Vilnius – Baltijos juvelyrikos sostinė

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009-02-23
Peržiūrėta
233
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Keturių dienų šventės metu Jūs susipažinsite su naujausiomis tendencijomis šioje grožio industrijos srityje, galėsite  pamatyti naujausius pasaulio profesionalių juvelyru darbus, įsigyti ar užsisakyti išskirtinį autorinį papuošalą, juvelyrinį akmenį. Jūsų laukia daug neišdildomų įspūdžių, staigmenų:

- Juvelyrinės kolegijos steigėjas Olegs Auzers iš Latvijos šiais metais  parodos lankytojams suteiks galimybę pasigrožėti įspūdingo dydžio sidabriniu kardu „Meilė ir neapykanta“.

- Pirmą kartą Lietuvoje parodos metu bus pristatyta po pasaulį keliaujanti Sankt Peterburgo akmens raižytojų kolekcija pavadinimu „Tauromanija“. Menininkų darbus suvienijo Jaučio tema. Pagal Rytų horoskopą jautis šių metų simbolis. Šią kolekciją sudaro 13 unikalių skulptūrų.

-  Vienintelę ir retą antikvarinių pypkių kolekciją, kuriai nuo 60 iki 120 metų iš Austrijos, JAV, Vokietijos, Italijos pristatys Edvardas Zumbrickas iš Klaipėdos.  Įdomaus dizaino, preciziško rankų darbo pypkės pagamintos iš labai reto, gerai ekspertams žinomo, aukštos kokybės eskisehir meerschaum mineralo. Kitaip dar vadinamas jūros puta (vok. Meerschaum, angl. Sea-foam) - magnio hidrosilikatas. Tai viena rėčiausių gamtoje randamų medžiagų, susidariusi prieš milijonus metų iš kriauklelių ir kitų nuosėdų jūros dugne.

Parodos dienomis vyks tarptautinis juvelyrikos meno konkursas „For you“. Konkurso idėja ir tikslas - pristatyti juvelyriką, kaip šiuolaikinio meno sritį, propaguoti įdomiausius juvelyrikos meno pasiekimus. Juvelyrai-menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Nyderlandų, Lenkijos, Vokietijos ir kitų šalių pristatys darbus sukurtus konkrečiam asmeniui. Konkurso žiuri komisija, atsižvelgdama į pagrindinius šiuolaikinio meno kanonus, svarbiausiu vertinimo kriterijumi, laikys meninę kūrinio vertę.

Prisimenant mūsų kaip organizatorių keliamus tikslus - tapti Baltijos juvelyrikos sostine, galime pasakyti, kad mūsų tikslas pasiektas – Vilnius yra Baltijos regiono sostinė.

„Amber Trip“ paroda yra neįsivaizduojama be pajūrio gintaristų flango. Ištisus metus rinkę ir kūrę iš Juratės išbarstytų akmenėlių gintarinius papuošalus, pavasarį jie pristato juos parodoje „Amber Trip“. Šiemet parodoje jų bus net 23 kompanijos.

„Amber Trip“ surado savo vietą pasaulio kultūriname žemėlapyje. Siekdami, kad ši „ekspansija“ išliktų ir kokybiška ir kiekybiška,  norėdami pristatyti profesionalų, kokybišką meną, mes  dirbame labai intensyviai ieškodami bei kviesdami į mūsų parodą atvykti juvelyrikos kompanijas iš įvairių pasaulio šalių. Rezultatai, sakykime, pernai viršijo visus mūsų kaip organizatorių lūkesčius. Šiemet dalyvių ir svečių tikimės sulaukti ne mažiau.

Artėjanti juvelyrikos šventė, provokuoja juvelyrų kūrybines ambicijas ir tai atsispindės jų kūriniuose. Nors, apskritai, juvelyrikos, skirtingai nei drabužių, mada radikaliai nekinta, rankų darbo papuošalas ir po 100 metų bus madingas, nes jis originalus, manome, kad  savo išradingumu parodos dalyviai nustebins ir daug mačiusį žiūrovą. Sukurti darbai – tai sustingę žmogaus sielos troškimai, slapčiausi jausmai ir pasąmonėje slypintys norai. Tai labai įdomu - kiekvieno menininko individualumas materializuojasi vis skirtinga išraiškos forma.

„Amber Trip“ ne tik komercinis renginys. Įdomi ir aktuali parodos seminarų tematika. Ilgamete darbo su juvelyrika patirtimi dalinsis žinomiausi jos atstovai iš Lietuvos, Rusijos, Vokietijos, Lenkijos, Švedijos, Suomijos. Taip pat bus aptariamos juvelyrikos verslo tendencijos atskirose šalyse..

Svarbi parodos programos dalis - ekskliuzyvinė drabužių ir juvelyrikos mados šventė  „Amber Trip Fashion Show“. Visi besidomintys naujausiomis mados tendencijomis bus laukiami kovo 7 d. 20 val. viešbučio “Reval Hotel Lietuva” garaže - įspūdingoje madų fiestoje. Mes norime parodyti kaip  juvelyrikos ir drabužių dizaineriai  savo naujose, specialiai „Amber Trip Fashion Show“ sukurtose kolekcijose realizuoja drabužio ir papuošalo vientisumo idėją. Jau penktą kartą organizuojamame šou bus pristatytos Lietuvos ir Lenkijos šalių dizainerių ir juvelyrų meistrų kolekcijos. Tikimės, kad tai, kaip ir pernai, puikiai atspindės renginio dvasią – drabužio ir papuošalo sintezę, tai ir rūbas, ir juvelyrinis kūrinys vienu metu.

Besiklostanti ekonominė situacija pasaulyje kelia sumaištį, nepasitikėjimą ir nerimą. Žinoma skaudžių pasekmių nebus išvengta, tačiau mes esame optimistai ir tikime, kad „Grožis išgelbės pasauli“.  Apsilankę parodoje jus būtinai tuo įsitinkinsite.

Laukiame Jūsų kovo 5-8 dienomis parodoje „Amber Trip“, kuri vyks viešbučio „Reval Hotel Lietuva“ konferencijų centre, Konstitucijos pr. 20, Vilniuje. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Patekusios į Covid-19 pandemijos verpetus, nemažai įmonių patiria apyvartinių ir investicinių lėšų trūkumą. Tam, kad kasdieniai darbai būtų tęsiami, o ilgalaikiai plėtros projektai sėkmingai įgyvendinami, nuo lapkričio pabaigos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali pasinaudoti nauja finansavimo galimybe, už paskolas mokėdamos ne daugiau kaip 7 proc. metinių palūkanų. Tokia...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Palangos paplūdimiuose – moderni smėlio valymo technika

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 14 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiuose nuo rugpjūčio 14 d. triūsia nauja ir moderni smėlio valymo mašina „BeachTech Marina“. Ekonomiškai ir tyliai dirbanti savaeigė technika kol kas neturi analogo Baltijos jūros regione. Tokios technikos Palangai bei Šventajai labai trūko, nes anksčiau kurorto paplūdimiuose stambesnės atliekos buvo surenkamos rankiniu būdu. 


Atostogų meto laukia kiekvienas ir kaip apmaudu tampa, kai kažkas jas ima ir sugadina, kad ir kokia smulkmena „pakiša koją“. Taip nutiko ir vienai šeimai, išsiruošusiai autobusu iš Palangos į Žemaičių Kalvariją. Nekantriai laukę autobuso, nugabensiančio jų į norimą vietą, turėjo nusivilti, nes įlipo į visai ne šia kryptimi važiuojantį...


Paskutinį vasaros mėnesį „Ramybės“ galerija pasitiko trimis parodomis. Abstrakčiosios tapybos ir grafikos mėgėjai čia gali pasigėrėti autorine dailininko Ramūno Čeponio paroda, juvelyrikos vertintojams pristatomos Beno Staškausko (S’j) inovatyvių technologijų ir neįprastų formų juvelyrikos paroda „Under The Skin / Po oda” bei Vaido Gaižausko „Netikėti...


Balandžio 22-24 d. parodų ir kongresų centre MT Polska, surengtoje tarptautinėje turizmo parodoje Varšuvoje (Lenkija) LATO’16 buvo pristatytas Palangos kurortas. Tai didžiausia tarptautinė turizmo paroda visoje Lenkijoje. Ši paroda suteikia puikią galimybę turizmu besidomintiems Lenkijos gyventojams gauti pasiūlymus vasarai ar savaitgaliams Palangoje.


Vilniuje tris dienas – nuo trečiadienio iki penktadienio – vyko pirmoji Lietuvoje ir didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „Life Sciences Baltics 2012“, kurioje dalyvavo net 700 šios srities ekspertų, pusė iš jų – svečiai iš užsienio. 


Sunkiai suvokiama, tačiau kasmet Lietuvoje dingsta tūkstančiai šalies gyventojų. Ne išimtis ir Palanga. Palangos policijos komisariato kriminalinės policijos skyriaus vyresnysis tyrėjas Vaidas Vaškys teigė, kad šiuo metu Palangoje yra trys be žinios dingę žmonės. „Visi iš jų yra vyrai. Kriminalinės policijos pareigūnai visuose miestuose padeda vieni kitiems dirbti, tad į paieškas yra...


Palanga pristatyta parodoje „VIVATTUR 2010“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 06 | Rubrika: Miestas

Vasario 26 dieną Palangos miesto delegacija vyko į didžiausią tarptautinę jau 16-tą turizmo, sporto ir laisvalaikio parodą „VIVATTUR 2010“, vykusią Vilniuje parodų centre „Litekspo“. Minėta paroda – viena didžiausių ir labiausiai lankomų parodų Baltijos šalyse. Šiemet parodoje dalyvavo 152 dalyviai iš 19-os šalių.


Vilnius – Baltijos juvelyrikos sostinė

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 02 23 | Rubrika: Sveikata

„Amber Trip“ – didžiausia specializuota juvelyrikos  paroda Baltijos šalyse, svarbus kasmetinis įvykis visai juvelyrikos visuomenei: profesionalams ir dizaineriams, gamybos organizatoriams ir praktikams, juvelyrikos pramonės įmonėms, technologinių mašinų, prietaisų, įrengimų  gamintojams. Kaip ir kasmet, parodoje bus pristatomos taip pat naujausios pramonės technologijos, moderni...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius