„Ramybėje“ – I. Žukauskytės juvelyrika „Debesų atspindy“

„Palangos tilto” informacija, 2013-08-01
Peržiūrėta
1682
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

P. Gailius, I. Žukauskytė ir D. Dronseikienė galerijoje „Ramybė“ prie juvelyrės sukurtų papuošalų. / Andrei Mitskevich nuotr.
P. Gailius, I. Žukauskytė ir D. Dronseikienė galerijoje „Ramybė“ prie juvelyrės sukurtų papuošalų. / Andrei Mitskevich nuotr.

Penktadienį „Ramybės“ galerijoje atidaryta Irenos Žukauskytės juvelyrikos paroda „Debesų atspindy“. Gan simboliška, jog paroda atidaryta kartu su garsiojo Prano Gailiaus paroda „Rožės Palangai“ – žymusis Prancūzijoje gyvenantis tapytojas kilęs iš to paties krašto, kaip ir juvelyrė.
I. Žukauskytės parodoje eksponuojami autoriniai, vienetiniai 2013 metais sukurti menininkės kūriniai: segės, apyrankės, vėriniai bei žiedai.
Galerijoje buvo pristatyta vientisa ekspozicija, kurios pagrindiniu akcentu tapo Agotos duonelė. Juvelyrė šios šventintos duonos, saugodavusios nuo gaisro, padėdavusios nuo ligų ir nešdavusios sėkmę keliaujantiems gabalėlius įdėjo ir į dalį savo sukurtų papuošalų. Tad ši paroda – apie artimus ryšius, prisiminimus ir tradiciją. Tradicinės ir papuošalų medžiagos bei formos.
Papuošalai sukurti iš tradicinių medžiagų: rago, sidabro ir gintaro. Natūraliai šviesus ragas, specialiai baltintas sidabras ir šviesus gintaras – tai šviesios, baltos medžiagos. Jas menininkė pasirinko sąmoningai, atsižvelgdama į subtilią, šventumu ir meile dvelkiančią parodos temą. Lietuviškai tradicijai artimos ir augalinės papuošalų formos, kurių pagrindiniai motyvai – lelijų, aguonų ir trapių katiliukų žiedai. Apibendrintas, ramias formas autorė derina su smulkiais dekoro elementais.
1995 metais baigusi juvelyrikos studijas Telšiuose, o 2005 metais – vitražo specialybės studijas Vilniaus dailės akademijoje, jau 15 metų kurianti juvelyrikos srityje menininkė, kurios braižas pasižymi subtiliomis, gamtinėmis formomis bei dažniausiai naudojamomis natūraliomis medžiagomis, apie save ir savo parodą sako: „Gimiau ir užaugau Tirkšliuose (Mažeikių raj.) Mano tėviškės sodyba pačiam miestelio pakrašty. Daržo gale prasideda paslaptingų laukų, kvepiančių medumi pievų platybės.
Tėvas, amžiną jam atilsį, priekaištaudamas yra sakęs: „Esi laukų vaikas“.
Pievų platybės man buvo viskas. Aš iš jų tiesiog negrįždavau. Svaigindavo gėlių žiedų – aguonų, ramunių, katiliukų (taip juos vadindavom), į saują surinktų žemuogių kvapas, kuokštai žolės, už kurių vis užkliūdavo kojos, užburdavo ant smilgų ropinėjantys ar besisupantys vabalai, nusidriekusios voratinklių gijos. Dar ir dabar pievas matau mažo vaiko akimis. Juk mažam vaikui tai begaliniai plotai, viskas šimtą ar net tūkstantį kartų plačiau, aukščiau, balčiau..
Mėgdavau gulėti vėjo šiurenamoje žolėje ir žiūrėti į dangų. Jame atrasdavau pievų gėles, ropinėjančius vabalus, minkštas ir įstabiai baltas aveles.
Viskas persipynę, pievos kvapai susimaišę dangaus skliaute pasiklydusiuose debesyse.
Dangaus ir pievos visuma...
Visa tai įaugo giliai į širdį ir subrendo joje begaliniu noru (darbuose) atgaivinti pievą, gyvenančią debesyse..“

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos koncertų salė visuomenei atveria unikalią ekspoziciją – ketvirtadienio popietę čia atidaryta Lietuvos estrados legendai Stasiui Povilaičiui skirta paroda. 


Palangos miesto savivaldybės II aukšto fojė ketvirtadienį atidaryta palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“. Tai – tradicinis renginių ciklo „Palangos dienos“ renginys, bendrai veiklai suburiantis ne profesionalius menininkus, o kūrybinių gabumų turinčius paprastus kurorto gyventojus.


„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Gintaro muziejuje atidaryta Žulkų paroda „RETRO per SPEKTYVA“

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus paskutinę lapkričio dieną Palangos gintaro muziejuje atidarė Palangos tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų kūrybos parodą „RETRO per SPEKTYVA“, kuri veiks iki 2019 m. gegužės 12 d.


Paskutinį vasaros mėnesį „Ramybės“ galerija pasitiko trimis parodomis. Abstrakčiosios tapybos ir grafikos mėgėjai čia gali pasigėrėti autorine dailininko Ramūno Čeponio paroda, juvelyrikos vertintojams pristatomos Beno Staškausko (S’j) inovatyvių technologijų ir neįprastų formų juvelyrikos paroda „Under The Skin / Po oda” bei Vaido Gaižausko „Netikėti...


Minint Paryžiuje gyvenančio lietuvių skulptorius Adomo Stanislovo Raudžio-Samogits 80-mečio sukaktį, balandžio 29 d. 17 val. „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma paroda „Sugrįžimas į tėviškę“. Į atidarymą atvyks ir autorius. Paroda bus eksponuojama iki gegužės 20 d.


Šeštadienį Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje – kultūros ir informacijos saloje, drauge su naujuoju, 49-uoju sezonu, atidaryta grupės „Devyni vėjai“ tapybos paroda „Akimirkos 2“. Ekspozicijoje pristatomi dvylikos skirtingų autorių aliejinės tapybos darbai. Dalis paveikslų – dar kvepiantys dažais...


„Moste“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda  1

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2013 12 02 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda.


„Ramybėje“ – I. Žukauskytės juvelyrika „Debesų atspindy“

„Palangos tilto” informacija, 2013 08 01 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį „Ramybės“ galerijoje atidaryta Irenos Žukauskytės juvelyrikos paroda „Debesų atspindy“. Gan simboliška, jog paroda atidaryta kartu su garsiojo Prano Gailiaus paroda „Rožės Palangai“ – žymusis Prancūzijoje gyvenantis tapytojas kilęs iš to paties krašto, kaip ir juvelyrė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius