Romantika namuose: susigrąžinkite ją su užuolaidomis

"Palangos tilto" informacija, 2018-03-19
Romantika namuose: susigrąžinkite ją su užuolaidomis

Užuolaidos – viena paprasčiausių ir efektyviausių priemonių, naudojamų romantiškam kambario interjerui sukurti. Tinkamai parinktas audinys bei dekoro elementai suteikia patalpai jaukią, švelnią ir elegantišką atmosferą. Tačiau ir čia būtinas saikas. Norėdami susigrąžinti į namus romantiką, pasirinkite bei derinkite kelias romantiškų dieninių ir naktinių užuolaidų savybes.

 Romantika šių metų mados tendencijose

 Nors pats romantinis interjero stilius nėra šių metų mados viršūnėje, dizaineriai mielai naudoja šios puošnios stiliaus krypties elementus. Pateikiame kelias romantiškas savybes, kuriomis pasižymi madingos dieninės ir naktinės užuolaidos.

 Natūralūs audiniai

 Šilkas, plonytė medvilnė – itin populiarus šių metų pasirinkimas. Iš jų gali būti siuvamos tiek dieninės, tiek vasarinės naktinės užuolaidos. Taip pat tinka imitacinės medžiagos – pavyzdžiui, atlasas.

 Velvetas

 Sunkūs audiniai suteikia interjerui prabangos, mistikos įspūdį. Be to, iš velveto ir panašių tankių, švelnių medžiagų pasiūtos užuolaidos sukuria jaukią, romantišką prietemą ir užtikrina privatumą.

 Pastelinės spalvos

 Nors madingiausiu 2018 m. atspalviu paskelbtas ultravioletinis, interjere esama vietos ir kitoms spalvoms. Grietininius ledus primenantys rausvi, melsvi, žalsvi, gelsvi, pilkšvi pasteliniai atspalviai – puikus pasirinkimas madingoms romantiškoms užuolaidoms.

 Augaliniai motyvai

 Romantika ir gėlės – tvirtas duetas. Audiniai su stambiais gėlių, tropinių augalų motyvais vyrauja ir šių metų interjero tendencijose. Jei nenorite ryškaus akcento, užuolaidas galite siūti iš subtiliai siuvinėto, šviesaus audinio.

 Nėriniai

Tiek dieninės, tiek naktinės užuolaidos gali būti siuvamos iš itin madingų nėriniuotų audinių. Romantiškais nėriniais gali būti puoštas tiulis, šifonas, kitos lengvos, nuotakos veliumą primenančios medžiagos.

 Romantiškas dekoras – lengvai įgyvendinamas ir efektingas

 Tinkamai parinkti puošybos elementai gali kardinaliai pakeisti net paprastą, visiškai neįmantrų audinį. Dėl šios priežasties romantiškomis gali būti lengvai paverstos ir jau turimos modernios, minimalistinio stiliaus užuolaidos. Žemiau – kelios tokio dekoro idėjos.

 Raukiniai ir drapiruotė

 Klostės bei raukiniai – neatskiriamos romantinio stiliaus savybės. Jiems sukurti tereikia pakankamo kiekio audinio. Jei jūsų užuolaidos vos dengia langą, romantiškam efektui sukurti pasisiūkite puošnesnį, drapiruotą lambrekeną. Jei užuolaidas dar tik siūsitės, įsitikinkite, kad jų plotas didesnis už lango plotą bent 2.5 karto.

 Puošnūs karnizai

 Jei jaučiate, kad romantiškai įrengtame kambaryje kažko trūksta, pažvelkite į karnizą. Siekiant jaukumo, dieninės arba naktinės užuolaidos gali būti kabinamos ant įmantresnio, puošnesnio karnizo. Tam puikiai tinka mediena, tačiau užuolaidų laikiklis gali būti pagamintas ir iš metalo. Madingas ir romantiško interjero nesuardantis akcentas – subtilus, prislopintas metališkas žvilgesys.

 Kutai

 Kutai gali pagyvinti tiek klasikinį, tiek barokinį ar romantišką kambario interjerą. Juos pritvirtinti itin paprasta. Kutais galite puošti užuolaidų valdymo virvelę, lambrekeną.

 Audinių sluoksniavimas

 Klostuotos, iš persidengiančių audinių pasiūtos užuolaidos sukuria prabangos ir jaukumo įspūdį. Be to, jos taip pat padeda maloniai pritemdyti kambarį. Jei turite kelių dalių karnizą, galite tiesiog pakabinti dar vienas naktines ar dienines užuolaidas. Sprendimas atrodys dar įspūdingiau, jei audiniai sieks grindis.

 Kailio, plunksnų elementai

 Tai – madingas ir originalus pasirinkimas. Kailiu ir plunksnomis dekoruotos naktinės užuolaidos papildys atmosferą švelnumu, šiluma, prabanga. Tačiau nepersistenkite: nesaikingas šių elementų naudojimas gali užgožti kitas romantiškas detales ir pernelyg apsunkinti interjerą.

 Tokios romantiško dekoro detalės – nebrangios, lengvai pritaikomos ir veiksmingos. Susigrąžinti į namus romantiką išties nesunku. Akcentu parenkamos užuolaidos, švelnūs lovos užtiesalai, šviesios spalvos, natūralumas – tai, kas padės susikurti ne tik romantišką, bet ir madingą interjerą

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 6 d. 16 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma jaunos menininkės Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis“.


Poilsiautojų pramoginis plukdymas laivu nuo Palangos tilto atgaivintas tik XX a. ketvirtame dešimtmetyje. 1929 m. Kurorto inspekcijos leidinyje duomenys apie pramogas laivu jūroje dar nepateikiami , tačiau periodiniame leidinyje „Palangos pajūrys“ 1931 m. jau rašoma, kad Kurorto inspekcija yra įsigijusi motorinę valtį, kuri skirta ir gelbėjimo reikmėms, ir...


Palangos tilto istorija - burių romantika

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 13 | Rubrika: Jūros vaikai

Retas šiandien viešnagę Palangos kurorte įsivaizduoja be pasivaikščiojimų ant tilto į jūrą. Daugelis žino istoriją, kad būtent su šiuo statiniu yra susijusi ambicinga Palangos grafo Juozapo Tiškevičiaus svajonė kurortą paversti patraukliu ir funkcionaliu uostamiesčiu, kurio infrastruktūra pasitarnautų ir vasarotojų susisiekimui, ir padėtų vystyti...


Visą liepos mėnesį Antano Mončio namuose-muziejuje veiks tiesiog išskirtinė paroda: čia, po vienu stogu, muziejaus direktorės Loretos Birutės Turauskaitės ir parodų kuratoriaus fotomenininko Gyčio Skudžinsko pakviesti, susitiko iš Palangos kilę ir kylantys kūrėjai: jau pripažinti, laukiantys pripažinimo ir dar tik -engiantys pačius pirmuosius žingsnius į meno pasaulį.


Romantika namuose: susigrąžinkite ją su užuolaidomis

"Palangos tilto" informacija, 2018 03 19 | Rubrika: Miestas

Užuolaidos – viena paprasčiausių ir efektyviausių priemonių, naudojamų romantiškam kambario interjerui sukurti. Tinkamai parinktas audinys bei dekoro elementai suteikia patalpai jaukią, švelnią ir elegantišką atmosferą. Tačiau ir čia būtinas saikas. Norėdami susigrąžinti į namus romantiką, pasirinkite bei derinkite kelias romantiškų dieninių ir naktinių...


Palangos miesto reprezentacinis krepšinio klubas „BC Palanga“ savaitgalį įsirašė penktąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje („Mezon – NKL“). Palangiškiai namuose be didesnio vargo 87:66 (18:12, 18:11, 26:17, 25:26) susitvarkė su Molėtų „Ežerūno“ komanda.


Nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo 10-osios Antano Mončio namuose-muziejuje veikia dvi Lietuvos jūrų muziejaus parodos, kurių lankytojai galės pasijusti tikrais kapitonais bei išvysti... delfinų piešinius.


Su kokiu įkarščiu kurorto šešiamečiai-aštuonmečiai, stebimi kai kurių tėvų, praėjusį trečiadienį gainiojo futbolo kamuolį, reikėtų pamatyti savo akimis. O prieš treniruotę, lyg sekant geriausias Ispanijos ar Anglijos futbolo tradicijas, mažieji skubėjo fotografuotis su savo treneriu Marseliu Balasanovu. „Na, Mesi, ateik čia, dabar tavo, Ronaldo...


A. Mončio namuose – muziejuje pristatyti danų menininkų darbai

„Palangos tilto” informacija, 2011 07 12 | Rubrika: Kultūra

A. Mončio namuose-muziejuje šeštadienį atidaryta penkių Danijos menininkų darbų paroda. Kurorto publikai pristatyta 120 tapybos, litografijos bei keramikos darbų, kurių autoriai – Tage Storup, Gerd Baarstrom, Henriette Duckert, Hans Christian Thomsen bei Peter Lundberg.


Netekčių ir mažų džiaugsmų namuose

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 05 | Rubrika: Miestas

Sunkiausia – pasijausti esant kažkam našta, tarsi savi namai jau būtų ne savi, o kūnas sustingęs laike. Tik jausmai išlieka gilūs ir kur kas jautresni, ašaros pasirodo akyse daug dažniau nei norėtųsi jas rodyti, nes nuolat atmintin grįžta patys skaudžiausi prisiminimai, kuriuos nuslopinti stengiamasi trumpomis atsipalaidavimo akimirkomis. Daug tokių potyrių kupinų žmonių gyvena Globos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas