SAKRALINĖS MUZIKOS FESTIVALIS AVE MARIA

PALANGOS ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS ĖMIMO Į DANGŲ PARAPIJA VšĮ CANTUS FIRMUS, 2010-08-16

Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų parapija ir viešoji įstaiga „Cantus firmus“ Palangos miesto gyventojus bei svečius rugpjūčio mėnesį kviečia į II-ąjį sakralinės muzikos festivalį „Ave Maria“. Daugiametė Europos tradicija rengti sakralinės muzikos ir susikaupimo valandas atkeliavo į Lietuvos vasaros sostinę. Turtingos praeities Palangos miesto bažnyčia, tarp atlikėjų garsėjusi puikia akustika, atveria erdvę po savo skliautais klasikinei muzikai. Ypač džiugu, kad šio festivalio globėju tapo Telšių Vyskupas dr. Jonas Boruta SJ.

 

Šis renginys skiriamas į Palangos bažnyčią grįžusiam restauruotam didžiojo altoriaus paveikslui „Švč. Mergelė Marija su Vaikeliu“. Tai senas ir vertingas bažnytinės dailės kūrinys, nutapytas XVII amžiuje ir tapęs Palangos bažnyčios religine bei menine relikvija. Kadaise stebuklingai kruvinomis ašaromis pravirkęs paveikslas išliko nepaisant niokojančio laiko ir įvairių istorinių negandų poveikio; po keletą metų užtrukusios restauracijos 2008 metais per Šv. Roko atlaidus ši vertinga religinė ir meninė relikvija sugrįžo į šventovę. Apie seną Dievo Motinos garbinimo tradiciją byloja ir šios banyčios titulas bei tikintieji, kurie iš įvairių Lietuvos vietovių traukia į Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventę (Žolinę) ir Šv. Roko atlaidus Palangos bažnyčioje.

Atspindint šias tradicijas, 2010 m. rugpjūčio 15–22 d. rengiamas II sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“.

Visų koncertų pradžia – 20.00 val.

Įėjimas į bažnyčioje rengiamus koncertus – nemokamas, o bilietus į koncertus Palangos gintaro muziejaus židinio menėje bus galima įsigyti valandą prieš koncertą pačiame muziejuje. Bilieto kaina – 20Lt.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau birželio 7-10 dienomis, trečius metus iš eilės, vasaros sezoną Šventojoje atidarys paplūdimio baikerių ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“. Baikerius vienijantis festivalis sutraukia lankytojus iš visos Europos ir su dideliu trenksmu atidaro vasaros sezoną Šventojoje.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia (Vytauto g. 51): Žolinės šventė (rugpjūčio 14 d., trečiadienis, 20 val.) Solistas V. Noreika (tenoras). Palangos pučiamųjų instrumentų orkestras (dirigentas V. Rekašius). Programoje: J. S. Bach, R. van Beringen, Ph. Sparke, G. Verdi, A. Caldar, P. Stanek. Festivalio baigiamasis koncertas (rugpjūčio...


Lietuvos kultūros sostinė Palanga kviečia į sakralinės muzikos festivalį „Ave Maria“, vyksiantį liepos 28 – rugpjūčio 18 dienomis.


Iš tolo atvykstančius į Palangą pasitinka aukščiausias miesto akcentas: tobulo grožio negotikinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas. 1897-1909 metais statytoji bažnyčia pernai baigta atnaujinti iš išorės. Tačiau, kaip sako jos klebonas Marius Venskus, antrąjį šimtmetį skaičiuojančiai bažnyčiai reikia dar nemažai, kad ji būtų...


Į sakralinės muzikos vakarus kviečia festivalis „Ave Maria“

Festivalio organizatorių inf., 2012 08 02 | Rubrika: Kultūra

Jau ketvirtą rugpjūtį pajūrio kurortų gyventojus ir svečius iš kasdienio šurmulio ištrūkti kvies vienintelis Palangoje sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“. Jis unikalus tuo, kad yra skirtas Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje esančiam paveikslui „Švč. Mergelė Marija su vaikeliu“. Jau keletą metų festivalis...


Liepos 31-rugpjūčio 5 d. vyksiantis festivalis „Palangos vasara“ kurorto gyventojus ir svečius kaip ir kasmet kviečia į jaukius poezijos bei muzikos vakarus Gintaro muziejaus Židinio menėje.


Ilgąjį Žolinės savaitgalį    Šventosios    miestelį drebino alternatyvios muzikos festivalis ,,Satta    Outside”, kuris Šventojoje vyko jau antrus metus.


Vakar turėjo būti išaiškinti Palangos kultūros centro surengto konkurso Palangos vasaros estradoje bei Muzikos ir meno festivalio parodų paviljone „Kupeta“ laimėtojai. Užkulisiuose buvo kalbama, kad tarp realiausių pretendentų tapti abiejų festivalių vykdytojais yra viešoji įstaiga „Combo muzikos agentūra“. 


Sakralinės muzikos festivalis įsibėgėjo

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 18 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo atidarytas Sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“, kuris tęsis visą likusią savaitę. Tądien su parapijiečiais atsisveikino ir visų mylimas klebonas Algis Genutis, ištarnavęs kurorto bažnyčioje septynerius metus. Pradėjęs festivalį, kuris atsirado pernai jo ir VšĮ „Cantus firmus“ iniciatyva, jis pabaigė savo...


SAKRALINĖS MUZIKOS FESTIVALIS AVE MARIA

PALANGOS ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS ĖMIMO Į DANGŲ PARAPIJA VšĮ CANTUS FIRMUS, 2010 08 16 | Rubrika: Kultūra

Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų parapija ir viešoji įstaiga „Cantus firmus“ Palangos miesto gyventojus bei svečius rugpjūčio mėnesį kviečia į II-ąjį sakralinės muzikos festivalį „Ave Maria“. Daugiametė Europos tradicija rengti sakralinės muzikos ir susikaupimo valandas atkeliavo į Lietuvos vasaros sostinę. Turtingos praeities Palangos miesto bažnyčia, tarp atlikėjų garsėjusi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas