Respublikinio vertimų konkurso prizininkai

Palangos tiltas, 2016-12-19
Peržiūrėta
1441
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gimnazistai, dalyvavę vertimo iš rusų kalbos sekcijoje, ir juos ruošusi mokytoja L.Augucevičienė.
Gimnazistai, dalyvavę vertimo iš rusų kalbos sekcijoje, ir juos ruošusi mokytoja L.Augucevičienė.

Palangos senosios gimnazijos moksleiviai puikiai pasirodė Šiaulių universiteto Užsienio kalbų studijų katedros ir Lietuvos literatūros sąjungos organizuotame 3-ajame respublikiniame vertimo konkurse, kuriame dalyvavo 350 mokinių ir studentų iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviai iš anglų, rusų, vokiečių, prancūzų ar ispanų kalbos į lietuvių kalbą vertė originalius skirtingoms amžiaus grupėms pritaikytus meninius prozos tekstus.Net 6 gimnazistai tapo šio konkurso laureatais.
Tai Diana Macaitytė – I vieta (vertimas iš rusų k., 9-10 kl.), Ugnė Butkevičiūtė – II vieta (vertimas iš rusų k., 9-10 kl. ), Lukas Krylovas – II vieta (vertimas iš rusų k., 11-12 kl.), LauritaVagener– I vieta (vertimas iš vokiečių k., 9-10 kl.), Emilija Augutytė– paskatinamoji vieta (vertimas iš vokiečių k., 11-12 kl.), Nora Bataitytė– II vieta (vertimas iš prancūzų k.).
Apdovanojimų šventėje dalyviai buvo šiltai sutikti. Jos programą ruošė Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorė N.Bėčiūtė, kuri skaitė J. Baltrušaičio, O. Mandelštamo eiles. Koncertinę programą praturtino Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokytojų duetas, kuris atliko dainas rusų ir ispanų kalbomis, „Romuvos“ gimnazijos moksleivių vokalinis ansamblis „Fresco“, o M. Cvetajevos eiles rusų kalba skaitė Didždvario gimnazijos moksleivė, keliskart tapusi vertimo konkurso prizininke. Šventės laureatams buvo įteikti diplomai ir gausios rėmėjų dovanos.
Jau ne pirmus metus vertimų konkursuose dalyvaujanti gimnazistė Nora Bataitytė teigė, kad vertėjas turi tarytum sujungti du krantus: jis turi labai gerai mokėti užsienio kalbą, bet lygiai taip pat, net tobuliau, turi valdyti ir gimtąją. Gimnazistus vertimų konkursams ruošianti rusų kalbos mokytoja ekspertė Liudmila Augucevičienė pabrėžė, kad vertėjui ypač svarbi kalbinė nuojauta, kuri yra formuojama aplinkos ir kruopštaus darbo.Gimnazistus konkursui taip pat ruošė mokytojos Giedrė Arlauskienė ir Živilė Kerpytė.

Aušra ŠEŠTOKIENĖ
Palangos senosios gimnazijos mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Uosiukai“ vaikai ir jų mokytojos Rita Nenartėnienė bei Snieguolė Bogužienė tapo respublikinio, Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuoto, kūrybinio-edukacinio konkurso „Gyventi sveikai – gera!“ laimėtojais.


Austėja Daukšaitė – respublikinio konkurso laureatė

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 06 | Rubrika: Miestas

Balandžio 19 dieną Kazimiero Simonavičiaus universitetas pagerbė esė konkurso ,,Ateities lingvistas“ laureatus. III laipsnio diplomu apdovanota Austėja Daukšaitė, Palangos senosios gimnazijos IIIA klasės moksleivė, už esė „Kalbos ekologija“.  


Išrinktas jau trečius metus vykstančio respublikinio rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojas. Palangos senosios gimnazijos IIA klasės mokinę Austėją Daukšaitę ir ją konsultavusią mokytoją Raimondą Kačerauskienę pasiekė džiugi žinia – Austėja tapo konkurso II vietos laimėtoja.


Gimnazistė – respublikinio konkurso laureatė

Palangos senosios gimnazijos inf, 2017 05 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Jau septynioliktą kartą VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institutas rengia šalies moksleivių rašinių ir fotografijų konkursą, skirtą Spaudos dienai. Šį kartą nusišypsojo sėkmė Palangos senosios gimnazijos trečiokei gimnazistei Ivetai Danieliūtei: už rašinį „Žodį paleidęs, nesulaikysi“ jai buvo skirta III vieta.


Palangos senosios gimnazijos moksleiviai puikiai pasirodė Šiaulių universiteto Užsienio kalbų studijų katedros ir Lietuvos literatūros sąjungos organizuotame 3-ajame respublikiniame vertimo konkurse, kuriame dalyvavo 350 mokinių ir studentų iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviai iš anglų, rusų, vokiečių, prancūzų ar ispanų kalbos į lietuvių kalbą vertė originalius...


Klaipėdos I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje organizuojamo konkurso „Euroscola“ regioninis finalas,


Birželio 20 d. Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre apdovanoti geriausių konkurso „Mūsų eksperimentas“, kurį inicijavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, darbų autoriai. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir biologijos, chemijos, fizikos mokytojų asociacijos, jo tikslas – skatinti gamtos mokslus...


Palangos senosios gimnazijos Ib klasės mokinė Paulina Skrabytė tapo respublikinio jaunųjų kalbininkų konkurso „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“ laureate.


„Atleto“ sportininkai – Lietuvos čempionai bei prizininkai

„Palangos tilto“ informacija, 2013 10 10 | Rubrika: Sportas

Spalio 5 d. Kaune vyko atviros Lietuvos fitneso ir kultūrizmo federacijos taurės pirmenybės. Jose dalyvavo 68 sportininkai iš visų mūsų šalies miestų.


Viešosios vietos – tik konkurso būdu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi miesto valdžia pritarė sprendimui, kuriuo viešosios vietos  prekiauti ar paslaugoms teikti bus skiriamos konkurso būdu. Tik Palangos gintaro meistrų gildijai buvo suteikta išimtinė teisė J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti ne konkurso tvarka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius