Sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“ klausytojus kvies į kitokią Palangą

Palangos tiltas, 2013-07-25
Peržiūrėta
2000
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“ klausytojus kvies į kitokią Palangą

Lietuvos kultūros sostinė Palanga kviečia į sakralinės muzikos festivalį „Ave Maria“, vyksiantį liepos 28 – rugpjūčio 18 dienomis.

Sakrali ramybė

Renginių ir pramogų gausa garsėjanti Palanga miesto gyventojus ir svečius kviečia kiek atitolti nuo vasariško šurmulio bei pasimėgauti sakraline ramybe. Kurorte jau penktą vasarą rengiamas sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“, skirtas paveikslui „Švč. Mergelė Marija su vaikeliu”. Festivalio globėjai – Telšių vyskupas Jonas Boruta bei Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Tradicinis festivalis šiemet klausytojams primins šaliai reikšmingą datą – Žemaitijos krikšto ir žemaičių vyskupystės 600 metų jubiliejų. Festivalio renginiuose šie įvykiai bus minimi Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, Palangos gintaro muziejuje, Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūros žvaigždės bažnyčioje, sveikatos centre „Energetikas“.


Didžiulis populiarumas

Pasak festivalį „Ave Maria“ organizuojančios viešosios įstaigos „Cantus firmus“ vadovės Gitanos Krikščiūnaitės, jau prieš penkerius metus surengtas pirmasis festivalis, vykęs Palangos  Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, parodė, jog tokio renginio Palangai reikia – publikos susidomėjimas yra didžiulis. „Ir štai dabar mums jau penkeri“, – džiaugėsi renginio organizatorė.
Sulaukus teigiamų festivalio įvertinimų, buvo nutarta išplėsti renginių erdves – be sakralinės muzikos koncertų, vykstančių Palangos ir Šventosios bažnyčiose, Gintaro muziejuje imta rengti lengvesnės, klasikinės muzikos koncertų ciklus. „Tai – saloninis muzikavimas, lengvesnio turinio koncertai, tačiau atlikėjai puikiai žino festivalio „Ave Maria“ tematiką, ir tai atsispindi jų repertuare“, – kalbėjo G. Krikščiūnaitė.

Kalbins J. Domarką
Įžanga į festivalį „Ave Maria“ taps penktadienį, liepos 26 d., 17 val. Palangos miesto viešojoje bibliotekoje rengiama popietė „Legendos“. Jos metu muzikologas Viktoras Gerulaitis kalbins Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro įkūrėją, vyriausiąjį dirigentą ir meno vadovą, Lietuvos nacionalinės premijos laureatą profesorių Juozą Domarką.
Maždaug valandą truksiančio pokalbio metu maestro J. Domarkas papasakos įvairių istorijų, susijusių su orkestro, taip pat – savo asmeniniu gyvenimu, kūryba, sutiktas neeilines asmenybes iš meno, kultūros pasaulio.

Muzika be sienų

Penktojo festivalio „Ave Maria“ preambulė – „Muzika be sienų“. Plačiai skleisdami muzikinę bei poetinę žinią visiems ir visur, organizatoriai į festivalį pakvietė Lietuvos ir užsienio menininkus. „Praėjusiais metais pirmą kartą į festivalį pasikvietėme violončelininką iš Estijos, o šiemet duris atvėrėme plačiau – priimsime daugiau svečių iš užsienio, tarp kurių yra ir tenoras Hectoras Palacio iš Meksikos, Leonidas Dorfmanas (fortepijonas) iš Vokietijos, šeimyninis Ekaterinos ir Andrejaus Galickiy duetas iš Rusijos“, – kalbėjo G. Krikščiūnaitė.
Festivalį pradės Klaipėdos kamerinis orkestras, Šiaulių valstybinis choras „Polifonija“ ir maestro Robertas Šervenikas. Festivalio programoje dalyvaus svečiai iš Rusijos, Latvijos, Prancūzijos, jau tradicija tapęs „Palangos orkestro“ koncertas, Valstybinis choras „Vilnius“, solistai Asta Krikščiūnaitė, Ieva Prudnikovaitė, Vladimiras Prudnikovas, Nijolė Ralytė, Robertas Beinaris, aktorės Vaiva Mainelytė, Gražina Balandytė, grigališkojo choralo studija „Schola cantorum de Regina Pacis“ iš Klaipėdos, vargonų Maestro Bernardas Vasiliauskas bei daugelis kitų.

Jūsų komentaras:

2013-07-27 06:29 (IP: 62.212.200.36)
kokia cia netiklslia informacija skelbiate ?

Taip pat skaitykite

Jau šį savaitgalį pajūrio kraštas oš nuo studentiško šurmulio – Klaipėdoje, Kretingoje ir Palangoje skambės Aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis, dovanosiantis žiūrovams šešis nemokamus chorinės muzikos koncertus, rašoma organizatorių pranešime. 


Didžiausiame šalies kurorte Palangoje spalio 23-29 dienomis vyks XXII šiuolaikinės krikščioniškos muzikos ir menų festivalis SIELOS 2023.


Liepos 31 – rugpjūčio 21 dienomis jau keturioliktą vasarą iš eilės Palangos miesto gyventojus ir svečius kviečia muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.


V Tarpautinis Kretingos senosios muzikos festivalis pirmą kartą kviečia klausytojus į koncertą Palangoje – rugpjūčio 19 d. 19 val. Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje pasirodys senosios muzikos legenda, argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium.


Švęsdami penkių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. 


Jau birželio 7-10 dienomis, trečius metus iš eilės, vasaros sezoną Šventojoje atidarys paplūdimio baikerių ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“. Baikerius vienijantis festivalis sutraukia lankytojus iš visos Europos ir su dideliu trenksmu atidaro vasaros sezoną Šventojoje.


Rytoj, šeštadienį poezijos ir muzikos gerbėjų laukia ypatingas vakaras – į išskirtinį renginį, vyksiantį po Palangos gintaro muziejaus skliautais, ir vėl pakvies koncertų ciklas „Klasikos balsai“.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia (Vytauto g. 51): Žolinės šventė (rugpjūčio 14 d., trečiadienis, 20 val.) Solistas V. Noreika (tenoras). Palangos pučiamųjų instrumentų orkestras (dirigentas V. Rekašius). Programoje: J. S. Bach, R. van Beringen, Ph. Sparke, G. Verdi, A. Caldar, P. Stanek. Festivalio baigiamasis koncertas (rugpjūčio...


Lietuvos kultūros sostinė Palanga kviečia į sakralinės muzikos festivalį „Ave Maria“, vyksiantį liepos 28 – rugpjūčio 18 dienomis.


Į sakralinės muzikos vakarus kviečia festivalis „Ave Maria“

Festivalio organizatorių inf., 2012 08 02 | Rubrika: Kultūra

Jau ketvirtą rugpjūtį pajūrio kurortų gyventojus ir svečius iš kasdienio šurmulio ištrūkti kvies vienintelis Palangoje sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“. Jis unikalus tuo, kad yra skirtas Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje esančiam paveikslui „Švč. Mergelė Marija su vaikeliu“. Jau keletą metų festivalis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius