Šarūnas Vaitkus: „Bandymas pelnyti politinių dividendų iš Ukrainos karo tragedijos – neskanus“

"Palangos tilto" informacija, 2022-05-07
Peržiūrėta
1848
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šarūnas Vaitkus, Palangos meras
Šarūnas Vaitkus, Palangos meras

Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė panaikinti obelisko Palangos centre su jo visomis mažosios architektūros detalėmis vertingąsias savybes. O tai reiškia, jog paminklui netekus vertingųjų savybių, jis nebetenka valstybės saugomo objekto statuso. Su šiuo sprendimu vertinimo taryba pirmadienį kreipsis į Kultūros paveldo departamentą, kad šis pritartų ir išbrauktų šį objektą iš Kultūros vertybių registro. 

Tuomet Palangos savivaldybės administracija iškart pradės vykdyti Palangos miesto Tarybos balandžio 28 dienos sprendimą demontuoti kurorto centre esantį obeliską ir visus jo priklausinius. Tad viskas vyksta įstatymų nustatyta tvarka ir civilizuotai. Norėčiau kreiptis į kai kuriuos politikus: prašau nustoti kiršinti Palangos bendruomenę ir ją skaldyti. Nereikia bandyti įtikinti ir eskaluoti, jog „sėdint“ Facebooke lyg Seimo rūmų posėdžių salėje, neva meilė Bučai yra kur kas didesnė, matoma geriau ir sveria daugiau nei mums, esantiems čia Palangoje. 

Mes tikrai žinome, kas yra Bučos tragedija ir Bučos žmonių skausmas, su Bučos meru nuolat telefonu bendraudavau ir tuomet, kai miestas buvo užimtas Rusijos okupantų. Mes, palangiškiai, savo palaikymą išreiškėme ne kalbomis, politikavimu, o labai konkrečiais veiksmais ir labai konkrečia pagalba kiek tai buvo įmanoma padėti okupuotam ir iš visų pusių apsuptam miestui. 

Pastaruoju metu politinio ažiotažo kurstymas ir bandymas pelnyti politinius dividendus pasitelkiant ir pasinaudojant Ukrainos karo tragedija ir ypač Palangos miesto partnerio Buča yra labai neskanus ir daugeliui nepriimtinas. Tie, kas įsivaizduoja ir bando kurstyti, jog antkapinis paminklas – obeliskas su visomis mažosios architektūros detalėmis – tučtuojau turi būti nugriautas, o gal net ir susprogdintas, pasakysiu – mes nesame barbarai ir nesame Ukrainos kare siautėjančios orkos.

 Mes nekviesime sprogdintojų, nepulsime su kastuvais rausti žemes ir ieškoti, yra ar ne toje vietoje Antrojo pasaulinio karo metu žuvusiųjų sudilusių kaulų. Viskas bus daroma civilizuotai ir taip, kad patys save gerbtume. Tad: obeliskas jau netrukus atlikus visas teisines procedūras bus nuimtas, toje vietoje atsiras lakoniška memorialinė lentelė, o visos aikštės rekonstrukcijos metu šiuolaikių technologijų pagalba bus ištirta ir tai, kas šioje vietoje yra po žeme. Taškas.

 

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Ruomis 2022-05-10 14:22 (IP: 162.158.134.39)
Ką tas srimūnas gali??????? Jis tuoj balsuos už LGBT ir kt ?????????? Šio Seimo dauguma yra beviltiška ????????

Palangiskis 2022-05-10 10:56 (IP: 162.158.222.141)
Yra svarbesnių darbų nei kažkoks paminklas... Bet seimo narys tik apie jį, gal daugiau nieko ir nemoka, nesugeba? Tik paminklas, paminklas, paminklas:)))))))))

vietinis 2022-05-10 09:56 (IP: 198.41.242.129)
Darbais gerb. Meras užsitarnavo palangiškių pagarbą ir meilę. O štai, apie seimo nario darbus Palangai - nieko negirdėti. Kalbos apie paminklo nuvertimą matyt ir bus vienintelis indėlis kuriant miesto gerovę.

Bružienė 2022-05-08 17:41 (IP: 162.158.222.141)
AČIŪ Šarūnai l, už tvirtą ir aiškią nuomonę ! O isterikų visada buvo ir bus ri labaaai daug :)

Taip pat skaitykite

Migracijos departamento liepos 1 d. duomenimis, šiuo metu Palangoje yra apsistoję 947 karo pabėgėliai iš Ukrainos.


Po Palangos mero Šarūno Vaitkaus komentaro „Šarūnas Vaitkus: „Bandymas pelnyti politinių dividendų iš Ukrainos karo tragedijos – neskanus“, kurį šeštadienį, gegužės 7 d., paskelbė ir www.palangostiltas.lt , palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas pateikė savo atsakomąją nuomonę, kurią „Palangos tiltas“ skelbia žemiau.


Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė panaikinti obelisko Palangos centre su jo visomis mažosios architektūros detalėmis vertingąsias savybes. O tai reiškia, jog paminklui netekus vertingųjų savybių, jis nebetenka valstybės saugomo objekto statuso. Su šiuo sprendimu vertinimo taryba pirmadienį kreipsis į Kultūros paveldo departamentą, kad šis pritartų ir išbrauktų šį...


Migracijos departamento balandžio 27 d. duomenimis, šiuo metu Palangoje yra apsistojęs 881 karo pabėgėlis iš Ukrainos.


Migracijos departamento balandžio 22 d. duomenimis, šiuo metu Palangoje yra apsistoję 820 karo pabėgėlių iš Ukrainos.


Šeštadienį, kovo 26 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma ir vaikais  pakvietė 40 karo pabėgėlių iš Ukrainos į popietę Palangoje –  pavakarieniauti ir pabendrauti. 


Gyventojai bei įmonės, Palangos miesto savivaldybėje priimantys bei apgyvendinantys Ukrainos karo pabėgėlius, apie tai raginami informuoti Palangos miesto savivaldybę. Tai padaryti, nurodant, kur ir kokie asmenys apsistojo, galima elektroniniu paštu [email protected].lt arba telefonu 8615 59396. Palangos savivaldybės teritorijoje apgyvendintų Ukrainos karo pabėgėlių registracija...


Tradicinis, jau 27-asis Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame dalyvavo ir 18 buvusių politinių kalinių ir tremtinių bei jų artimųjų iš Palangos, rugpjūčio 5 dieną įvyko Ariogaloje, Dubysos slėnyje.


Lietuvos valstybės atkūrimo proga Palangos sporto arenoje vyko Palangos politinių partijų turnyras, kurį organizavo krepšinio klubas „Palanga“ ir Palangos sporto centras.


Palangos krepšininkams vėl nepavyko pelnyti pirmosios pergalės LKL

„Palangos tilto” informacija, 2013 02 04 | Rubrika: Sportas

Tris kėlinius Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandai priešinęsi „Palangos Triobet“ krepšininkai šeštadienį galiausiai turėjo pripažinti kur kas labiau patyrusių varžovų pranašumą rezultatu 70:85 (19:29, 18:22, 25:19, 8:15) ir lieka vienintele pergalių vis dar neiškovojusia LKL komanda.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius