Vilniuje – didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-09-14
Peržiūrėta
1934
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sveikinimo žodį tarė URM ministras A. Ažubalis.
Sveikinimo žodį tarė URM ministras A. Ažubalis.

Vilniuje tris dienas – nuo trečiadienio iki penktadienio – vyko pirmoji Lietuvoje ir didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „Life Sciences Baltics 2012“, kurioje dalyvavo net 700 šios srities ekspertų, pusė iš jų – svečiai iš užsienio. 

Ateitis – bio mokslų
Renginio metu mokslo ir verslo atstovai ieškojo bendradarbiavimo galimybių, dalinosi idėjomis, artimiau susipažino su Baltijos šalių pagrindiniais pasiekimais ir potencialu gyvybės mokslų sektoriuje. Visi sutiko, kad ateitis priklauso bio technologijoms, todėl jų vystymas turi būti ne tik Lietuvos, bet ir kiekvienos savivaldybės, siekiančios pritraukti investicijas, prioritetas.
Kaip sakė ūkio ministras Rimantas Žylius „Palangos tilto“ žurnalistui, dabar bio technologijų ir mokslų sektorius sukuria apie vieną procentą šalies metinio bendrojo vidaus produkto (BVP), į sektorių vyriausybė yra investavusi apie milijardą litų.
„Vienas procentas yra tikrai daug, bet, galvojant, kad bio technologijų vystymas yra visų Europos šalių tikslas, reikėtų pasiekti, kad šio sektoriaus sukuriama dalis šalies BVP didėtų“, –sakė R. Žylius.
„Lietuvoje vienintelėje Sovietų Sąjungoje nuo 1975 m. veikė Sąjunginis taikomosios enzimologijos mokslinių tyrimų institutas. Šaliai atgavus nepriklausomybę, per ilgus metus sukaupta patirtis nebuvo iššvaistyta, o nukreipta tikslingai ir vystoma toliau. Tad gyvybės mokslai dar labiau suklestėjo, dar stipriau įsiliejo į mūsų ekonomiką, pramonę ir verslą, dabar išradimai šioje srityje garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje, o sėkmingai veikiančios įmonės yra tapusios traukos centrais dirbantiems gyvybės mokslų srityje“, – renginio atidarymo metu sakė R. Žylius.

Puiki proga pristatyti save
Pasak konferenciją organizuojančios VšĮ „Versli Lietuva“ generalinio direktoriaus Pauliaus Lukausko, tokie renginiai – puiki proga Lietuvai ir Baltijos šalims pristatyti save bei užmegzti naujus pasaulinius kontaktus gyvybės mokslų srityje. „Idėja organizuoti tokį renginį kilo viešint Izraelyje, kuris yra vienas iš pasaulio gyvybės mokslų centrų ir puikus pavyzdys Lietuvai, siekiančiai tapti regiono lydere šioje srityje. Jau kuris laikas pastebime gražų Lietuvos ir Izraelio mokslo bei verslo bendradarbiavimą ir dalinimąsi patirtimi, tad tikimės, jog šis renginys tai tik sustiprins“, – sakė P. Lukauskas. Pasak jo, renginyje viešėjo net 100 žmonių delegacija iš Izraelio, ne tik aukščiausios grandies gyvybės mokslų bendrovių vadovai, bet ir rizikos kapitalistai, kurie itin domisi Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus „startuoliais“.
Ilgalaikę bendradarbiavimo patirtį su Izraelio mokslo ir verslo atstovais turintis Izraelio garbės konsulas, asociacijos „Santaros slėnis“ prezidentas prof. Vladas Algirdas Bumelis, teigė, jog gyvybės moksluose Lietuva turi didžiulį potencialą.

Didelė pridėtinė vertė
„Aukštą pridėtinę vertę kuriantys gyvybės mokslai yra sritis, į kurią Lietuva turėtų orientuotis kurdama žinių ekonomiką. Dabartinė gyvybės mokslų situacija leidžia manyti, jog ateityje galėsime kalbėti apie bioekonomikos susikūrimą, o šios srities ekspertų kuriami produktai ir teikiamos paslaugos sudarys daugiau nei 1 proc. šalies BVP. Labai svarbu išnaudoti šioje srityje turimą potencialą ir sukurti galimybes jauniems specialistams realizuoti save neišvykstant iš Lietuvos, tad tokie dialogą tarp verslo ir mokslo skatinantys renginiai kaip ši konferencija yra labai sveikintina iniciatyva“, – sakė profesorius.
Visas tris konferencijos dienas vyko įvairios sesijos bei seminarai, kuriuos ves tarptautinio pripažinimo sulaukę gyvybės mokslų specialistai, taip pat vyko Baltijos šalių gyvybės mokslų sektorių reprezentuojanti paroda bei tarptautinis partnerystės renginys, kurio metu individualiuose susitikimuose forumo dalyviai galėjo užmegzti glaudesnius bendradarbiavimo ryšius su kolegomis iš kitų šalių. Taip pat vyko ekskursijos į Lietuvos įmones bei tyrimo centrus, o Vilniaus universitetas organizavo tarptautinę gyvybės mokslų studentų konferenciją „The Coins”, kurioje dalyvavo iki 200 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. Daugiau informacijos apie renginį žr. www.lsb2012.com.
Konferenciją „Life Sciences Baltics 2012“ organizavo VšĮ „Versli Lietuva“, renginio strateginis partneris – LR Ūkio ministerija. Oficialus renginio globėjas – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, kuris pažymėjo, jog Lietuva sparčiai vystosi kaip Šiaurės Europos gyvybės mokslų centras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Artėjant 2023 m. kovo 5 d. vyksiantiems Lietuvos Respublikos Savivaldybių tarybų ir merų rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) palygino, kaip keitėsi kandidatų sąrašų ir kandidatų į merus skaičius savivaldybėse 2015 m. ir 2019 m. rinkimuose. 


Lapkričio 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių konferencija, skirta Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti. Konferencijos metu mokiniai pristatė savo pranešimus labai įvairiomis temomis. 


Spalio 15 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vyko regioninė socialinių mokslų mokslinė konferencija žaismingu pavadinimu „Palangos šimtmečio labirintais“, skirta paminėti Palangos šimtmečiui. Ta proga mokyklos fojė eksponuojama Kurorto muziejaus ruošta Palangos istoriją atspindinti paroda, kurią visą savaitę iki konferencijos ir po jos galėjo apžiūrėti gimnazijos bendruomenė ir svečiai. 


Šių metų gegužės 17 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykošeštoji tradicinė Palangos miesto aštuntokų gamtos mokslų olimpiada (PGMO 2017), kur savo mokyklų garbę gynė net 19 aštuntokų iš Vlado Jurgučio, „Baltijos“ ir Šventosios pagrindinių mokyklų. Gabiausi aštuntokai ne tik sprendė bendras gamtos mokslų užduotis, bet ir...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko 5-oji Palangos gamtos mokslų olimpiada (PGMO). Tai jau tradicija tapęs renginys, kuriame chemijos, biologijos ir fizikos žinias išbando šauniausi Palangos aštuntokai. Olimpiadą, kurios pradžioje sveikinimo žodį tarė Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, organizavo IIIB klasės mokinės Reda Pocevičiūtė ir Ugnė Dubosaitė, joms...


Palangos kurhauzo salėje (Grafų Tiškevičių al. 1) vyko konferencija „Medinio kultūros paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“, kurioje dalyvavo kultūros paveldo objektų savininkai, restauratoriai, architektai, istorikai, paveldosaugininkai ir kt. Konferenciją vedė Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Viktoras Liachovičius.


Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


Pavasarį atbunda ne tik gamta. Jo alsavimas pasiekia ir mūsų širdis. Tai laikas, kai gamtai ir grožiui neabejingi gimnazistai kartu su mokytojais kasmet organizuoja Pasaulinei žemės dienai skirtą gamtos mokslų savaitę, kurios tikslas –  paraginti Senosios gimnazijos bendruomenę konkrečiais darbais prisidėti prie aplinkos saugojimo ir puoselėjimo bei atkreipti dėmesį į...


Vilniuje tris dienas – nuo trečiadienio iki penktadienio – vyko pirmoji Lietuvoje ir didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „Life Sciences Baltics 2012“, kurioje dalyvavo net 700 šios srities ekspertų, pusė iš jų – svečiai iš užsienio. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius