„Ramybės“ galerijoje – trys tapybos bei juvelyrikos parodos

Palangos tiltas, 2018-08-04
Peržiūrėta
2165
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ramybės“ galerijoje – trys tapybos bei juvelyrikos parodos

Paskutinį vasaros mėnesį „Ramybės“ galerija pasitiko trimis parodomis. Abstrakčiosios tapybos ir grafikos mėgėjai čia gali pasigėrėti autorine dailininko Ramūno Čeponio paroda, juvelyrikos vertintojams pristatomos Beno Staškausko (S’j) inovatyvių technologijų ir neįprastų formų juvelyrikos paroda „Under The Skin / Po oda” bei Vaido Gaižausko „Netikėti posūkiai“.

Realizmo ir iškalbingumo derinys
Ryškus viduriniosios kartos lietuvių abstrakčiosios tapybos ir grafikos atstovas Ramūnas Čeponis, šiais metais švenčiantis 60-ies metų jubiliejų, savo kūrybą pristato keletoje autorinių parodų, eksponuojamų įvairiose Lietuvos galerijose.
„Rinkdamas darbus ekspozicijai „Ramybės“ galerijoje atsižvelgiau į pačią jos erdvę. Tad tikrai galima teigti, jog tokios parodos kitose galerijose neišvysite“, – parodos atidarymo metu intrigavo dailininkas.
Kaip sakė daugelio dailininko parodų kuratorė Jūratė Mark, Ramūno Čeponio, kaip kūrėjo, tapatybė nuo studijų laikų iki šių dienų kardinaliai nepakito. Dailininkui tapyba visada buvo ir yra esminė vidinio turinio pažinimo galimybė, jo sielos transformacijos sąlyga, tamsos ir šviesos pasaulių kovos ir taikos arena. Jo tapyba pulsuoja vidinio virsmo gestais, inspiruojamais nuolatinės darnos šaltinio paieškomis.
Vienas iš išskirtinių R. Čeponio abstrakčiosios meditatyvinės tapybos bruožų yra jos realizmas ir iškalbingumas. Paveikslų kontekstai mezga vidinius dialogus, rezonuoja išgyvenimų skalės decibelais, skleidžia dvasiniu „krauju“ maitinamų sielos pasaulių vibracijas. Išgrynintas, daugiasluoksnis, monochromiškai spalvingas, šėlstančiai ramus – taip galėtų būti apibūdinamas Ramūno Čeponio drobių pasaulis.

Papuošalai iš plastiko
„Ryškūs, masyvūs, netikėtų formų. Iš plastiko, lavos ir kitų neįprastų medžiagų kurti papuošalai traukia akį ir nepalieka abejingų. Patinka jie ar ne – skonio reikalas, tačiau jaunosios kartos menininkas įrodė – šiuolaikinė juvelyrika yra įdomi, o lietuvių kūrėjai vertinami ir svečiose šalyse“, – taip menininką Beną Staškauską pristato Monika Svėrytė.
Ir šįkart kūrėjas lieka ištikimas sau – „Ramybės“ galerijoje pristatoma jo inovatyvių technologijų ir neįprastų formų juvelyrikos paroda „Under The Skin / Po oda”. Parodoje eksponuojami naujausi dirbiniai, kurie atlikti skirtingomis technikomis bei iš įvairiausių medžiagų, nuo silikono iki auksu dengtų formų bei balistinių medžiagų ir lavos junginių.
„Šį kartą norėjau pažaisti „minkštesnėmis“ medžiagomis, taktiliniais pojūčiais, o juos puikiai perteikia silikonas, – sakė B. Staškauskas. – Pažiūrėkite, šis žiedas savo forma atrodo gan atšiaurus, net aštrus, bet jei paliesite jį – jis juk minkštas“.
Pasak juvelyro, jis dirba su tomis medžiagomis, kurios geriausiai tinka jo vizijoms perteikti tiek vizualiąja – skulptūrine, – tiek vidine, ekspresyviąja prasme. Plastikas, anglis, sintetinė derva, nanodeimantai – visos šios medžiagos bei iš jų sukurti papuošalai – labai lengvi. Ir ilgaamžiai. O sukurti iš metalo – sunkūs. Nors kurti juos vienodai sudėtinga.
Be to, parodoje pristatomos ir garso modulis– savotiškas instrumentas, turintis tiesioginį ryšį su parodoje eksponuojamu dirbiniu, kuriuo gali „pagroti“ patys parodos lankytojai.

Netikėti V. Gaižausko posūkiai
Galima būtų sakyti, kad kai kurie žmonės jau gimsta žinodami ko nori, o kai kurie atranda savo kelią bėgant laikui. Netikėti posūkiai nulėmė ir juvelyro Vaido Gaižausko gyvenimą ir kūrybą.
Mažame Molėtų miestelyje gimęs, Vaidas Gaižauskas jau nuo pat vaikystes žinojo, kad eis senelio pramintu keliu, dirbs su metalu. Nuo mažų dienų jis žavėjosi menu ir kūryba, augdamas ir bręsdamas išbandė įvairiausias technikas – nuo medžio drožybos, tapybos aliejumi iki metalo plastikos. Kūrėjas ir dabar vis dar kartais paima į rankas teptuką, bet tikroji jo aistra yra juvelyrika.
Vaidą iki šiol džiugina tai, kaip taurieji metalai paklūsta žmogaus rankai ir kaip iš paprastos sidabro plokštės įmanoma sukurti meno kūrinį, kuriuo galima ne tik gėrėtis, bet ir pasidabinti.
„Man labai patinka minimalistinis ir architektūrinis stilius. Savuosius darbus stengiuosi padaryti praktiškus ir patogius, pritaikytus šiuolaikinei moteriai“, – apie savo skurtus papuošalus sako juvelyras.
Bėgant metams Vaidas Gaižauskas ne tik atrado savo pašaukimą, bet ir savo išskirtinę stilistiką, įkvėptą lietuviško subtilumo ir spinduliuojančią ispaniška aistra gyvenimui: asmeniniame gyvenime įvykę pasikeitimai, persikėlimas gyventi į Ispaniją, Valensiją, atvėrė Vaido akims naujas spalvas, galimybes bei paveikė jo kūrybą.
Pasak juvelyro, „Ramybės“ galerijoje pristatoma personalinė paroda „Netikėti posūkiai“ ne tik reprezentuoja jo kelią iki savęs atradimo, bet ir perteikia, kokie gali būti netikėti gyvenimo vingiai, koks nenuspėjamas gali būti žmogaus likimas.
Parodos „Ramybės“ galerijoje veiks iki rugpjūčio 9 dienos.
Parodų rengimą remia Palangos miesto savivaldybė.

„Ramybės“ galerijos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame į Šilko klubo parodos „LAIŠKAI IŠ KRENTANČIŲ LAPŲ" atidarymą šiandien, lapkričio 17d., 15.00 val. Palangos miesto savivaldybės (Vytauto g. 112) II a. fojė.


Ilgojo Žolinės savaitgalio išvakarėse „Ramybės“ galerija ir vila „Ramybė“ rengia net kelių parodų atidarymus.


Tęsdama vasaros parodų sezoną „Ramybės“ galerija vakar mylinčius meną sukvietė į dailininkių Aurelijos Althoffer ir Kunigundos Dineikaitės bei juvelyro Darijaus Gerliko parodų atidarymą.


Tęsdama vasaros parodų sezoną „Ramybės“ galerija ketvirtadienį, liepos 16 dieną 18.00 val. į dailininkių Aurelijos Althoffer ir Kunigundos Dineikaitės bei juvelyro Darijaus Gerliko parodų atidarymą.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Paskutinį liepos savaitgalį „Ramybės“ galerijoje atidarytos trys išskirtinės parodos. Meno gurmanams suteikta išskirtinė galimybė išvysti šiuolaikinių prancūzų ekspresionistų tapybos ir skulptūros ekspoziciją, naujausią papuošalų kolekciją pristato juvelyras Vidas Gaižauskas, fotografijų parodą eksponuoja režisierius Gintaras Kudaba.


„Ramybės“ galerijoje – septynių menininkų parodos

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 14 | Rubrika: Kultūra

Tapyba, papuošalai, emalis – net septyni skirtingų žanrų menininkai liepos mėnesį surengė parodas „Ramybės“ galerijoje Palangoje. Iki liepos 24 dienos galerijos Baltojoje salėje savo kūrinius pristato Marytė Dominaitė (emalis), Mantvydas Lasinskas (emalis), Tatjana Semane (tapyba) ir Žilvinas Grigaitis (papuošalai). O Parodų salėje tapybos darbus eksponuoja...


Dailininkė Miglė Kosinskaitė štai jau trečią rugpjūtį į „Ramybės“ galeriją atveža naują savo kūrinių ciklą. Pernai į Palangą atkeliavo „Nokturnalanimals“ – paroda, kurios pavadinimą į lietuvių kalbą pati autorė verčia „Naktinėtojai“. Šiemet tapytoja tęsia pernykštes temas, papildydama jas naujais siužetais.


Paskutinį vasaros mėnesį „Ramybės“ galerija pasitiko trimis parodomis. Abstrakčiosios tapybos ir grafikos mėgėjai čia gali pasigėrėti autorine dailininko Ramūno Čeponio paroda, juvelyrikos vertintojams pristatomos Beno Staškausko (S’j) inovatyvių technologijų ir neįprastų formų juvelyrikos paroda „Under The Skin / Po oda” bei Vaido Gaižausko „Netikėti...


Vilnius – Baltijos juvelyrikos sostinė

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 02 22 | Rubrika: Sveikata

„Amber Trip“ – didžiausia specializuota juvelyrikos  paroda Baltijos šalyse, svarbus kasmetinis įvykis visai juvelyrikos visuomenei: profesionalams ir dizaineriams, gamybos organizatoriams ir praktikams, juvelyrikos pramonės įmonėms, technologinių mašinų, prietaisų, įrengimų  gamintojams. Kaip ir kasmet, parodoje bus pristatomos taip pat naujausios pramonės technologijos, moderni...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius