Palangą užplūdusius poilsiautojus prižiūrės trigubai didesnės policijos pajėgos. Palangos meras Šarūnas Vaitkus paragino palangiškius apsirūpinti būtiniausiomis prekėmis iš anksto

"Delfi", 2021-04-09
Peržiūrėta
2020
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laimono Tamošiūno nuotr.
Laimono Tamošiūno nuotr.

Vyriausybei atlaisvinus judėjimą tarp savivaldybių, kurortai ruošiasi turistų antplūdžiui. Kaip sakė Delfi.lt penktadienį, balandžio 9 d., policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Palangoje savaitgalį budės sustiprintos pareigūnų pajėgos. Likusioje Lietuvoje pareigūnai dėmesį atkreips ir į galimus susibūrimus kaimo turizmo sodybose.

Vidutiniškai kasdien Palangoje dirba iki 4 policijos ekipažų, o savaitgalį jų bus 12. Pareigūnai patruliuos ir pėsčiomis, motociklais, stebės prekybos centrus, privačius vakarėlius.

„Išgirdome Palangos mero Vaitkaus nuogąstavimus, kad šis savaitgalis gali būti Palangai sudėtingesnis nei įprasta vien dėl to, kad yra atlaisvintas susisiekimas tarp savivaldybių. Visiškai natūralu, kad Lietuvos žmonės yra išsiilgę jūros, Palangos. Pagal tai, kad yra užpildytos rezervacijos, išpirktos vietos, tai galima teigti, kad judėjimas į Palangą bus“, – penktadienį Palangoje žurnalistams sakė R. Požėla.

 Jis pažymėjo, kad policija akcentą skirs viešosioms vietoms ir susibūrimų jose kontrolei.

„Dirbs ne tik Palangos miesto policijos pareigūnai, bet ir aplinkinių rajonų policijos pareigūnai. Taip pat planuoja dirbti ir centrinės Kelių policijos tarnybos pareigūnai, galbūt naudosime ir motociklus, užtikrinant eismo kontrolę“, – teigė komisaras.

Jis paaiškino, kad pareigūnai viešose vietose naudos įspėjamuosius garso įrašus, stebės ir prekybos centrų veiklą.

„Vakarėliai. Kaip žinia, ta pati politika, kaip ir visoje Lietuvoje. Tikrai policija preciziškai reaguoja į pranešimus ir patys proaktyviai identifikuoja tokias vietas. Ten, kur bus nustatyti pažeidimai, policija iš tokių vakarėlių išvažiuos užtikrinę, kad tokie vakarėliai yra pasibaigę“, – pabrėžė pareigūnas.

R. Požėla taip pat pabrėžė, kad likusioje Lietuvoje pastebimos aktyvios kaimo turizmo sodybų rezervacijos, taigi pareigūnai skirs dėmesį ir tam.

Po susitikimo su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi, R. Požėla patikino, kad policijos pareigūnai Palangoje vasarą pasitiks su atnaujinta technika.

„Tikrai bus maksimalus dėmesys Palangai. Šią vasarą policija pasitiks atsinaujinusi, keletas naujų automobilių pasieks Palangą. Tikimės, kad naudosime dronus, galbūt mums pavyks nupirkti papildomų keturračių Palangai tam, kad būtų galima efektyviai patruliuoti paplūdimiuose“, – kalbėjo pareigūnas. 

Savo ruožtu Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad kurortas ruošiasi žmonių antplūdžiui, tačiau siekiama užtikrinti visų karantino sąlygų laikymąsi.

„Kadangi galioja dar karantino sąlygos, tai mes paprašėme policijos įjungti vasaros režimą Palangoje. Išskirtinio nieko nėra, tikrai nebus, kad policija visur stovės ir visus tikrins, bus paprasčiausiai vasaros – sutelktas dėmesys į Basanavičiaus gatvę, tiltą ir vakare“, – pažymėjo kurorto meras.

Jis paragino žmones nepamiršti sąmoningumo.

„Reikia suprasti, kad ta atsakomybė yra visų žmonių. Tuos karantino reikalavimus, kurie šiandien galioja, reikia vykdyti. Išskirtinių priemonių nėra – važinėkite dviračiais, vaikščiokite mišku, pajūriu, kvėpuokite grynu oru, jokių problemų nėra. Svarbiausia, kad nebūtų daug žmonių, įvairių vakaronių, nes ten dažniausiai yra užsikrėčiama, laikykitės atstumo“, – sakė Š. Vaitkus.

Mieste, pasak jo, budės ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai.

„Vakar buvo kalbėta, kad apie 80 proc. dirbančių viešbučių yra rezervuota. Iš esmės savatgaliui gali būti ir visas 100 proc. tų, kurie atsidarė. Didieji viešbučiai, kiek žinau, dar neatsidaro ir dar lieka viso apgyvendinimo sektoriaus klausimas – tiek būtų, tiek apartamentų, vilų, privačių namų nuoma. Informacijos, kiek yra išnuomota privataus apgyvendinimo sektoriaus mes neturime“, – teigė Š. Vaitkus.

Jis paragino palangiškius apsirūpinti būtiniausiomis prekėmis iš anksto, nes poilsiautojai dėl uždarytų lauko kavinių gali užlūsti ir prekybos centrus, parduotuves.

Delfi.lt žurnalistė Dainora Karklytė

Jūsų komentaras:

Vietinis 2021-04-09 16:38 (IP: 162.158.238.203)
Jau meras peza ir nusišneka... Vėjus šnekėti pradėjo. Tuščia Palangą ir perdėta viskas... Nesuprantu to ažiotažo... Tankų dar atveakit į tuščią basanke, kurioje policija pirmyn atgal zuja... Atrodo, kad pavojingiausias nusikaltimų miestas, kaip kokioje Meksikos kartėlio sostinė. Slogus ir niūrus vaizdas tuščia ir vien policija

Taip pat skaitykite

2023 m. sausio 21 dieną Klaipėdos apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai policines priemones neblaiviems vairuotojams išaiškinti vykdė uostamiestyje,  Klaipėdos, Plungės ir Kretingos rajonuose, Palangoje bei Rietavo savivaldybėje. 


Per ilgąjį šventinį savaitgalį, 2022 m. birželio 24 – 26 d., vykdytas priemones Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai nustatė 25 neblaivius vairuotojus.


Palangos verslininkai ruošiasi šventiniam laikotarpiui. Pasukti galvas kuo sudominti kurorto svečius, teko tiek viešbučiams, tiek ir restoranams. Tikimasi, jog Palangą užguls ir linksmybių išsiilgę poilsiautojai, ir šeimos su vaikais. Skaičiuojama, kad jau dabar kurorto viešbučiai Naujametinei nakčiai užimti iki 80 procentų.


Po Konkurencijos tarybos atlikto tyrimo kurortą ir toliau prižiūrės ne privatininkai, o miestui priklausanti įmonė „Palangos komunalinis ūkis“. Apie tai ketvirtadienį, liepos 15 d., savo Facebook įraše paskelbė Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.


Vyriausybei atlaisvinus judėjimą tarp savivaldybių, kurortai ruošiasi turistų antplūdžiui. Kaip sakė Delfi.lt penktadienį, balandžio 9 d., policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Palangoje savaitgalį budės sustiprintos pareigūnų pajėgos. Likusioje Lietuvoje pareigūnai dėmesį atkreips ir į galimus susibūrimus kaimo turizmo sodybose. Vidutiniškai kasdien Palangoje dirba iki...


Nors Lietuvoje kone kasdien fiksuojama po maždaug du tūkstančius naujų koronaviruso atvejų, tačiau gyvenimas Lietuvos vasaros sostine vadinamojoje Palangoje, net ir artėjant žiemai ir masiškai siaučiant virusui, virte verda. Pastaraisiais savaitgaliais Basanavičiaus gatvėje ir prie Palangos tilto zuja būriai žmonių. „Kai žengi Basanavičiaus gatve, atrodo, kad čia neegzistuoja joks...


Miesto meras Šarūnas Vaitkus penktadienį, kovo 20 d., kalbėjo su policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla. "Jo paprašiau sustiprinti pajėgas mūsų visame kurorte," - sakė Š. Vaitkus.


Per pirmuosius šių metų mėnesius nupirkta jau trigubai daugiau vėliavų, nei jų pirkta 2017-aisiais. Kartu intensyviai perkami vėliavų stiebai bei jų laikikliai, kita tautinė atributika.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai birželio mėnesį gyventojams padedant atskleidė keturis nusikaltimus. Sulaikyti keturi įtariamieji.


Palangoje poilsiautojai gali jaustis saugūs

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 09 | Rubrika: Miestas

„Policija vasaros sezonui pasirengusi gerai“, – teigia policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla. Pasak jo, sutelktos policijos pajėgos dirbs visame pajūryje, tačiau didžiausias dėmesys bus skiriamas Palangai, išsiskiriančiai poilsiautojų gausa. „Lygindami kitų šalių kurortus su mūsų, pastebime, kad Lietuvos kurortuose yra saugiau“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius