Rinkimų kova – ne tik tarp kandidatų, bet ir komisijoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2019-02-26
Peržiūrėta
1365
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Zigmas Staniulis tikina buvęs priešinfarktinės būsenos
Zigmas Staniulis tikina buvęs priešinfarktinės būsenos

Iš pareigų atsistatydino Palangos rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Staniulis ir netrukus bus prisaikdinta (straipsnis rašytas vasario 21 d.) jau numatyta kita pirmininkė. Kaip paaiškėjo, komisijos nariai nebuvo patenkinti pirmininko darbu ir pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl neva jo nepakankamos kompetencijos, tačiau pateikta skundo išvada – palanki jau buvusiam pirmininkui. Visgi kardais žvanginti jis nebuvo pasiryžęs ir pareigų atsisakė.

Sveikata – svarbesnė
„Kai atsisakiau šių pareigų – iškart sveikata pagerėjo, – pripažino Z. Staniulis, patikinęs, kad būtent tikroji jo pasitraukimo priežastis ir buvusi sveikata. – Gydytojai jau įtarė priešinfarktinę arba priešinsultinę būseną, tad rizikuoti nenorėjau. Dabar jaučiuosi išties geriau. Sveikata man yra brangiau“.
Tad nuo ko prasidėjo visi nesutarimai? Buvęs pirmininkas tikino, kad kliūčių būta nuo pat jo paskyrimo dienos, kuomet jautė, jog nebuvo pageidaujamas šiose pareigose. „Į savivaldybės vadovų duris prisibelsti nebuvo įmanoma, patalpų teko laukti keletą dienų, kaip ir kompiuterių, net elementariausių kėdžių, o iš galiausiai gautų keletas net buvo sulūžusių. Prašėme spintos, kurioje būtų galima saugiai laikyti dokumentus. Laukėme jos iki sausio vidurio, kai jau iki to laiko buvo galima visko atsitikti – dokumentai galėjo dingti, kažkas galėjo ištraukti kokį lapą ar panašiai. Teko nuolat prašyti ir prašyti to, kas buvo savaime suprantama“, – pirmuosius savo darbo žingsnius rinkimų komisijoje apibūdino pašnekovas. Pasak jo, tą pačią misiją – menkinti jo autoritetą ir ieškoti darbe spragų – vykdė ir paskirti kai kurie komisijos nariai. „Aš tiesiog pavargau kažką įrodinėti“, – patikino jis.
Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininku Z. Staniulis Vyriausiosios rinkimų komisijos buvo paskirtas dėl savo ilgametės rinkimų procese patirties.

Skundo argumentai atmesti
Rinkimų komisijos nariai Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktame rašte teigė, jog nuo pat rinkimų komisijos darbo pradžios pirmininkas sistemingai pažeidinėjo Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostatas. Neva posėdžiai nebuvo protokoluojami, atsisakydavo pateikti protokolų kopijas, taip pat neva priimdavo sprendimus vienasmeniškai. Galiausiai palangiškiai komisijos nariai pakomentavo, jog „pirmininkas neturi reikalingų žinių bei elementarios administracinio darbo patirties, kuri būtina tokioms pareigoms eiti, o komisijos darbas yra organizuojamas netinkamai, sistemingai pažeidinėjant Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų nuostatas“. Skundą pasirašė šeši Palangos miesto rinkimų komisijos nariai. Komisiją sudaro aštuoni nariai.
Tačiau visus argumentus Vyriausioji rinkimų komisija paneigė. Išvadose teigiama, jog „Komisijos nuomone, nėra pagrindo priimti sprendimą dėl Palangos miesto savivaldybės Nr. 31 komisijos pirmininko Zigmo Staniulio atšaukimo iš savivaldybės rinkimų komisijos pirmininko pareigų“.
„Tiesiog buvau laikomas „priešu“ nuo pat pradžių. Suprantu, kad buvau „nepatogus“ ir buvo tikimasi manimi atsikratyti. Jų pateiktame rašte nei vienas argumentas nebuvo pagrįstas, visus juos vertinusi komisija atmetė“, – savas išvadas iškėlė Z. Staniulis.
Darbas rinkimų komisijoje – nėra lengvas, patikino pašnekovas, daug pavestų užduočių, daug aiškinimosi, būtina daug žinių, bet jis įsitikinęs, kad su viskuo susitvarkė. „Apskritai galiu pasakyti, kad rinkimų procesas yra pasenęs, labai daug pasenusių metodų taikoma, kurie nebėra būtini. Ir taip nelengva viską aprėpti, o dar ir vietinės komisijos nariai nuolat kelia ne mūsų kompetencijoje esamus klausimus. Ir dar sunku juos nuginčyti“, – šypsojosi jau buvęs Palangos rinkimų komisijos pirmininkas.

„Neteisingos atlyginimų porcijos“
„Iš tiesų labai sunkiai dirbome sausio mėnesį. Buvo labai daug darbų. Reikėjo ir pareiškimus priimti, dokumentus sutikrinti, atspausdinti parašų lapus, paskui juos surinkti, patikrinti, atspausdinti aktus, atlikti viešuosius pirkimus kanceliarinėms prekėms, rinkimų leidiniui. Paruošti, redaguoti leidinį, kurį reikėjo parengti per ganėtinai trumpą laikotarpį. Tabelių pildymas, darbas su atstovais rinkimams, apylinkių komisijų formavimas. Labai daug pasiūlytų komisijų narių „nubyrėjo“, teko ieškoti kitų kandidatų. Su sekretore sėdėdavome ir savaitgaliais, iki išnaktų. Ir po visko, kai dirbome dviese su sekretore, komisijos nariai pareiškė, kad „neteisingos atlyginimų porcijos“. Aš ir pasakiau, kad kas dirba, tas ir turi uždirbti, juolab, kad tos išmokos tikrai nei vienam nebuvo didelės“, – apie nesutarimų priežastis papasakojo Z. Staniulis.
Šiuo metu Palangos rinkimų komisijos pirmininko pareigas perėmė Diana Paliūnaitė, į komisiją pasiūlyta Lietuvos teisininkų draugijos. Oficialiai prisaikdinta ji bus vasario 25 dieną. „Iki to laiko nieko nekomentuosiu. Kai būsiu oficialiai prisaikdinta, aišku, jeigu niekas nesikeis, tuomet atsakysiu į visus klausimus“, – paskambinus tarė D. Paliūnaitė. Kitas komisijos narys Danas Paluckas taip pat patikino, jog komisija nusprendusi nekomentuoti, tačiau juokaudamas patvirtino, kad komisijoje šiuo metu tvyro ramybė.

 

Jūsų komentaras:

PLNG 2019-02-28 06:53 (IP: 195.182.92.36)
Vakar buvau balsavime tai labai nejaukiai pasijaučiau dėl ten esančių rinkimų darbuotojų (stebėtojo) replikų. Taip pat labai atvirai ir garsiai kalba apie savo asmeniškus reikalus- tai labai blaško

Taip pat skaitykite

Artėjant 2023 m. kovo 5 d. vyksiantiems Lietuvos Respublikos Savivaldybių tarybų ir merų rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) palygino, kaip keitėsi kandidatų sąrašų ir kandidatų į merus skaičius savivaldybėse 2015 m. ir 2019 m. rinkimuose. 


Jau šį sekmadienį vyksiantys naujojo Seimo rinkimai įeis į Palangos istoriją. Ne tik „kovido“, apsauginių veido, bet ir dėl rekordinio kandidatų į Seimą naujai suformuotoje Mėguvos rinkimų apygardoje skaičiaus. Jų – net 12. Atstovauti Palangai ir daliai Klaipėdos bei Kretingos rajonų siekia (pagal abėcėlę – aut.) Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio –...


Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, noriai siūlo įstatymines pataisas ar net naujus įstatymus, kaip padėti jaunoms šeimoms, tačiau trečdalis kandidatų yra išsiskyrę.


Iki Seimo rinkimų liko vos šiek tiek daugiau nei trys savaitės. Praėjusiame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje pristatę visus 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, šįkart aiškinomės kandidatų požiūrį į šeimą, gyvybės apsaugą. Truputį „šliūkštelėjome“ ir alyvos į...


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje - net 12 kandidatų. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Ketvirtadienį, rugsėjo 10 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje gali jau būti ramūs - jiems leista dalyvauti rinkimuose. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Jau šį trečiadienį Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) Prezidiumo nariai turės gerokai pakrapštyti galvas. Kurį iš trijų pateiktų kandidatų teikti patijos Tarybai tvirtinti kandidatu Seimo rinkimuose naujai suformuotoje Mėguvos (joje pusę rinkėjų sudaro palangiškiai – aut.) vienmandatėje rinkimų apygardoje?


Iš pareigų atsistatydino Palangos rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Staniulis ir netrukus bus prisaikdinta (straipsnis rašytas vasario 21 d.) jau numatyta kita pirmininkė. Kaip paaiškėjo, komisijos nariai nebuvo patenkinti pirmininko darbu ir pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl neva jo nepakankamos kompetencijos, tačiau pateikta skundo išvada...


„Sulaukus daug paklausimų dėl mano nuomonės, už kurį kandidatą Kretingos-Palangos apygardoje antrame ture balsuoti, nusprendžiau nuomonę suformuluoti atskiru pranešimu.


Galite keikti politikus kaip nepatikimiausius žmones pasaulyje ir dievagotis, kad niekada daugiau nedalyvausite jokiuose rinkimuose. Bet didžioji Seimo rinkimų karuselė pradės suktis jau visai netrukus, ir nevalia į ją atsainiai numoti. Kitaip ir vėl mus, gerbiamieji, valdys dainorėliai ir šokėjėliai. Kurorte, regis, ketina susigrumti politikos veteranai ir visai naujokai. Niekas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius