Renida ir Valdemaras Gaidžiūnai, „Loseria“ ir „Banana Corner Palanga" įkūrėjai: „Mums verslas – kaip gyvenimo būdas“

Linas JEGELEVIČIUS, 2025-04-10
Peržiūrėta
689
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai Renida ir Valdemaras Gaidžiūnai
Palangiškiai Renida ir Valdemaras Gaidžiūnai

Palanga – ne tik svajonių miestas, bet ir gimtinė. Čia verslą stipriai išaugino ir puoselėja statybų įmonės UAB „Loseria" įkūrėjai, palangiškiai Renida ir Valdemaras Gaidžiūnai, kurie neseniai tvirtai žengė ir į maitinimo sritį, atverdami kavinę  „Banana Corner Palanga" Palangos autobusų stotyje (Klaipėdos plente 42).

Konkurencija šiose srityse didžiausiame šalies kurorte – didžiulė, tačiau, pasak verslininkų, būtent ji jiems tapo varikliu augti ir tobulėti.

„Sėkmė sudaro labai mažą procentą tiek viename, tiek kitame versle – viskas remiasi į darbą, atkaklumą ir gebėjimą pamatyti iššūkius kaip galimybes", – Renida, UAB „Statama“, kitos šeimos įmonės, direktorė, sakė žurnalui „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui.

 Pasak ją, statybų verslas reikalauja kruopštumo ir tvarumo, o maitinimo sektorius – kūrybiškumo ir operatyvumo. 

UAB „Loseria“ veikla plečiasi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Įmonė dalyvavo įgyvendinant įvairius projektus Lietuvos pajūryje, tarp jų – „Želvė Village and SPA", bei dirbo Švedijos slidinėjimo kurortuose. 

„Mes nesiekiame statyti didžiulių betoninių pastatų, mums svarbiau jaukumas ir natūralumas – projektai, kurie turi „sielą" ir reikalauja išskirtinio požiūrio", – pasakoja įmonės įkūrėjai Renida ir Valdemaras.

Kaip kurortinis miestas, Palanga pasižymi sezoniškumu ir išskirtiniais architektūros bei aplinkosaugos reikalavimais. Daug žmonių čia investuoja į būstus – tiek gyvenimui, tiek nuomai ar perpardavimui. 

„Todėl statybinės medžiagos turi būti itin atsparios korozijai, drėgmei, temperatūrų svyravimams – tai specifiniai pajūrio klimato iššūkiai, kuriuos tenka paaiškinti klientams iš kitų miestų", – aiškina įmonės vadovai.

Šiuo metu UAB „Loseria" dirba 50 žmonių, o darbuotojai atvyksta iš įvairių Lietuvos miestų ir net užsienio. 

„Turime komandą, kuri su mumis nuo pat pradžių, tačiau žmonės keičiasi – tai natūralus verslo ciklas. Anksčiau buvo sunku rasti specialistus, bet dabar situacija stabilesnė", – atvirai kalba Renida.

O kaip atsirado kavinė „Banana Corner Palanga“?

„Natūraliai,– šypteli R. Gaidžiūnienė. – Subrendome naujoms patirtims.“

Daug keliaujančią porą įkvėpė jai ir asmeninės patirtys įvairiuose Europos ir pasaulio kurortuose..

 „Maistas jose yra didelė pažinimo dalis, tad norėjome dalintis šiuo malonumu su Palangos gyventojais ir svečiais,“ – sakė Renida.

„Banana Corner Palanga“ siūlo tik kasdien šviežiai gaminamą maistą. 

„Tai mums buvo savaime suprantama. Cepelinai iš jau paruošto tarkio ar šaldyti produktai – ne mūsų kelias. Geriau mažiau, bet kokybiškai", – pabrėžia Renida ir Valdemaras.

Tačiau abu neslepia, kad toks požiūris kelia ir iššūkių: logistikos, darbuotojų kvalifikacijos ir klientų įpročių.

Tačiau abu verslininkai savo veiklą vadina ne darbu, o gyvenimo būdu ir tai, žinoma, viską keičia.

„Mes tuo gyvename – ir kitaip negalime įsivaizduoti. Verslas – ne hobis ir ne prievolė, o viena iš gyvenimo spalvų. Nekoncentruojamės į pinigus – jais reikia naudotis dabar. Mūsų tikslas – ne būti pirmiems, bet būti savimi", – dalijasi mintimis pašnekovai.

Anot jų, konkurencija nėra tik išbandymas – ji skatina naujas idėjas ir gerina paslaugų kokybę. 

„Mes, įvairūs Palangos verslai, kaip maži sraigteliai, sudarome visumą, stiprią kurorto bendruomenę", – pabrėžia pašnekovė.

Nors verslininkai džiaugiasi Savivaldybės palaikymu verslams, jie pripažįsta, kad „popierizmas“ galėtų būti mažesnis: „Tačiau taisyklės yra taisyklės“ – abu sutinka.

Verslininkai taip pat džiaugiasi, kad jų šeima ir verslas klesti būtent Palangoje.

 „Čia – puikūs darželiai, mokyklos, būrelių įvairovė, gamta ir jūra – visa tai daro Palangą puikia vieta auginti vaikus", – sako jie. 

Šeimą netrukus papildys dar vienas mažasis palangiškis. Sveikas atvykęs į Palangą, stebuklų miestą, kūdikėli!

Paklausti apie sėkmės receptą versle ir asmeniniame gyvenime, abu pasižvalgo vienas į kitą, šypteli ir atsako trumpai: „Turime ir puoselėjame tik tas vertybes, kurios visada mums atrodė teisingas pasirinkimas – įsiklausymas, pagalba, pasitikėjimas.“

Su vyru Valdemaru esame ne tik sutuoktiniai, bet ir draugai. Ilgalaikei santuokai meilės neužtenka – reikia bendrų tikslų ir pasitikėjimo,“ – įsitikinusi Renida.

Kur jie save mato po dešimt metų? 

„Saulė, smėlis, palmės, artimųjų juokas ir geri, šviežiai pagaminti cepelinai", – su šypsena truputį paslaptingai atsako „Lietuvos pajūrio“ pašnekovai.

Jūsų komentaras:

valgyklinis 2025-04-11 10:29 (IP: 172.71.144.91)
maistas tik kainos 5 kartus didesnes uz jovala

Ar kas suskaičiavo, kiek šiandien Palangoje yra 2025-04-10 21:51 (IP: 172.71.99.35)
pavadinimų lietuvių kalba, kiek anglų? Ar Palangai, gražiausiam Lietuvos miestui, lemta virsti Anglijos kaimeliu? Pagarba, meilė lietuvių kalbai, tautinė savimonė tapo tokia retenybe šiandien.

Taip pat skaitykite

Palanga – ne tik svajonių miestas, bet ir gimtinė. Čia verslą stipriai išaugino ir puoselėja statybų įmonės UAB „Loseria" įkūrėjai, palangiškiai Renida ir Valdemaras Gaidžiūnai.


Prieš trejus metus startavusi sveikos gyvensenos iniciatyva Palangoje, įgavo pagreitį, ji tampa kasmetiniu iššūkiu mokytojams, policijos pareigūnams ir vaikams.


Religijotyros žinovas, apžvalgininkas, didelio tikėjimo palangiškis Tomas Viluckas įsitikinęs – šis sunkus laikas mus daug ko išmokys. Su sunkia negalia daugelį metų gyvenantis vyras dalijasi savo įžvalgomis, kaip lengviau įveikti pandemijos sukeliamus sunkumus ir ką daryti, kad ir šios dienos teiktų džiaugsmą. Jis neslepia, kad pandemija yra didelis...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Laiškanešiai išnešioja ne tik socialines išmokas, pensijas, leidinius bei siuntinius, tačiau nemokamai dalijo ir Savivaldybės atspausdintas skraujutes miestelėnams, kaip gyventi karantino metu. Vienintelis miesto laikraštis "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus viršininke Modesta Mėliūniene.


Saulius Čepkauskas, transporto įmonės UAB „Vlasava“ direktorius, sakė: "Neslėpsiu, mums dabar – nelengvas metas. Gerokai sumažėjo keleivių, o mums, kaip vežėjui, reikalavimai keliami dideli."


Sukaupta ilgametė profesinė patirtis, stažuotės Lietuvoje ir užsienyje, domėjimasis medicinos naujovėmis – tokia yra ilgametės Palangos reabilitacijos ligoninės neurologijos vyriausiosios gydytojos reabilitologės, o šiuo metu – Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai, Juditos Daratienės kasdienybė.


Abiturientė, Palangos karate kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtinė Giedrė Grigūnaitė aiškiai žino, ko gyvenime norėtų pasiekti, drąsiai renkasi labiau tarp vaikinų populiarias sritis, o sportinio meistriškumo ir ištvermės jai galėtų pavydėti ne vienas vaikinas: mergina dalyvauja karate kiokušin čempionatuose bei varžybose, kuriose sėkmingai skina...


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys jau trejus metus rūpinasi, kad kurorte būtų tvarka, kurią teisės aktais yra apibrėžusi Taryba. Liaudiškai kalbant, jam, be kita ko, tenka užtikrinti, kad akių nebadytų griuvėsiai, o besigrožėdami gamta ar miesto architektūra netyčia neįmintume į šunų ekskrementus, kurių...


„Aida Bertašiūtė – Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos dešimtokė. Ji visuomeniška, komunikabili, draugiška, jautri, sąžininga, gebanti organizuoti ir vesti renginius, turi humoro jausmą“, – taip talentingą jauną palangiškę pristato gimnazistė Ona Labžentytė straipsnyje „Dainavimas – tai ne tik pomėgis, tai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius