimą. Todėl parodą pavadinau „Akcentai“.

„Tu – peizažo dalis“

„Kažkam tu dangus! Gal saulė.... medis. Kitiems - peizažo dalis. Ir net jei tu lietus - be tavęs nebūtų viso šio grožio“,- taip fotografijų parodą „Tu – peizažo dalis“, kuri eksponuojama viloje „Ramybė“, pristato pats jos autorius režisierius Gintaras Kudaba.
„Fotografija man kalbėjimosi būdas. Kartais juk stinga žodžių? Manau, todėl žmonės dainuoja, šoka, tapo paveikslus ir dar daro begales kitų dalykų. Šioje parodoje - skirtingos nuotaikos. Ir nors tarp eksponuojamų darbų nesunkiai rasite apsiniaukusį rudenį, vis tik žiemos arba mirties čia nėra. Viltis išlieka“,- pasakoja G. Kudaba.
Ir priduria: „Dabar dažnai fotografuoju tai, ko nėra: man patinka stebėti kaip saulės spindulys, palietęs žemę, virsta žalia žole, man patinka fotografuoti svajones. Kodėl pusamžis vyras vis dar svajoja? Na, gal nėra ko stebėtis, juk jūs irgi klausote muzikos, lankote spektaklius, parodas. Žmonėms svajoti patinka.“

„Ramybės“ galerijos informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Ramybės“ galerija Palangoje tęsia vasaros parodų ciklą.


Vasaros sezoną pradedanti „Ramybės“ galerija šįvakar, birželio 10-ąją, 18.00 val. kviečia į pirmojo šiais metais ciklo, tradiciškai apjungsiančio tris parodas, atidarymą.


Paskutinį liepos savaitgalį „Ramybės“ galerijoje atidarytos trys išskirtinės parodos. Meno gurmanams suteikta išskirtinė galimybė išvysti šiuolaikinių prancūzų ekspresionistų tapybos ir skulptūros ekspoziciją, naujausią papuošalų kolekciją pristato juvelyras Vidas Gaižauskas, fotografijų parodą eksponuoja režisierius Gintaras Kudaba.


Trylikametė Jorė iš Palangos prancūzų kalbos žiniomis nušluostė nosį prestižinių Lietuvos licėjų ir mokyklų ugdytiniams.Kovo pradžioje Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos septintokė iš Kaune vykusio prancūzų kalbos konkurso-olimpiados „Je parle français et toi?" parsivežė II-ojo laipsnio diplomą, liudijantį, kad ši jaunoji...


Baisesnių išgyvenimų vargu ar galima patirti, kokių išgyveno mažeikiškių Rūtos ir Aurio Vaišvilų šeima, po visų negandų ramybės užuovėją dabar atrandanti Palangoje. Šių metų vasarį su devynių mėnesių dukryte Saule ir vos dvejus metus perkopusiu sūnumi Jūru išvažiavusi šeimos automobiliu iš namų Mažeikiuose, per galinio vaizdo...


Rugsėjo 20 d., penktadienį, 19 val., „Ramybės“ kultūros centre Palangoje įvyks lietuvių ir prancūzų aktorių bendro spektaklio pagal Antono P. Čechovo pjesę „Ivanovas“ premjera. Spektaklyje vaidins šeši CREARC Grenoblio Mažojo teatro aktoriai ir septyni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) II vaidybos magistrantų kurso studentai. Spektaklį...


„Ramybėje“ – I. Žukauskytės juvelyrika „Debesų atspindy“

„Palangos tilto” informacija, 2013 08 01 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį „Ramybės“ galerijoje atidaryta Irenos Žukauskytės juvelyrikos paroda „Debesų atspindy“. Gan simboliška, jog paroda atidaryta kartu su garsiojo Prano Gailiaus paroda „Rožės Palangai“ – žymusis Prancūzijoje gyvenantis tapytojas kilęs iš to paties krašto, kaip ir juvelyrė.


Palanga fotografijoje – fotografija Palangoje nuo 1870 m.  1

Adas SENDRAUSKAS, „FotobienalėLT” prezidentas, 2013 04 11 | Rubrika: Kultūra

Palanga fotografijoje – fotografija Palangoje nuo 1870 m. Asociacijos „FotobienalėLT” projektą remia Lietuvos kultūros rėmimo fondas  


Joga moko kūno atpalaidavimo, ištvermės, vidinės ramybės. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Jogos užsiėmimai jau kuris laikas vyksta ir mūsų mieste. Jogos mokytoja Audronė Pašilytė „Palangos tiltui“ sakė, jog svarbiausia atrasti ryšį tarp fizinio kūno, amžinosios mūsų...


Renginys ,,Kinijos Liaudies Respublikos poezija, fotografija ir kinofilmai Palangoje 2010“, skirtas KLR 60-mečiui paminėti ir Kinų Naujiesiems metams pasitikti 2010 m. vasario 12 d.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius